Uut kastikat?

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

maksipoiss
Rock Crawler
Postitusi: 732
Liitunud: L Mai 07, 2011 8:29 am
Asukoht: Pärnu

Re: Uut kastikat?

Postitus Postitas maksipoiss »

Eks selle Mitsu katusejoon muudab sellega sobituva kuudi leidmise keeruliseks.
Andrus Michelis
Rock Crawler
Postitusi: 771
Liitunud: K Mär 09, 2005 1:48 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Uut kastikat?

Postitus Postitas Andrus Michelis »

GC kirjutas:
K Apr 28, 2021 5:09 pm
... no ei ole sellist kasti kongi, mille üksinda maha ja peale saab!
Maha kindlasti saab, aga kas seda ka pärast peale panna on, kahtlen!?
Soovitan kriteeriumid üle vaadata!
Ehk annab kuskil järeleandmisi teha!?


Ma RAMi akendega kongi tõstan küll üks. Mingit erilist probleemi pole. Tähelepanelik peab olema, et ära ei kriibi.
Kui seda vahest harva vaja on, siis äkki presetnkong toruraamil? Vanasti Mazda kastikale oli sellist saada. Tänapäeval pole kohanud.
Andrus Michelis kõrvalistuja, roolikeeraja. Võistelda ei viitsi. Jahti ja porirallit saab niigi igal nädalavahetusel.
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1286
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Uut kastikat?

Postitus Postitas honkomees »

GC kirjutas:
K Apr 28, 2021 5:09 pm
... no ei ole sellist kasti kongi, mille üksinda maha ja peale saab!
Maha kindlasti saab, aga kas seda ka pärast peale panna on, kahtlen!?
...
tähendab, et kui järjepannu nurkadest tõsta ca 5-7 cm ja riputada kettide otsa, siis laguneb laiali? Kas nii või? Kui jah, siis on ikka p...s. Sel juhul tuleb üldse kuudist loobuda ja võtta pehme kate nagu vanal kastikal on, hea lihtne maha võtta ja enamiku kõrgemaid asju saab vedada nii, et pehme kate on kokku volditud kabiini taha. Ainuke jura on märgumist kartvate asjade veoga, mis mul fie'nduses vajalik, ei saa laadida vihmaga.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1286
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Uut kastikat?

Postitus Postitas honkomees »

TiitR kirjutas:
K Apr 28, 2021 4:05 pm
Okei. Küsiks siis niipidi, et kui tihti sa neid kõrgemaid ja mittemärguvaid asju vead? ja selliste asjade vedu algab ilmselt kodust? Ehk teed väikese abinõu ja pisike telfer (kasvõi käsi oma) ja sikutad kodus selle kuudi maha (saab ka üksinda ju). Paratamatult on neil kuutidel kasvõi 1 elektriühendus ja loogiliselt võttes on see lahendatud ka kindlasti pistikuga. Kuigi, kuna L200-l on lisapidurituli tagaluugi küljes, siis vb pääsed ka ilma ühegi ühenduseta? Vastasel korral soovid suht võimatut asja...

Pilt
Ikka suht harva tuleb maha tõsta ja mõned aastad saan sellisteks vedudeks kasutada ka veel vana kastikat.
Sel pildil päris viisaka katusejoonega kuut, ma olen tahtnud jah ilma elektriühenduseta, ja kõige parem kui ilma klaasideta, selline nt Piltaga hea kui üldse ilma, st et ees akendeta ja tagaluuk ka plast, no põhimõtteliselt fiibripoistel ju on aga jäletis.
Sel aeroklasil on ikka seda elektrit hulgi küljes (kesklukk, lisapidurituli, salongituli) ja siis ülevaatusel peab ju see kõik töötama, st ei saa maksta selle eest ja jätta ühendamata. Muidugi võimalus ülevaatuse ajaks kuut maha tõsta ... nõme värk. Ja see ilma raamita klaasluuk pidada olema ka suht õrn ja kallis.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
maksipoiss
Rock Crawler
Postitusi: 732
Liitunud: L Mai 07, 2011 8:29 am
Asukoht: Pärnu

Re: Uut kastikat?

Postitus Postitas maksipoiss »

honkomees kirjutas:
K Apr 28, 2021 10:31 pm
Sel pildil päris viisaka katusejoonega kuut
Pildistamise nurk teeb asja paremaks, kardetavasti kui täiesti küljepealt vaadata ei erine pilt oluliselt sellest mis teiste tootjate kuutidega on
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1286
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Uut kastikat?

Postitus Postitas honkomees »

jaan mmc kirjutas:
K Apr 28, 2021 10:42 pm
Barbarianil 2 tankimisluuki :shock:
nagu mu uuel mitsulgi, mis näeb suht sama välja, tagumine ad blue oma.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Uut kastikat?

Postitus Postitas TiitR »

No, aga sealt rauad4x4 lehelt see kuut? https://www.rauad4x4.ee/lavakate-canopy-l200-2020
Kuna L200-l lisa pidurituli kasti luugi sees, siis pole vajadust veel eraldi kongile viia (jälle elektrit vähem).

Pole kõige küürakam ka...

Pilt
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1286
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Uut kastikat?

Postitus Postitas honkomees »

TiitR kirjutas:
N Apr 29, 2021 12:05 am
No, aga sealt rauad4x4 lehelt see kuut? https://www.rauad4x4.ee/lavakate-canopy-l200-2020
Kuna L200-l lisa pidurituli kasti luugi sees, siis pole vajadust veel eraldi kongile viia (jälle elektrit vähem).

Pole kõige küürakam ka...
ise nad pakkusid mu küsimise peale ka seda Starluxi, elektrist olla vaid salongituli, selle vast võib jätta ühendamata. Aga see küür mulle ikkagi ei meeldi ja vedel-jäik teemal ei oska öelda, samuti see pikalt kumer tagaosa. Kui võrrelda pilti selle valge aeroklasi pildiga, mille enne lisasin, siis väljanägemises ja ruumikuses ikka vaks vahet.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
vallo
Teab radu
Postitusi: 42
Liitunud: N Aug 25, 2005 11:30 am

Re: Uut kastikat?

Postitus Postitas vallo »

honkomees kirjutas:
K Apr 28, 2021 6:39 am
margus61, Aitäh, mahavõtmiseks sama plaan, kärukate on ühes plastitükis, pole aknaid-luuke, mis vedelaks muudavad kui ebaühtlaselt nurkadest järjestikku tõsta. Tuttaval kukkusid aknaklaasid kuudil eest ära ...
vallo, aitäh viite eest. Mis kuut tuli, kui aeroklas, mida esimesel hetkel näen, siis on ka siin edasimüüjad ja probleemiks persetäis sisseehitatud lisatulesid ja kesklukk.
Tiit, koer on mul sõber ja sõidab kabiinis. Ühelegi mu koerale pole istunud kastis rappumine. Tegelikult on jahiautoks Isuzu ja sel on pehme kate, üle kastiserva kõrgete asjade puhul paned esiotsa kokku või võtad tervikuna ühe liigutusega maha, nt põdra kasti laadimiseks. Aga väga tihti on nii, et kõrguselt asjad kasti ära ei mahu, kinnitada ei saa lenduvaid kergeid asju ja märjaks ka võivad saada. Seega otsustasin kergelt eemaldatava kuudi kasuks, mida tuleb välja polegi lihtne leida.
Ja aeroklasi kuut tuli sealt. Kunagi nad olidki aeroklas.hu
2013 a kesklukku polnud, aga nüüd jah. Teoorias saab juhtmed ühendamata jätta.
Aga kõik "viled" toimisid ilma probleemiteta. Hetkel navaral "tehasekuut" ja on väga kapriisne.
Vallo
MustVälk
Fitting 38"
Postitusi: 254
Liitunud: K Sept 16, 2015 8:10 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Uut kastikat?

Postitus Postitas MustVälk »

Ma loen seda juttu ja soovitan kaubik osta. Kõrge, aga mitte tingimata 4 vedune. Ma vabandan kui keegi solvub.
Aga kui tahad head kuuti mis oleks täpselt sinu käe ja silma järgi, siis pead leidma mõne firma kes tegeleb fiiber lahendustega.
Näiteks: http://www.fibrewolf.ee/contact.html

Paljud klaasfiibri firmad suudavad niisama mingi kliendi järgi vormi päevaga valmis teha ja mõne päevaga saad toote ka juba kätte.
Mõni annab isegi vormi kaasa, sest ladustada neid kuskile ei ole. Või lammutavad ise vormi pärast ära.
Neid väikefirmasid mis valmistavad eestis vanne, paate, kümblus tünne, lennuki ja autokereosasid on jube palju tegelikult.

Ma soovitaks mingi konksu ja ketiga tõstmis kohad kuudi lakke juba siis ka lisada. Et eelnevalt kirjeldatud kettide süsteemi kasutada. :)
See nii hea mõte, et hakkan ise ka vist kärul kuuti niimoodi eemaldama. :wink:
5816nelineli58 Rangelt soovituslik helistada kui üldse, siis peale 15!
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Uut kastikat?

Postitus Postitas TiitR »

MustVälk kirjutas:
N Apr 29, 2021 7:51 pm


Ma soovitaks mingi konksu ja ketiga tõstmis kohad kuudi lakke juba siis ka lisada. Et eelnevalt kirjeldatud kettide süsteemi kasutada. :)
See nii hea mõte, et hakkan ise ka vist kärul kuuti niimoodi eemaldama. :wink:
Nagu ma jah juba üleval pool ka soovitasin, siis kas kuurialla või lausa õuele mingi kolmjalg püsti, käsitali külge ja kuut käib maha minutitega. Aga honkomehel on raudselt kodus juba kitse/sea tarvis taoline asjandus olemas ja jääb see pool ka ära. Sellisel juhul soovitakski juba katuseraamidega kuuti (nagu ma esimesel pildil panin), sealt ajad rihmad alt läbi, seest klambrid lahti ja korras 8)
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”