Uut kastikat?

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Uut kastikat?

Postitus Postitas v6sa »

honkomees kirjutas:
R Nov 20, 2020 1:42 pm
ma sain eile L200 kätte, õpin tundma.
Ootame huviga tagasisidet. 8)
Mis meeldib, mis mitte ja kuidas kestab.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
GC
Rock Crawler
Postitusi: 543
Liitunud: T Nov 16, 2004 4:02 pm
Asukoht: keskel

Re: Uut kastikat?

Postitus Postitas GC »

honkomees kirjutas:
R Nov 20, 2020 1:42 pm
bushcraft kirjutas:
R Nov 20, 2020 1:18 pm
Mina tellisin siis uue Hiluxi ära, 2.8 mootoriga. Tarneaeg 5 kuud ...
ma sain eile L200 kätte, õpin tundma.
No palju muretuid kilomeetreid siis!
Tundub, et endal ka varsti sama teema ees...tahaks uue np300 ära proovida!
gaz fs 1
Kasutaja avatar
boob
Moderator
Postitusi: 2501
Liitunud: T Sept 20, 2005 11:52 pm
Asukoht: Laitse 5013912

Re: Uut kastikat?

Postitus Postitas boob »

bushcraft kirjutas:
R Nov 20, 2020 1:18 pm
Mina tellisin siis uue Hiluxi ära, 2.8 mootoriga. Tarneaeg 5 kuud ja auto + lisavarustuse letihindadest sai summa summaarum umbes 10% alla.

Jääme ootama.
Kui saladus pole, mis varustuse ja hinnanumbriga asi tuli. Võid privasse ka visata.
Läks Stirlitz mööda tänavat ja nägi, kuidas valges ürbis mees plangul roppusi üle värvib.
-Moderaator, mõtles Stirlitz.
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1286
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Uut kastikat?

Postitus Postitas honkomees »

Otsin jälle abi ... kastikat ostes pakkus Silber kongi, mis oli kabiinist kõrgem -mulle küürakas ei meeldi ja jätsin võtmata. Nüüd olen aeg-ajalt vaadanud neid lehti ja ei oskagi valida. Mõne müüja telefonid ei vasta, mõni ei oska ise midagi kosta mu küsimuste peale jne.
Mida vaja, tingimused:
  • Kabiiniga samakõrge
  • ilma elektrita, lisatuledeta jne et oleks lihtne install, ei peaks elektrikut tüütama ja iga kord ühendama kui ...
  • üksinda mahavõetav-pealepandav, st jäiga kerega, et üksi tõstes-väänates ära ei laguneks, aknad eest ei kukuks, st vist ilma küljeakendeta? ... loomulikult klambritega kinnitatav, mitte polditav.
  • soovitavalt tagant võimalikult püstine, suurema mahutavusega
  • võiks võtmega lukku käia
Ja muidugi odav ...

Müüjatest olen suutnud välja peilida pickups4x4.ee, rauad4x4.ee, provan ja vist kõik?
Oskate äkki juhatada õigele teele, kust saaks juhatust ja õige asja?
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
maksipoiss
Rock Crawler
Postitusi: 732
Liitunud: L Mai 07, 2011 8:29 am
Asukoht: Pärnu

Re: Uut kastikat?

Postitus Postitas maksipoiss »

Fiiberlahendused. Kuut pandi esinduses peale, aga igasugused lisad (tagaluugi amordi jms.) võtsin otse sealt. Hind tehti ilma küsimatagi selline , et pidin istuli kukkuma :) .
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1286
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Uut kastikat?

Postitus Postitas honkomees »

Niipalju kui olen vaadanud kõikide pilte, siis 99% on küürakad, st kuut mõni cm kõrgem kabiinist, mis mulle kohe üldse ei meeldi.
need, mis reklaampildi järgi tunduvad olevat ühekõrgused kabiiniga on aga igasugu lisapiduritulede, sisemiste tulede, kesklukkude jms. ning muidugi ka akendega, mis muudab kindlasti selle kuudi vedelaks, st et mahavõtmiseks-pealepanemiseks pean ma kusagilt mingi pundi mehi kohale organiseerima omale metsade keskele. Võiks olla midagi sellist aga ilma elektrita
Pilt
aga enamik on elektriga ja analoogse küüruga
Pilt
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Uut kastikat?

Postitus Postitas TiitR »

Eks vb uuematel on juba elektrit rohkem, kuid näiteks D40 Navaral sai väga eduliselt koos poisiga kuudi maha tõsta. Lisa piduritule pistik lahti, seest klambrid samuti ja kahekesi tõstad maha.

Pilt
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1286
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Uut kastikat?

Postitus Postitas honkomees »

TiitR kirjutas:
T Apr 27, 2021 8:51 pm
... sai väga eduliselt koos poisiga kuudi maha tõsta. Lisa piduritule pistik lahti, seest klambrid samuti ja kahekesi tõstad maha.
...
just, kui on 2 hinge võtta, mul pole, naine invaliid ja temast tõstjat pole ... mingi pistik ja juhe, vist tagatulede juurest tooduna kuuti, see ju segav ja liigne asi, võin mürki võtta, et esimese poole aastaga tõmban selle juhtme mõne koormas oleva asjaga puruks, niipalju ma ennast tunnen. kast seest Linexiga vandaalikindlaks tehtud.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
margus61
Zootramm
Postitusi: 717
Liitunud: N Okt 19, 2006 12:02 pm
Asukoht: Tallinn-Nõmme & Noarootsi

Re: Uut kastikat?

Postitus Postitas margus61 »

Mul 1,5x3,0 tikil samuti kaan vahel vaja üksi maha tõsta. Varjualuse laest ripub 4 ketti konksud otsas. Tõstan kaane tagumise otsa veidi õhku ja riputan kettide otsa. Tõstan esimese otsa ja riputan kettide otsa. Sõidan alt minema ja kate jääb rippu. Äkki abiks.
vallo
Teab radu
Postitusi: 42
Liitunud: N Aug 25, 2005 11:30 am

Re: Uut kastikat?

Postitus Postitas vallo »

2013 tellisin rangerile sealt kuudi
https://www.alpex4x4.eu
Väga korralik oli. Nädalaga tuli Hungarist siia. Transa raha ei küsitud.
Kuudil keskel metallraam seest oli plastik. Ei olnud selline "vedel" toode.
Info auto hakkas peale seda ka sealt kuute tellima.
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Uut kastikat?

Postitus Postitas TiitR »

Ma küsin hoopis sedapidi - sul honkomees on see kuut vajalik koerte jaoks jahil? Kui ei, siis vb mõelda üldse ruloo peale? Kui koerad, siis pole kuudile tõesti vist alternatiivi.
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1286
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Uut kastikat?

Postitus Postitas honkomees »

margus61, Aitäh, mahavõtmiseks sama plaan, kärukate on ühes plastitükis, pole aknaid-luuke, mis vedelaks muudavad kui ebaühtlaselt nurkadest järjestikku tõsta. Tuttaval kukkusid aknaklaasid kuudil eest ära ...
vallo, aitäh viite eest. Mis kuut tuli, kui aeroklas, mida esimesel hetkel näen, siis on ka siin edasimüüjad ja probleemiks persetäis sisseehitatud lisatulesid ja kesklukk.
Tiit, koer on mul sõber ja sõidab kabiinis. Ühelegi mu koerale pole istunud kastis rappumine. Tegelikult on jahiautoks Isuzu ja sel on pehme kate, üle kastiserva kõrgete asjade puhul paned esiotsa kokku või võtad tervikuna ühe liigutusega maha, nt põdra kasti laadimiseks. Aga väga tihti on nii, et kõrguselt asjad kasti ära ei mahu, kinnitada ei saa lenduvaid kergeid asju ja märjaks ka võivad saada. Seega otsustasin kergelt eemaldatava kuudi kasuks, mida tuleb välja polegi lihtne leida.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1286
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Uut kastikat?

Postitus Postitas honkomees »

maksipoiss kirjutas:
T Apr 27, 2021 8:03 pm
Fiiberlahendused. Kuut pandi esinduses peale, aga igasugused lisad (tagaluugi amordi jms.) võtsin otse sealt. Hind tehti ilma küsimatagi selline , et pidin istuli kukkuma :) .
sealt öeldi, et ainuke variant on see küürakPilt
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Uut kastikat?

Postitus Postitas TiitR »

Okei. Küsiks siis niipidi, et kui tihti sa neid kõrgemaid ja mittemärguvaid asju vead? ja selliste asjade vedu algab ilmselt kodust? Ehk teed väikese abinõu ja pisike telfer (kasvõi käsi oma) ja sikutad kodus selle kuudi maha (saab ka üksinda ju). Paratamatult on neil kuutidel kasvõi 1 elektriühendus ja loogiliselt võttes on see lahendatud ka kindlasti pistikuga. Kuigi, kuna L200-l on lisapidurituli tagaluugi küljes, siis vb pääsed ka ilma ühegi ühenduseta? Vastasel korral soovid suht võimatut asja...

Pilt
GC
Rock Crawler
Postitusi: 543
Liitunud: T Nov 16, 2004 4:02 pm
Asukoht: keskel

Re: Uut kastikat?

Postitus Postitas GC »

... no ei ole sellist kasti kongi, mille üksinda maha ja peale saab!
Maha kindlasti saab, aga kas seda ka pärast peale panna on, kahtlen!?
Soovitan kriteeriumid üle vaadata!
Ehk annab kuskil järeleandmisi teha!?
gaz fs 1
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”