Soovige head A/T rehvi

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

maksipoiss
Rock Crawler
Postitusi: 732
Liitunud: L Mai 07, 2011 8:29 am
Asukoht: Pärnu

Re: Soovige head A/T rehvi

Postitus Postitas maksipoiss »

Hankook Dynapro MT näiteks undab maanteel vähem kui see ST Maxx
Kasutaja avatar
amevier
I live off from the mud
Postitusi: 1602
Liitunud: N Jaan 25, 2007 10:58 am
Asukoht: Narva-Jõesuu

Re: Soovige head A/T rehvi

Postitus Postitas amevier »

Hankook on hea mõte. Aga ma ei leidnud soovitud 235/85 mõõdus sobiva hinnaga saadavust.
Land Cruiser KZJ73 - ledbar, turbokell ja punased sillad.
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1286
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Soovige head A/T rehvi

Postitus Postitas honkomees »

Oma kogemusest soovitaks nexen roadian mt, undab vähem kui enamik at, pole väga karm muster ka
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
tt75
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 180
Liitunud: E Nov 23, 2015 11:36 pm

Re: Soovige head A/T rehvi

Postitus Postitas tt75 »

Aga "goodyear wrangler duratrac"?
ma isegi ostsin need oma L300 bussile ,kuid aparaat ootab juba pikka aega tööjärjekorras ,ning müüsin need siin foorumis kasutamata ja proovimata kujul maha ilma et oleks teda saanud kas on sõidetavad või mitte.Lihtsalt küsin kas keegi on neid ka kasutanud,sest need ka kõiksugu märgistustega ,on sees juba tehase lamellid ja naelutamiseks naela augud.
kummist
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 168
Liitunud: T Mai 28, 2013 3:08 pm

Re: Soovige head A/T rehvi

Postitus Postitas kummist »

Jagan siis ka enda senist kogemust.

Suvisel ajal olen sõitnud viimased viis aastat Cooper Discoverer AT3'ga ja kuus talve järjest Discoverer M+S rehviga.
Tahtsin talveks uusi Discoverer M+S rehve osta, aga siis selgus, et Euroopas on nende kättesaadavus väga kehva (proovisin ka Saksamaalt ja Soomest - varemalt oli sealt lihtne saada).

Panin siis eelmine talv alla Cooper Discoverer AT3 4S rehvid. Neil on peal ka mäetipp & lumehelbeke e. segu on vastav ja pidamine meenutab juba talverehvi. 2x läbi Poola lumetormi nendega sõidetud ja ei kurda.
Eestis olles aga viimased paar nädalat on tundunud, et 2. talvel ei ole rehvil enam nii head pidamine ja lasin kummimehel lamellida (max. sügavus) ja peab ütlema, et jääks trambitud lumel ja krobelisel jääl on nüüd hea pidamine. Lumel ja sulapudrul oli pidamine hea ka ilma lamellimata.

PS. Keegi siin seletas midagi, et BFG AT muster parem. See oli kunagi ammu nii. Visuaalselt võib ju BFG meeldida, aga erinevates testides/review'des on tunnistatud just see AT3 4S paremaks kui isegi uuem BFG KO2. Talvel näiteks ilma lamellimata selle KO2'ga sa läbi talvise Euroopa ei sõida - nagu lehm libedal jääl. AT3 4S'ga on teine asi.
Linnamaasturi rehv, on ikka tekst :P
bushcraft
Mudder
Postitusi: 67
Liitunud: K Mär 04, 2015 10:29 am

Re: Soovige head A/T rehvi

Postitus Postitas bushcraft »

Ameeriklased näiteks sõidavad aastaringselt A/T rehvidega ja nii aastaid järjest. Enamik riigist küll lõunapoolsematel kraadidel, kui meie, aga samamoodi teevad inimesed põhjapoolsetes osariikides, kus talved on meie omadest isegi karmimad. Enamik tavasõiduks olevaid autosid ongi maapiirkonnas kastikad ja inimestel ongi pigem need argumendid, et kui mul on 2 kuud aastas reaalselt lumi maas, siis miks ma koguaeg vahetan neid rehve edasi-tagasi. Teistmoodi suhtumine kui meil. Tõsi, kõik need inimesed, keda olen sellekohaste argumentidega näinud, tõdevad, et korralik talverehv on ikka parem. Selle üle vist vaielda mõtet pole.

Sellega seoses on aga internetis päris korralikult materjali sel teemal. Panen mingid lingid ja viited siia, äkki kellelegi teiselegi kasu.

Esiteks, kes keelt mõistab või Google Chrome-is automaatset tõlkefunktsiooni kasutab, siis TireRack rehvivaliku test: https://www.tirerack.com/content/tirera ... guide.html
Algul tuleb valida automark, Euroopa masinad sealt puudu, aga meie maasturitega samas mõõdus tüüprehv on näiteks seal Toyota Tacomal, 265/65/17 tuleb ilusti valikusse.

Kõik siin teemas mainitud Cooper Discoverer AT3 4S ja BFGoodrich All-terrain KO2-ga sarnased rehvid ühes kategooriatabelis koos: https://www.tirerack.com/tires/surveyre ... Double+Cab
Kusjuures kui ülevaateid loete, siis on näha mitu miili kokku ülevaate tegijad sõitnud on. BFGoodrich All-Terrain rehvide ülevaateid kokku 15 miljoni miili eest.

Videod on kõik subjektiivsed ja sealt nähtu jääb vaatajate tõlgendada, aga mõned lingid mida ise otsustamisel olen kasutanud:
1. BFGoodrich All-terrain ja äkilised sõiduvõtted talvel (ka pidurdamine): https://www.youtube.com/watch?v=wRKRXtuHC1s
2. Kahe mainitud rehvi võrdlus, juba eelpool lingitud Rumeenia Dacia klubi: https://www.youtube.com/watch?v=_LJPnLHzwG8
3. Linnaliiklus Cooperitega: https://www.youtube.com/watch?v=cMDb-JmIAtE
4. Linnaliiklus vol 2 Cooperitega: https://www.youtube.com/watch?v=n_zoCJqTROc
GC
Rock Crawler
Postitusi: 543
Liitunud: T Nov 16, 2004 4:02 pm
Asukoht: keskel

Re: Soovige head A/T rehvi

Postitus Postitas GC »

bushcraft kirjutas:
N Jaan 07, 2021 1:41 pm
Ameeriklased näiteks sõidavad aastaringselt A/T rehvidega ja nii aastaid järjest. Enamik riigist küll lõunapoolsematel kraadidel, kui meie, aga samamoodi teevad inimesed põhjapoolsetes osariikides, kus talved on meie omadest isegi karmimad. Enamik tavasõiduks olevaid autosid ongi maapiirkonnas kastikad ja inimestel ongi pigem need argumendid, et kui mul on 2 kuud aastas reaalselt lumi maas, siis miks ma koguaeg vahetan neid rehve edasi-tagasi. Teistmoodi suhtumine kui meil. Tõsi, kõik need inimesed, keda olen sellekohaste argumentidega näinud, tõdevad, et korralik talverehv on ikka parem. Selle üle vist vaielda mõtet pole...
Ok, ameeriklased... suured, paksud, laisad...!
Aga isegi meie 4x4 rahvas tahab talvel AT rehviga sõita!?
Rehvid on küll viimane asi, mille arvelt kokku hoida, eriti talvel, olgu see siis aeg või raha!
gaz fs 1
bushcraft
Mudder
Postitusi: 67
Liitunud: K Mär 04, 2015 10:29 am

Re: Soovige head A/T rehvi

Postitus Postitas bushcraft »

GC kirjutas:
N Jaan 07, 2021 8:28 pm
bushcraft kirjutas:
N Jaan 07, 2021 1:41 pm
Ameeriklased näiteks sõidavad aastaringselt A/T rehvidega ja nii aastaid järjest. Enamik riigist küll lõunapoolsematel kraadidel, kui meie, aga samamoodi teevad inimesed põhjapoolsetes osariikides, kus talved on meie omadest isegi karmimad. Enamik tavasõiduks olevaid autosid ongi maapiirkonnas kastikad ja inimestel ongi pigem need argumendid, et kui mul on 2 kuud aastas reaalselt lumi maas, siis miks ma koguaeg vahetan neid rehve edasi-tagasi. Teistmoodi suhtumine kui meil. Tõsi, kõik need inimesed, keda olen sellekohaste argumentidega näinud, tõdevad, et korralik talverehv on ikka parem. Selle üle vist vaielda mõtet pole...
Ok, ameeriklased... suured, paksud, laisad...!
Aga isegi meie 4x4 rahvas tahab talvel AT rehviga sõita!?
Rehvid on küll viimane asi, mille arvelt kokku hoida, eriti talvel, olgu see siis aeg või raha!
Väga huvitav viis 300 miljonit inimest ühte potti kokku panna. Nende “suurte, paksude ja laiskade” Ameeriklaste kollektiivne kogemus 4x4 masinate, maastikusõidu ja vastava varustusega on kordades suurem kui meil siin konnatiigis, arvestades seda, milline roll sellel hobil ja ajaviitel selles ühiskonnas on. Juba ainuüksi võrdlemisi talvises Michigani osariigis elab 8x rohkem inimesi kui meil, võid uurida mitu protsenti sellest osariigist 4x4 masinatega sõidab, kui palju kilomeetreid nad aastas läbivad ja mida nad nende autodega teevad.
Jällegi, ka minu postituses on viide sellele, et keegi ei vaidle, et korralik talverehv ongi parem. Aga väita, et üle ookeani inimesed ei tea, mida nad teevad, on jabur.
KristjanT
Rookie
Postitusi: 7
Liitunud: K Okt 21, 2020 8:22 pm

Re: Soovige head A/T rehvi

Postitus Postitas KristjanT »

Mina oma noore ea juures olen kõik talved oma nelikveoliste kastikatega AT rehvidega sõitnud. Üks talv Cooper Discoverer AT3 rehvidega, neli ülejäänut BFG AT rehvidega. Aastane läbisõit on kuskil 60-85000 juures. Sõita saab küll, aga peab ettevaatlik olema, nagu liikluses alati. Muidugi meie elutempo ja liiklustihedus maanteedel on selline, et nende libedate rehvidega jääb sulle väiksem võimalus midagi ära teha kellegi teise eksimuse juures. Ise võid ju korrektselt sõita.
Põhjus, miks mina talverehvidega maasturiga sõitnud ei ole, on lihtne. Meie talved on enamasti üsna pehmed ja metsasihile alla keerates avastad tihti, et vajud läbi lume või külmunud kamara. Kui sealt siis vaatab vastu see pehmele talvele iseloomulik kleepuv pehme pinnas, oled talverehviga kohe hädas. Ta on hetkega sile pasarull ja nii on. AT rehviga on lootust seal midagi veel teha.
Selleks talveks said alla hoopis Discoverer STT Pro rehvid ja seda peab tunnistama, et AT rehvidega võrreldes on need talvel libedamad. Sõitnud novembri viimastest päevadest alates ligemale 7000 kilomeetrit ja libedaid teeolusid on ikka ette tulnud. Need lasen nüüd küll ära lamellida ja kui see ei aita, siis ka naastud sisse panna. Aga muus osas ikka teine maailm. Metsas viskab mustrivahe puhtaks, pasarulliks ei lähe ja jõuad muretult kaugemale.
Selle Discoverer AT3 vs BFG AT osas nii palju, et mulle meeldis BFG rohkem. Kuivades oludes ma neil vahet ei teinud, talvel oli Discoverer parem, aga märja (eriti savise) pinnasega oli Discoverer kohe slikk. Sama probleem on ka BFG-l, aga see tundus mingites oludes ennast ikka ise puhastavat ka. Discovereriga justkui jäi rohkem sisse. Muidugi päris kleepuva saviga on mõlemad täitsa mannetud ja MT papuga ei saa üldse võrrelda.
kummist
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 168
Liitunud: T Mai 28, 2013 3:08 pm

Re: Soovige head A/T rehvi

Postitus Postitas kummist »

GC kirjutas:
N Jaan 07, 2021 8:28 pm
bushcraft kirjutas:
N Jaan 07, 2021 1:41 pm
Ameeriklased näiteks sõidavad aastaringselt A/T rehvidega ja nii aastaid järjest. Enamik riigist küll lõunapoolsematel kraadidel, kui meie, aga samamoodi teevad inimesed põhjapoolsetes osariikides, kus talved on meie omadest isegi karmimad. Enamik tavasõiduks olevaid autosid ongi maapiirkonnas kastikad ja inimestel ongi pigem need argumendid, et kui mul on 2 kuud aastas reaalselt lumi maas, siis miks ma koguaeg vahetan neid rehve edasi-tagasi. Teistmoodi suhtumine kui meil. Tõsi, kõik need inimesed, keda olen sellekohaste argumentidega näinud, tõdevad, et korralik talverehv on ikka parem. Selle üle vist vaielda mõtet pole...
Ok, ameeriklased... suured, paksud, laisad...!
Aga isegi meie 4x4 rahvas tahab talvel AT rehviga sõita!?
Rehvid on küll viimane asi, mille arvelt kokku hoida, eriti talvel, olgu see siis aeg või raha!
Alustuseks olgu öeldud, et ma ei ole suur Ameerika asjade fänn, aga rehvidega seoses on tekkinud paraku arusaam, et Cooper on pisut innovaatilisem rehvide arenduses kui need enamus muud rehvibärndid mis meil saadaval.
Kanada omad on ka tasemel, aga üldiselt kiputakse siin meie regioonis turustama rehve, mille läbisõit jääb 30kkm kanti. Kõik Cooperid olen 75kkm peale sõitnud.

Rehvimõõt minu autol 265/70/R15 ja kui otsida korralike talverhve siis väga ei leia midagi. Pole ju mõtet osta rehvi millel on mustrit täpselt nii palju, et 20kkm pärast on kasutu pastel.
Ja mitte unustada koormus- ja kiirusindeksit 112T!!. Saksamaal saaksin kohe trahvi kui number/täht väiksem.

Nagu eelnevalt mainisin selle rehviga olin väga rahul: https://us.coopertire.com/tires/discoverer-m-s-suv
Kuna neid saada ei ole, siis praegu paistab lamellitud AT3 4S ainus variant olema.

Paraku meil on jah konnatiik. Isegi teehooldus pole meil tasemel. Sahad saadetakse välja siis kui sadu on lõppenud . Poolast alates on sahad hiljemalt tund peale lumesaju algust põhimagistraalidel väljas. Ja see kuidas meie konnatiigis paljud 4x4 ässad sõidavad rehvidega mille koormus või kiirusindeks ei vasta tehnilisele passile... teistes riikides saad selle eest trahvi. AT3 4S (nüüd lamellitud) ja 112T on minu auto puhul Saksamaal legal (mountain peak + snowflake märgistus on seal talvel nõutud alates 1. jaanuar 2018.a.)
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1286
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Soovige head A/T rehvi

Postitus Postitas honkomees »

kummist kirjutas:
R Jaan 08, 2021 9:31 am
... aga üldiselt kiputakse siin meie regioonis turustama rehve, mille läbisõit jääb 30kkm kanti. Kõik Cooperid olen 75kkm peale sõitnud.
... Pole ju mõtet osta rehvi millel on mustrit täpselt nii palju, et 20kkm pärast on kasutu pastel.... Ja see kuidas meie konnatiigis paljud 4x4 ässad sõidavad rehvidega mille koormus või kiirusindeks ei vasta tehnilisele passile...
vat see on küll talverehvide puhul probleem, et mustrisügavust tehakse täpselt niipalju, et järgmine hooaeg enam nõuetele ei vasta ja ega ise ka sõita ei tahaks ... kas siis ei saa teha mingi 20 mm mustrisügavusega rehve? Ise sõidan nad muidugi suvel täitsa pastlaks.
Kiirusindeks on muidugi teine teema - meil ju pole kusagil lubatud üle 120 km/h, sellest on kõik rehvid üle ning auto tehnilise passi andmed ei mängi enam rolli ja seega ei vaata ka sellele indeksile ostmisel otsa, kaugemale kui Lätti ja Venemaale niikuinii ei sõida.
Ja enamasti ongi mureks see, et nn talverehviga meie talves metsas ei sõida nagu eelpool kirjeldati, vaja MT rehvi.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
klem
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 119
Liitunud: E Dets 08, 2008 10:53 am

Re: Soovige head A/T rehvi

Postitus Postitas klem »

tt75 kirjutas:
N Nov 19, 2020 12:45 am
Aga "goodyear wrangler duratrac"?
ma isegi ostsin need oma L300 bussile ,kuid aparaat ootab juba pikka aega tööjärjekorras ,ning müüsin need siin foorumis kasutamata ja proovimata kujul maha ilma et oleks teda saanud kas on sõidetavad või mitte.Lihtsalt küsin kas keegi on neid ka kasutanud,sest need ka kõiksugu märgistustega ,on sees juba tehase lamellid ja naelutamiseks naela augud.
Olen vist varem juba kommenteerinud kuid Discol all teine jooks, mõlemad ostetud uuena ja rehv Disco kontekstis hea (st sohu ei roni). Esimene aasta kannatab talvel lamelliga ilusti sõita, sai 1 aasta ka Poola suusamägedes käidud, järgmisteks hooaegadeks olen aga hakkapeliittad alla kruvinud.
GC
Rock Crawler
Postitusi: 543
Liitunud: T Nov 16, 2004 4:02 pm
Asukoht: keskel

Re: Soovige head A/T rehvi

Postitus Postitas GC »

bushcraft kirjutas:
N Jaan 07, 2021 9:03 pm
GC kirjutas:
N Jaan 07, 2021 8:28 pm
bushcraft kirjutas:
N Jaan 07, 2021 1:41 pm
Ameeriklased näiteks sõidavad aastaringselt A/T rehvidega ja nii aastaid järjest. Enamik riigist küll lõunapoolsematel kraadidel, kui meie, aga samamoodi teevad inimesed põhjapoolsetes osariikides, kus talved on meie omadest isegi karmimad. Enamik tavasõiduks olevaid autosid ongi maapiirkonnas kastikad ja inimestel ongi pigem need argumendid, et kui mul on 2 kuud aastas reaalselt lumi maas, siis miks ma koguaeg vahetan neid rehve edasi-tagasi. Teistmoodi suhtumine kui meil. Tõsi, kõik need inimesed, keda olen sellekohaste argumentidega näinud, tõdevad, et korralik talverehv on ikka parem. Selle üle vist vaielda mõtet pole...
Ok, ameeriklased... suured, paksud, laisad...!
Aga isegi meie 4x4 rahvas tahab talvel AT rehviga sõita!?
Rehvid on küll viimane asi, mille arvelt kokku hoida, eriti talvel, olgu see siis aeg või raha!
Väga huvitav viis 300 miljonit inimest ühte potti kokku panna. Nende “suurte, paksude ja laiskade” Ameeriklaste kollektiivne kogemus 4x4 masinate, maastikusõidu ja vastava varustusega on kordades suurem kui meil siin konnatiigis, arvestades seda, milline roll sellel hobil ja ajaviitel selles ühiskonnas on. Juba ainuüksi võrdlemisi talvises Michigani osariigis elab 8x rohkem inimesi kui meil, võid uurida mitu protsenti sellest osariigist 4x4 masinatega sõidab, kui palju kilomeetreid nad aastas läbivad ja mida nad nende autodega teevad.
Jällegi, ka minu postituses on viide sellele, et keegi ei vaidle, et korralik talverehv ongi parem. Aga väita, et üle ookeani inimesed ei tea, mida nad teevad, on jabur.
Päris kindlasti nad teavad, mida teevad! Olgu neid või miljard, mina sõidan talvel talverehviga!
gaz fs 1
Kasutaja avatar
tphnd
True Off Roader!
Postitusi: 1292
Liitunud: T Apr 20, 2010 4:13 pm
Asukoht: Vääna-Jõesuu

Re: Soovige head A/T rehvi

Postitus Postitas tphnd »

Ma panin just oma Fordi kastikale alla KÕIGE ODAVAMAD 315/70/17 mis ma suutsin leida.......Goodride SL369
Ootused olid madalad aga ma olen pehmelt öeldes jahmunud, vaikne, suht pehme ja esimesed katsetused jääl ja lumel panid tõsiselt kukalt kratsima.
Mu ainuke seletus on, et see on ilmselt nii pehme segu, sellepärast haagib hästi, järelikult siis ka kulub kiiremini.........samas kui 4 peaaegu 35" uut rehvi saab alla 500€ siis on minu kilometraazi juures kõik väga hästi
#redneckengineeringestonia
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Soovige head A/T rehvi

Postitus Postitas TiitR »

tphnd kirjutas:
R Jaan 08, 2021 9:50 pm
Ma panin just oma Fordi kastikale alla KÕIGE ODAVAMAD 315/70/17 mis ma suutsin leida.......Goodride SL369
Ootused olid madalad aga ma olen pehmelt öeldes jahmunud, vaikne, suht pehme ja esimesed katsetused jääl ja lumel panid tõsiselt kukalt kratsima.
Mu ainuke seletus on, et see on ilmselt nii pehme segu, sellepärast haagib hästi, järelikult siis ka kulub kiiremini.........samas kui 4 peaaegu 35" uut rehvi saab alla 500€ siis on minu kilometraazi juures kõik väga hästi
Teema alguses pajatasin ka pmst samadest rehvidest (minul olid sama mustriga Sailunid), mis said minu eelmise kastika alla ja just mõttega aastaringselt kühveldada (kõik helbekesed ja mäetipud kenasti peal), kuid enne talve rändas auto uuele omanikule, aga vaiksed olid küll ja natuke liikusid ka mudas ning hinda polnud tõesti ollagi (265/70r16 tuli kätte alla 400.-).

Pilt

Praegusele said alla Sailun Iceblazerid ja meelega ilma naelata, kuna meenutavad natuke ka AT rehvi ja võtsin samuti aastaringseks.

Pilt
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”