Soovige head A/T rehvi

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Soovige head A/T rehvi

Postitus Postitas Landy »

GC kirjutas:
R Jaan 08, 2021 6:48 pm
Päris kindlasti nad teavad, mida teevad! Olgu neid või miljard, mina sõidan talvel talverehviga!
Viimase kümendi jooksul on seda "Päris talve" ikka suht napilt olnud ja olgem ausad,et taleverehv töötab pehmel maastikul veel kehvemini, kui AT või MT talioludes.
Tõsi mustal ja eriti peegelsiledal jääl ei ole naastrehvile mingit vastast ja seal AT või MT rehviga on päris jube.
Kuldne kesktee on naelutatud MT. Ilmselt tärgmiseks talveks, kui uus seadus jõustub, tuleb mul just selline lahendus valida e. POR tähisega MT + naeald , et kõikides oludes sõltumata talve tüübist hakkama saada.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
beginner
True Softroader
Postitusi: 1481
Liitunud: T Mai 08, 2012 9:25 pm
Asukoht: Tallinn/Tapa/Tartu

Re: Soovige head A/T rehvi

Postitus Postitas beginner »

tphnd kirjutas:
R Jaan 08, 2021 9:50 pm
Ma panin just oma Fordi kastikale alla KÕIGE ODAVAMAD 315/70/17 mis ma suutsin leida.......Goodride SL369
Ootused olid madalad aga ma olen pehmelt öeldes jahmunud, vaikne, suht pehme ja esimesed katsetused jääl ja lumel panid tõsiselt kukalt kratsima.
Mu ainuke seletus on, et see on ilmselt nii pehme segu, sellepärast haagib hästi, järelikult siis ka kulub kiiremini.........samas kui 4 peaaegu 35" uut rehvi saab alla 500€ siis on minu kilometraazi juures kõik väga hästi
Mul samad rehvid väiksemas mõõdus ja ka täitsa hea pidamine. Tuttavalt rehvimüüjalt sai küsitud sellised soodsad rehvid, mida ta ka ise julgeb kasutada. Pehmem segu ja parem haardumine sobib mulle.
GC
Rock Crawler
Postitusi: 543
Liitunud: T Nov 16, 2004 4:02 pm
Asukoht: keskel

Re: Soovige head A/T rehvi

Postitus Postitas GC »

Landy kirjutas:
L Jaan 09, 2021 1:17 am
GC kirjutas:
R Jaan 08, 2021 6:48 pm
Päris kindlasti nad teavad, mida teevad! Olgu neid või miljard, mina sõidan talvel talverehviga!
Viimase kümendi jooksul on seda "Päris talve" ikka suht napilt olnud ja olgem ausad,et taleverehv töötab pehmel maastikul veel kehvemini, kui AT või MT talioludes.
Tõsi mustal ja eriti peegelsiledal jääl ei ole naastrehvile mingit vastast ja seal AT või MT rehviga on päris jube.
Kuldne kesktee on naelutatud MT. Ilmselt tärgmiseks talveks, kui uus seadus jõustub, tuleb mul just selline lahendus valida e. POR tähisega MT + naeald , et kõikides oludes sõltumata talve tüübist hakkama saada.
Kui talverehv pehmel maastikul ei vea, siis AT/MT talvel ei vea ega pea!
Märkusena lisan, et minu mõistes on talverehv pehme lamellrehv, mitte naastrehv!
See teadmine on tulnud aastate jooksul, 300 000... 400 000 km läbisõidu pealt!
Jätkuvalt pakun tasuta komplekti rattaid lamellrehvidega 245/70 R16, veljed poldivalemiga 6x137,9 kuni jaanuari lõpuni!
Tingimusteks...pead olema AT/MT rehvi usku ja valmis oma saadud kogemusi lamellrehviga ka teistele siin foorumis jagama!
gaz fs 1
Haljazme
Off Roader Wannabe
Postitusi: 31
Liitunud: R Aug 02, 2019 7:38 pm
Asukoht: Aakre
Kontakt:

Re: Soovige head A/T rehvi

Postitus Postitas Haljazme »

Kõik ju sõltub, mida autoga tehakse. Kui auto on maastikul liiklemiseks, siis on ju loll seal siledate lamellide/naeltega lasta, kohe oled kõhuli.
Täna käisin just Comforser 3000'tega sõitmas, 4x4 aitab palju ja kui ise päris loll pole, siis on täitsa talutav, rahulikult võttes on pidurdusmaa täitsa ok.
Samas ma ei kiidaks oma rehvivalikut, kui peaks igapäevaselt maanteedel pikki otsi sõitma - aga maantee sõiduks pole maasturit tarvis kah. Milleks sulle peokingadega maastur ?
Kui teil pole midagi tarka teha, siis palun ärge tehke seda siin ! 51717 null 7
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1286
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Soovige head A/T rehvi

Postitus Postitas honkomees »

GC kirjutas:
L Jaan 09, 2021 7:15 pm
...
Tingimusteks...pead olema AT/MT rehvi usku ja valmis oma saadud kogemusi lamellrehviga ka teistele siin foorumis jagama!
Kõik muu nagu sobiks aga ei taha riskida keset metsa kinnijäämisega nende peenikese mustriga rehvidega, mis klotsi puhtaks ei viska ... isegi õnnestus eelmisel nädalavahetusel kõhu peale kinni jääda, lumevall tõusis iluvõre keskosani.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Soovige head A/T rehvi

Postitus Postitas Landy »

GC kirjutas:
L Jaan 09, 2021 7:15 pm
Landy kirjutas:
L Jaan 09, 2021 1:17 am
GC kirjutas:
R Jaan 08, 2021 6:48 pm
Päris kindlasti nad teavad, mida teevad! Olgu neid või miljard, mina sõidan talvel talverehviga!
Viimase kümendi jooksul on seda "Päris talve" ikka suht napilt olnud ja olgem ausad,et taleverehv töötab pehmel maastikul veel kehvemini, kui AT või MT talioludes.
Tõsi mustal ja eriti peegelsiledal jääl ei ole naastrehvile mingit vastast ja seal AT või MT rehviga on päris jube.
Kuldne kesktee on naelutatud MT. Ilmselt tärgmiseks talveks, kui uus seadus jõustub, tuleb mul just selline lahendus valida e. POR tähisega MT + naeald , et kõikides oludes sõltumata talve tüübist hakkama saada.
Kui talverehv pehmel maastikul ei vea, siis AT/MT talvel ei vea ega pea!
Märkusena lisan, et minu mõistes on talverehv pehme lamellrehv, mitte naastrehv!
See teadmine on tulnud aastate jooksul, 300 000... 400 000 km läbisõidu pealt!
Jätkuvalt pakun tasuta komplekti rattaid lamellrehvidega 245/70 R16, veljed poldivalemiga 6x137,9 kuni jaanuari lõpuni!
Tingimusteks...pead olema AT/MT rehvi usku ja valmis oma saadud kogemusi lamellrehviga ka teistele siin foorumis jagama!
Ütlen selgitsueks. Olen kasutanud lamelrehvi oma igapäeva sõiduauto all aastaringselt alates 2008 a. ja alates 2003 ka kõikidel talvedel 4x4 autode all MT rehvi ( Enne seda oli 4x4 jaoks kaks rehvi jooksu milledest taleverhvid naeltega).
Lamell on hea ja tõhus lahend hästi või keskmiselt hooldatud maantdeel-tänavatel ning lobjaksel teel ja kinnitrambitud lumel.
Täiesti jääs teel on mõlemad väga kehvad valikud, mustal jääl on lamell veidi parem aga kummaski olukorras ei saa korraliku naastrehvi vastu mingi nipiga.
Paksus ja ilma jälgedeta lumes on MT iga kell läbivuselt talverehvist üle.

Linnaoludes olen kindlasti lamelli usku, elades kusagil suurest keskusest eemal, oleksin naastrehvi usku.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
maksipoiss
Rock Crawler
Postitusi: 732
Liitunud: L Mai 07, 2011 8:29 am
Asukoht: Pärnu

Re: Soovige head A/T rehvi

Postitus Postitas maksipoiss »

Pole see asi nii hull midagi. Teist talve järjest on maal olemine ikka korralik "raba" olnud ja pole veel lamellideha kordagi kinni jäänud aga ilma neliveota küll hakkama ei saa.
peedu.
Rookie
Postitusi: 8
Liitunud: K Mai 27, 2015 11:24 pm

Re: Soovige head A/T rehvi

Postitus Postitas peedu. »

Tere.
Kas sellise rehviga on kellelgi kokkupuudet ? Võid üldse Radari firma rehvidega ? Iseenesest see RT+ tunduks nagu hea valik mudaka ja AT vahele.

https://radar-reifen.de/en/patterns/renegade-rt-plus/
peedu.
Rookie
Postitusi: 8
Liitunud: K Mai 27, 2015 11:24 pm

Re: Soovige head A/T rehvi

Postitus Postitas peedu. »

Vähe leebema musriga isend neil ka ja väidetavalt on 3PMSF tähis neil ka olemas kui keegi seda peaks vajama.
https://radar-reifen.de/de/profile/renegade-at-5/
maksipoiss
Rock Crawler
Postitusi: 732
Liitunud: L Mai 07, 2011 8:29 am
Asukoht: Pärnu

Re: Soovige head A/T rehvi

Postitus Postitas maksipoiss »

peedu. kirjutas:
T Apr 18, 2023 9:39 am
Tere.
Kas sellise rehviga on kellelgi kokkupuudet ? Võid üldse Radari firma rehvidega ? Iseenesest see RT+ tunduks nagu hea valik mudaka ja AT vahele.

https://radar-reifen.de/en/patterns/renegade-rt-plus/
Ise vaatasin ka seda , igasuguste netiarvustuste all on kommentaarid pooleks. Ühed kiidavad, teised laidavad (valdavalt et ei püsi tasakaalus). Ilmselt oleneb sellest kuidas veab partii või konkreetse isendiga. Praegu jäin Kumho Road Venture AT52 juurde, kuna tehti majanduslikult soodne pakkumine :) .
peedu.
Rookie
Postitusi: 8
Liitunud: K Mai 27, 2015 11:24 pm

Re: Soovige head A/T rehvi

Postitus Postitas peedu. »

maksipoiss kirjutas:
T Apr 18, 2023 6:55 pm
peedu. kirjutas:
T Apr 18, 2023 9:39 am
Tere.
Kas sellise rehviga on kellelgi kokkupuudet ? Võid üldse Radari firma rehvidega ? Iseenesest see RT+ tunduks nagu hea valik mudaka ja AT vahele.

https://radar-reifen.de/en/patterns/renegade-rt-plus/
Ise vaatasin ka seda , igasuguste netiarvustuste all on kommentaarid pooleks. Ühed kiidavad, teised laidavad (valdavalt et ei püsi tasakaalus). Ilmselt oleneb sellest kuidas veab partii või konkreetse isendiga. Praegu jäin Kumho Road Venture AT52 juurde, kuna tehti majanduslikult soodne pakkumine :) .
Mul see teema, et mõõt ka suht totter mis kitsendab valikut ja Radaril ülihea mõõtude valik. Mul peaks tulema 33x12.5R20 või siis kui see mahu laiuselt, siis tuleb 295/60R20 panna mis on isegi parem kuna annab 34 tolli kokku. 295/60R20 puhul polegi näiteks muud valikut kui Radar
BlueStang
Fitting 38"
Postitusi: 218
Liitunud: L Aug 31, 2013 8:51 pm

Re: Soovige head A/T rehvi

Postitus Postitas BlueStang »

huvitav, et siin teemas keegi Geolander A/T-st ei räägi - pidi ka hea nii maanteel, kui offroad olema
______ ____
[__|__|____|______
[__|__I_____[=]___[=]
( O_o_o_o_O )_) _O )_)
maksipoiss
Rock Crawler
Postitusi: 732
Liitunud: L Mai 07, 2011 8:29 am
Asukoht: Pärnu

Re: Soovige head A/T rehvi

Postitus Postitas maksipoiss »

BlueStang kirjutas:
R Apr 28, 2023 3:09 pm
huvitav, et siin teemas keegi Geolander A/T-st ei räägi - pidi ka hea nii maanteel, kui offroad olema
Oleneb offroadist :) . Asfaldil ja (eriti) kruusal väga hea, aga ligase heinamaa peal väga kaugele ei jõudnud.
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Soovige head A/T rehvi

Postitus Postitas v6sa »

maksipoiss kirjutas:
R Apr 28, 2023 5:50 pm
... Asfaldil ja (eriti) kruusal väga hea, aga ligase heinamaa peal väga kaugele ei jõudnud.
Savine maa ja rehv ei saanud mustrit tühjaks?

Mind on Geolander A/T ühe esiveolise kuudiku all meeldivalt üllatanud. Küll tuleb alati kaapeväldik välja lülitada, sest kui ratast ringi ei saa, siis sinna jäädki.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
maksipoiss
Rock Crawler
Postitusi: 732
Liitunud: L Mai 07, 2011 8:29 am
Asukoht: Pärnu

Re: Soovige head A/T rehvi

Postitus Postitas maksipoiss »

v6sa kirjutas:
R Apr 28, 2023 6:39 pm
Savine maa
Täpselt nii ongi.
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”