Soovige head A/T rehvi

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

JannoPa
Rookie
Postitusi: 10
Liitunud: N Aug 20, 2020 11:19 am

Soovige head A/T rehvi

Postitus Postitas JannoPa »

Soov hankida äsja soetatud Opel Fronterale (B, aastast 1999, pikk kere) uued rehvid, millega saaks maastikul hakkama, aga kannataks ka kuni 100km asfaltil sõita nii, et vibratsioon ja müra salongis nüristama ei hakka.
Autot plaanis kasutada hobiautona nädalavahetusel looduses uitamiseks, seega kilometraaž jääb väikeseks ning rehvide keskmisest mõnevõrra kiirem kulumine ei ole probleemiks.

Eesmärk ei ole maastikul ning mudaaukudes autot äärmuseni proovile panna, aga Lõuna-Eesti metsateedel asuvad sügavad porised lombid peaks olema suuteline masin läbima.
Originaal rehvimõõt on 245/70 R16, autole tõstet pole tehtud.

Rehvid võiks olla soodsamas hinnaklassis (näiteks kuni 110 eurot/tk), mida soodsam seda parem loomulikult.
Kui on soovitusi mudarehvide kohta, millega kannataks ka natuke asfaldil liigelda siis see oleks ka väga hea lahendus.

Endale silma jäänud Eesti rehviportaalides järgmised rehvid, ootaks nende kohta kasutajakogemusi või hoopis uusi soovitusi:
1) Sailun Terramax A/T
2) Toyo Open Country A/T+
3) HiFly Vigorous AT601 - selle kohta jäid silma suhteliselt kehvad "review"-d inglisekeelsetest foorumitest
4) Nankang FT-7 AT
5) Kormoran Road Terrain. Kormoran peaks olema äkki Michelini odavam bränd, mis toodeb emafirma vanemaid mudeleid. Ehk siis peaks olema tegemist Michelini vanema tehnoloogiaga. Kellelgi just sellega kogemusi? Muster näeb välja maastiku jaoks pigem lahja.
6) Cooper Discoverer ATT
7) Cooper Discoverer AT3 4S
8) Insa Turbo Ranger - taastatud rehv? seega undab ning raske tasakaalu saada?

Rehvide (legaalne) sobivus Eesti talves kasutamiseks oleks lisaboonus.
Ja kui keegi teab kui palju võib Frontera B rehvimõõtu suurendada ilma, et kuhugi vastu hakkaks käima. 245/75 R16 näiteks?
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Soovige head A/T rehvi

Postitus Postitas TiitR »

Ma paaris samasuguses teemas olen enda kogemustest soovitanud Sailun Terramax AT-d (viimastel 3-l autol neid kasutanud). Vaiksed, ei värista, ei loperda, hind hea ja natuke klotsi on ka (ok räägin uutest rehvidest, mida pole jõudnud poole pealegi sõita ja seega hiliseimaid käitumisi ei oska kommenteerida) ja isegi "lumised mäetipud" on peal, ehk seaduse mõistes võib ka talvel ringi kruiisida. Talvine sõit jäägu igaühe enda sõidustiili ja vajaduste põhiseks.
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17319
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Soovige head A/T rehvi

Postitus Postitas Landy »

JannoPa kirjutas:
R Sept 18, 2020 3:16 pm
Endale silma jäänud Eesti rehviportaalides järgmised rehvid, ootaks nende kohta kasutajakogemusi või hoopis uusi soovitusi:
1) Sailun Terramax A/T
2) Toyo Open Country A/T+
3) HiFly Vigorous AT601 - selle kohta jäid silma suhteliselt kehvad "review"-d inglisekeelsetest foorumitest
4) Nankang FT-7 AT
5) Kormoran Road Terrain. Kormoran peaks olema äkki Michelini odavam bränd, mis toodeb emafirma vanemaid mudeleid. Ehk siis peaks olema tegemist Michelini vanema tehnoloogiaga. Kellelgi just sellega kogemusi? Muster näeb välja maastiku jaoks pigem lahja.
6) Cooper Discoverer ATT
7) Cooper Discoverer AT3 4S
8) Insa Turbo Ranger - taastatud rehv? seega undab ning raske tasakaalu saada?

Rehvide (legaalne) sobivus Eesti talves kasutamiseks oleks lisaboonus.
Ja kui keegi teab kui palju võib Frontera B rehvimõõtu suurendada ilma, et kuhugi vastu hakkaks käima. 245/75 R16 näiteks?
245/75R16 ei ole kindlasti probleemiks, läbimõõdu vahe nende kahe rehvi vahel väga väike.
Kommentaarid:
1) Sailun Terramax A/T - Sellien "rahulik" AT rehv
2) Toyo Open Country A/T+ -Suht asise mustriga tükk
3) HiFly Vigorous AT601 - Pigem selline asfaldi AT rehv
4) Nankang FT-7 AT -Pigem selline asfaldi AT rehv
5) Kormoran Road Terrain -Üsna kinnine muster, mudas mätsib nend ilmsest kiireti täis, ga kruusls võib hästi käituda
6) Cooper Discoverer ATT -pigem selline linnamaasturi rehvi muster
7) Cooper Discoverer AT3 4S -pigem selline linnamaasturi rehvi muster
8) Insa Turbo Ranger -puhas klassika, vana hea BFG A-T mustri koopia. Saab taskaalu. Maastikul tegija ja eluiga maanteel ca 25-30.000 km
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Soovige head A/T rehvi

Postitus Postitas TiitR »

Landy kirjutas:
R Sept 18, 2020 7:18 pm

1) Sailun Terramax A/T - Sellien "rahulik" AT rehv
2) Toyo Open Country A/T+ -Suht asise mustriga tükk
3) HiFly Vigorous AT601 - Pigem selline asfaldi AT rehv
4) Nankang FT-7 AT -Pigem selline asfaldi AT rehv
5) Kormoran Road Terrain -Üsna kinnine muster, mudas mätsib nend ilmsest kiireti täis, ga kruusls võib hästi käituda
6) Cooper Discoverer ATT -pigem selline linnamaasturi rehvi muster
7) Cooper Discoverer AT3 4S -pigem selline linnamaasturi rehvi muster
8) Insa Turbo Ranger -puhas klassika, vana hea BFG A-T mustri koopia. Saab taskaalu. Maastikul tegija ja eluiga maanteel ca 25-30.000 km
Landy, oledki kõiki ise proovinud või lihtsalt visuaalne pakkumine?
Näiteks sinu kommentaar võrdluses 1. ja 2. rehvi vahel? Paluks kommentaari "suht asine muster" vs. Terramaxi mustriga?
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17319
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Soovige head A/T rehvi

Postitus Postitas Landy »

TiitR kirjutas:
R Sept 18, 2020 7:32 pm
Landy, oledki kõiki ise proovinud või lihtsalt visuaalne pakkumine?
Näiteks sinu kommentaar võrdluses 1. ja 2. rehvi vahel? Paluks kommentaari "suht asine muster" vs. Terramaxi mustriga?
Mõnada neist olen saadnud proovida, mõnda näpuga katsuda, mõnda kõrvalt näinud.

Sailun Terramax A/T- Muster on kinnisem, eriti välisosa ja küljeklosts lauge nagu talverehvil.
Pilt

Toyo Open Country A/T+ - Muster avatum ja küljeklots väikese agressiivse astmega (aitab rööpast välja tulekul):
Pilt

Kummakagi pole ise maastikul käinud.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
beginner
True Softroader
Postitusi: 1481
Liitunud: T Mai 08, 2012 9:25 pm
Asukoht: Tallinn/Tapa/Tartu

Re: Soovige head A/T rehvi

Postitus Postitas beginner »

JannoPa kirjutas:
R Sept 18, 2020 3:16 pm
Autot plaanis kasutada hobiautona nädalavahetusel looduses uitamiseks, seega kilometraaž jääb väikeseks ning rehvide keskmisest mõnevõrra kiirem kulumine ei ole probleemiks.
/---/
Ja kui keegi teab kui palju võib Frontera B rehvimõõtu suurendada ilma, et kuhugi vastu hakkaks käima. 245/75 R16 näiteks?
Üks Frontera B sõidab suht siledaks kulunud Falken AT rehviga ja üldiselt saab hakkama. Kui rehvid uued olid, sai ka rohkem poris sõidetud. Lompidest saab tavaliselt tagaveoga läbi ja sügavamatesse võõrastesse lompidesse ühe autoga või ilma vintsita väga ei kipu. Nädalavahetuse autole ostaksin siiski pigem MT alla. Odavatest näiteks Sailun, mis meil teise auto all üpris vaiksed tunduvad. https://www.vicariousmag.com/tire-test- ... in-part-1/
Mu sõidukil on originaalmõõdus rattad, aga olen ka piilunud 245/75 R16 rehve mõttega, et peaks mahtuma ilma suurema pingutuseta.
JannoPa
Rookie
Postitusi: 10
Liitunud: N Aug 20, 2020 11:19 am

Re: Soovige head A/T rehvi

Postitus Postitas JannoPa »

TiitR kirjutas:
R Sept 18, 2020 3:53 pm
Ma paaris samasuguses teemas olen enda kogemustest soovitanud Sailun Terramax AT-d (viimastel 3-l autol neid kasutanud). Vaiksed, ei värista, ei loperda, hind hea ja natuke klotsi on ka (ok räägin uutest rehvidest, mida pole jõudnud poole pealegi sõita ja seega hiliseimaid käitumisi ei oska kommenteerida) ja isegi "lumised mäetipud" on peal, ehk seaduse mõistes võib ka talvel ringi kruiisida. Talvine sõit jäägu igaühe enda sõidustiili ja vajaduste põhiseks.
Aitäh info eest!
Kas talvine sõit on võrreldav (poolkulunud) talverehvidega või pigem suverehvide kategoorias?
JannoPa
Rookie
Postitusi: 10
Liitunud: N Aug 20, 2020 11:19 am

Re: Soovige head A/T rehvi

Postitus Postitas JannoPa »

beginner kirjutas:
R Sept 18, 2020 11:24 pm
JannoPa kirjutas:
R Sept 18, 2020 3:16 pm
Autot plaanis kasutada hobiautona nädalavahetusel looduses uitamiseks, seega kilometraaž jääb väikeseks ning rehvide keskmisest mõnevõrra kiirem kulumine ei ole probleemiks.
/---/
Ja kui keegi teab kui palju võib Frontera B rehvimõõtu suurendada ilma, et kuhugi vastu hakkaks käima. 245/75 R16 näiteks?
Üks Frontera B sõidab suht siledaks kulunud Falken AT rehviga ja üldiselt saab hakkama. Kui rehvid uued olid, sai ka rohkem poris sõidetud. Lompidest saab tavaliselt tagaveoga läbi ja sügavamatesse võõrastesse lompidesse ühe autoga või ilma vintsita väga ei kipu. Nädalavahetuse autole ostaksin siiski pigem MT alla. Odavatest näiteks Sailun, mis meil teise auto all üpris vaiksed tunduvad. https://www.vicariousmag.com/tire-test- ... in-part-1/
Mu sõidukil on originaalmõõdus rattad, aga olen ka piilunud 245/75 R16 rehve mõttega, et peaks mahtuma ilma suurema pingutuseta.
Tänan nõuande eest! Oled kindel, et nimetatud Sailun MT rehvi on saada sellist mõõtu, millega ei pea tõstet tegema?
Siit vaadates on 16-tollistes valik ainult 235/85 R16:

https://sailun.ee/ee/rehvikataloog/maas ... rramax-mt/
JannoPa
Rookie
Postitusi: 10
Liitunud: N Aug 20, 2020 11:19 am

Re: Soovige head A/T rehvi

Postitus Postitas JannoPa »

Landy kirjutas:
R Sept 18, 2020 9:41 pm
TiitR kirjutas:
R Sept 18, 2020 7:32 pm
Landy, oledki kõiki ise proovinud või lihtsalt visuaalne pakkumine?
Näiteks sinu kommentaar võrdluses 1. ja 2. rehvi vahel? Paluks kommentaari "suht asine muster" vs. Terramaxi mustriga?
Mõnada neist olen saadnud proovida, mõnda näpuga katsuda, mõnda kõrvalt näinud.

Sailun Terramax A/T- Muster on kinnisem, eriti välisosa ja küljeklosts lauge nagu talverehvil.
Pilt

Toyo Open Country A/T+ - Muster avatum ja küljeklots väikese agressiivse astmega (aitab rööpast välja tulekul):
Pilt

Kummakagi pole ise maastikul käinud.
Viidatud Open Country A/T+ postitatud pilt võib olla siiski Open Country A/T II (seda vist Eestis ei ole müügis).
A/T + muster tundub siiski olevat natuke leebem:
https://www.toyotires.eu/tire/pattern/o ... ry-at-plus

Kuidas selle Insa Turbo Rangeri "undamise" ja vibratsiooniga lood on?
Selles mõttes tüüpiline protikas ehk siis normaalse kvaliteediga "hiinakale" jääb alla?

Leidsin veel ühe, mille muster tundub asjalik ning vähesed leitud "review"-d on ka positiivsed - Gripmax A/T:
https://www.gripmax.com/html/LIGHT-TRUC ... n_A_T.html
https://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Grip ... Max-AT.htm

Muster tundub sarnane BF Goodrich AT-ga (ning Insa Turbo Rangeriga) ning pigem AT rehvi kohta agressiivne. Vist ei ole tegemist protirehviga, ilmselt Aasia tootja.
Kasutaja avatar
Maasturid
Legod Varuosadest
Postitusi: 1956
Liitunud: R Veebr 20, 2004 12:48 pm
Asukoht: Roosna-Alliku GSM:513 2551
Kontakt:

Re: Soovige head A/T rehvi

Postitus Postitas Maasturid »

Landy kirjutas:
R Sept 18, 2020 7:18 pm

7) Cooper Discoverer AT3 4S -pigem selline linnamaasturi rehvi muster
8) Insa Turbo Ranger -puhas klassika, vana hea BFG A-T mustri koopia. Saab taskaalu. Maastikul tegija ja eluiga maanteel ca 25-30.000 km
Seleta mulle ka Landy mis sellest rehvist teeb linnamaasturi rehvi?
Olen eelnevalt aastaid kasutanud Cooperi AT3 Sporti ja nüüd tellisin just need Cooperi AT3 4S rehvid mis on minu arust väga hea mustriga.
Arvan, et Insa Turbo oli tegija 10-15 aastat tagasi. Ammu ei konkureeri see rehv ka enam hinnaga.

Hea AT rehv on ka General Grabber AT3
AT3 4S.jpg
AT3 4S.jpg (4.31 MiB) Vaadatud 4019 korda
AT3.jpg
AT3.jpg (129.76 KiB) Vaadatud 4019 korda
http://www.maasturid.ee
*Toomas Kärp = Maasturid = Radadel aastast 2004
* Wildtrak 2.0 Bi-turbo
* LC120
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1287
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Soovige head A/T rehvi

Postitus Postitas honkomees »

Mul on läbi aegade parim kogemus hoopis MT rehviga
Pilt
https://rehvid123.ee/ee/nexen-roadian-mt/2105381/ mis on naelutatuna on vaiksem kui nö talverehvid ja AT rehvid, pidamine talvel üllatavalt hea. Tegemist ei ole üliagressiivse MT mustriga, rohkem sinna AT ülemise piiri poole. Kahjuks pole viimastel aastatel leidnud neid enam soodsa hinnaga. Hiljem ostetud nexeni AT rehv ei ole sugugi nii hää, lärmakas ja metsateedel saamatu ...
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Soovige head A/T rehvi

Postitus Postitas TiitR »

JannoPa kirjutas:
E Sept 21, 2020 12:15 pm


Viidatud Open Country A/T+ postitatud pilt võib olla siiski Open Country A/T II (seda vist Eestis ei ole müügis).
A/T + muster tundub siiski olevat natuke leebem:
https://www.toyotires.eu/tire/pattern/o ... ry-at-plus

Mina sellise mustri netist otsinguga leidsingi ja sealt ka mu küsimus või võrdlus selle Terramaxiga.
slauri
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 152
Liitunud: N Juun 29, 2006 3:15 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Soovige head A/T rehvi

Postitus Postitas slauri »

Tere!

Soovitan ka parem panna alla korralikud MT-d.
Tugevad ja kestavad.
Saab ka lumes hakkama paremini, kui talvekas.
Endal aastaringselt BF Goodrich MT.
SÕITJA - sündind SÕITJA
+37256564491
GC
Rock Crawler
Postitusi: 545
Liitunud: T Nov 16, 2004 4:02 pm
Asukoht: keskel

Re: Soovige head A/T rehvi

Postitus Postitas GC »

Talv on tulemas...
AT ja MT ei ole talveks kuskilt otsast mõistlik, vali milline tahes!
gaz fs 1
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1287
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Soovige head A/T rehvi

Postitus Postitas honkomees »

Maanteedel sõitmiseks ei ole jah kõige etem, samas metsas ja sügavas lumes, lahtiajamata teedel on mt tegija, viimastel talvedel pole ma üldse talvekaid alla pannud, seisavad tutikatena velgedel ja olen talv läbi naelutatud mt,-ga väga hästi hakkama saanud. At on küll talveks sobimatu, naelakohti ei ole ja lund ka ei hauka.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”