Vaja mugavat kastikat 5000 eurose eelarvega.

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1288
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Vaja mugavat kastikat 5000 eurose eelarvega.

Postitus Postitas honkomees »

v6sa kirjutas:
E Juun 15, 2020 9:59 am
...
Kõik õige, aga ...

Ning tornkraanaga ei laadi kinnisesse kaubikusse mitte midagi.

Mugavus on aga kõvasti personaalses per$es kinni. Madala kusemisega inimesele on kõrged kastikad üks igavene nuhtlus, aga kusagilt karumustikast poolt tonni ära tooma minnes istud ikka krusasse, mitte ei võta linnamaasturile äkknäkki sappa.
100% nõus, ma näiteks ka 3 m palki ja lauda kastikaga üksjagu vedanud, kastipikkus 1,85+porte 0,5+ 0,8 üle ääre, tõstukiga saekaatrimees tõstab peale ja käsitsi tõstan staaplisse maha. Ka telfriga on hea kusagilt laost mõnda seadet kohe peale panna.
Üldse on külje pealt hea asju peale laadida isegi käsitsi, muidu tuleb kaubaruumi sisse ronida esiotsa paigutamiseks aga see on vanainimese jalale väga problemaatiline, ka kaubikute puhul. Ma pole sihilikult soetanud nn kongi vaid pehme katte.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
olli
Fitting 38"
Postitusi: 237
Liitunud: N Juul 07, 2011 11:59 pm

Re: Vaja mugavat kastikat 5000 eurose eelarvega.

Postitus Postitas olli »

v6sa kirjutas:
E Juun 15, 2020 9:59 am

Ning tornkraanaga ei laadi kinnisesse kaubikusse mitte midagi.
Kusjuures seal on see asi, et mul meelega otsitud siuke kaubik, millel "barn doors" tüüpi kahele poole avanevad uksed taga, mitte üleskäiv luuk. Sinna keskmises ehituspoes tõstetakse täitsa hea meelega kaubaalusega kaupa sisse. Üleskäidava luugiga ei saa tõesti. Samas kui tahta segukotid kuivalt objektile viia, siis kastikal vaja ju samamoodi kuuti peale.
Aga kui tahta aluse kaupa kive tuua, siis peab juba valima masinat kandevõime järgi. Keskmine kastikas ja lühike kaubik mõlemad vast pigem nõks alla tonni. Aga liigub ka isendeid, millel üle 1200kg lubatud. Mu neliveolisel üldsegi 700kg, aga kui Karimekis kaalul käin, siis reaalne tühikaal 200kg vähem, kui passis antud. :roll:

Kaubaruumi ette otsa panekuks on küljeuks. Ma peamiselt ainult küljelt laadingi.
MustVälk
Fitting 38"
Postitusi: 254
Liitunud: K Sept 16, 2015 8:10 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Vaja mugavat kastikat 5000 eurose eelarvega.

Postitus Postitas MustVälk »

Ütleme niiet kaubikus küürutamist olen ka ise harrastanud ja üldiselt on jube ebamugav. Sama arvab mu pottsepp. Seepärast vaatabki kastikat. Tagant kolmes küljes avaneva luugiga. Enamus tööd on kas lahti kokku remondid või korstna parandused. Suuri ahjusid nullist ei taha üldse ehitada. Neid koguseid mida ahju ehituseks vaja on ei too korraga ikkagi. Mul hetkel isiklikku ahju teeb kus telliste ja segude kaal mis kohale toodud hakkab juba 3 tonni piiri ületama. :D
Telliseid tellisin ise kohale toomisega. Tuli odavam ja tõmmati tagaluugist aluse peal mulle hoovi. :)

Soomest vaatasin et ikka kallimad on seal ja ostas rmk omad tuleks kohapeal ikkagi üle vaadata, et üllatusi ei oleks.
5816nelineli58 Rangelt soovituslik helistada kui üldse, siis peale 15!
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2434
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Vaja mugavat kastikat 5000 eurose eelarvega.

Postitus Postitas v6sa »

olli kirjutas:
E Juun 15, 2020 10:50 am
Kusjuures seal on see asi, et mul meelega otsitud siuke kaubik, millel "barn doors" tüüpi kahele poole avanevad uksed taga, mitte üleskäiv luuk.
...
Aga tornkraanaga või metsatõstukiga ikka ei laadi. Kruusa ka ei kalla kopast.

Kellele see on oluline.... :roll:
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
MustVälk
Fitting 38"
Postitusi: 254
Liitunud: K Sept 16, 2015 8:10 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Vaja mugavat kastikat 5000 eurose eelarvega.

Postitus Postitas MustVälk »

Võib teema ära kustutada.
Valikusse jäi Honda Ridgeline.
Eks näis kuidas kestab, aga mugav on küll.
5816nelineli58 Rangelt soovituslik helistada kui üldse, siis peale 15!
Kasutaja avatar
RistoRR
Rock Crawler
Postitusi: 890
Liitunud: N Mai 23, 2013 10:07 pm
Asukoht: Viru-Jaagupi/Rakvere
Kontakt:

Re: Vaja mugavat kastikat 5000 eurose eelarvega.

Postitus Postitas RistoRR »

See ju alt sama pisikeste juppidega kui civic :eek
Patrol Y60 35'' Silverstone
Bensiiniga võite pintsleid pesta, diislis peitub jõud!
55676422 kui vaja abi vms
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”