Soovin osta II põlvkonna Nissan Terranot aga...

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

Vasta
tonu.tootsen
Rookie
Postitusi: 6
Liitunud: P Mai 31, 2020 5:48 pm

Soovin osta II põlvkonna Nissan Terranot aga...

Postitus Postitas tonu.tootsen »

Tere, teadmised maasturitest on suhteline null, kuid otsin odavat maasturit. Konkreetne auto asub viljandis ja hind 1375€. Otsin spetsialisti viljandis, kes vaataks üle, vastava tasu eest. Olen samuti vastuvõtlik äraütlemistele, sest ma ei tea, kas see mark tasub ära.

Kuulutuse link
https://www.auto24.ee/webcache_kasutatu ... 24_ee.html

Teine masin, mis silmapiiril on...
https://www.auto24.ee/used/3360614

Viimane vastab minu nõudmistele.
Maasturil pean oluliseks diisel mootorit, nelikvedu, aeglusteid, lukusteid, läbivust, vastupidavust, lihtsust ja kärukonksu.

Leidsin foorumist inimese, kes rääkis, miks Land Rover Discovery on hea. Kuid mida teised räägivad?
Kasutaja avatar
DreamWalker
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 135
Liitunud: L Mär 12, 2016 10:14 am
Asukoht: Tartu

Re: Soovin osta II põlvkonna Nissan Terranot aga...

Postitus Postitas DreamWalker »

Jõudu!

Terrano on kindlasti odavam üleval pidada kui Disco.
Kuigi sõitva doonor disco saab suht odavalt kätte - küsimus on kui palju ise remont/hooldus töid teha :wink:

Disco 1 on töökindel (1 töökindlamaid LR mudelite seas - kuigi oleneb eelmise omaniku tublidusest hooldada masinat õigel ajal) sest et vähem elektroonikat.
Väga lihtne ka ise nokitseda kallal sest lihtne ehitus.
Väga võimekas maastikul aga vanusest tingituna meie tingimustest kipuvad roostetama - eriti tuleb jälgida raami tagaosa.
Disco 1 miinuseks võib pidada nende pisut "agraarset" ehitust ehk siis pole nii mugavad kui teised autod - puhas mehhaaniline traktor pmst :) Proovi sõit ütleb rohkem kui tuhat sõna :P

Disco 2 (1998+a) on "väliselt" samasugune aga tegelikkuses palju mugavam, näiteks (kliima, püsikiirushoidja, õhkvedrustus taga jpms) aga seetõttu ka altim vigadele/probleemidele.
Tänaseks päevaks on meie kliimas Disco 2 raami tagaosa (ratta püstakute juures) mädanik tõsine probleem ja tuleks kindlasti üle vaadata enne ostu - kahjuks mitmed 2000+ isendid
on raami rooste tõttu püstakud kokku varisenud ja masinad utiili teed läinud.
Pilt
Alati saab doonor raami sadade eest (või tutikas raam 2000+ euri) osta, putitada ja ära vahetada aga see on suurem ooper mida vähesed raatsivad ette võtta ainult (loe: LR fännid) :twisted:

On odavamaid "maastureid" mida üleval - pidada - näiteks esimeseks sobiks vast Cherokee vms aga Land Rover on omaette pill mida vähesed mõistavad kes pole omanud :D
Enne kui Land Rover osta tasuks lugeda Land Roveri foorumist mis on n.ö "tüüpvead" ja jamad mis võivad (aga ei pruugi) kollitama tulla :lol: :lol: :mrgreen:

P.S Ma pole "erapooletu" - olen lammarist ostetud Disco 2 ull omanik - igaüks kiidab oma jms :roll: :lol: :lol: :lol: :roll: :twisted:
Where comfortzone ends - adventure begins!
1990 Toyota Hilux / Volkswagen Taro - Heal lapsel mitu nime!
tonu.tootsen
Rookie
Postitusi: 6
Liitunud: P Mai 31, 2020 5:48 pm

Re: Soovin osta II põlvkonna Nissan Terranot aga...

Postitus Postitas tonu.tootsen »

Mul on tunne, et ma need tüüpvead jätan vahele aga tuleval nädalal plaan tallinnas spetsialistiga auto üle vaadata, kui ok, siis ostan ära.

Töö on nii pingeline, et tahaks looduses mütata millegi uue alaga.

Aga tänsn vastuse eest, võtan kõigi nõu kuulda
Tänavakunstnik
Rookie
Postitusi: 11
Liitunud: R Dets 13, 2019 12:29 pm

Re: Soovin osta II põlvkonna Nissan Terranot aga...

Postitus Postitas Tänavakunstnik »

Lingil olevat 72 zhp discovery 1’te pole mõtet vaatamagi sõita, kere on sõel, google otsing aitab eelnevaid kuulutusi/pilte leida. Korra oli okidoki.ee’s vms kuulutus 700 euroga ka. https://eng.auto24.ee/kasutatud/auto.ph ... _missing=1

Auto24 olev punane discovery 1, 2300 eur hinnaga, peaks olema kõvasti etem variant, sellest on Land Roveri foorumis praeguse omaniku remondipäevik ka nähtav.

Ps isiklik seotus puudub nende autodega peale selle, et olen endine disco 1 omanik. Tõesti on traktor, lähim sugulus tundub olevat MTZ 920.1 ehk mugava kabiiniga traktor. Defender seal kõrval on parimal juhul t-40am, niiet Land Rover on mitte kokkupuutunutele tõesti müsteerium. Proovi, kui julged :)
tonu.tootsen
Rookie
Postitusi: 6
Liitunud: P Mai 31, 2020 5:48 pm

Re: Soovin osta II põlvkonna Nissan Terranot aga...

Postitus Postitas tonu.tootsen »

Tänud väärtusliku info eest.
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17318
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Soovin osta II põlvkonna Nissan Terranot aga...

Postitus Postitas Landy »

Tänavakunstnik kirjutas:
P Mai 31, 2020 11:33 pm
Lingil olevat 72 zhp discovery 1’te pole mõtet vaatamagi sõita, kere on sõel, google otsing aitab eelnevaid kuulutusi/pilte leida. Korra oli okidoki.ee’s vms kuulutus 700 euroga ka. https://eng.auto24.ee/kasutatud/auto.ph ... _missing=1

Auto24 olev punane discovery 1, 2300 eur hinnaga, peaks olema kõvasti etem variant, sellest on Land Roveri foorumis praeguse omaniku remondipäevik ka nähtav.

Ps isiklik seotus puudub nende autodega peale selle, et olen endine disco 1 omanik. Tõesti on traktor, lähim sugulus tundub olevat MTZ 920.1 ehk mugava kabiiniga traktor. Defender seal kõrval on parimal juhul t-40am, niiet Land Rover on mitte kokkupuutunutele tõesti müsteerium. Proovi, kui julged :)
1)Tunub,et meie tänavatel olev sool on seda Discoveryit tõesti korrlikult pureda võtanud, kõik tüüpilised kohad on "kenasti" kahjustada saanud ja see main pigem neile, kes keevitusega sinapael on.
2)See https://www.auto24.ee/used/3307177
masin on tõesti väärt vaatamist, sest auto taust hulga selgem - https://foorum.landroverclub.ee/viewtop ... =17&t=7878
Osales ka enne suurt kriisi peetud LR klubi Talvisel väljasõidul.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Soovin osta II põlvkonna Nissan Terranot aga...

Postitus Postitas v6sa »

DreamWalker kirjutas:
P Mai 31, 2020 9:01 pm
...
On odavamaid "maastureid" mida üleval - pidada - näiteks esimeseks sobiks vast Cherokee vms aga Land Rover on omaette pill mida vähesed mõistavad kes pole omanud :D
...
Nii on.

Lisaks Cherole veel korealased ja japsid. Roostetavad, nagu mersu, aga tehnikaga on harva jamasid. Sõidumugavus on neil hea, kes on idamaise konstitutsiooniga. Põhjamaisematel (loe: turskematel) ei pruugi kuigi kaua mugav olla. No samas: kui rinnuni mudases vees istuda, siis pole mugavast toolist suurt abi.

Kui pole plaanis raiesmikelt kaikaid otsimas käia, siis nelikveolised pargimaasturid on ka üllatavalt võimekad. Tõsi, esimese uppumise peale need enamasti solvuvad ja surevad ära. Aeglaselt ja piinarikkalt... Kui plaan on kaigastel turnimas käia, siis elektrist sõltuva nelikveoga asjad muidugi menüüsse ei sobi.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
TomK
Rookie
Postitusi: 5
Liitunud: R Dets 14, 2018 8:23 am

Re: Soovin osta II põlvkonna Nissan Terranot aga...

Postitus Postitas TomK »

Võin pakkuda oma Discot kui huvi pakub. https://www.auto24.ee/kasutatud/auto.ph ... rhash=b082

Vajab paarisaja eurist süsti ja selle saab kohe hinnast alla ka. Hea põhjuse korral võibolla enamgi tingitav.
Muus osas keskmisest paremas seisus ja parema varustusega masin. Ise olen kodukandi metsad läbi hulkunud ja vints paaril korral hädast välja aidanud.
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Soovin osta II põlvkonna Nissan Terranot aga...

Postitus Postitas TiitR »

Jutt läks siin sujuvalt LR-i peale üle, kuid ütlen vahele, et mädaneb see Terrano ka mõnusalt, esimesena annavad vihje esitiivad, kuhu enam varsti laiendidki ei kinnitu, vaid maha pudenevad. Ise omasin kunagi Terrano 2-te ja nägin seda nii pealt, kui alt, mitte NSR.
tonu.tootsen
Rookie
Postitusi: 6
Liitunud: P Mai 31, 2020 5:48 pm

Re: Soovin osta II põlvkonna Nissan Terranot aga...

Postitus Postitas tonu.tootsen »

TomK kirjutas:
K Juun 03, 2020 9:56 pm
Võin pakkuda oma Discot kui huvi pakub. https://www.auto24.ee/kasutatud/auto.ph ... rhash=b082

Vajab paarisaja eurist süsti ja selle saab kohe hinnast alla ka. Hea põhjuse korral võibolla enamgi tingitav.
Muus osas keskmisest paremas seisus ja parema varustusega masin. Ise olen kodukandi metsad läbi hulkunud ja vints paaril korral hädast välja aidanud.
Ostsin siit postitusest läbi käinud punase disco. Algul reaksioon, et mis traktor. Teine auto universaal 5ne bmw 3.0 tdi 142kw. Sai sõidetud Pärnust Tartusse, 40 km enne tartut rääkisin telefonis sõbraga, mitte muhvigi ei kuulnud 😃
Aga tunne oli mega, ei kahetse, nüüd vaja kõik vead, mis on, likvideerida ja siis algab NAUDING :)
tonu.tootsen
Rookie
Postitusi: 6
Liitunud: P Mai 31, 2020 5:48 pm

Re: Soovin osta II põlvkonna Nissan Terranot aga...

Postitus Postitas tonu.tootsen »

TiitR kirjutas:
K Juun 03, 2020 10:48 pm
Jutt läks siin sujuvalt LR-i peale üle, kuid ütlen vahele, et mädaneb see Terrano ka mõnusalt, esimesena annavad vihje esitiivad, kuhu enam varsti laiendidki ei kinnitu, vaid maha pudenevad. Ise omasin kunagi Terrano 2-te ja nägin seda nii pealt, kui alt, mitte NSR.
Hea, et ma ei jõudnudki terrat vaatama, Discoga nii happy :)
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”