Kerghaagise kaanele gaasvedrusid?!

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

Vasta
MustVälk
Fitting 38"
Postitusi: 254
Liitunud: K Sept 16, 2015 8:10 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Kerghaagise kaanele gaasvedrusid?!

Postitus Postitas MustVälk »

Tere.

Selline huvitav küsimus tarkade klubile.
Käru tootjad küll seda lahendust ei paku, aga öösel hoiab mõte ärkvel, et: kas oleks võimalik teha kaane avamist kergemaks gaas vedrude abil? :)
Kindlasti on käru tootjad ka seda mõtlenud, aga lahendust vist sellele ei ole tulnud (või ei ole tahetud teha) :D

Käru kaas on 3,25 pikk, 1,5 lai ja 1,0 kõrge. Praegu on seal kaks komplekti vedrusid millel toru sees.
Käru on uus ja eeldan, et need vedrud on ka uued! :)

Kõik head mõtted on teretulnud.
5816nelineli58 Rangelt soovituslik helistada kui üldse, siis peale 15!
Kasutaja avatar
KarlReimann
Rock Crawler
Postitusi: 521
Liitunud: R Veebr 08, 2019 8:19 pm

Re: Kerghaagise kaanele gaasvedrusid?!

Postitus Postitas KarlReimann »

Õhu silinder, lisaks ~ silindriga samas mahus mahupaak, lämmastik surve sisse.
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2195
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: Kerghaagise kaanele gaasvedrusid?!

Postitus Postitas puhvel »

Milleks punnitada, lihtsalt uued tummisemad kapoti-luugi amordid ei toimi või ?
Palju see plastik ikka kaalub.
Kopsik avaneb just nii kõrgele kuhu need monteerida.
Kui jääb lahjaks kasvõi topelt, eri pikkusega siis.
XC 70
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Kerghaagise kaanele gaasvedrusid?!

Postitus Postitas TiitR »

Jep, näiteks kasvõi Tööriistamarket, kus terve stend erineva njuutonjõuga gaasiamorte. Tuttav hiljuti just tuunis ühe kliendi haagist, kes soovis porte kõrgendusi ja plastkaant. Esialgu tundus, et said liiga võimsad (2tk), kuna lukustite avamisel, ole mees ja hoia jõuga nöörist kinni, vaat et veab kergkaalus mehel ka jalad maast lahti ja sulgemine vajas natuke rammu, kuid ümber vahetama ka ei hakatud, vast pehmenevad ajapikku ja eriti külmaga.
MustVälk
Fitting 38"
Postitusi: 254
Liitunud: K Sept 16, 2015 8:10 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kerghaagise kaanele gaasvedrusid?!

Postitus Postitas MustVälk »

Seda ma mõtlengi, et kas nende pikemate vedrude asemele panna kaks tugevamat gaasikat.
Niisama huupi proovimiseks mul raha ei ole ja loodan, et keegi on juba õigel teel gaasiamortide paigaldusega. :)
Lahti tõstmine nullist on raske, aga edasi veavad vedrud ise juba kaane raskust hea hooga.

Tiit oleks kena kui saaks su tuttava käest mingeid gaasika jõu ja pikkus mõõte teada.
5816nelineli58 Rangelt soovituslik helistada kui üldse, siis peale 15!
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Kerghaagise kaanele gaasvedrusid?!

Postitus Postitas TiitR »

MustVälk kirjutas:Seda ma mõtlengi, et kas nende pikemate vedrude asemele panna kaks tugevamat gaasikat.
Niisama huupi proovimiseks mul raha ei ole ja loodan, et keegi on juba õigel teel gaasiamortide paigaldusega. :)
Lahti tõstmine nullist on raske, aga edasi veavad vedrud ise juba kaane raskust hea hooga.

Tiit oleks kena kui saaks su tuttava käest mingeid gaasika jõu ja pikkus mõõte teada.
Saan homme uurida, mida ta sinna pani.
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Kerghaagise kaanele gaasvedrusid?!

Postitus Postitas TiitR »

MustVälk kirjutas: Tiit oleks kena kui saaks su tuttava käest mingeid gaasika jõu ja pikkus mõõte teada.
Ostis TM-st, 700N ja pikkus 800mm. Algul oli proovinud 1300N-ga, kuid see tõstis poisil jalad maast lahti ja sulgemine oli üksi suht võimatu :D.
MustVälk
Fitting 38"
Postitusi: 254
Liitunud: K Sept 16, 2015 8:10 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kerghaagise kaanele gaasvedrusid?!

Postitus Postitas MustVälk »

TiitR kirjutas:
MustVälk kirjutas: Tiit oleks kena kui saaks su tuttava käest mingeid gaasika jõu ja pikkus mõõte teada.
Ostis TM-st, 700N ja pikkus 800mm. Algul oli proovinud 1300N-ga, kuid see tõstis poisil jalad maast lahti ja sulgemine oli üksi suht võimatu :D.
Päris pikad. See annabki effekti, alguses küll natuke kergem, aga mida rohkem luuk läheb püsti seda rohkem peab nöörist kinni hoidma.
Praegu kui luuki avada siis tagaots kuni meeter portest on raske ja alles siis hakkavad praegused vedrud kandma.
Oleks vaja see null asendist jõu rakendumine saavutada.
5816nelineli58 Rangelt soovituslik helistada kui üldse, siis peale 15!
kloox
Mudder
Postitusi: 59
Liitunud: P Jaan 13, 2013 4:05 pm

Re: Kerghaagise kaanele gaasvedrusid?!

Postitus Postitas kloox »

Ma olen mingil respo kärul selliseid amorte näinud kulges.Es olnud väga pikad ja ise ka tehtud polnud,st uuest peale oli küljes.Kui meeles,katsun pilti teha,kui ette jääb.
Sellise pildi sai Pilt
olli
Fitting 38"
Postitusi: 237
Liitunud: N Juul 07, 2011 11:59 pm

Re: Kerghaagise kaanele gaasvedrusid?!

Postitus Postitas olli »

MustVälk kirjutas:Oleks vaja see null asendist jõu rakendumine saavutada.
Ja luugi kinni panekuks on siis iga kord sõpra vaja, kes seda nii kaua all hoiab, kuni mõlema külje peal konksud kinni pandud? Või mismoodi see luugi kasutamine välja peaks nägema kui ta juba null asendis ennast suure jõuga ülespoole sikutab.
MustVälk
Fitting 38"
Postitusi: 254
Liitunud: K Sept 16, 2015 8:10 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kerghaagise kaanele gaasvedrusid?!

Postitus Postitas MustVälk »

olli kirjutas:
MustVälk kirjutas:Oleks vaja see null asendist jõu rakendumine saavutada.
Ja luugi kinni panekuks on siis iga kord sõpra vaja, kes seda nii kaua all hoiab, kuni mõlema külje peal konksud kinni pandud? Või mismoodi see luugi kasutamine välja peaks nägema kui ta juba null asendis ennast suure jõuga ülespoole sikutab.
Mõte on saavutada selline olek kus niilahti tegemine ja kinnipanek ei eeldaks sõpra.

Mõtte tagamaad on sellised, et ma täpselt niisuur et kinnisest asendist raske mul seda esimest meetrit liigutada. Keha ülekoormamist ei taha koguaeg rakendada ja selle esimese tõste jaoks vaja midagi juurde.
Aga jah terve see ülejäänud tõstemaa tõmbavad vedrud isegi, et liiga hästi ja midagi sellist vaja mõelda mis ei suurendaks seda jõudu seal otsas.
5816nelineli58 Rangelt soovituslik helistada kui üldse, siis peale 15!
MustVälk
Fitting 38"
Postitusi: 254
Liitunud: K Sept 16, 2015 8:10 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kerghaagise kaanele gaasvedrusid?!

Postitus Postitas MustVälk »

kloox kirjutas:Ma olen mingil respo kärul selliseid amorte näinud kulges.Es olnud väga pikad ja ise ka tehtud polnud,st uuest peale oli küljes.Kui meeles,katsun pilti teha,kui ette jääb.
Sellise pildi sai Pilt
Tuttav süsteem. Üks vedru ja üks amort teises suunas.
5816nelineli58 Rangelt soovituslik helistada kui üldse, siis peale 15!
PSV
ilus päev elamiseks
Postitusi: 284
Liitunud: P Dets 31, 2006 4:57 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Kerghaagise kaanele gaasvedrusid?!

Postitus Postitas PSV »

Mul on suure Respo kaanel sellised gaasamordid tehasest küljes. Ilma nendeta oleks kaane avamine väga raske. All lähevad distantspuksiga seina külge ja ülevalt, nagu pildil eespool, kaane kinnituse külge. Nad on sellise nurga all, et kaane lahtiolekus mõju ei ole, kui lükkad esimesed sentimeetrid lahti, siis lükkavad kaane üles. Omal soovid võid kangemad-nõrgemad valida.
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”