Akutööriistad

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1287
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Akutööriistad

Postitus Postitas honkomees »

v6sa kirjutas:
marauder kirjutas:Mul garaasis 18V Makita trell 13mm paduringa ja see ikka viskab kuumaks ja tossu lahtio kui puurida midagi vintskemat. Vaatan vaikselt Milwaukee poole.
Harjadega mootritel on see häda teada. Lõpeb mahapõlemisega. Kogemus kinnitab (2xMetabo, 1XBosch, 1xBlack&Decker). Kõik hukkusid ettenähtust suurema wägivalla järel.

BL-Makitadel ei tohiks olla võimalik, aga on ka väidetavalt õnnestunud.
Ka mu üle 20 a harjadega mootoriga AEG trellil hakkas suurte koormuste a la 250 mm kruvide kuiva puitu kruvimisel kuumenemine ja siis ca 5-7 a tagasi saigi hakatud otsima hinna-kvaliteedi suhet ning jõutud DeWalti komplektini (odavam Makitast ja Milwaukeest) ja nüüd neid terve joru majapidamises. Aga see teeneline AEG, veel sinist värvi, see teenib edasi puutöödel kruvidele liistudesse peenemate aukude ettepuurimisel jms töödel, alati valmis võtta, ei pea vahetama puure-kruviotsikuid.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17317
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Akutööriistad

Postitus Postitas Landy »

l300 kirjutas:
Landy kirjutas:Ehk siis DeWalt vs- Makita vs. Milwaukee vs. Metabo vs. Hitatchi/HIKOKI
ja Bosh vs. Ryobi vs. Black & Decker vs. AEG
See küll minu arvamus aga viimase rea võib välja jätta
Seepärat ma teisele reale kantsingi, et oleks mõttelien joon vahel soovide ja odavama otsa vahel. Eks vaatam, kuidas rhakaott võimaldab.
Selel suve ehk kannatan selle poolsurnud Boshi trelliga veel ära, aga tuleb taskesi hakata atra seadma.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
Movistar
Teel kaaluta olekusse
Postitusi: 4423
Liitunud: L Dets 30, 2006 2:05 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Akutööriistad

Postitus Postitas Movistar »

Paras aeg äkki palka juurde küsida,et saaksid normaalseid tööriistu soetada :wink:
HM Racing Team
tohoh
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 151
Liitunud: E Aug 22, 2011 11:12 am
Asukoht: Tallinn

Re: Akutööriistad

Postitus Postitas tohoh »

Mulle on kodukasutuseks Ryobist küll. Rahul. Võtsin kuna ostuhetkel ei olnud oksade saagimiseks muud pika varrega akukettsaagi. Makital vist valik laiem aga minule vajalikud asjad on Ryobil olemas.
LR Defender 110 - 1997
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17317
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Akutööriistad

Postitus Postitas Landy »

tohoh kirjutas:Mulle on kodukasutuseks Ryobist küll. Rahul. Võtsin kuna ostuhetkel ei olnud oksade saagimiseks muud pika varrega akukettsaagi. Makital vist valik laiem aga minule vajalikud asjad on Ryobil olemas.
Valik tundub väike-/koduakasutaja vajadusi rahuldav:
https://ee.ryobitools.eu/
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
tommm
Mudder
Postitusi: 96
Liitunud: T Sept 13, 2016 5:15 pm

Re: Akutööriistad

Postitus Postitas tommm »

Landy kirjutas:
tohoh kirjutas:Mulle on kodukasutuseks Ryobist küll. Rahul. Võtsin kuna ostuhetkel ei olnud oksade saagimiseks muud pika varrega akukettsaagi. Makital vist valik laiem aga minule vajalikud asjad on Ryobil olemas.
Valik tundub väike-/koduakasutaja vajadusi rahuldav:
https://ee.ryobitools.eu/
Ise olen kodus Makita 18v peal ja tundub et sinna ka jään. Suurt jõudu mittenõudvate tööde jaoks üks vana 10,8v sisselükatava akuga trell ka olemas. Ei kaalu põhimõtteliselt mitte midagi.

Aga Ryobit on ka kätte sattunud. Endale ei ostaks, sest tööriistade ja akude gabariidid on kohati kummalised või tarbetult suured. 18v akutrellil näiteks aku nii pikk, et kui kuskil kitsamas kohas nokitseda vaja, siis ei pruugi ära mahtuda. Raskemad tundusid ka Makitast.
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Akutööriistad

Postitus Postitas v6sa »

tommm kirjutas: ....
Aga Ryobit on ka kätte sattunud. Endale ei ostaks, sest tööriistade ja akude gabariidid on kohati kummalised või tarbetult suured. 18v akutrellil näiteks aku nii pikk, et kui kuskil kitsamas kohas nokitseda vaja, siis ei pruugi ära mahtuda. Raskemad tundusid ka Makitast.
Minu jaoks on Ryobi käepide ebamugava kujuga. Tundub "ümmargune", kuigi vahet Makitaga mõõtude järgi palju ei ole. Ilmselt suurema käega inimesele pole see probleem.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
l300
Fitting 44"
Postitusi: 404
Liitunud: R Juul 15, 2011 10:28 am
Asukoht: riisipere

Re: Akutööriistad

Postitus Postitas l300 »

Landy kirjutas:
l300 kirjutas:
Landy kirjutas:Ehk siis DeWalt vs- Makita vs. Milwaukee vs. Metabo vs. Hitatchi/HIKOKI
ja Bosh vs. Ryobi vs. Black & Decker vs. AEG
See küll minu arvamus aga viimase rea võib välja jätta
Seepärat ma teisele reale kantsingi, et oleks mõttelien joon vahel soovide ja odavama otsa vahel. Eks vaatam, kuidas rhakaott võimaldab.
Selel suve ehk kannatan selle poolsurnud Boshi trelliga veel ära, aga tuleb taskesi hakata atra seadma.
Endal head kogemused hitachi, makita akutrellide ja relakatega (kestavad hästi ja käes hea hoida) ja mutrikeerajana kasutusel milwukee
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17317
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Akutööriistad

Postitus Postitas Landy »

Hakkan sed vaikslet läbi vatama:
https://www.milwaukeetool.eu/systems/m18/
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17317
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Akutööriistad

Postitus Postitas Landy »

Sai eile Milawaukee hindu lähemalt uuriotud ning eriti kompletide tasmel olid ikka kõvasasti Ryobist kallimad.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
tohoh
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 151
Liitunud: E Aug 22, 2011 11:12 am
Asukoht: Tallinn

Re: Akutööriistad

Postitus Postitas tohoh »

Tegelikult lõplik otsus tuli mul Ryobi kasuks siis kui Motonet pakkus soodsalt kunagi kotis olevat komplekti - drell, laadija, kaks akut, lamp, ketassaag , vist sai kõik, ei mäletagi enam. Võtsin ära, olen asju juurde ostnud ja nüüd mõned aastad juba töötavad, aegajal saavad maal ka korralikult vatti. Probleeme pole, akud pevad. Ainuke halb asi on, et rellakas on 115 kettale. Marurahul olen muidugi pika varrega kettsaega, hea maal kõrgeid oksi lõigata.
LR Defender 110 - 1997
JAN007
Fitting 38"
Postitusi: 217
Liitunud: K Juun 02, 2004 10:25 pm
Asukoht: Nuustaku

Re: Akutööriistad

Postitus Postitas JAN007 »

Vaatasin praegu Motoneti Ryobi hindu ja need analoogsetest Makitadest kallimad. Mul suurem osa tööriistu Makita valikust, kaasa arvatud survepesur ja bentsuga muruniiduk kuid akutrellid veel vanamatüübiliste akudega. Päevakorras on aga hekipügaja hankimine ja kuna seni olen püganud kääridega, siis alustuseks proovisin renditud bentsumootoriga pügajat, oli liiga raske, mul kõrged hekid ning õlad ei pea vastu. Juhtmega pügaja välistatud, vahemaad suured. Olen mõtetega jõudnud Makita 18V aku süsteemini, esimene väljamineks oleks ca 300, ehk siis pügaja ca 90, 5Ah akud laadijaga 209. Sealt edasi on juba valikuvõimalusi piiramatult, näiteks akukettsaag on väga isuäratav, ei pea Husqvarnat käima tõmbama iga väikse oksa peale aga kuivanud õunapuu oksa käsisaega nüsid terve igaviku.
Grand Vitara
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1287
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Akutööriistad

Postitus Postitas honkomees »

JAN007 kirjutas:.... Sealt edasi on juba valikuvõimalusi piiramatult, näiteks akukettsaag on väga isuäratav, ei pea Husqvarnat käima tõmbama iga väikse oksa peale aga kuivanud õunapuu oksa käsisaega nüsid terve igaviku.
Aias jms lõikamiste puhul olen üle läinud tiigersaele, hää mugav ja kiire. Akukettsaag tundub suht vähevajalik riist, liig spetsiifiline.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17317
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Akutööriistad

Postitus Postitas Landy »

Praegu tundub nii:
DeWalt , Milwaukee jäävad hinna tõttu kahjuks kõrvale
Bosh, Black & Decker, AEG jääva ka usalduse puudusevõi kohaliku kesise valiku tõttu kõrvale
Metabo vs. Hitatchi/HIKOKI - on veel võrdlemata läbi vaatamata.
Finaali on jõudmas Makita ja Ryobi
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1287
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Akutööriistad

Postitus Postitas honkomees »

Soovitan mitte üksnes vaadata letihindu, mõtet on küsida ka hinnapakkumisi. Mõne müügikoha puhul on hinnapakkumisega saadud hind letihinnast ikka väga palju soodsam. Nt DeWalti akutiigersae letihd oli ca 250, Espakis kampaaniahind 215 ja sain Tallmacist pakkumise ca 150 peale, sama enamiku el. tööriistadega, nt platesae pea 1400€ sai 900 jne.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”