Akutööriistad

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

Ronny25
Fitting 38"
Postitusi: 231
Liitunud: K Dets 22, 2010 7:31 pm
Asukoht: Klaasipealinn

Re: Akutööriistad

Postitus Postitas Ronny25 »

Mul Ryobi ja Makita kasutusel. Aku relakatest Makital kestab aku kauem ja ketas on ka 125, Ryobil 115mm.
Hekilõikur on kindlasti Ryobil parem, pika liigend varrega, mida Makital üldse pakkuda pole. Trimmer ka Ryobi, seina ja peenra äärte tegemiseks väga piisav, pea 180 kraadi keeratav, hea kõnnitee ääri jms puhastada. Ühe laadimisega pügan heki ära ja trimmerdan ära ka.
Ryobil kiirlaadija tuleb eraldi osta, Makital vist jälle aeglast ei olegi :D
Viimati muutis Ronny25, T Juun 18, 2019 5:28 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Lomp
Rock Crawler
Postitusi: 883
Liitunud: K Nov 30, 2011 7:07 pm
Asukoht: loksa/valgejõe/harjumaa
Kontakt:

Re: Akutööriistad

Postitus Postitas Lomp »

Makita eelis lai tööriista valik.
Ega see trelli teema ole jah selline, et iga l... kiidab oma v
... .
A.Lomp
5116876
Kuusalu 4x4
Errare humanum est
al
True Off Roader!
Postitusi: 1126
Liitunud: T Apr 22, 2003 11:47 am
Asukoht: Elva

Re: Akutööriistad

Postitus Postitas al »

Ryobi, Milwaukee jm asju tasub vaadata ka e-bay´st, ei teagi, kas on "juust lõksus", vms teema, aga võrreldes kohaliku kaupmehe hinnaga, on vägagi erinev, eriti komplektide osas.
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Akutööriistad

Postitus Postitas v6sa »

Minu poolt hääl Makita BL (harjavabadele) seadmetele. Suudavad end lollkasutaja eest kaitsta.

Odavat ja head ei ole olemas. Tavakasutajale on Makita 18V piisav, profile jääb arusaadavalt lahjaks. Aga neile pakutaksegi Festooli või Hiltit.

Odavamas otsas Ryobi on kasutatav, aga seadmete valik on väiksem. Samas - põhiasjad on olemas. Kestvuse kohta on vara midagi öelda - nende Li akudega asjad on ju vaid paar aastat turul olnud.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
maksipoiss
Rock Crawler
Postitusi: 732
Liitunud: L Mai 07, 2011 8:29 am
Asukoht: Pärnu

Re: Akutööriistad

Postitus Postitas maksipoiss »

v6sa kirjutas: s. Tavakasutajale on Makita 18V piisav, profile jääb arusaadavalt lahjaks. Aga neile pakutaksegi Festooli või Hiltit.
Ei jää seal midagi lahjaks
Kasutaja avatar
MetsaVikat
Rock Crawler
Postitusi: 872
Liitunud: P Nov 23, 2008 4:23 pm
Asukoht: Hiiumaa

Re: Akutööriistad

Postitus Postitas MetsaVikat »

Makita ikka hobi jaoks, tegelikult. Kuigi paljud firmad ainult seda kasutavad, aga eks hinna kvaliteedi suhe teebki ta nii heaks, pluss meeletu tööriista park mida saab 18v akuga kasutada.
Päris tööriistad on Hilti, mingil määral milwaukee. Makita olevat festooli odavam brand, ehk siis makita selle koopia.
Pisike lugu tuttava poolt kus Milwaukee ja Makita kõrvuti tööd tegid. Nendel vaja palju puurida läbi paksu metalli, betooni jne. Makita läheb kuumaks, kärsakas väljas esimese aku täiega. Milwaukeel seevastu vaheta ainult akut, ei kuumene, jaksab, pole kärsa haisu ega midagi.
Profiseeria Dewaldil pole ka midagi viga, hitachi on mingi asi jne. Kokkuvõttes, võta selline mis värv kõige rohkem meeldib...

Kodus saab kõigiga mingi töö ära teha ja asi algabki sellest, et mille jaoks vaja. Kui vaja kahte kruvi keerata kord aastas, siis 1000 eurone Hilti on ilmselgelt overkill.
Pidid need hiinakad ka töötama, youtube reviewsid täis.

Terv.
Villu
Tel: 53-36-59-98
https://www.facebook.com/1uazfe/
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Akutööriistad

Postitus Postitas v6sa »

maksipoiss kirjutas:
v6sa kirjutas: s. Tavakasutajale on Makita 18V piisav, profile jääb arusaadavalt lahjaks. Aga neile pakutaksegi Festooli või Hiltit.
Ei jää seal midagi lahjaks
Meil on terve plejaad prohve, kes väidavad trakse paugutades muud. Et alla Hilti ikka ei kannata kätte võtta.

Ma olen Makitaga rahul.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
ahto42
Rock Crawler
Postitusi: 935
Liitunud: T Mai 11, 2010 7:49 am
Asukoht: Tartu-Luunja

Re: Akutööriistad

Postitus Postitas ahto42 »

Kodu ja hobi, siis Makita 18v seeria. Ilma akuta trimmer oli hiljuti makservis 90€ ja töötab küll. Pluss Tallinnas veel tööriistarent neil ka. Kahe või kolme akuga drell kruvikeeraja kompl on vast kõige kallim alguse asi.
X-trail.
Servemet OÜ
Sepa 21 Tartu
Puurid, keermepuurid/-lõikurid, freesid, laagrid, treiterad, trei/freespingi tarvikud jne.
http://www.serve.ee
BlueStang
Fitting 38"
Postitusi: 218
Liitunud: L Aug 31, 2013 8:51 pm

Re: Akutööriistad

Postitus Postitas BlueStang »

Ise ka kuidagi Makita 18V riistafe peale sattunud. Kusjuures 2x18V kettsaag üllatas väga positiivselt.
______ ____
[__|__|____|______
[__|__I_____[=]___[=]
( O_o_o_o_O )_) _O )_)
Kasutaja avatar
Movistar
Teel kaaluta olekusse
Postitusi: 4423
Liitunud: L Dets 30, 2006 2:05 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Akutööriistad

Postitus Postitas Movistar »

Omast kogemusest ...
Kui hommikust õhtuni profitöö siis Hilti.Kui kodugaraazis aegajalt siis Makita või Milwaukee.
Kõik ülejäänud on lihtsalt mingid "asjad"
HM Racing Team
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Akutööriistad

Postitus Postitas v6sa »

BlueStang kirjutas:Ise ka kuidagi Makita 18V riistafe peale sattunud. Kusjuures 2x18V kettsaag üllatas väga positiivselt.
Mina oma pisikese käega ei julgenud kahe akuga erimit osta, ostsin ühe akuga "triikraua". Sigarahul, tõstuki korvis asendamatu. Praegugi alati metsas kaasas.

Kahe 5,0 akuga saab lasta päris vabalt (kogu aeg ju ei vurista), aga ühe akuga üle poole tunni ei näri. Palki nüsides jätkub üldse vaid veerand tunniks.

Makita kiloNm mutrikeeraja on mõnus asi. Väiksem veli on aga küll jaksitu.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
l300
Fitting 44"
Postitusi: 404
Liitunud: R Juul 15, 2011 10:28 am
Asukoht: riisipere

Re: Akutööriistad

Postitus Postitas l300 »

Landy kirjutas:Ehk siis DeWalt vs- Makita vs. Milwaukee vs. Metabo vs. Hitatchi/HIKOKI
ja Bosh vs. Ryobi vs. Black & Decker vs. AEG
See küll minu arvamus aga viimase rea võib välja jätta
Kasutaja avatar
marauder
True Off Roader!
Postitusi: 1176
Liitunud: R Dets 19, 2008 8:34 pm
Asukoht: Kuressaare

Re: Akutööriistad

Postitus Postitas marauder »

Mul garaasis 18V Makita trell 13mm paduringa ja see ikka viskab kuumaks ja tossu lahtio kui puurida midagi vintskemat. Vaatan vaikselt Milwaukee poole.
Team saarlased
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Akutööriistad

Postitus Postitas v6sa »

marauder kirjutas:Mul garaasis 18V Makita trell 13mm paduringa ja see ikka viskab kuumaks ja tossu lahtio kui puurida midagi vintskemat. Vaatan vaikselt Milwaukee poole.
Harjadega mootritel on see häda teada. Lõpeb mahapõlemisega. Kogemus kinnitab (2xMetabo, 1XBosch, 1xBlack&Decker). Kõik hukkusid ettenähtust suurema wägivalla järel.

BL-Makitadel ei tohiks olla võimalik, aga on ka väidetavalt õnnestunud.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
al
True Off Roader!
Postitusi: 1126
Liitunud: T Apr 22, 2003 11:47 am
Asukoht: Elva

Re: Akutööriistad

Postitus Postitas al »

v6sa kirjutas:
marauder kirjutas:Mul garaasis 18V Makita trell 13mm paduringa ja see ikka viskab kuumaks ja tossu lahtio kui puurida midagi vintskemat. Vaatan vaikselt Milwaukee poole.
Harjadega mootritel on see häda teada. Lõpeb mahapõlemisega. Kogemus kinnitab (2xMetabo, 1XBosch, 1xBlack&Decker). Kõik hukkusid ettenähtust suurema wägivalla järel.

BL-Makitadel ei tohiks olla võimalik, aga on ka väidetavalt õnnestunud.
Kui tegu 482 mudelinumbriga, siis see peabki nii olema. ;) Päris paljud kurdavad selle mudeli üle (mida Bauhof jt konteinerite kaupa müüsid). minu omal vahetati garantii korras kogu sisu ära. Nüüd läheb ikka valu andes kuumaks, aga suitsu veel pole ja siiani kestab. igapäevases kasutuses.
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”