KeevitusGaasid 2018 lõpu seisuga. Kust mida mõistlik osta?

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
sethtanel
Off Roader Wannabe
Postitusi: 31
Liitunud: L Okt 31, 2009 1:13 pm
Asukoht: Luige alevik

KeevitusGaasid 2018 lõpu seisuga. Kust mida mõistlik osta?

Postitus Postitas sethtanel »

Tere.
Vaja homme gaasi ostma minna siis otsides GOOGLEst ei suuda leida mingeid hindu kuskilt ja üldse kust mida täpsemalt saab üldse?

Kuna siin vahepeal oli selline segane aeg ja üleminek uuematele balloonidele siis enamus asjakohaseid teemasid ajale jalgu jäänud.

Targemad palun soovitage mis tootjalt ja mida osta? (varemalt oli erinevates firmades päris suur hinnavahe) Hetkel vaja Argooni aga ehk mingi hetk ka segugaasi. (Praegu kasutan Co2 kuna seda hetkel veel on, sai soovituslikult kustutitäitmise kohast kõik käepärased pudelid täis lastud.)
tt75
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 180
Liitunud: E Nov 23, 2015 11:36 pm

Re: KeevitusGaasid 2018 lõpu seisuga. Kust mida mõistlik osta?

Postitus Postitas tt75 »

Soovitan airoc-ist võtta.Sealt saad argooni ja segugaasi (ar+co2)mõistlikuma hinnaga kui "AGA" -st, ja ega see elme messer-iga asja ajamine on ka üks paras k...p.
Ise olen peaaegu 10 aastat rentinud AGA-st 20L -st ballooni, ja iga kord kui lähen ballooni vahetama ,siis nendin et sisule on jälle hinda otsa kruvitud ,mispeale toob klienditeenindaja ettekäändeid ,et küll on gaasitootjatele peale väänatud EU poolt igasugused maksud jne.Lisaks kiidavad et neil on gaasi kvaliteedi kontroll ,et kui on mingi jama ,siis saab jälitamisega juuretasandile välja minna.MIna isiklikult kasutan praegu 20L AGA mix-i,kuid kui baloon saab tühjaks,siis tagastan selle neile ja lähen airoc-i peale üle,lisaks sellele ostan neilt vist 10L argooniballooni välja (tig keevituse jaoks).
Elme messeriga on jälle niimoodi,et rendin neilt suurt CO2-he ballooni ja kui sa tahad nendega rendilepingut sõlmida("sulgudes jutt on naljaga pooleks"(siis teed ära endale vene viisa))Siis lähed otsid kuskilt koplist tagant otsast ülesse elme messeri kontori ,siis sõlmid rendilepingu(venekeele oskus tuleb kasuks),ning siis saad alles territooriumile sisse sõita(eelnevalt tuleb pagasiruum ette näidata,sest see on ju teise riigi territoorium :D )ja otsima asuda sellelt meeletult alalt kus on see gaasipunkt.Väljudes aga pead jälle ette näitama pagasiruumi ,et sa ei oleks sealt kaasa võtnud midagi strateegilist.Tõsi ta on et elmest gaas soetada on soodsam,kuid ballooniga opereerida on keerukam.Endal on see suur balloon rendis u 5aastat,ning kui tühjaks saab ,siis tagastan ka neile selle balloooni.

Eelnev kirja pandu on minu isiklik kogemus,ja on tõenäoline,et hetkeseisuga võivad olla muutunud eelpool iseloomustatud kahe gaasi edasimüüja rendi tingimused ja hinnad!
Andrus Michelis
Rock Crawler
Postitusi: 771
Liitunud: K Mär 09, 2005 1:48 pm
Asukoht: Tallinn

Re: KeevitusGaasid 2018 lõpu seisuga. Kust mida mõistlik osta?

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Kas oma taarasse kah kusagilt õnnestub mingit traadikeevitusele sobivat gaasi tankida tänapäeval?
Andrus Michelis kõrvalistuja, roolikeeraja. Võistelda ei viitsi. Jahti ja porirallit saab niigi igal nädalavahetusel.
tt75
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 180
Liitunud: E Nov 23, 2015 11:36 pm

Re: KeevitusGaasid 2018 lõpu seisuga. Kust mida mõistlik osta?

Postitus Postitas tt75 »

Andrus Michelis kirjutas:Kas oma taarasse kah kusagilt õnnestub mingit traadikeevitusele sobivat gaasi tankida tänapäeval?
Ilmselt mitte!
Võibolla on võimalik ,kui sul on tutvusi selles sektoris kes täidavad CO kustuteid...!(midagist nagu olen kuulnud,et kui saab siis see pole väga legaalne,(see mul jälle väga vana info))
Kasutaja avatar
MetsaVikat
Rock Crawler
Postitusi: 872
Liitunud: P Nov 23, 2008 4:23 pm
Asukoht: Hiiumaa

Re: KeevitusGaasid 2018 lõpu seisuga. Kust mida mõistlik osta?

Postitus Postitas MetsaVikat »

Soovitan ka airoki, head kogemused. Airok vahepeal pakkus et ostad ballooni 200 eest ja siis ei pea renti maksma. Balloon vene oma. Mina jõudsin järeldusele et 200 eest saab 5 6a renti maksta, ning selle ajaga võib vabalt see vene balloon ära kaduda, nagu majapidamise gaasi balloon kadus. Airoki aasta rent 34 euro, kui midagi teenust ka teed, on see summa ikkagi suht väike.

Terv. Villu
Villu
Tel: 53-36-59-98
https://www.facebook.com/1uazfe/
Kasutaja avatar
helar
I live off from the mud
Postitusi: 2631
Liitunud: T Jaan 12, 2010 4:13 pm
Asukoht: Vääna Jõesuu

Re: KeevitusGaasid 2018 lõpu seisuga. Kust mida mõistlik osta?

Postitus Postitas helar »

Aga mix20. 0,18 € +km päev.
Y61 Pätcruiser , LC80 .
Kuni autopesuni on offroad lahe...
Autoremont Tallinnas. http://www.heinworks.ee
Kasutaja avatar
Praks1
I live off from the mud
Postitusi: 2303
Liitunud: P Juun 21, 2009 8:47 pm

Re: KeevitusGaasid 2018 lõpu seisuga. Kust mida mõistlik osta?

Postitus Postitas Praks1 »

Olen Airokist ostnud segu ja argooni.algul maksis kest 100,nuud vb 150,ehk algul ostes lisandub sisu umbes 50-60 euri.
Just vaatasin üle ja Ei suuda seal vene ballooniga erilisi sarnasusi leida.
Proto
53951597
tt75
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 180
Liitunud: E Nov 23, 2015 11:36 pm

Re: KeevitusGaasid 2018 lõpu seisuga. Kust mida mõistlik osta?

Postitus Postitas tt75 »

helar kirjutas:Aga mix20. 0,18 € +km päev.
0,18x360=64,8 eur aasta+km ?
see airoc-i rent tundub vähe soodsam,...kuid AGA teeb kevadeti-suviti rendi kampaaniaid kus näit. mida pikemaks perioodiks võtad seda odavamaks rent läheb,AGA sisu e. gaas ise peaks ikkagi teistest tarnijatest kallim olema! Praegusel hetkel maksan AGA-le 6,40 eur kuus s.o. 20L-se balooni eest ja ELME messerile 4,60 eur-i kuus suure s.o. 50L balooni eest (on ikka vahe küll)
Kasutaja avatar
MetsaVikat
Rock Crawler
Postitusi: 872
Liitunud: P Nov 23, 2008 4:23 pm
Asukoht: Hiiumaa

Re: KeevitusGaasid 2018 lõpu seisuga. Kust mida mõistlik osta?

Postitus Postitas MetsaVikat »

Vb olen valesti aru saanud, aga need mida airok rendib on euro balloonid ja mida osta saab on gosti balloonid, gost oli minu meelest veel vene tähtedega kirjutatud. Sellest ka järeldus, et vene balloon. Võin ka eksida. Igastahes, hiiumaal taheti minu meelest 180 euri terve ballooni eest(okei, see vist oli koos sisuga) Mina räägin alati tavainimese hindadest, ehk siis koos km. Üldiselt, kui mingit teenust pakud sellega vahest, arvan jätkuvalt, et see 34 euri aasta(vähemalt viimati oli) pole mingi eriline summa.

Terv. Villu
Villu
Tel: 53-36-59-98
https://www.facebook.com/1uazfe/
margus61
Zootramm
Postitusi: 717
Liitunud: N Okt 19, 2006 12:02 pm
Asukoht: Tallinn-Nõmme & Noarootsi

Re: KeevitusGaasid 2018 lõpu seisuga. Kust mida mõistlik osta?

Postitus Postitas margus61 »

Kuna kulu väike, üritan oma balloonidega majandada. Kevadel ostsin siit: kuulutus. Elme balloon Lätis täidetud ja oli korralik kaup. Kunagi aastaid varem hapniku ostnud ja pole ka midagi kurta.
Andrus Michelis
Rock Crawler
Postitusi: 771
Liitunud: K Mär 09, 2005 1:48 pm
Asukoht: Tallinn

Re: KeevitusGaasid 2018 lõpu seisuga. Kust mida mõistlik osta?

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Mul on see keevitus, mingi odvam Telvin, vahest mõni asi kokku sirisrada. On ka olnud , et seisab aastapäevad. Sinna mingit rendibalooni kõrvale seisma panna kõlab kuidagi ebamõistlikult. Praegu on mingi Kopli lõpus värvitud ja kleebitud, tembeldatud umbes meetrine baloon. Õnneks see päris tühi veel ei ole. Plaan on põkale koppa tegema hakata, selle pärast muretsen juba ette.
Andrus Michelis kõrvalistuja, roolikeeraja. Võistelda ei viitsi. Jahti ja porirallit saab niigi igal nädalavahetusel.
Kasutaja avatar
sethtanel
Off Roader Wannabe
Postitusi: 31
Liitunud: L Okt 31, 2009 1:13 pm
Asukoht: Luige alevik

Re: KeevitusGaasid 2018 lõpu seisuga. Kust mida mõistlik osta?

Postitus Postitas sethtanel »

Igasugune info on jah väga kulla hinnaga. Isegi müügipunktist ei saanud ma muid hindu kui vaid selle pudeli sisu hinna, mille ma vahetasin. 40L Argoon vahetus koos km 57,24€ oktoober 2018. Eelmine kord vahetasin samas kohas sama pudeli ja maksin 93,3€ 2017.01.detsember.

Pudelit vahetama minnes ei olnud ma kindel kas see on 40 või 50 liitrine. Mingeid kirjasid seal peal ei olnud. Pudel on jah nagu vene omad aga all puudub krae, millest oli väga mugav kinni võtta ja püsis püsti paremini.

Seda sain ka teada , et 40liitriseid sai osta välja aga 50liitrised on ainult lepingulistele klientidele.

Motonetis müüakse ka pudelitega gaase ja hiljem saad siis vahetada, aga no minu arust olid need suht kosmiliste hindadega. 300 kanti - peast hetkel täpsemalt ei mäleta.

Co2 Pudelid - ühe 20l ja ühe 10l sain lasta täis umbes 90€ eest - krt jälle peast ei mäleta täpselt. rohkem kui aasta tagasi ja sulas. Nõmmel seal raudtee ülesõidu juures valdeku tänava kõrval hoovis oli mingi koht.

Mingeid väiksemaid pudeleid ka kuskil müüakse, mida hiljem täita saaks?
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: KeevitusGaasid 2018 lõpu seisuga. Kust mida mõistlik osta?

Postitus Postitas v6sa »

sethtanel kirjutas: ...
Co2 Pudelid - ühe 20l ja ühe 10l sain lasta täis umbes 90€ eest - krt jälle peast ei mäleta täpselt. rohkem kui aasta tagasi ja sulas. Nõmmel seal raudtee ülesõidu juures valdeku tänava kõrval hoovis oli mingi koht.
...'
Rauplan Balti tõenäoliselt. Kiidan ka, asjalikud mehed.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
tt75
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 180
Liitunud: E Nov 23, 2015 11:36 pm

Re: KeevitusGaasid 2018 lõpu seisuga. Kust mida mõistlik osta?

Postitus Postitas tt75 »

sethtanel kirjutas:Igasugune info on jah väga kulla hinnaga. Isegi müügipunktist ei saanud ma muid hindu kui vaid selle pudeli sisu hinna, mille ma vahetasin. 40L Argoon vahetus koos km 57,24€ oktoober 2018. Eelmine kord vahetasin samas kohas sama pudeli ja maksin 93,3€ 2017.01.detsember.

Pudelit vahetama minnes ei olnud ma kindel kas see on 40 või 50 liitrine. Mingeid kirjasid seal peal ei olnud. Pudel on jah nagu vene omad aga all puudub krae, millest oli väga mugav kinni võtta ja püsis püsti paremini.

Seda sain ka teada , et 40liitriseid sai osta välja aga 50liitrised on ainult lepingulistele klientidele.

Motonetis müüakse ka pudelitega gaase ja hiljem saad siis vahetada, aga no minu arust olid need suht kosmiliste hindadega. 300 kanti - peast hetkel täpsemalt ei mäleta.

Co2 Pudelid - ühe 20l ja ühe 10l sain lasta täis umbes 90€ eest - krt jälle peast ei mäleta täpselt. rohkem kui aasta tagasi ja sulas. Nõmmel seal raudtee ülesõidu juures valdeku tänava kõrval hoovis oli mingi koht.

Mingeid väiksemaid pudeleid ka kuskil müüakse, mida hiljem täita saaks?
Valgusta teisi foorumlasi siis ka ,kus oma balloone vahetad jne.Muidu teksti algus suht mõistujutt!(mis müügipunktist jutt käib AGA,Elme ;Airoc...vms.)Alumistest ridadest loen välja,et kusagil täidetakse ka oma taarasse?
Kasutaja avatar
siim76
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 182
Liitunud: K Juun 11, 2008 10:46 pm
Asukoht: Jõhvi

Re: KeevitusGaasid 2018 lõpu seisuga. Kust mida mõistlik osta?

Postitus Postitas siim76 »

AGAst saab välja osta UNICYL ball.
Argoon 11L - 186.- vahetus 42.-
Mison18 10 L - 201.- vahetus 39.-
lisaks veel hapnik ja ats.
In Mud We Believe
Jeep WJ CRD : Patrol Y61 GU4
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”