Rav4 2.0, 2010, LPG gaasiseadme paigaldamine

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

Vasta
Riho Xtrail
Rookie
Postitusi: 8
Liitunud: K Okt 21, 2015 3:51 pm

Rav4 2.0, 2010, LPG gaasiseadme paigaldamine

Postitus Postitas Riho Xtrail »

Tere!
Soov on paigaldada autole LPG gaasiseade. Sellest tulenevalt sooviks infot autoomanikelt, kes on lasknud oma Toyotale või teist marki autole LPG gaasiseadme paigaldada. Kus kohas (asukoht) ja millises firmas gaasiseade paigaldati? Millise põlvkonna (tootja) seade paigaldati? Kas paigaldati ka lisaõlitus? Kaua olete gaasiseadet kasutanud (läbitud km)? Kuidas olete rahul paigaldaja ja järelteenindusega?
Tervitades
Riho
laurz
Rock Crawler
Postitusi: 551
Liitunud: P Jaan 10, 2010 6:40 pm
Asukoht: Tartu

Re: Rav4 2.0, 2010, LPG gaasiseadme paigaldamine

Postitus Postitas laurz »

Kindlalt IV pölvkond. 4,0 jeep on läbind ilma lisa ölita üle 70000 km :D
olli
Fitting 38"
Postitusi: 237
Liitunud: N Juul 07, 2011 11:59 pm

Re: Rav4 2.0, 2010, LPG gaasiseadme paigaldamine

Postitus Postitas olli »

Mul 2008 RAV4 2.0 gaasiseadmega. Nüüd üle 3 aasta täis ja umbes 60k km. Sõita on odav küll, muid positiivseid külgi ei ole. :D
Kuna pakiruumi põhja alla mahtus ainult 42L balloon (tankides reaalselt läheb umbes 35 liitrit sisse), siis läbisõit ühe tankimisega on natuke kasin, 250-350km olenevalt oludest. Alguses pidi korduvalt paigaldajat külastama, et seadistus paika saada. Lõpuks käisime koos paigaldajaga sõitmas nii et ta samal ajal arvutiga sättis midagi. Pärast seda on nagu OK. Automaatõlitusega on endiselt pidevalt mingi jama. Küll ei lähe üldse õli, küll võtab jälle liiga palju. Ning kord aastas peab hoolduses käima. Muus osas nagu toimib ja bensiinist odavam on sõitmine kindlasti.
Kasutaja avatar
rannamees
Rock Crawler
Postitusi: 692
Liitunud: L Okt 10, 2009 1:04 am
Asukoht: L-Virumaa

Re: Rav4 2.0, 2010, LPG gaasiseadme paigaldamine

Postitus Postitas rannamees »

Kindlasti 4. põlvkond, aga alla selle vist enam ei paigaldatagi.
Mul mõlemad autod gaasiga, 3,3voyager ja 4,7jeep, kokku sõidavad aastas 40 000+ km. Sääst on märkimisväärne.
Siiani ainult tavahooldus, ca 15 000km järelt, võib vist rahul olla. Kiidusõnad lähevad Gaznetile.
Tasuvust võid vaadata nende koduka kalkulaatoriga, laias laastus nii ongi.
Olen alati nõus inimesega, kes on minuga samal arvamusel.
----------------
GC WK 3,0
ex- WJ 4,7, Dakota 3,9; GC WJ 4,7; Frontera Sport; GC WJ 2,7
alarsober
Rookie
Postitusi: 8
Liitunud: L Nov 05, 2016 5:21 pm

Re: Rav4 2.0, 2010, LPG gaasiseadme paigaldamine

Postitus Postitas alarsober »

Mõnel on koguaeg kas "kärs kärnas või maa külmand" sellised võiksid üldse jala käia - mina olen oma Subaru Forester´ga sõitnud 5 aastat ja 60-70000 km ja mõtlen, et varsti sõidan auto hinna tagasi :D Hargpritse e. mpi toitesüsteemiga mootorile ikka 4. põlvkond. Hooldada on mõistlik kord aastas või 15000 km tagant, ei ole kallis teenus (35 €) Paigaldajaks Gaznet OÜ
All
Tahad parandada maailma - alusta iseendast!
olli
Fitting 38"
Postitusi: 237
Liitunud: N Juul 07, 2011 11:59 pm

Re: Rav4 2.0, 2010, LPG gaasiseadme paigaldamine

Postitus Postitas olli »

Eks kui toimib, siis enamasti toimibki. Kui on jamasid, siis tihti jääbki jamama. Mu puhul näiteks terve esimese aasta olin hädas sellega et mootorituld viskas aegajalt põlema - veakood oli midagi sellist et "Liiga lahja küttesegu". Ja nii nad siis ikka korduvalt susisid seal midagi, kah Gaznetis muide. Lõpuks tehti uus täisseadistus sõites (varasemalt oli kogu seadistus ainult garaazis toimunud) ja pärast seda sai korda.

Huvipärast muidu, kui suur paak Foresterile mahtus ja palju läbisõitu annab?
laurz
Rock Crawler
Postitusi: 551
Liitunud: P Jaan 10, 2010 6:40 pm
Asukoht: Tartu

Re: Rav4 2.0, 2010, LPG gaasiseadme paigaldamine

Postitus Postitas laurz »

Paljud on kurtnud ,et gaas keerab mootori pekki. Klapid pölevad ära jne. Asi ongi seadistuses. Tehakse nn automaatne seadistus aaga sellest ei piisa tavaliselt. Iga moto on erinev,koormused erinevad jne. Samuti on oluline kui kaugele on gaasi pihustid pandud bensu pihustitest ja mis nurga all need on. Soovitav oleks ka kasutada 2 astet "külmemaid" küünlaid ja väiksema sädeme vahega. Kui originaal küünla vahe on nt 0,9mm siis gaasi jaoks on paras 0,7-0,75mm. Ja pole vaja mingeid hüpersuper iriidiume. Näiteks chero töötab tavaliste küünaldega köige paremini.Lambda anduri vöiks ka gaasi paigaldamise käigus ära vahetada uue vastu.Paljud väidavad et gaasiga on moto uimane jne, Öige seadistus......mina küll tagumikuga vahet ei tee :D
Riho Xtrail
Rookie
Postitusi: 8
Liitunud: K Okt 21, 2015 3:51 pm

Re: Rav4 2.0, 2010, LPG gaasiseadme paigaldamine

Postitus Postitas Riho Xtrail »

Tere!
Tänud kõigile vastajatele. Praeguse hetkeseisuga olen seisukohal, et gaasiseadme paigaldamine Rav4 saab tehtud. Veel ei ole leidnud Tartust firmat kellele usaldada sedame paigaldus, sest vesteldes spetsiaistiga räägib iga mees oma juttu. Kui elaks Tallinnas sõidaks auto juba gaasiga. Veidi jääb kripeldama väike gaasipaak ja ära kaob panipaik. Hinnapakkumised IV põlvkonna seadmetele jäid vahemikku 900-1200 eurot ja pakkumised sai võetud neljast firmast: Eesti Autogaas (Tartu), Gaznet, Gaznet Tartu ja Levautogaas. Kes teab Tartus või lähiümbruses usaldusväärset paigaldajat andke teada.

Kena kevadet
Kasutaja avatar
suitsukala
Fitting 38"
Postitusi: 288
Liitunud: L Apr 16, 2016 7:04 pm
Asukoht: Saaremaa, Kärla

Re: Rav4 2.0, 2010, LPG gaasiseadme paigaldamine

Postitus Postitas suitsukala »

Küsi pakkumist ka Amservist, võib tulla isegi soodsam.
Jeep Comanche Laredo '88
Igapäevaselt Austraalias - PS v e-mail, kui vaja kätte saada.
olli
Fitting 38"
Postitusi: 237
Liitunud: N Juul 07, 2011 11:59 pm

Re: Rav4 2.0, 2010, LPG gaasiseadme paigaldamine

Postitus Postitas olli »

Mulle pakkus amserv 1800 euri eest. Kusjuures nemad olid ainsad kes pakkusid lapikut tagavara ratta kohale mõeldud ballooni. Paraku RAV4-l pole tagavara ratta kohta. :D
Andrus Michelis
Rock Crawler
Postitusi: 771
Liitunud: K Mär 09, 2005 1:48 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Rav4 2.0, 2010, LPG gaasiseadme paigaldamine

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Mina olin pühapäeval vastu esmaspäeva õnnelik, et mul pole gaasiga auto, millel on tagavara ratta asemel paak. Tänu sellele oli võimalik ratas kohapeal ära vahetada. Lähimast linna moodi linnast 70 km. Vahust ja nöörist abi ei olnud.
Andrus Michelis kõrvalistuja, roolikeeraja. Võistelda ei viitsi. Jahti ja porirallit saab niigi igal nädalavahetusel.
Kasutaja avatar
suitsukala
Fitting 38"
Postitusi: 288
Liitunud: L Apr 16, 2016 7:04 pm
Asukoht: Saaremaa, Kärla

Re: Rav4 2.0, 2010, LPG gaasiseadme paigaldamine

Postitus Postitas suitsukala »

olli kirjutas:Mulle pakkus amserv 1800 euri eest. Kusjuures nemad olid ainsad kes pakkusid lapikut tagavara ratta kohale mõeldud ballooni. Paraku RAV4-l pole tagavara ratta kohta. :D
Pakkumine tehti VIN koodi alusel auto andmetega? Tundub uskumatuna :D
Jeep Comanche Laredo '88
Igapäevaselt Austraalias - PS v e-mail, kui vaja kätte saada.
olli
Fitting 38"
Postitusi: 237
Liitunud: N Juul 07, 2011 11:59 pm

Re: Rav4 2.0, 2010, LPG gaasiseadme paigaldamine

Postitus Postitas olli »

suitsukala kirjutas: Pakkumine tehti VIN koodi alusel auto andmetega? Tundub uskumatuna :D
Jep, pakkumise peal mudel, VIN ja kõik muud jutud kirjas. Aga see oli ka natuke rohkem kui 3 aastat tagasi, kui nad alles alustasid gaasiseadmete paigaldamist.
Hyundai
Rookie
Postitusi: 1
Liitunud: R Nov 01, 2019 11:02 am

Re: Rav4 2.0, 2010, LPG gaasiseadme paigaldamine

Postitus Postitas Hyundai »

Lasin paigaldada Gaznetis Hyundai Santa FE-le 2.4 2002a neljanda põlvkonna gaasiseadme, paak 75l. Ühe paagitäiega saan sõia ca 530km. Siiani rahul. Algul peale paigaldust oli jupsimist, aga osutus vigaseks üks süütepool, mis vahetati ja asi korras. Paak on tagavara ratta asemel ja tagavara ratas on pakiruumis. Mind selline lahendus ei sega.
Kasutaja avatar
ahto42
Rock Crawler
Postitusi: 935
Liitunud: T Mai 11, 2010 7:49 am
Asukoht: Tartu-Luunja

Re: Rav4 2.0, 2010, LPG gaasiseadme paigaldamine

Postitus Postitas ahto42 »

Klappe põletab see kui seade on liiga öko, st lahja.
X-trail.
Servemet OÜ
Sepa 21 Tartu
Puurid, keermepuurid/-lõikurid, freesid, laagrid, treiterad, trei/freespingi tarvikud jne.
http://www.serve.ee
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”