Elektriline mutrikeeraja

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
Maaks
Rock Crawler
Postitusi: 978
Liitunud: P Okt 05, 2008 10:37 am
Asukoht: Tallinn, Ida-Virumaa

Elektriline mutrikeeraja

Postitus Postitas Maaks »

Rehvivahetuse hooaeg silmapiiril ja tekkis mõte midagi sellist soetada:
http://www.biltema.fi/fi/Tyokalut/Sahko ... 450-17185/
Kahjuks nad eestisse ei saada. Kas keegi ei toimeta juhuslikult mõlemal pool lahte ja viitsiks tegeleda (mõisliku tasu eest)?
Kas keegi sellise asjaga on kokku puutunud/ käes hoidnud, kas on väga nikastus?
http://www.autoladu.ee/tooristad/10182
Kasutaja avatar
boob
Moderator
Postitusi: 2501
Liitunud: T Sept 20, 2005 11:52 pm
Asukoht: Laitse 5013912

Re: Elektriline mutrikeeraja

Postitus Postitas boob »

Ma usun, et suht nikatsid on. Eriti see teine. Kodus võid korra aastas ehk kasutada, siis viskad tõenäoliselt minema. Esimesel kirjade järgi nagu veidi seda väänet on, samas mul on 610Nm keeraja ning rattamutrite lahti keeramisel on vahel sellel ka põristamist enne kui lahti saab. Ja kinni olen ise keeranud 110Nm peal momentvõtmega...
Läks Stirlitz mööda tänavat ja nägi, kuidas valges ürbis mees plangul roppusi üle värvib.
-Moderaator, mõtles Stirlitz.
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2194
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: Elektriline mutrikeeraja

Postitus Postitas puhvel »

Link ei õnnestunud aga hiljuti oli arutusel sarnane teema, otsingusse akuga mutrikeeraja näiteks ja tuleb.
XC 70
Kasutaja avatar
Maaks
Rock Crawler
Postitusi: 978
Liitunud: P Okt 05, 2008 10:37 am
Asukoht: Tallinn, Ida-Virumaa

Re: Elektriline mutrikeeraja

Postitus Postitas Maaks »

puhvel kirjutas:Link ei õnnestunud aga hiljuti oli arutusel sarnane teema, otsingusse akuga mutrikeeraja näiteks ja tuleb.
SEDA TEEMAT mõtled? Ma akuga riista tegelikult ei taha, see seisaks 1/2 a riiulis ja see akudele hästi ei mõjuks. Nõrguke samuti.
Biltema riista kohta olen positiivset tagasisidet kuulnud (siin kah mingi aeg tagasi keegi müüs ühte) ja hobikasutuses (~2x aastas 3-e auto rattad) kestaks pikalt ma arvan :lol:
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2194
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: Elektriline mutrikeeraja

Postitus Postitas puhvel »

Seda jah :)
Akudega on sedasi, et kui sama firma riistu erinevaid mõni veel omada ja aegajalt kasutada, siis ju mugav ja ok.
Samas liitiumid peaks seistes kestma küll arvan. Tuleb vahest jälgida, et täis on ja kõik. Akud ju ehitatud sedasi, et kui mitu laadimise korda ( tühjaks, täis )üle elavad, enne kui otsad annavad. Järelt tihe kasutamine kustutab neid kiiremini :?
XC 70
Andrus Michelis
Rock Crawler
Postitusi: 771
Liitunud: K Mär 09, 2005 1:48 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Elektriline mutrikeeraja

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Mul on Makita oma, juhtmega. Oma hobikasutuse juures olen küll sellega rahul.
Andrus Michelis kõrvalistuja, roolikeeraja. Võistelda ei viitsi. Jahti ja porirallit saab niigi igal nädalavahetusel.
Kasutaja avatar
TarviR
Rock Crawler
Postitusi: 671
Liitunud: E Mai 23, 2011 11:59 pm

Re: Elektriline mutrikeeraja

Postitus Postitas TarviR »

Ostsin umbes aasta tagasi bauhausist mingi 220V hiina mutrikeeraja. Ega ta hea ei ole ja tihti tuleb lahti keeramisel ikka esimene nõks lihase jõul teha. Kinni keerates viimane pingutamine muidugi ka. Samas igasugu pikki ja roostes vinte lahti ja hiljem kinni keerata on ikka suurusjärk kiirem tegevus kui päris käsitsi.
Siiani olen hinda arvestades rahul.
D4D+R6+V6
martti727
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 123
Liitunud: T Jaan 06, 2009 10:28 pm
Asukoht: Võru

Re: Elektriline mutrikeeraja

Postitus Postitas martti727 »

Kasutanud seda http://www.stokker.ee/p:1520329/elektri ... -ion-akuga üle aasta. Suruõhumutrikeerajast täiesti loobunud. Kuna kinni/lahti keeramise momenti reguleerida ei ole võimalik, on oht sõiduauto veljepoldid pooleks keerata (mida on ka juhtunud).
linnuke
Fitting 44"
Postitusi: 416
Liitunud: P Veebr 05, 2012 8:36 pm

Re: Elektriline mutrikeeraja

Postitus Postitas linnuke »

Kui kohe vastad,mida tahad,jõuan poes ära käia.Laevani 3 tundi aega :D parem 5019291
Kasutaja avatar
Pomo
Rock Crawler
Postitusi: 690
Liitunud: K Mär 19, 2008 10:00 pm
Asukoht: Tartu

Re: Elektriline mutrikeeraja

Postitus Postitas Pomo »

Maaks kirjutas:Rehvivahetuse hooaeg silmapiiril ja tekkis mõte midagi sellist soetada:
http://www.biltema.fi/fi/Tyokalut/Sahko ... 450-17185/
Kahjuks nad eestisse ei saada. Kas keegi ei toimeta juhuslikult mõlemal pool lahte ja viitsiks tegeleda (mõisliku tasu eest)?
HVFis üks sell just seda müüb.
Kui sul seal kasutajat ei ole, siis anna PSis märku, vahendan sümboolse tasu eest :lol:
http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=625192
teex yhe zuicu
Kasutaja avatar
Maaks
Rock Crawler
Postitusi: 978
Liitunud: P Okt 05, 2008 10:37 am
Asukoht: Tallinn, Ida-Virumaa

Re: Elektriline mutrikeeraja

Postitus Postitas Maaks »

Pomo kirjutas: HVFis üks sell just seda müüb.
Kui sul seal kasutajat ei ole, siis anna PSis märku, vahendan sümboolse tasu eest :lol:
http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=625192
Ma küsisin sellelt kodanikult, et kas 50€ oleks OK, ta ütles et "ma kahjumiga ei too" - ehk siis vähem kui 50% kasumit on järelikult kahjum :mrgreen:
Kõigepealt tema +50% ja siis veel sinu +50%, see teeb juba päris kobeda summa kokku :D
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2194
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: Elektriline mutrikeeraja

Postitus Postitas puhvel »

martti727 kirjutas:Kasutanud seda http://www.stokker.ee/p:1520329/elektri ... -ion-akuga üle aasta. Suruõhumutrikeerajast täiesti loobunud. Kuna kinni/lahti keeramise momenti reguleerida ei ole võimalik, on oht sõiduauto veljepoldid pooleks keerata (mida on ka juhtunud).
Mul praegu suruõhukeeraja ja annab regullida momenti veidi aga jama selles, et ei jaksa alati ka siis, kui võimsamaks keeran. Võimalik, et kompressor lahja või instrument ise.
Nuputan siin, et palju seda väänet peaks olema akuga või juhtmega riistal, et probleemideta lahti krutiks velje poldid-mutrid ( rekkaid ja omnibusse mul pole ) ?
XC 70
Kasutaja avatar
Maaks
Rock Crawler
Postitusi: 978
Liitunud: P Okt 05, 2008 10:37 am
Asukoht: Tallinn, Ida-Virumaa

Re: Elektriline mutrikeeraja

Postitus Postitas Maaks »

puhvel kirjutas:Nuputan siin, et palju seda väänet peaks olema akuga või juhtmega riistal, et probleemideta lahti krutiks velje poldid-mutrid ( rekkaid ja omnibusse mul pole ) ?
Saad kodus enam-vähem ära mõõta, kui soov on!
Võti 1m sabaga ja 10kg raskust otsas=~100Nm
Võti 2m sabaga ja 20kg raskust otsas=~400Nm
Või 100kg kutt jalgupidi 0,5m pikkusel veljevõtmel seites (mitte hüpates)=~500Nm :lol:
Kasutaja avatar
Maaks
Rock Crawler
Postitusi: 978
Liitunud: P Okt 05, 2008 10:37 am
Asukoht: Tallinn, Ida-Virumaa

Re: Elektriline mutrikeeraja

Postitus Postitas Maaks »

Nii, mul nüüd see Biltema riist käes ja ühel autol rattaring ümber vahetatud.
Minumeelest asjalik asi, nii et julgen teistelegi soovitada. Ja moment, mida arendab, tundub just selline paras olema: töökojas kinni keeratud rattamutrid keeras väikese krõbistamise järel ilusti lahti (kodus käsitsi keeratud tulid lihtsamalt) ja kui kinni lasin uuesti ning käsits üle kontrollisin, siis peale ei olnud enam vaja keerata
Nüüd pole muud kui kevadet ooodata :D
Jarvanka
Rookie
Postitusi: 3
Liitunud: E Juul 30, 2018 12:01 am

Re: Elektriline mutrikeeraja

Postitus Postitas Jarvanka »

Maaks kirjutas:
E Dets 01, 2014 2:27 pm
Nii, mul nüüd see Biltema riist käes ja ühel autol rattaring ümber vahetatud.
Minumeelest asjalik asi, nii et julgen teistelegi soovitada. Ja moment, mida arendab, tundub just selline paras olema: töökojas kinni keeratud rattamutrid keeras väikese krõbistamise järel ilusti lahti (kodus käsitsi keeratud tulid lihtsamalt) ja kui kinni lasin uuesti ning käsits üle kontrollisin, siis peale ei olnud enam vaja keerata
Nüüd pole muud kui kevadet ooodata :D
Kas sellele Biltema IW 450 elektrilisele mutrikeerajale netist varuosi ka kusagilt tellida annab või ongi nii, et kui midagi pekki läheb siis viska tervenisti minema?
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”