Soovitage korralike keevitusi

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
MetsaVikat
Rock Crawler
Postitusi: 872
Liitunud: P Nov 23, 2008 4:23 pm
Asukoht: Hiiumaa

Re: Soovitage korralike keevitusi

Postitus Postitas MetsaVikat »

Ei hakka uut teemat tegema. Mure järgmine, tahaks mingit plasmalõikurit, aga rahaga suht tuuga. Kas mingi 5-600 eest on võimalik saada mingit enamvähem lõikurit(mingi isiklik kogemus, et keegi julgeb soovitada). Head ja odavat pole olemas, sellega olen kursis. Enamus lõikused jääksid arvatavasti 10-15mm sisse, vahest harva paksem, aga sel hetkel võib ju suurt "relakat" ka kasutada vms. Ise piilusin STAHLWERK poole, aga ei oska midagi arvata sellest.

Et siis ideid ehk?

Terv Villu.
Villu
Tel: 53-36-59-98
https://www.facebook.com/1uazfe/
FlammablE
Rock Crawler
Postitusi: 849
Liitunud: K Apr 04, 2007 10:36 pm

Re: Soovitage korralike keevitusi

Postitus Postitas FlammablE »

15mm on päris viisakas materjal. 3f hiinakad peaks lõikama küll. Stahlwerki miski tig kombo seadmega sai lõigatud 8 või 10mm roostevaba täitsa normaalselt. Serv polnud küll just kõige ilusam, aga sai hakkama.
Kasutaja avatar
Bytewize
Rock Crawler
Postitusi: 735
Liitunud: L Apr 09, 2011 1:54 pm
Asukoht: Harjumaa | Tel.5II8II4

Re: Soovitage korralike keevitusi

Postitus Postitas Bytewize »

Mul see stahlwerki CUT50 aparaat, lõikab kuni 12mm muidugi, aga töötab küll laitmatult, igast jama lõiganud sellega.

Stahlwerk lihtsalt koondab hiina masstoodanguid oma nime alla, aga see konkreetne masin on küll õnnestunud, võimsamate kohta ei oska öelda, aga välimuse järgi oletaks, et samast tehasest ka teised seal, äkki mingi CUT70 ajab asja ära?
Aitan vintsi, tõste ja muu tjuuninguga. Teen lihtsamaid freesimistöid, treimistöid ja pisemat automaatikat-koosteseadmeid.
Hüdrovintsiga-paadiankruga-täislukkudega chero-põka. Turistis tiim paadiankur.
Kasutaja avatar
MetsaVikat
Rock Crawler
Postitusi: 872
Liitunud: P Nov 23, 2008 4:23 pm
Asukoht: Hiiumaa

Re: Soovitage korralike keevitusi

Postitus Postitas MetsaVikat »

Eks ma seda cut70 nillisingi, eesti müüjal(vähemalt ühel), kirjas, et saksa värk, aga tegelikult tehakse hiinas, see nagu tõmbaski tagasi. Samas, kui raha pole siis vist ei tasugi ohkida, ära osta ja katsetada. Väga hullu lõikamist pole, aga plaan "relakas" lõike abivahendina kasutada ja suht kõrvale jätta.

Vb. proovin ära, ja kui meeles, siis võin esmamuljet kirjeldada siin kah.

Lugupidamisega Villu.
Villu
Tel: 53-36-59-98
https://www.facebook.com/1uazfe/
Patermaa
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 198
Liitunud: L Sept 30, 2006 8:04 pm
Asukoht: Patermaa, harjumaa

Re: Soovitage korralike keevitusi

Postitus Postitas Patermaa »

Tere,

Lihtsalt infoks, et minult võimalik rentida ka plasmalõikureid lisaks keevitustele.

Näiteks Hypertherm Powermax 30 või Powermax 1000.

Hind vastavalt siis 10 ja 14 raha ööpäev + KätteMaks.

Kontaktid allpool.

Kaarel
Katkestanud Alansi Kapp-il :D
Pajero 2.6 Cabrio
KEMPPI SEADMED&SERVICE www.rkrseadmed.ee
Tel: 56 205 236
tamms
Rookie
Postitusi: 12
Liitunud: K Mai 12, 2010 7:36 pm

Re: Soovitage korralike keevitusi

Postitus Postitas tamms »

Tere, kas kellelgi on kogemusi Deca keevitusega? 3 faasiline deca d-mig 525
keevitusvõimsus 180A@ 50%, 160A @ 60%, 125A @ 100%. keevitusvool 20-220A. Küsimus on kas kellelgi on sellise nimega nagu deca kogemusi ja kas selliste andmetega masinast piisab kodu kasutusse kus siis esimesteks töödeks ATV käru tegemine ja patroli raami,kere taastamine.
olafesq
Rookie
Postitusi: 2
Liitunud: T Juun 10, 2014 10:59 am

Re: Soovitage korralike keevitusi

Postitus Postitas olafesq »

Tervist,

soendame teemat taas. Valikus on
1)Varstroj VARMIG 191 Supermig http://www.soov.ee/tallinn/MIG_keevitus ... m?ca=1&w=1
2) NTF 250 IGPT MMA http://www.soov.ee/tallinn/MIG_keevitus ... m?ca=1&w=1
3) TELWIN BIMAX 182 TURBO http://www.k-rauta.ee/pages/product.asp ... ageSize=10

Esimene neist on ainukesena 230V/400V.

Läheb hobikasutusse, paar korda aastas (ainult suviti puhkuse ajal), et 90% ajast autoplekki teha. Kas need masinad saavad hakkama? Kellel antud masinatega kogemust võiks öelda kuidas tundub.

Parimat,
Olaf
Kasutaja avatar
Lauri-L
Fitting 44"
Postitusi: 414
Liitunud: P Aug 28, 2011 7:15 pm
Asukoht: Rakvere

Re: Soovitage korralike keevitusi

Postitus Postitas Lauri-L »

Ise kasutan nendest kolmest viimast nüüdseks pea aasta auto kere pleki, summutite jms keevitamiseks ja olen rahul.
Võib lugeda hobi kasutusena, tööd saab nädalavahetustel, 10 kuuga 20kg traati.

Lauri
Samurai

Düssograafia käes kannatan !
olafesq
Rookie
Postitusi: 2
Liitunud: T Juun 10, 2014 10:59 am

Re: Soovitage korralike keevitusi

Postitus Postitas olafesq »

Tere,

Telwin bimax tundub tõenäoline valik. Aga siiski, kas keegi Varstoj'ga on kokku puutunud, millega tegu?

Olaf
jyrgen
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 114
Liitunud: L Okt 01, 2011 12:19 pm
Asukoht: Soome / Heinola

Re: Soovitage korralike keevitusi

Postitus Postitas jyrgen »

Aru ma ei saa :D, kui asi läheb hobi korras paariks korraks aastas, siis miks nii kallist asja soetada. Jama selle baloonoga ja tuulega. Parem siis juba mingi täidistraadi masin, traat küll kallim, aga hea kerge ja ei karda mingit tuult. Näiteks http://m.motonet.fi/fi/tuote/789663/MIG ... telangalle , analoogse ostsin omale sügisel, 130A vòimu, 0,8mm. traadiga müristasin vabalt 5mm. metalli kokku, kuigi räägiti, et 3mm on max.
Enne oli mul aega ja raha,
nüüd on mul ainult
Pajero 2,5tdi, 1990 a. ja ka Ford Maverick 2,7td 1996 a.
Kasutaja avatar
Martinsr
Fitting 38"
Postitusi: 271
Liitunud: P Mär 28, 2010 6:20 pm
Asukoht: Tallinn/Harjumaa

Re: Soovitage korralike keevitusi

Postitus Postitas Martinsr »

See eelpool nimetatud lihtsalt täidistraadiga asi on rohkem mängimiseks, aegaajalt tuleb ette, et on vaja paksemat ka keevitada, ja sellega korralikku keevist saada on suht raske, lisaks asjaolu, minu teada ta vist töötab 220 peal ja ei meeldi eriti voolukõikumine, kui nupule vajutad ja seade rakendub, algab timmimine pihta, Lisaks suht maks traat 220v juures on, üldse 0,6 ne, peaks olema max 0.8... 6ne jookseb oluliselt paremini.
Eks ta majapidamises ilmselt ajab asja ära.

Isiklikult eelistan kindlasti 380V üle 250A ne CO ga aparaati. Kasutus ala lai, keevitad autoplekist, kuni teab kuhu välja. Võimalus roostevaba keevitada, teine traat ja argoon jne....
Mina isiklikult seisukohal kui juba siis juba!
Mitsubishi Pajero matkamaja
www.uitajad.ee
alar3
Rookie
Postitusi: 11
Liitunud: N Nov 25, 2010 6:36 pm

Re: Soovitage korralike keevitusi

Postitus Postitas alar3 »

MIGATRONIC AUTOMIG 273 MPS-4TF
Kas on kellelgi antud isendiga kogemusi?

http://www.ikh.fi/tuotehaku/AUTOMIG#!tid1718
Kasutaja avatar
MahviaDeTyrk
I live off from the mud
Postitusi: 4474
Liitunud: N Nov 23, 2006 6:57 pm
Asukoht: Tartu Off-Road Klubi
Kontakt:

Re: Soovitage korralike keevitusi

Postitus Postitas MahviaDeTyrk »

Martinsr kirjutas: Lisaks suht maks traat 220v juures on, üldse 0,6 ne, peaks olema max 0.8... 6ne jookseb oluliselt paremini.
Ei saanud aru mismõttes 220V juures 0.6 on max
MahviaDeTyrk kirjutas:ESAB Caddy on täiesti piisav koduseks kasutamiseks

http://products.esab.com/Templates/T041.asp?id=179791
1.2 traati tõmbab kenasti
tartuoffroad.ee
5581340
Kasutaja avatar
Martinsr
Fitting 38"
Postitusi: 271
Liitunud: P Mär 28, 2010 6:20 pm
Asukoht: Tallinn/Harjumaa

Re: Soovitage korralike keevitusi

Postitus Postitas Martinsr »

Mul oli 2a tagasi selline täidistraadiga pill 0.8-ga hakkas lärutsuma, tatistama ja plärtsuma, regullimisest ei aidanud, nagu ei jaksaks seda traadi ära sulatada vms, 0.6 lasi oluliselt lõbusamalt. Võibolla oli tegemist Sita vooluvõrguga, ei tea. Olen teisteltki sama asja kuulnud. Tõmbas küll 220 pealt Lambid hämaramaks :D

380V on siiski tööstuslik ja voolu nn saadavus sealt pistikust oluliselt parem.

1,2 laskev pill on 3f-ine??
Mitsubishi Pajero matkamaja
www.uitajad.ee
jyrgen
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 114
Liitunud: L Okt 01, 2011 12:19 pm
Asukoht: Soome / Heinola

Re: Soovitage korralike keevitusi

Postitus Postitas jyrgen »

No mina oma "no gas" masina kohta küll midagi halba hetkel ei kosta. Ostes oli pakendis kaasas 0,9 mm traadirull ja olen ainult 0,9-ga keevitanud, juba 3 rulli (900 g. rull :D). Tòesti, kui vean 25 meetrise 3x1,5 pikendusega voolu òue teisse serva, siis nagu tòesti lärtsutab, aga meeter juhet masinast otse seina, jookseb keevis kui siid. Ahjaa. Lärtsuma hakkab ka siis, kui keevitatavad pinnad pole korralikult haljaks kraabitud.
Enne oli mul aega ja raha,
nüüd on mul ainult
Pajero 2,5tdi, 1990 a. ja ka Ford Maverick 2,7td 1996 a.
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”