Soovin osta uut (linna)maasturit

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

promets
Rookie
Postitusi: 7
Liitunud: L Mär 23, 2013 4:02 pm

Soovin osta uut (linna)maasturit

Postitus Postitas promets »

Tere

Soovin osta uut nelikveolist.
Nelikveolist vajan, sest tegelen metsandusega. Ei ole vaja mööda metsa sõita,
kuid auto pekas toime tulema halbadel külateedel ning ka metsateedel. Vahel kui pinnas kannatab ka siledamatel sihtidel.
Talvel peaks masin olema võimaline kergemast lumest läbi minema.
Ehk siis oluline on kliirens. Minu nägemuses ei toiks see väga alla 20 cm olla.
Kuna sõidan palju, siis on ka väike kütusekulu äärmiselt oluline.
Uue auto ostmise põhjuseks on garantii olemasolu ja lootus et uus ei lagune.

Masin peaks olema diisel ning soovitavalt manuaal kastiga.

Hinnaklass umbes 30 tuh €
Kuna eriti valikut ei ole siis käib rebimine nende isendite vahel:

Nissan X-trail
Mitsubishi Outlander
Subaru Forester

Samas olen piilunud ka SantaFe ning Sorento poole...kuid nende suhtes millegipärast kerge eelarvamus.

Mida arvate?
Kas on veel konkureerivaid masinaid minu soovidele?

Ette tänades !
Jupats
Mudder
Postitusi: 83
Liitunud: P Dets 09, 2012 10:36 am
Asukoht: Tiskre

Re: Soovin osta uut (linna)maasturit

Postitus Postitas Jupats »

promets kirjutas:Tere

Soovin osta uut nelikveolist.
Nelikveolist vajan, sest tegelen metsandusega. Ei ole vaja mööda metsa sõita,
kuid auto pekas toime tulema halbadel külateedel ning ka metsateedel. Vahel kui pinnas kannatab ka siledamatel sihtidel.
Talvel peaks masin olema võimaline kergemast lumest läbi minema.
Ehk siis oluline on kliirens. Minu nägemuses ei toiks see väga alla 20 cm olla.
Kuna sõidan palju, siis on ka väike kütusekulu äärmiselt oluline.
Uue auto ostmise põhjuseks on garantii olemasolu ja lootus et uus ei lagune.

Masin peaks olema diisel ning soovitavalt manuaal kastiga.

Hinnaklass umbes 30 tuh €
Kuna eriti valikut ei ole siis käib rebimine nende isendite vahel:

Nissan X-trail
Mitsubishi Outlander
Subaru Forester

Samas olen piilunud ka SantaFe ning Sorento poole...kuid nende suhtes millegipärast kerge eelarvamus.

Mida arvate?
Kas on veel konkureerivaid masinaid minu soovidele?

Ette tänades !

Selle 30 tuhhi eest võiksid saada endale just sellise maasturi! https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater
promets
Rookie
Postitusi: 7
Liitunud: L Mär 23, 2013 4:02 pm

Re: Soovin osta uut (linna)maasturit

Postitus Postitas promets »

Ei taha kellegi läbi sõidetud masinat!
jaanberg
Off Roader Wannabe
Postitusi: 40
Liitunud: L Mai 21, 2011 9:47 am

Re: Soovin osta uut (linna)maasturit

Postitus Postitas jaanberg »

sinu valikust eelistaks ma subaru foresteri.
Ise ostaks samma raha eest uue Hiluxi :lol:
Toyota Hilux 2,5TD 2012a.
Toyota Hilux 2,5TD 2006a. - ilmselt läks aafrikasse...
Tänavakivi paigaldus www.tänavakivipaigaldus.ee
Betoonpõrandate ehitus www.betoonisepad.com
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Soovin osta uut (linna)maasturit

Postitus Postitas TiitR »

promets kirjutas: Ehk siis oluline on kliirens. Minu nägemuses ei toiks see väga alla 20 cm olla.
Lihtsalt võrdluseks, et LC120/150 on kliirents sinna 20 cm. juurde (120-l vist 19 cm.), et palju linnakatel seda on? :wink:
joe80
Fitting 38"
Postitusi: 203
Liitunud: N Jaan 22, 2009 7:54 pm
Asukoht: Võru

Re: Soovin osta uut (linna)maasturit

Postitus Postitas joe80 »

Kliirensid
Subaru Forester 215 mm (tühimassiga Subaru.ee andmetel)
Mitsubishi Outlander 215 mm (Silberauto andmetel)
Nissan X-trail 200 mm (Autoleht andmetel)

Võrdluseks
Subaru XV 220 mm (tühimassiga Subaru.ee andmetel)
Joel 5116353
Audi A4 quattro, Audi A6 quattro
u.s.s
Mudder
Postitusi: 68
Liitunud: T Okt 03, 2006 7:16 pm

Re: Soovin osta uut (linna)maasturit

Postitus Postitas u.s.s »

Välja toodud valikust eelistaks minagi uut Foresteri.
Samas kui ruumikus oluline siis lisaksin sinna Outbacki ja kui ruumikus pole oluline, siis Mazda CX-5.
promets
Rookie
Postitusi: 7
Liitunud: L Mär 23, 2013 4:02 pm

Re: Soovin osta uut (linna)maasturit

Postitus Postitas promets »

Uut subarut käisin ka proovimas. Jättis üldiselt halva mulje, kuna on väga kipakas. Isegi trassil raputab sisikonna segamini :)
Iste on kuidagi väike ja ei mahu sinna korralikult korvi. Ühesõnaga head muljet see masin ei jätnud.
Kuigi tal peaks samas olema nendest parim maastiku võimekus.

X-Traili saaks praegu väga hea hinnaga. Koos konksu ja kõikide kuludega (värv, registreerimine jne) Saaks kuskli 27 tuh €. See on siis nn Platinum versioon, kus sisuliselt kõik lisad olemas.
Outlanderi pakkumine on 32 tuh €. Siit saaks 2000 € veel hinnast alla või siis vana auto eest 2000 € juurde.
Vanale autole annab ka Nissan 2 tuh peale.
Kasutaja avatar
toilu
I live off from the mud
Postitusi: 3420
Liitunud: E Apr 21, 2008 11:35 am
Asukoht: Tallinn

Re: Soovin osta uut (linna)maasturit

Postitus Postitas toilu »

X-Trail pole ju kahjuks full-4wd tal ikkagi mingit moodi tetud suhtes. Subaru on selles osas 50/50 suhtes.
MIks just uut otsida - parem võta mingi kasutatud LC80 või nii saad suht odavalt ja saad ülejäänud raha kuskile mujale investeerida :)

Minu väike arvamus :)
Metsas näeme rsk!!!
viis kaks null neli kaks viis kaks
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Soovin osta uut (linna)maasturit

Postitus Postitas TiitR »

joe80 kirjutas:Kliirensid
Subaru Forester 215 mm (tühimassiga Subaru.ee andmetel)
Mitsubishi Outlander 215 mm (Silberauto andmetel)
Nissan X-trail 200 mm (Autoleht andmetel)

Võrdluseks
Subaru XV 220 mm (tühimassiga Subaru.ee andmetel)
Vaatasin huvipärast ka länkarite kliirenseid uuesti. Erinevatel andmetel pakutakse LC120-le 195...205 mm. (Autoleht, Tehnika Maailm) ja LC150-le suisa 220 mm. (Elke Auto).
promets
Rookie
Postitusi: 7
Liitunud: L Mär 23, 2013 4:02 pm

Re: Soovin osta uut (linna)maasturit

Postitus Postitas promets »

toilu kirjutas:X-Trail pole ju kahjuks full-4wd tal ikkagi mingit moodi tetud suhtes. Subaru on selles osas 50/50 suhtes.
MIks just uut otsida - parem võta mingi kasutatud LC80 või nii saad suht odavalt ja saad ülejäänud raha kuskile mujale investeerida :)

Minu väike arvamus :)

Uut sellepärast, et ma ei taha muretseda sellepärast et miski puruks lendab ning roppu raha parandusele taguda.
Lisaks on äärmiselt oluline väike küttekulu mida kahjuks sinu poolt pakutud LC ei paku :)
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Soovin osta uut (linna)maasturit

Postitus Postitas TiitR »

promets kirjutas:
toilu kirjutas:X-Trail pole ju kahjuks full-4wd tal ikkagi mingit moodi tetud suhtes. Subaru on selles osas 50/50 suhtes.
MIks just uut otsida - parem võta mingi kasutatud LC80 või nii saad suht odavalt ja saad ülejäänud raha kuskile mujale investeerida :)

Minu väike arvamus :)

Uut sellepärast, et ma ei taha muretseda sellepärast et miski puruks lendab ning roppu raha parandusele taguda.
Lisaks on äärmiselt oluline väike küttekulu mida kahjuks sinu poolt pakutud LC ei paku :)
Ega ma LC120-t pakugi :D , tõin lihtsalt kliirensi võrdlused välja. Aga 30000.- eest saab vast juba esimesi LC150-eid juba? 8)
Kasutaja avatar
LauriJ
True Off Roader!
Postitusi: 1450
Liitunud: L Okt 02, 2010 10:55 pm
Asukoht: Tartu.

Re: Soovin osta uut (linna)maasturit

Postitus Postitas LauriJ »

Väikese kütusekuluga pead jah vaatama linnamaastureid, CRV, RAV4, Forester jne. CRV jättis täitsa ok mulje, kui proovisin. Mugav, kütusekulu maanteel oli 8l/100le (2,2 diisel), võimalik, et vaja sisse sõita aga palju see kulu siis langeb, mingi liitri heal juhul. RAV4 tuli alles välja, samas Toyota on ikka igatpidi suht kehva auto. Istmed on kehvad ja sõiduasend on ka samuti kehva (kogemus siis uue Hilux-iga ja 2009 aasta Avensis). Samuti on tehasepoolt näidatud kütusekulud ikka suht ulmed, võimalik ainult slepis saada selliseid kulusi. Forester oleks vist ka minu valik, samas Outback ei jää ka vist kliirensilt palju alla, äkki see sõiduautolikum?
Samas ise vb lisaksin valikusse sakslased ka, nt Amarok, sellel küttekulu reaalselt peaks ka sinna alla 8l olema. Ja kui väga karmi offroadi ei tee, siis nt Skoda Yeti nelivedu või Octavia Scout. Neil küttekulu madal ja sõita on palju mugavam kui jaapani pillidega.
Kasutaja avatar
matikala
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 118
Liitunud: P Nov 25, 2012 10:36 pm
Asukoht: Republic of Ireland

Re: Soovin osta uut (linna)maasturit

Postitus Postitas matikala »

Forester jaaks esimeseks minu silmis aga ta on nii kole, nii nii kole..
Minumeelest vanem X-Trail ei ole just koige tuntum oma tookindlusega.
Vanemad CRV'd ja RAV'id olevat tublid tootegijad aga usna kutuseroovlid.
Hunday kohta on sisse kasvanud eelarvamus, mida on raske koigutada.

Varskete autode puudusteks on see,et vanemate mudelite pohjal kalkuleeritud head ja vead ei pruugi sugugi uhiuuega kattuda kuna iga uue produktsiooni probleemid ja tyypvead ilmnevad alles mone aasta parast nii et su oma arvamus on tapselt niisama hea kui igayhe teise mehe oma (palju meid siin ikka kolmkymmet tuhhi taskus kannab ja uusi masinaid ostmas kaib)

Kui sa tahad kindla peale valja minna siis mina soovitaks uks 4-5 aastat masin osta,mille kohta internetis palju juttu on ning teadaolevad haigused likvideeritud.

Kui sa aga juba oma motted oled seadanud uue auto poole siis osta see mis meeldib ja kui hiljem enam miskiparast ei meeldi eks sa siis osta midagi muud (asi see siis jargmised kolmkummet tuhhi kusagilt teisest taskust valja kaia :) )
-------------------------------------------------------
2003 Shogun Warrior LWB 3.2 Di-D auto full UK spec's
Maakeeli valge mehe naftamootoril Pajeero,pika kerega
promets
Rookie
Postitusi: 7
Liitunud: L Mär 23, 2013 4:02 pm

Re: Soovin osta uut (linna)maasturit

Postitus Postitas promets »

matikala kirjutas:Forester jaaks esimeseks minu silmis aga ta on nii kole, nii nii kole..
Minumeelest vanem X-Trail ei ole just koige tuntum oma tookindlusega.
Vanemad CRV'd ja RAV'id olevat tublid tootegijad aga usna kutuseroovlid.
Hunday kohta on sisse kasvanud eelarvamus, mida on raske koigutada.

Varskete autode puudusteks on see,et vanemate mudelite pohjal kalkuleeritud head ja vead ei pruugi sugugi uhiuuega kattuda kuna iga uue produktsiooni probleemid ja tyypvead ilmnevad alles mone aasta parast nii et su oma arvamus on tapselt niisama hea kui igayhe teise mehe oma (palju meid siin ikka kolmkymmet tuhhi taskus kannab ja uusi masinaid ostmas kaib)

Kui sa tahad kindla peale valja minna siis mina soovitaks uks 4-5 aastat masin osta,mille kohta internetis palju juttu on ning teadaolevad haigused likvideeritud.

Kui sa aga juba oma motted oled seadanud uue auto poole siis osta see mis meeldib ja kui hiljem enam miskiparast ei meeldi eks sa siis osta midagi muud (asi see siis jargmised kolmkummet tuhhi kusagilt teisest taskust valja kaia :) )

Panid täitsa mõtlema...
Kuna eelmine auto (x-trail T30) sai ostetud pruugituna ja see raibe laguneb hirmsasti siis lihtsalt hing nii must kasutatud masinate peale.
Ja see 30 tuhhi ei ole midagi niisama taskust võtta. Masina võtaks ettevõttele kasutusrenti.
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”