maastur raske treileri vedamiseks

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2194
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: maastur raske treileri vedamiseks

Postitus Postitas puhvel »

Kas see mõõdukalt mitte 60 prossa koorma raskusest soovituslikult polnud :?
XC 70
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: maastur raske treileri vedamiseks

Postitus Postitas v6sa »

puhvel kirjutas:Kas see mõõdukalt mitte 60 prossa koorma raskusest soovituslikult polnud :?
Kindlasti mitte! 10 % on rusikareegel.

Kujuta ette, kui "polutorka" kahetonnisest eluskaalust üle tonni peaks konksul istuma... :shock: Enamus maastureid ajaks nina uhkusest suisa püsti.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1286
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: maastur raske treileri vedamiseks

Postitus Postitas honkomees »

v6sa kirjutas:
puhvel kirjutas:Kas see mõõdukalt mitte 60 prossa koorma raskusest soovituslikult polnud :?
Kindlasti mitte! 10 % on rusikareegel.

Kujuta ette, kui "polutorka" kahetonnisest eluskaalust üle tonni peaks konksul istuma... :shock: Enamus maastureid ajaks nina uhkusest suisa püsti.
Mingistest paberitest olen lugenud hoopis 60 kg konksule, olid need nüüd auto, konksu või käruga kaasasolnud paberid, ei mäleta. Kerghaagise puhul on täitsa loogiline number.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: maastur raske treileri vedamiseks

Postitus Postitas v6sa »

honkomees kirjutas: Mingistest paberitest olen lugenud hoopis 60 kg konksule, olid need nüüd auto, konksu või käruga kaasasolnud paberid, ei mäleta. Kerghaagise puhul on täitsa loogiline number.
Paljudel konksudel on lubatud vertikaalkoormus antud. 60 või 75 kg on levinumad, mis minu silma on hakanud, aga mingi preparaadi küljes oli kleeps tervelt 220 kg kohta. Jäi meelde analoogia tõttu;)

Et need konksud oluliselt enam taluvad, on iseasi :roll:
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
McMagnus
Rookie
Postitusi: 16
Liitunud: P Nov 09, 2014 10:22 pm

Re: maastur raske treileri vedamiseks

Postitus Postitas McMagnus »

Enda hiluxil on konksul märgis 150kg vertikaali. Seega ei midagi ebatavalist. :)
Kasutaja avatar
ahto42
Rock Crawler
Postitusi: 935
Liitunud: T Mai 11, 2010 7:49 am
Asukoht: Tartu-Luunja

Re: maastur raske treileri vedamiseks

Postitus Postitas ahto42 »

Minu omal 100kg, aga vist on ka rohkem pandud kogemata.
X-trail.
Servemet OÜ
Sepa 21 Tartu
Puurid, keermepuurid/-lõikurid, freesid, laagrid, treiterad, trei/freespingi tarvikud jne.
http://www.serve.ee
Kasutaja avatar
rannamees
Rock Crawler
Postitusi: 692
Liitunud: L Okt 10, 2009 1:04 am
Asukoht: L-Virumaa

Re: maastur raske treileri vedamiseks

Postitus Postitas rannamees »

Owners manual ütleb konksu koormuse kohta selgelt- haagise koorma paigutus 60/40%, kogukaaluga kuni 1600



Pilt
Viimati muutis rannamees, E Veebr 15, 2016 8:18 pm, muudetud 2 korda kokku.
Olen alati nõus inimesega, kes on minuga samal arvamusel.
----------------
GC WK 3,0
ex- WJ 4,7, Dakota 3,9; GC WJ 4,7; Frontera Sport; GC WJ 2,7
Kasutaja avatar
Movistar
Teel kaaluta olekusse
Postitusi: 4423
Liitunud: L Dets 30, 2006 2:05 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: maastur raske treileri vedamiseks

Postitus Postitas Movistar »

Täitsa ok vedukid on ka uued Jeep GC-d .
Ise vedanud nii 177 kw,184 kw ja 344 kw konega ja kõik liigutavad suht hästi kuni 3500 kg haagist.
See viimane muidugi kõige paremini .Sellega saab maanteel isegi möödasõite sooritada ilma ,et peaks kilomeetreid ette nägema :D
HM Racing Team
MeelisV
Fitting 38"
Postitusi: 395
Liitunud: R Okt 19, 2007 12:14 pm

Re: maastur raske treileri vedamiseks

Postitus Postitas MeelisV »

üks asi on see mis kirjas auto andmetes või konksu peal või ....
teine on see mis on haagise andmetes
see piirab tegelikult rohkem kui auto andmed
nagu suurtel usakatel on üüratud haagise massid kirjas siis meie seadused piiravad selle ikka ära

kerghaagistel oli 5% täismassist s.t. 750 haagisel võis olla koormus haakeseadmele 37,5 kg.
mis piduritega haagisel on kohe peast ei ütle
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2194
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: maastur raske treileri vedamiseks

Postitus Postitas puhvel »

rannamees kirjutas:Owners manual ütleb konksu koormuse kohta selgelt- haagise koorma paigutus 60/40%, kogukaaluga kuni 1600



Pilt
Novott, selline pilt ongi mul mälus.
Koorma jaotus 60-40, see muidugi ei tähenda, et konksule surub 60 prossa.
Sellisel juhul jaotusel 50-50 suruks konksule 50 prossa, tegelt üpris null, olenevalt tee ebatasasusest ja sellega seoses käru kõikumisest veidi surub konksule või tõstab hoopis.
XC 70
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: maastur raske treileri vedamiseks

Postitus Postitas v6sa »

rannamees kirjutas:Owners manual ütleb konksu koormuse kohta selgelt- haagise koorma paigutus 60/40%, kogukaaluga kuni 1600
...

See on koorma paigutuse juhis haagise koormaruumis, mitte konksule langev kaal, nagu juba õigesti märgiti. Oluline, kuid täiesti teisejärguline veduri valiku juures. Tegeliku konksukaalu rehkendamine ei olegi nii lihtne;)

Konksule lubatud koormus on staatiline. Mis seletab ka selle "väiksust" - reaalne koormus võib vale koormamise või liig kõrge kiiruse tõttu sellest kordades enam olla. Ning konks ja selle kinnitus peavad selle üle elama. Siin on raamil maasturid eelistatud, kuna raam kannab seda vägivalda oluliselt paremini, kui pehme kandekere.

Pildil oleva teksti eelviimane lõik ütleb aga selgesti, et konksule lubatakse jätta kuni 10% haagise kaalust.
Viimati muutis v6sa, K Veebr 17, 2016 11:38 am, muudetud 1 kord kokku.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
usamosse
Fitting 38"
Postitusi: 256
Liitunud: P Okt 11, 2015 6:30 pm

Re: maastur raske treileri vedamiseks

Postitus Postitas usamosse »

v6sa kirjutas: Pildil oleva teksti viimane lõik ütleb aga selgesti, et konksule lubatakse jätta kuni 10% haagise kaalust.
Ei ole vist päris nii. "Trailer sway control and equalizing hitch are required for tongue weights above 350 lbs" oleks nagu tõlkes et kui tongue kaal on üle 350 lbs, on nõutud sway control and equalizing hitch'i kasutamine. Equalizing hitch on ka teada kui weight-distributing hitch - "A weight-distributing hitch is a "load leveling" hitch. It is a hitch setup mounted on the tow vehicle that uses spring bars and chains under tension to distribute part of the trailer's hitch weight from the towing vehicle's rear axle to the towing vehicle's front axle and to the trailer's axle(s). It can help reduce trailer sway and hop. Trailer hop can jerk the tow vehicle. Trailer sway is sometimes called "fish tailing". At high speeds, trailer sway can become dangerous. Most vehicle manufacturers will only allow a maximum trailer capacity of 5,000 pounds (2,300 kg) and 500 pounds (230 kg) of tongue weight without using a weight-distributing hitch. Tow vehicles often have square receiver sockets to accept weight distributing hitches." https://en.wikipedia.org/wiki/Tow_hitch ja http://www.onlinetowingguide.com/hitch/weight_dist.html ning http://www.haymanreese.com.au/download/ ... ay-control
Mingi pildi saab ka siit: http://s.hswstatic.com/gif/towing-weigh ... tion-1.jpg ja siit https://www.etrailer.com/faq-weightdistribution.aspx
Kasutaja avatar
Movistar
Teel kaaluta olekusse
Postitusi: 4423
Liitunud: L Dets 30, 2006 2:05 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: maastur raske treileri vedamiseks

Postitus Postitas Movistar »

Usas jäid eranditult silma ainult sellises mõõdus haagised ja vedukiks oli pea alati kastikas.
Ländy kindlasti teab kuidas seda saab kastiga Defendriga ka vedada ja jõudu jääb isegi üle . :D

Pilt
Pilt
Pilt
HM Racing Team
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: maastur raske treileri vedamiseks

Postitus Postitas Landy »

Movistar kirjutas: Ländy kindlasti teab kuidas seda saab kastiga Defendriga ka vedada ja jõudu jääb isegi üle . :D
Pidasid seda silmas? ;-)
Pilt
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: maastur raske treileri vedamiseks

Postitus Postitas v6sa »

usamosse kirjutas: Ei ole vist päris nii.
...
Minu viga, tänan märkamast. Eelviimast lõiku mõtlesin.

Viimane lõik on meie tingimustes suuresti informatiivne. :wink:
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”