Täitsa perse, 4wd Diislit pole olemas

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
K.Kotkas
Tema Ise
Postitusi: 1624
Liitunud: K Veebr 19, 2003 1:48 am
Asukoht: Tel +372 5056023

Täitsa perse, 4wd Diislit pole olemas

Postitus Postitas K.Kotkas »

Tuli täna geniaalne plaan, et ostaks endale uue liikurvahendi. Nõudmised on lihtsad:

4wd
Diisel
nn sõiduauto
mootorivõimsust piisavalt.

Idee lihtne, vut vut Seati, et mehed, andke mulle Cupra TDI, 4wd. aga oh sa üllatust. Müügimees vaatab mulle lahkelt otsa, et kule, ei saa aita. Me pole kunagi müünud yhtki 4wd diislit, ja meil pole hinnakirjas ka sellist ...

Seega armsad sõbrad,

Kui sa tahad uut 4wd diisel sõiduautot, siis kuhu tuleb pöörduda ?

:idea:
Katsu inimene olla siis olen ka mina.
Kasutaja avatar
Stupiduser
Vintsmännide AÜ
Postitusi: 1280
Liitunud: K Veebr 19, 2003 6:25 pm

Postitus Postitas Stupiduser »

Aga palun: VW Golf 4-motion, 1.9 tdi (77kW) ja 2.0 tdi (103kW)
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17319
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
hulkur
been there, done that
Postitusi: 1552
Liitunud: E Okt 25, 2004 4:39 pm
Asukoht: N59:38:21 E25:30:32
Kontakt:

Postitus Postitas hulkur »

Ime on sündinud! Ländi ei pakkunudki Freelanderit, ega teisi LR suurepäraseid ja surematuid tooteid.... :shock: :shock: :shock:
Kasutaja avatar
Valge Hiir
MudDrag MaaleTooja
Postitusi: 1214
Liitunud: T Juul 05, 2005 3:17 pm
Asukoht: Kadri Orus
Kontakt:

Postitus Postitas Valge Hiir »

hulkur kirjutas:Ime on sündinud! Ländi ei pakkunudki Freelanderit, ega teisi LR suurepäraseid ja surematuid tooteid.... :shock: :shock: :shock:
Inemene pidavat kogu elu õppima :shock: , nii ka Landy...., surema aga ikka ....... :bang:
Mud Yourself!
In mud since 1999.
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17319
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

hulkur kirjutas:Ime on sündinud! Ländi ei pakkunudki Freelanderit, ega teisi LR suurepäraseid ja surematuid tooteid.... :shock: :shock: :shock:
Ega siin (linna)MAASTURIT tahetud, sõiduautot ju.... :roll:
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
erik
Aktiivne Pikendus
Postitusi: 2776
Liitunud: L Juul 23, 2005 11:05 pm
Asukoht: Jõe laboratoorium

Postitus Postitas erik »

kotkas pidavat kõrgelt lendama. MB E270 4matic või, BMW 330D X. Oot ma leidsin veel ühe... Alfal on ka nelikveoline diisel. Ammu oleks aeg juba uus alfa soetada.

Tegelikult kui tahad seati 4wd diislit, löö lahti mobile.de ja otsi sobilik välja. Mul üks sõber elab sellest, et vaatab su pilli seal üle ja saadab selle Eestisse. Vaatamine ja toomine läheb u. 6-7 kilo maksama aga võtab u. 10 päeva.
Kasutaja avatar
jr
Motorsi Jaak
Postitusi: 5727
Liitunud: K Veebr 19, 2003 10:01 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas jr »

+372 5028488
Kasutaja avatar
hulkur
been there, done that
Postitusi: 1552
Liitunud: E Okt 25, 2004 4:39 pm
Asukoht: N59:38:21 E25:30:32
Kontakt:

Postitus Postitas hulkur »

erik kirjutas:Ammu oleks aeg juba uus alfa soetada.
Fly Kotkas, fly... :evil
Kasutaja avatar
krss
Mudder
Postitusi: 72
Liitunud: N Jaan 20, 2005 3:54 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Täitsa perse, 4wd Diislit pole olemas

Postitus Postitas krss »

diff kirjutas: 4wd
Diisel
nn sõiduauto
mootorivõimsust piisavalt.

Kui sa tahad uut 4wd diisel sõiduautot, siis kuhu tuleb pöörduda ?
Olin kunagi kahevahel, kas osta Audi A6 Avant Quattro 2.5TDI või teha ise Audi 100 Avant Quattrost diisel. Otsustasin viimase kasuks, kuna liiga palju sõitmist on seal, kus uuemast A6-st hakkaks lihtsalt kahju, vanemal kriibitud plekkide väljavahetamine maksab samas vaid kopikaid. Arvestasin, et autod tuleksid kätte sama hinnaga (alla 100K), aga arvestasin valesti, iseehitamine läks kallimaks :D

Enamik neliveoliste sõiduaautode (Golfid ja Seatid on libanelivedu, mitte nelivedu) omanikke jõuab varem või hiljem päris maasturi juurde. Täna õuepeal tehtud pildid peaks tõestama, miks pideva nelikveoga auto on parem kui suur ja raske maastur (just väike kaal annab eeliseid ka kergel maastikul - raskele maastikule sõiduautoga muidugi asja ei ole). Pildid siis mõnekümnest ruutmeetrist, millest sõitis üle kõigepealt mu diisel-Quattro, seejärel teine väiksem Quattro ning lõpuks mu vana Pajerot üüdsest asendav pikk Patrol. Quattrote liikumistrajektoorid märgitud punasega (et näha oleks), Patroli liikumistrajektoor paistab seal vist kevadeni välja :P

Pilt

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
erik
Aktiivne Pikendus
Postitusi: 2776
Liitunud: L Juul 23, 2005 11:05 pm
Asukoht: Jõe laboratoorium

Postitus Postitas erik »

tsiteerin:
Enamik neliveoliste sõiduaautode (Golfid ja Seatid on libanelivedu, mitte nelivedu) omanikke jõuab varem või hiljem päris maasturi juurde.

Parandan: mõningad VW, seatid, škodad ja audid on lülituvaveoga "Haldex", mis on osutunud oluliselt paremaks ja töökindlamaks kui Syncro süsteemiga autod ja on turvalisemalt juhitavad kui Quattro skeemiga autod.

Ja "päris maastur" pole küll see auto, millega igapäevaselt sõita tahaks. Ei varem ega hiljem. :lol:
Asju ehitatakse korralikult ja teemasse lähenetakse süviti!

Erik Metsis, Mudanägu aastast 1999.
kotermann
Rookie
Postitusi: 7
Liitunud: N Dets 28, 2006 10:31 pm
Asukoht: Mittelestland

Postitus Postitas kotermann »

Minuteada on syncro nelivedu seesama haldex - kasutab seda süsteemi jah volkkar, audidel on kasutusel torsen tüüpi nelivedu mis on osutunud oluliselt töökindlamaks kui haldex.Kui on suurem huvi quattro kohta midagi teada saada uuri www.audiclub.ee
PUUD JA METSAD.......
Kasutaja avatar
erik
Aktiivne Pikendus
Postitusi: 2776
Liitunud: L Juul 23, 2005 11:05 pm
Asukoht: Jõe laboratoorium

Postitus Postitas erik »

kotermann kirjutas:Minuteada on syncro nelivedu seesama haldex - kasutab seda süsteemi jah volkkar, audidel on kasutusel torsen tüüpi nelivedu mis on osutunud oluliselt töökindlamaks kui haldex.Kui on suurem huvi quattro kohta midagi teada saada uuri www.audiclub.ee

Järelikult sa ei tea sellest valdkonnast mitte midagi, ja audiklubi linki siia pannes näitab see seda, et sa isegi ei viitsi lugeda. Uuri teemat ja paranda oma post.
:evil:
Asju ehitatakse korralikult ja teemasse lähenetakse süviti!

Erik Metsis, Mudanägu aastast 1999.
kotermann
Rookie
Postitusi: 7
Liitunud: N Dets 28, 2006 10:31 pm
Asukoht: Mittelestland

Postitus Postitas kotermann »

No ärge nüüd kohe nii kurjaks saage, leidsin sõiduautode neliveo kohta veel lugemist http://www.autozine.org/technical_schoo ... on_4wd.htm
ja selle audiklubi lingi siia riputamisega ei olnud mul muud mõttes kui et sääl lihtsalt sellest quattro asjast palju juttu. :wink:
Aga jah, peale volkkari polegi vist ühtegi ,,mõistliku,, hinnaga neliveolist uut sõiduautot.
PUUD JA METSAD.......
Kasutaja avatar
erik
Aktiivne Pikendus
Postitusi: 2776
Liitunud: L Juul 23, 2005 11:05 pm
Asukoht: Jõe laboratoorium

Postitus Postitas erik »

Ma aitan sind.

Synkro nimetus VW`l ei tähenda Haldex`it vaid oli neljaveolise VW tunnuseks, aastateni 98-99. Neliveo tekitajaks oli vahekstiga autodel viskosiduri pakett või torsen.

4 motion on nüüdne VW kaubamärk mis tähistab nelikveo mudeleid ja kasutusel on vahekastid, torsenid ja lülituvad sidurpaketid ning seda viimast toodab Haldex.
Varjandid siis vastavalt põhja platvormidele mida jagatakse audi, skoda, seati ja VW vahel.

Ehk Audi A3, VW golf, Seat Leon ja skoda kasutavad ühte ja sama põhja ja kui mudel on nelikveoline on eranditult kõikidel Haldexi sidurisüsteem veojõudu jaotamas.

Teine grupp, kuhu luuluvad Passat, A4 ja Skoda Superb kasutavad vahekasti ja selle sees torsendiferentsiaali.

Jne.
Asju ehitatakse korralikult ja teemasse lähenetakse süviti!

Erik Metsis, Mudanägu aastast 1999.
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”