MIG keevitus

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
Taavi2101
Fitting 38"
Postitusi: 253
Liitunud: T Apr 07, 2009 9:51 am
Asukoht: Järsi-Assaku-Tallinn 56502393

Re: MIG keevitus

Postitus Postitas Taavi2101 »

Vana teema küll aga soendaks selle üles :D

Kuna vana 105A Lätlaste üllitis aastast 1991 otsustas lepingu lõpetada tekkis vajadus uue traatkeevituse(MIG) järgi.

Lugedes seda teemat ja uurides internetist on tekkinud mõned küsimused, kuna olen elektriliini lõpp ja elekter kõigub suht palju.

Kas rafoga või inverter?
Kas kuni 200A või rohkem? Keevitan põhiliselt plekki ja sumpsi kuid juhtub ka tummisemaid tükke.
Kas 1faas või 3faasi?
Kas TELWIN , ESAB , KEMPPI või midagi muud? Telwiniga olen keevitanud ainult elektroot keevitusega, Esabiga kokkupuude puudub ja parim millega hetkel keevitanud olen on Kemppi kuid hind ... :o

Tehnika ei pea olema proffi oma piisab harrastaja oma küll ja hind on ka suht määrav.
Hinnaklass võiks olla sinna 650-1000 eur-i
Patermaa
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 198
Liitunud: L Sept 30, 2006 8:04 pm
Asukoht: Patermaa, harjumaa

Re: MIG keevitus

Postitus Postitas Patermaa »

Selle raha eest saab Kemppi 170 A või 180A masina küll. Ma küll ei ole Kemppi maaletoojana eriti objektiivne aga Telwini väiksed masinad on küll rohkem mängimiseks. 1f ja 3f vahel valiku tegemiseks pead teadma ikkagi kui suure vooluga sul on vaja keevitada tulevikus ja vastavalt siis vaadata kas sellisele suurusele vastavat masinat üldse on 1f peal. Samas ühe faasi peal olevad masinad on väiksema koormatavusega. Ma vist olen ka sellest koormatavusest ennegi kirjutanud, kuid toome veelkord näite:
Koormatavuse all mõeldakse laias laastus seda, et kui mitu % tunnist saab keevitada sellise vooluga, ilma et seade üle kuumeneks.
Nimetusel suht samad seadmed:
Telwin; Bimax 162 Turbo, koormatavus 55A 60%
Kemppi: MinarcMig Adaptive 170, koormatavus 120A 60%
ESAB: Caddy® Mig C200i, koormatavust ma ei leidnud kiiresti 60% le, kuid siiski on märgitud 180A 25%,
Siit ongi näha, kuidas keegi oma seadmeid reklaamib ja tähistab. Nö hea tava on, et märgitakse seadme nimes olev number sama, mis on seadme 25% koormatavus. Keegi võib pidada mind küüniliseks, kuid ESAB arendas oma 200-se masina kopeerides Kemppi 180-st mõningates osades. Aga et müük paremini läheks pandi seadme nimesse 200.
Seega soovitan tutvuda turul pakutavate seadmetega ja soovitan osta endale korralik asi, seda enne ostu proovida jne.
Lisaks omavad Kemppi, Esab ja ka fronius head järelturu väärtust, need brandid on olnud turul kaua, nende tehased pakuvad head varuosabaasi, mis on ka ülioluline.
Teiste pakkujate kohta ei tea, kuid meie saame Soomest veel ka 25a vanade seadmete varuosi, tehase laost. Kindlasti on ka Esabi varuosade saadavus hea.

Head seadme leidmist kõigile!
Katkestanud Alansi Kapp-il :D
Pajero 2.6 Cabrio
KEMPPI SEADMED&SERVICE www.rkrseadmed.ee
Tel: 56 205 236
--kala--
Fitting 38"
Postitusi: 337
Liitunud: K Apr 15, 2009 10:14 pm
Asukoht: Läänemaa

Re: MIG keevitus

Postitus Postitas --kala-- »

telwiniga keevitanud ei ole aga sellest nimistust on minule kõge kõige rohkem meelt mööda ESABi masin
Toyota LC HJ61 -89
BMW 320d -05 man.
WV Passat 1.9tdi -97 atm.

5230047 Ergo
Kasutaja avatar
Taavi2101
Fitting 38"
Postitusi: 253
Liitunud: T Apr 07, 2009 9:51 am
Asukoht: Järsi-Assaku-Tallinn 56502393

Re: MIG keevitus

Postitus Postitas Taavi2101 »

Arvatavasti läheb loosi Esab Caddy Mig C200i
Ma ise pole 1faasise MIG-keevitusega keevitanud ja kas on üldse keevitamisel vahet
võrreldes 3faasisega.
Elektroot keevitusel on vahe tunda(algajale kindlasti)
Kuigi tegelikul suurus ja kaal ei mängi rolli, sest seljas keevitust vedama ei hakka.
Ootan head ja halba nii Telwini, Kemppi kui Esabi kohta esmaspäevani
ja siis tuleb valik ära teha :D
Kalamees
Fitting 44"
Postitusi: 406
Liitunud: T Mär 13, 2007 6:22 pm
Asukoht: Rakvere

Re: MIG keevitus

Postitus Postitas Kalamees »

Kuna sul elektriliini lõpp ja pinge kõigub siis soovitaks 3f variianti vaadata.
Patermaa
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 198
Liitunud: L Sept 30, 2006 8:04 pm
Asukoht: Patermaa, harjumaa

Re: MIG keevitus

Postitus Postitas Patermaa »

Pakuksin kaalumiseks sulle http://www.kemppi.com/inet/kemppi/kit.n ... endocument
Tõden, et seade jääb sinu hinna vahemikust veidi välja, kuid antud mudel on valmistatud just pingelangu arvestades ja masin kompenseerib seda ise. Samas on koormatavus oluliselt suurem.
Katkestanud Alansi Kapp-il :D
Pajero 2.6 Cabrio
KEMPPI SEADMED&SERVICE www.rkrseadmed.ee
Tel: 56 205 236
Kasutaja avatar
Praks1
I live off from the mud
Postitusi: 2303
Liitunud: P Juun 21, 2009 8:47 pm

Re: MIG keevitus

Postitus Postitas Praks1 »

Ise valiksin kindlalt 3 faasilise,tootjaid on ju veel kõvasti peale nende kolme,ning keevitavad väga hästi.
Pole nüüd käind poodides vaatamas,aga varem oli võimalik umbes 12000 kr-i eest väga korralik asi soetada enda tarbeks,mis tõesti keevitas hästi.
Ise tahaks enne ostu proovida kindlalt,sest erinevatel keevitustel on ikka väga suur vahe.
Kui valid,siis vali selline mis suudab ka 1mm traati läbi ajada,siis ei jää tulevikus nälga sellega.
Proto
53951597
Kasutaja avatar
Praks1
I live off from the mud
Postitusi: 2303
Liitunud: P Juun 21, 2009 8:47 pm

Re: MIG keevitus

Postitus Postitas Praks1 »

Kui huvi võin enda esabi müüa 200A ,hind 700euri,tule ja proovi,kui huvi.
Proto
53951597
FlammablE
Rock Crawler
Postitusi: 849
Liitunud: K Apr 04, 2007 10:36 pm

Re: MIG keevitus

Postitus Postitas FlammablE »

Töö tegemiseks on ikkagi esab, kemppi vms tootjad. Kodukasutuseks ja autoremondiks aga on nendest 200-250A telwinitest, decadest ja teistest pool-hiinakatest piisavalt. Seda jõudluse probleemi lihtsalt autoremondi ja hobitööde juures praktiliselt ei teki, sest enamik keevitamist toimub keskmisel võimsusel ja suhteliselt lühikeste õmblustena. Lisaks tootjale ja võimsusele tasuks ka jälgida näiteks võimalikku traadirulli ja ballooni suurust, võimalikke traadijämedusi, käpa disaini ja vooliku pikkust, varuosade saadavust, vajadusel kompaktsust ja muidugi ka saadud tulemust keevitusel(kuigi näiteks minusugune harrastaja ei oska nagunii selgelt eristada gaasisegust, traadist, materjalist, seadistusest või masina omadustest tulenevat). Millegipärast soovitavad kõik maapiirkondade keevitajad 3f aparaate, sest pidid oluliselt stabiilsemad olema viletsa voolukvaliteedi juures. Kui ostad suurema ratastel keevituse, siis tahad tõenäoliselt kasutada ka 15kg või suuremat rulli ja suurt ballooni, ehk korpuse kvaliteet on oluline. Tuttaval vajusid esimese kuuga elme ballooni kohates telwini rattad lääpa nagu pässa-rixi tuunitud bemmil. Keevituse kvaliteet ei muutunud, küll aga andis mingi ülevaate kvaliteedist.
Kõige parem oleks selle eelarve juures leida mõni veidike hobikasutust saanud või ilusti hooldatud korraliku tootja aparaat. Soovitaks hoiduda mingitest 15a ja vanematest ning keerulist elektroonikat omavatest leiutistest (ise olen selle reha otsa astunud, aga õnneks sai kasutaja Patermaa juurest üks osavnäpp selle Esabi jälle lihtsustatud vormis toimima).
Patermaa
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 198
Liitunud: L Sept 30, 2006 8:04 pm
Asukoht: Patermaa, harjumaa

Re: MIG keevitus

Postitus Postitas Patermaa »

Tänan positiivse kommentaari eest.
Seda ma tahangi öelda, et täna võid sa saada seadme odavalt, mis on ka põhjusega odav, kuid 5e aasta pärast, kui masin laiali võid leida ennast selle probleemiga üksi. Kuna odavate seadmete järelturu väärtus kukub nii kiirelt, siis hiljem pole neid mõtet remontida eriti. Olen ka enne kirjutanud, et enne osta kasutatud korralik, kui uus no name asi. Meie juures saab ka teha ostueelse kontrolli jooksvalt, kus me koormame masinat ja vaatame, palju sealt matsu välja tuleb, vormistame selle kohta ka paberi. Uuemal PFC tehnoloogia baasil valmistatud seadmed kannatavad pingelangu suhteliselt hästi, huvi korral leiab netist palju seletusi, kuidas see saavutatakse. 1f ja 3f vahel saab valida ikkagi, nii et vaja teada, kui suure vooluga ja kui pikalt vaja keevitada, tõsi, väike varu on alati hea. Siin välja öeldud eelarvesse aga ei mahu eriti 3f inverter masin, vähemalt uus, 3f trafo on aga suhteliselt raske ja seda on ebamugav tassida, kui seisab ühe koha peal, siis pole muidugi probleem.
Katkestanud Alansi Kapp-il :D
Pajero 2.6 Cabrio
KEMPPI SEADMED&SERVICE www.rkrseadmed.ee
Tel: 56 205 236
jorss
Off Roader Wannabe
Postitusi: 30
Liitunud: E Mär 30, 2009 11:32 am
Asukoht: VILJANDIMAA

Re: MIG keevitus

Postitus Postitas jorss »

Küsimus asjatundjatele!
Soov soetada traatkeevitus. Pakutakse vähekasutatud keevitust, mille nimi kõlab umbes nii: "cip autoplus" Pidi olema Itaalja või Inglise toodang. Internetist ei suutnud leida sellist - ilmselt puuduliku kirjapildi pärast.
Keevitus pidi olema 3-faasiline, 250A, punktkeevitustsükliga, traadikera pidi mahtuma kuni 18 kg.-ne, traadi läbimõõt 0,6 -1,2. Kaaluma pidi umbes 30-40 kg, ostetud aastaid tagasi Stokkerist.
Teine varjant on Kemppi 325, raske, 150 Eur. kallim ja ilma reduktori ja baloonita. Või on kellelgi midagi head pakkuda, 3-faasilist, pleki ja ka paksema raua keevitamiseks,hinnaga kuni tonn euri.
Ette tänades asjalike nõuannete eest.
FlammablE
Rock Crawler
Postitusi: 849
Liitunud: K Apr 04, 2007 10:36 pm

Re: MIG keevitus

Postitus Postitas FlammablE »

See on sip autoplus arvatavasti. Kemppi 325 on oluliselt edukam raske raua tegemisel, aga tasuks lasta enne üle vaadata, sest need suured vanad kolakad on tihtipeale kusagilt tööstusest hooldamata maha kantud ja võivad vajada kerget remonti/varuosi.
Kasutaja avatar
astro94
Fitting 38"
Postitusi: 312
Liitunud: L Mai 17, 2008 2:01 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: MIG keevitus

Postitus Postitas astro94 »

Ei ole need Esabid ja Kemppid nii kulda väärt midagi.Keevitanud olen ise igasuguste masinatega alates Modulist kuni Froniuseni välja.Veel üks üsna lihtsad ja lollikindlad masinad on Miller'il.Hinna ja kvaliteedi suhe on väga hästi paigas.Meil toimetanud juba 5aastat probleemivabalt ja arvan et toimetab veel päris pikalt.
Telwinitest millel on igasugu tuled viled külge pandud tasub eemale hoida.Nende elektroonika ei kesta eriti.
Praegu oma tootmises masinapargi vahetus käsil ja uued tulevad OTC'ed.
Raske raua keevitamisel tuleks kindlasti võtta vesijahutusega masin.
igasugused metallitööd
pesitsen Tallinnas
+372 5149764 Margus
skype: margusorg
http://www.3dmetall.ee
Kasutaja avatar
Taavi2101
Fitting 38"
Postitusi: 253
Liitunud: T Apr 07, 2009 9:51 am
Asukoht: Järsi-Assaku-Tallinn 56502393

Re: MIG keevitus

Postitus Postitas Taavi2101 »

Taavi2101 kirjutas:Arvatavasti läheb loosi Esab Caddy Mig C200i
Ma ise pole 1faasise MIG-keevitusega keevitanud ja kas on üldse keevitamisel vahet
võrreldes 3faasisega.
Sai siis see Caddy Mig soetatud. Ja olen sellega keevitanud nii plekki kui ka paksemat.
Kui pole väikese ja kompaktsega tööd teinud siis ei oskaks sellest puudust kah tunda.
Hea pisike ja kerge ning kannatab isegi keevitades käes hoida kui pole kuskile toetada.
Toimetab ilusti see 1faasiline inverter isegi elektriliini lõpus ja geneka pealt toimetab kah.
Eks annan teada kui midagi lagunema hakkab :D
Patermaa
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 198
Liitunud: L Sept 30, 2006 8:04 pm
Asukoht: Patermaa, harjumaa

Re: MIG keevitus

Postitus Postitas Patermaa »

Milleri kohta ütleks küll, et sellist õnnetust annab välja mõelda, väiksemad masinad isegi on normaalsed aga tööstuslikud 400 A ja edasi on küll :floff
Katkestanud Alansi Kapp-il :D
Pajero 2.6 Cabrio
KEMPPI SEADMED&SERVICE www.rkrseadmed.ee
Tel: 56 205 236
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”