Padrunvõtmed

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

Sagnitz
Mudder
Postitusi: 95
Liitunud: L Okt 15, 2005 7:09 pm
Asukoht: Võru

Re: Padrunvõtmed

Postitus Postitas Sagnitz »

Vana teema aga ajame soojaks.Vaja siis oleks tööriista käru.
Midagi sellist(Või kahe rattaga)
Pilt
Sobiks selline mida saaks autosse tõsta ja objektile kihutada.Uurinud IKH,Vata ja Beta kärusi.Kuna töö toimub nii väljas kui sees oleks hea võimalikult suurte ratastega kuna maastik vahest üsna künklik.

Kas kellegil on midagi pakkuda.Võib ainult käru kui ka koos tööriistadega.
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2444
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Padrunvõtmed

Postitus Postitas v6sa »

Stokkeris on praegu sihuke komplekt vastuvõetava hinnaga:
http://www.stokker.ee/p:1928508/kasitoo ... -22-osa-qg

Mikco Industriesi sõsar GeeTee on mul kohvrina juba aastaid kasutusel ja ei oska sellele midagi ette heita.

Oskab keegi kommenteerida lubatud sobivust nii 6, 12, XZN kui Torxpeadele? Matemaatiliselt on võimalik, pildi järgi võiks olla paslik, kui pruugitava padruni valikul suurusega mitte mööda panna.

Või oskab keegi harrastusmehhaanikule soovitada paremat komplekti, millega kannataks kepsu/raamkaelapolte pingutada ja hoorattapolte kinni keerata?
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
Kalill
Rock Crawler
Postitusi: 538
Liitunud: P Jaan 09, 2011 9:04 pm

Re: Padrunvõtmed

Postitus Postitas Kalill »

Et siis pigem 12 kandiga polte vaja keerata? 12 kandiga poldi peal ei olnud perfect fit.. kunagi sai proovitud. Võibolla oleneb mõõdust. Ja kui torx ka kõvasti kinni on, siis ka ei julgeks nendega keerata.

12 kandise komplekt oli Baltic Bolt -is vastuvõetava hinnaga.

Kuni 32mm. 32 padrun eraldi ostes oli kosmilise hinnaga, omal ajal sai komplekt selle tarvis ostetud.

Selline:
http://www.ebay.com.au/itm/12-Point-Soc ... 1074618806
Kasutaja avatar
tuningman
I live off from the mud
Postitusi: 2715
Liitunud: E Dets 27, 2010 6:12 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: Padrunvõtmed

Postitus Postitas tuningman »

v6sa kirjutas:Stokkeris on praegu sihuke komplekt vastuvõetava hinnaga:
http://www.stokker.ee/p:1928508/kasitoo ... -22-osa-qg
Kalill kirjutas:12 kandise komplekt oli Baltic Bolt -is vastuvõetava hinnaga.
Selline:
http://www.ebay.com.au/itm/12-Point-Soc ... 1074618806
Omast kogemustest ütleks, et Võsa viidatud stokkeri komplekt on mm mõõdus poltide
keeramiseks totaalne pask.
Kui poldid tugevasti kinni on keerab podid mõnusalt ümmarguseks ja lahti ikka ei saa.
Samas Kalilli viidatud 12 kant komplekt on ok. nendega ei keera nii kergelt mutrite-poltide
kante üle ja sobivad ka raami ja kepsu pakkude keeramiseks. neist padrunitest pole siiani
jagu saanud ja kestavad kenasti.
Ingmar 56328868
Tooperi kasutatud varuosad.
Mad Toy 2016
Kasutaja avatar
uputaja
I live off from the mud
Postitusi: 4654
Liitunud: T Dets 14, 2004 11:17 am
Asukoht: Kuusalu lähedal metsas

Re: Padrunvõtmed

Postitus Postitas uputaja »

Mulle isiklikult meeldivad Würthi asjad. Pmst kõik võtmemajandus mis garaages, on sealt võetud.

Neil sellised mõnusad käepidemed, et isegi õlisena ei kaota kindaga pidamist.

Ja narrede käelisus on pealt keeratav ehk kuskil vahel majandades ei muuda võti ise pööramis suunda.
Asjas sees 2005. Sügissõidust.
KeegiVeel
Fitting 38"
Postitusi: 331
Liitunud: R Nov 14, 2008 1:34 am
Asukoht: harjumaa

Re: Padrunvõtmed

Postitus Postitas KeegiVeel »

Ka mina kasutan würthi toodangut, aga ega nad mingid super asjad ei ole. Paar meest meil töökojas kasutavad sonic'u võtmeid, need tunduvad vastupidavamad olema. See ratastega tööriistakast... Rattad on neil enamusel pisikesed - saad vaid ise sinna suuremad alla keerata. Meil kunagi üks mehaanik kasutas sama "käru" nii hooldebussis kui ka töökojas. Sahtlite siinid ei pidanud sellele valule vastu. Ilmselt meie teed raputavad liiga palju. Pigem soovitan stanley ratastel tööriistakaste.
kalle211
Fitting 44"
Postitusi: 467
Liitunud: N Mär 18, 2010 10:16 pm

Re: Padrunvõtmed

Postitus Postitas kalle211 »

Mina olen kasutanud u viimased 10 aastat kamazatoolsi võtmeid. Narred on viletsad aga ülejäänud võtmed head ei ole välja veninud veel võrreldes sama vana vata komplektiga, kus veerand komplektist on juba välja veninud. Sonicu tööriistasid olen ka kasutanud aga vähe aega ei oska nende vastupidavust kommenteerida. Kõige parem narre on mul olnud beta oma.
Kasutaja avatar
ahto42
Rock Crawler
Postitusi: 943
Liitunud: T Mai 11, 2010 7:49 am
Asukoht: Tartu-Luunja

Re: Padrunvõtmed

Postitus Postitas ahto42 »

Geetee 144 osaline komplekt on päris hästi vastu pidanud. 1/4 narre ei tahena pagruneid kinni enam hästi hoida kulumisest, aga võti ise töötab. Kullinokad enamus peale knipexi fiksaatoriga on pasad. Geetee oma ka, natuke on poolkuu kulunud ja 2-4 pesas enam ei hoia paigal.
X-trail.
Servemet OÜ
Sepa 21 Tartu
Puurid, keermepuurid/-lõikurid, freesid, laagrid, treiterad, trei/freespingi tarvikud jne.
http://www.serve.ee
atvfänn
Off Roader Wannabe
Postitusi: 41
Liitunud: E Mär 31, 2008 7:49 pm

Re: Padrunvõtmed

Postitus Postitas atvfänn »

Mis see Kamasa-tools endast kujutab?
Kasutaja avatar
CaveMan
True Off Roader!
Postitusi: 1043
Liitunud: P Dets 12, 2010 10:51 pm
Asukoht: Tallinn ja Peetri
Kontakt:

Re: Padrunvõtmed

Postitus Postitas CaveMan »

atvfänn kirjutas:Mis see Kamasa-tools endast kujutab?
Kvaliteetriistad eluaegse garantiiga. Vähemalt vanasti nii oli.
Land Cruiser 100 2005, 4,2TD Aut - 33'' Cooper Discoverer STT PRO - Come Up DV-9
Kasutaja avatar
Rooma
Mudder
Postitusi: 64
Liitunud: T Apr 21, 2015 5:02 pm
Asukoht: Tartu

Re: Padrunvõtmed

Postitus Postitas Rooma »

Kamaza on Jaapani kvaliteet, mu meelest üli kõva. Oman ühte 138 osalist komplekti juba 12 a.
TRANSIIT
Rock Crawler
Postitusi: 509
Liitunud: L Nov 28, 2009 9:18 am
Asukoht: Laitse,Harjumaa

Re: Padrunvõtmed

Postitus Postitas TRANSIIT »

Olen kasutanud kõiki eelmainitud tootjaid,kui viimati kasutasin kamazatmõni aasta tagasi,olin tugevalt pettunud narre katkes 19 polti lahti keerates(10 aastat tagasi seda ei oleks juhtunud)järelikult on nad lati alla lasknud.gedore on siiani nime väärt.ise kasutan tööl asjaolude sunnil sata komplekte.kuna minu töös aeg maksab, kasutan ma enamjaolt poltide lahti keeramiseks pneumo tööriistu.Sellele valule peavad vastu, lõhki ei lähe, kuigi mingi aja jooksul venivad välja(välja vahetatakse tasuta,garantiikorras),samas hind odavam kui gedore-l või kamaza-l.12-kant padruneid põhi komplektiks ei soovita,kinni kuivanud tavalisi polte lahti keerates kipuvad üle viskama.
autoklaaside vahetus, haagisekonksude paigadus -25%
tel.53524571
atvfänn
Off Roader Wannabe
Postitusi: 41
Liitunud: E Mär 31, 2008 7:49 pm

Re: Padrunvõtmed

Postitus Postitas atvfänn »

Vaatasin seda Kamaza lehte ning seal jäi mulje nagu Rootsi oma, mitte jaapani?
Olen ma õigesti aru saanud, et SATA võtmetel samuti eluagne garantii? Oskab keegi võrelda sata kvaliteeti mannesmanni omaga. Endal on Mannesmanni komplekt ning ütleks et pigem kõva hobi kvaliteet kui et profi oma. Või mis teised arvavad? Hinna poolest on SATA tükkmaad odavam kui Kamaza, pigem Mannesmanniga samasse kanti.
TRANSIIT
Rock Crawler
Postitusi: 509
Liitunud: L Nov 28, 2009 9:18 am
Asukoht: Laitse,Harjumaa

Re: Padrunvõtmed

Postitus Postitas TRANSIIT »

terv.ei ole küll sata fänn,aga igapäeva töös saab hakkama küll.Mannesmannist on see ikka kordades üle.
autoklaaside vahetus, haagisekonksude paigadus -25%
tel.53524571
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”