Mini gaasikeevitus / kuumutus

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
tphnd
True Off Roader!
Postitusi: 1292
Liitunud: T Apr 20, 2010 4:13 pm
Asukoht: Vääna-Jõesuu

Re: Mini gaasikeevitus

Postitus Postitas tphnd »

Mul on, polte ja mutreid kuumutab ilusti
#redneckengineeringestonia
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Mini gaasikeevitus / kuumutus

Postitus Postitas v6sa »

Kas täismõõduline gaasikeevituse kasutatud komplekt pole võimalik?

Küll see väike ka kuumutab, aga kus hapnikku täita? Supergas-pudeli pead niikuinii uue ostma.

Muidu ühelt tuttavalt sarnast laenasin korra ja see avaldas suutlikkusega küll muljet. Traktorikäru rattapoldid igatahes said minutiga kenasti kollaseks (ja pärast lahti väänat).
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1286
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Mini gaasikeevitus / kuumutus

Postitus Postitas honkomees »

jaan mmc kirjutas:
E Nov 29, 2021 12:59 pm
... Ei mäleta kus aga olen näinud mingeid vahepealseid baloone, ütleme u. 30 cm kõrguse ja 10 cm diameetriga, mis tekitab usku, et saab ka natuke aega põhjagaasiga tööd teha.
meil sai mõni aasta tagasi töö juurde just selliseks otstarbeks soetatud mingi väike gaasikeevitus, need väiksemad balloonid (äkki umbes poole meetri kõrgused), millele kohapeal käruke alla tehtud.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
Kasutaja avatar
Kult
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 190
Liitunud: E Dets 10, 2012 7:42 pm
Asukoht: Roela

Re: Mini gaasikeevitus / kuumutus

Postitus Postitas Kult »

Kui väiksemaid mutikaid vaja soojendada siis võta seehttps://www.sisabestonia.ee/toode/rimac ... vsKynMM7QU
Mul analoogsed juba pea 20 aastat kasutuses ja toimib väga hästi ja mahub vahele. Rasketehnika jaoks jääb väikeseks.
Pilt
5I65692
Kasutaja avatar
Kult
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 190
Liitunud: E Dets 10, 2012 7:42 pm
Asukoht: Roela

Re: Mini gaasikeevitus / kuumutus

Postitus Postitas Kult »

Ega ma midagi pähe ei ürita määrida siin, aga eks saab ka sellele väiksemat otsa, panen siia ühe esimese näite youtubist kus m16 mutika kallal demotab keegi [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=RZivKsKth7w&t=150s[/youtube]
5I65692
MeelisV
Fitting 38"
Postitusi: 395
Liitunud: R Okt 19, 2007 12:14 pm

Re: Mini gaasikeevitus / kuumutus

Postitus Postitas MeelisV »

tahan osta aga ....

Pange tähele, et selliseid mini s.t. (1L) pudeliga jootmiskomplekte teevad rohkem kui 1 tootja ja müüakse ka meie poodides mitut sorti.
Näiteks Tööriistamarket ja eelmainitud Taivoster pakuvad Kemperit aga nt. Bauhaus pakub Rothenbergeri oma.
Mis on erinevus ? Pudeli nipli keere on erinev s.t. olgugi, et pudelid näevad välja nagu siga ja kägu ühte nägu ei saa neid risti kasutada !
Teisalt kuna pudelid on väikesed ja gaasi eelkätt hapniku kulu on suur siis määrab edasise kasutamise pudeli hind ja kättesaadavus vajalikul hetkel.

Viimati oli Tööriistamarketis hapnik üle 30.- aga Bauhausis alla 20.- vahe on märgatav.
Kes tahab osta valib selle tootja mille pudelid on odavamad või siis vastupidi kiirelt kättesaadavad.

Ise oleme kasutanud just Kemperi komplekti kuna siis kui seda vaja oli oli see ainuke mis kohe leitav oli.
Tegemist on jootmiskomplektiga mis on mõeldud nt. vasktorude jootmiseks või siis mingid sarnased tööd.
Ise kasutame seda just mobiilsuse pärast kitsastes kohtades jne. enamasti vase jootmisel. On ka vaske raua külge istutatud aga see võttis ka rohkem energiat.
Asjal on kuum leek AGA tal ei ole suurt võimsust. Omast kogemusest tean, et kui joodetava detaili mass läheb suureks ei saa piisavalt kuumaks, et joodist peale kanda.
Kui on külm õhu liikumine detaili ümbruses siis see ka mõjutab detili jahutades. jms.
Seega ma arvan, et kui on 12....mm polt seibidega raami küljes ja kui detailid on tihedas kontaktis omavahel ning temperatuuri ülekandmine on väga hea siis kardan, et asi jääb lahjaks.
(eriti kui on soov poldi pea kaudu läbi raami mutrit mõjutades)

Lisaks, et tegemist ei ole ka robustse tööriistaga ventiilid on väikesed ning jõudu kasutade ei tohi.

pudeli hinnad nt. täna (aga need on ajas muutuvad) PS. Rothenberger ja Kemper ei ole risti kasutatavad.

https://www.bauhaus.ee/uhekordne-hapnik ... 30-ml.html

https://taivoster.ee/toode/kasitooriist ... 71-oxygen/

https://www.xn--triistamarket-imba.ee/e ... 5k-komplle

Aga miks mitte induktsioon ? hind on muidugi kosmos aga effekt ja ohutus on hoopis teine tera.
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Mini gaasikeevitus / kuumutus

Postitus Postitas v6sa »

MeelisV kirjutas:
R Dets 03, 2021 9:06 am
...
On ka vaske raua külge istutatud aga see võttis ka rohkem energiat.
Asjal on kuum leek AGA tal ei ole suurt võimsust. Omast kogemusest tean, et kui joodetava detaili mass läheb suureks ei saa piisavalt kuumaks, et joodist peale kanda.
Kui on külm õhu liikumine detaili ümbruses siis see ka mõjutab detili jahutades. jms.
Seega ma arvan, et kui on 12....mm polt seibidega raami küljes ja kui detailid on tihedas kontaktis omavahel ning temperatuuri ülekandmine on väga hea siis kardan, et asi jääb lahjaks.
(eriti kui on soov poldi pea kaudu läbi raami mutrit mõjutades)
...
Kas siit võib välja lugeda, et pudel saab enne tühjaks, kui läbi paksu terasraami pistetud poldi mutter hõõguma hakkab? Pudeli hind on muidugi karm. On need teoorias vastava vidina abil taastäidetavad suurest pudelist? Või on valmistaja miskise kavaluse välja mõelnud, et leidlikud ei saaks end õhku lasta selle tegevuse käigus?

Iseenesest loogiline see on, et mida väiksem on põleva aine hulk ajaühikus, seda kauem võtab aega x kilo raua soojendamine.

Ka minul tekib küsimus, miks mitte induktsioonkuumutus. Odav pole neist kumbi.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
MeelisV
Fitting 38"
Postitusi: 395
Liitunud: R Okt 19, 2007 12:14 pm

Re: Mini gaasikeevitus / kuumutus

Postitus Postitas MeelisV »

ei ole otselt küll mõõtnud sest iga kord on ju erinev töö ja olukord
aga see mis taivosteri lehel kirjas
"Originaalkomplekti 0-otsakuga (0,5) on hapnikuballooni autonoomsus 2,5 ja gaasi oma 9,5 tundi."
noh mul on ikka tõsine kahtlus.
ma arvan, et need numbrid on sellise kõige väiksemaks reguleeritud leegi numbrid millega ehk kullassepp kaelakeed joodab vms.

raua kallale lähed avatud ventiilidega ja siis mis on keskkonna ja materjali temperatuurid ja ....

meenub, et ühel juhul aitasime selle ühekomponendilise gaasileeklambiga kaasa et saaks kiiremini ja paremini asja soojaks.
mis aga siis töö sisuks oli ei mäleta enam.

meie töös enamasti siis veeküttega kalorifeeride remontimisel on asi kasutatav.

lisaks et eelpool mainitud suuremad pudelid 5...10 jms. liitrid on enamasti siis mingid rendikad
selle väikese puhul on lihtne - ostad välja ja kõik.

PS. vaatasin et pudelite keermete erinevus oli keerme suunas ühel siis vasak teisel parem muidu diam. ja samm tundus sama olema.
ehk olen ise astunud ämbrisse ja ostnud riiulisse ka valed pudelid
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”