Tahaks osta autosse korralikku gpsi

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

Guuru
Rock Crawler
Postitusi: 695
Liitunud: L Okt 05, 2013 1:50 am
Asukoht: Enamjaolt Tabasalu-Pirita kandis

Tahaks osta autosse korralikku gpsi

Postitus Postitas Guuru »

Tere! Kuna talv on tulekul ja tööalaselt peab metsas ja erinevatel maanteedel tuuritama, siis .... Millist Gpsi soovitate?
Märgin ära,et hinnas ei ole kysimus vaid siiski kvaliteedis ja teie omadest kogemustest rääkides.


Tänud heade soovituste ja info eest!

Parimat soovides
Guuru
Merhaba Hoşça mucize Başınızı fırın koy celam celam Turkye Yemen yakında ücretsiz olacak
Kasutaja avatar
Maaks
Rock Crawler
Postitusi: 978
Liitunud: P Okt 05, 2008 10:37 am
Asukoht: Tallinn, Ida-Virumaa

Re: Tahaks osta autosse korralikku gpsi

Postitus Postitas Maaks »

Sa otsid navigaatorit või GPS-i? Kui navigaatorit ja rahas ei ole küsimus, siis võta Garmini kõige kallim mudel.
Muide kaart kõige odavamas ja kõige kallimas mudelis on sama, kallimaks teevad asja lisad: BT ühendused, teeinfo vastuvõtt (eestis ei tööta), ristmike eelvaatus, 3D hooned jne.
Normaalse eesti kaardi saab minuteada ainult Garminile (omal valikul kas Regio või EOMAP).
Kasutaja avatar
matikala
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 118
Liitunud: P Nov 25, 2012 10:36 pm
Asukoht: Republic of Ireland

Re: Tahaks osta autosse korralikku gpsi

Postitus Postitas matikala »

Muidu Garmin koos lifetime uppteitidega
aga 80% kasutan google mappi (sat navi) ule nutitelefoni.
Google mapi vastu hetkel paremat polegi leidnud.
Ja kui on vaja lisavaartusi, naiteks oma raja markimist jne siis androidile appe oikuipalju
Ainult et interneedus peab enamuse ajast sees olema kui route kaigupealt korrigeerida tahab
-------------------------------------------------------
2003 Shogun Warrior LWB 3.2 Di-D auto full UK spec's
Maakeeli valge mehe naftamootoril Pajeero,pika kerega
al
True Off Roader!
Postitusi: 1126
Liitunud: T Apr 22, 2003 11:47 am
Asukoht: Elva

Re: Tahaks osta autosse korralikku gpsi

Postitus Postitas al »

Oli siin kuskil pikk teema, kummal on pikem, Garmin, või TomTom, mõlemal omad head ja vead.
Kui otsustad Garmini kasuks, siis töökindluselt ja usaldatavuselt 2xx, 7xx seeriad aastate tagant. Mul käis nüvi750 4 aastat aknal ilma suuremate probleemideta.
Uuemast ajast pead otsustama, palju raha oled nõus kulutama ja kui suurt (4,3" v5") vms erisoove on (BT, TV traffic jms).
Nagu mainit, mida vähem tilu-lilu küljes on, seda parem, väidetavalt näiteks G 2585TV mudel olla üks õnnetumaid, tehnika areneb kiiremini, kui IT spetsid jõuavad korralikku ja testitud tarkvara kirjutada. Ise tunnen vahel, et kundet kasutatakse tasuta testijana, aasta jooksul on näiteks 2595-le, mida hetkel kasutan, tulnud välja vähemalt 4-5 softi uuendust, mille järel nüüd juba natuke kindlamini toimetab, aga...

Üks tootja mille üle keegi ei kurda, on Becker, ise pole palju kasutada saanud, natuke näppinud, aga Euroopas liiklemiseks tundub väga ok olema, hinnaklass ka vastav.

Eestis proovisin kunagi navigeerida ka Regio kaardi põhjal, ehk oli kogemust vähe, või seaded paigast, aga kui oleks võõras kohas olnud, siis kohale oleks jõudnud kas ujudes (emajõgi risti ees) või 100km ringiga... Suurelt teelt "lõikamine", tupikumärgiga metsaraja kaudu oli tavaline, (seadete alt pinnaseteed keelatud ja kiireim tee).
Kasutaja avatar
isakene
I know how to fix stuff
Postitusi: 1803
Liitunud: R Veebr 04, 2005 5:07 pm
Asukoht: L-Virumaa, Kadrina vald

Re: Tahaks osta autosse korralikku gpsi

Postitus Postitas isakene »

Regio on maanteel liikuvale turistile. Metsas, kus iga kraav, rada, elektriliin ja muu peavad näha olema, jääb EOMAP. Google on hea asi küll, aga metsas ei pruugi võrk kaugeltki igal pool toimida ja kui nett aeglane või puudub, oledki pimedas. Aparaadiks suvaline Garmin, mida algelisem, seda lollikindlam. Kui tahad vahepeal gepsuga autost väljas jalutada, siis Montana või Oregon, ATV-le või tsiklile Zümo või Montana, autosse - vaata milline rohkem meeldib.:)
Patrol, Pajero, Trooper kasutatud jupid.
56 486769, isakene@gmail.com
Kasutaja avatar
smtasku
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 111
Liitunud: E Okt 26, 2009 10:32 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: Tahaks osta autosse korralikku gpsi

Postitus Postitas smtasku »

Mul olemas 2 tk Becker navisid, üks autos, teine tsikli peal. Mõlemad on kasutatavad nii Becker 50 Active softiga kui iGO Primo-ga. iGO Primol toimib ka erinevate kaarditootjate kaardivahetus. Peal 2013 Navteq, TomTom ja Regio kaardid. Kuna 1 seade jääb talvehooajaks töötuks, siis soovi korral loovutan ühe navi 79 raha eest.
Kasutaja avatar
tarmo
I live off from the mud
Postitusi: 5138
Liitunud: N Juul 01, 2004 1:04 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Tahaks osta autosse korralikku gpsi

Postitus Postitas tarmo »

Kui vaja navi, siis - kui sul mingi nutiföön juba olemas on, siis osta parem sellele navi soft sisse.
Esiteks pole mingid lisavidinat koos lisalaadijaga jms-ga jalus kogu aeg (kuskil teda peab hoidma ju). Teiseks on soft odavam (tunduvalt).
Tavaelus (vä tsikkel, offroad, mets jne) minu meelest spets navid juba suhteliselt ebavajalikud julgad.
Tarmo Toom, off-the-road alates 2003
Vaba/TR1 2005-2009
TR3 2009-2015 (Mainor Team)
Suzuki KQ700 30"MT
LC200/V8 32"AT
tarmo@4x4.ee, 526 5874
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1289
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Tahaks osta autosse korralikku gpsi

Postitus Postitas honkomees »

tarmo kirjutas:... Tavaelus (vä tsikkel, offroad, mets jne) minu meelest spets navid juba suhteliselt ebavajalikud julgad.
IMHO tavaelus on nutiföön suht ebavajalik.

Krt kõik elektroonilised aparaadid (telefonid, läpakad etc etc), tehakse mitteniiskus- ja põrutuskindlad, minu arust tuleks selliste tootmine ära keelata, need on ju põhilised rikete põhjused ja sunnivad uusi ostma ning annavad tootjatele ainult kasumit. Kui pakutakse niiskuskindlat, siis pole tal jälle midagi vajalikku sees (ilma netiühendusta töötav GPS, fotokas) ja hind....
Mul niiskuskindel telefon aastast 2005, kogu aeg kaasas, nii õues töötades kui metsas jahis, teistel vähemalt 7 korda juba vahetatud. Garmini käsi-GPS 2007 aastast, kah niiskuskindel ja töötab ...
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
Guuru
Rock Crawler
Postitusi: 695
Liitunud: L Okt 05, 2013 1:50 am
Asukoht: Enamjaolt Tabasalu-Pirita kandis

Re: Tahaks osta autosse korralikku gpsi

Postitus Postitas Guuru »

Maaks kirjutas:Sa otsid navigaatorit või GPS-i? Kui navigaatorit ja rahas ei ole küsimus, siis võta Garmini kõige kallim mudel.
Muide kaart kõige odavamas ja kõige kallimas mudelis on sama, kallimaks teevad asja lisad: BT ühendused, teeinfo vastuvõtt (eestis ei tööta), ristmike eelvaatus, 3D hooned jne.
Normaalse eesti kaardi saab minuteada ainult Garminile (omal valikul kas Regio või EOMAP).

Rohkem oleks vaja njukest navigaatori sarnast asja. Just sellepärast ma njuksest raskes olukorras olengi :(
Merhaba Hoşça mucize Başınızı fırın koy celam celam Turkye Yemen yakında ücretsiz olacak
al
True Off Roader!
Postitusi: 1126
Liitunud: T Apr 22, 2003 11:47 am
Asukoht: Elva

Re: Tahaks osta autosse korralikku gpsi

Postitus Postitas al »

Jäi mainimata see, et osta mis sa ostad, aga igasugu vähetuntud nimedest (jah, isegi iGo, Goclever jms) mida netist odava raha eest saab, ei ole head loota, kui seda vaja rahateenimisel, või päris võõras kohas kasutada. Näen siin tihti, kuidas inimesed hädas, kaks kasutut karpi näpuvahel, üks on tumm ja teine pime, üks ei leia satelliite, teisel on äkki kogu mälu kustunud. Uhke küll kui 7" aknal, aga ainult sellele lootma jääda.

ps. ma pole siiani aru saanud, kuidas toimub nutifööniga navigeerimine, kui näiteks samal ajal on vaja helistada?
Kasutaja avatar
tarmo
I live off from the mud
Postitusi: 5138
Liitunud: N Juul 01, 2004 1:04 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Tahaks osta autosse korralikku gpsi

Postitus Postitas tarmo »

al kirjutas:ps. ma pole siiani aru saanud, kuidas toimub nutifööniga navigeerimine, kui näiteks samal ajal on vaja helistada?
Miks seda üldse teha peaks saama? Sama moodi pole võimalik multitööriista kasutada samaaegselt noana ja näiteks kääridena. Samas see ei tähenda ju, et asi jama on...
Professionaalseks kasutuseks (töö tegemiseks, kui tööks ongi sõit ise) tõesti see lahendus ei sobi. Seda küll.
Tarmo Toom, off-the-road alates 2003
Vaba/TR1 2005-2009
TR3 2009-2015 (Mainor Team)
Suzuki KQ700 30"MT
LC200/V8 32"AT
tarmo@4x4.ee, 526 5874
Kasutaja avatar
CaveMan
True Off Roader!
Postitusi: 1043
Liitunud: P Dets 12, 2010 10:51 pm
Asukoht: Tallinn ja Peetri
Kontakt:

Re: Tahaks osta autosse korralikku gpsi

Postitus Postitas CaveMan »

tarmo kirjutas:
al kirjutas:ps. ma pole siiani aru saanud, kuidas toimub nutifööniga navigeerimine, kui näiteks samal ajal on vaja helistada?
Miks seda üldse teha peaks saama? Sama moodi pole võimalik multitööriista kasutada samaaegselt noana ja näiteks kääridena. Samas see ei tähenda ju, et asi jama on...
Professionaalseks kasutuseks (töö tegemiseks, kui tööks ongi sõit ise) tõesti see lahendus ei sobi. Seda küll.
Aga miks seda teha ei peaks saama. Telefoni paigaldan autos docki ning see muudab ennast ise navigaatoriks, samas hakkab ka laadima ning ühendab ennast bluetoothi abil auto handsfreega. Kui kõne tuleb sisse siis võtan kõne vastu ja kaart on ikka ees. Kui vaja omal helistada, siis vahetan paari liigutusega ekraani, valin numbri ja navi ekraani tagasi.
Land Cruiser 100 2005, 4,2TD Aut - 33'' Cooper Discoverer STT PRO - Come Up DV-9
tyyp07
I live off from the mud
Postitusi: 1740
Liitunud: P Okt 26, 2008 8:09 pm
Asukoht: Vääna
Kontakt:

Re: Tahaks osta autosse korralikku gpsi

Postitus Postitas tyyp07 »

al kirjutas: ps. ma pole siiani aru saanud, kuidas toimub nutifööniga navigeerimine, kui näiteks samal ajal on vaja helistada?
Kui navigeerimise ajal tuleb kõne vahel siis kuuled kõne ajal juhisid, et kuhu ja millal pöörata. Muidugi on oht, et osa kaasrääkija jutust läheb kaotsi.
Väljaminekud kasvavad, et järele jõuda sissetulekutele....
http://www.rgb.ee
53449661 Kert
Team Linnamehed
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17326
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Tahaks osta autosse korralikku gpsi

Postitus Postitas Landy »

honkomees kirjutas:Krt kõik elektroonilised aparaadid (telefonid, läpakad etc etc), tehakse mitteniiskus- ja põrutuskindlad, minu arust tuleks selliste tootmine ära keelata, need on ju põhilised rikete põhjused ja sunnivad uusi ostma ning annavad tootjatele ainult kasumit. ...
Loll jutt - toodetakse ja müükase vägagi töö ja keskkonna kindlaid arvuteid, telefone, fotokaid ning muid elektroonikasmeid. Sealhulgas GPS-e.
Maksvad rohkem, kui keskmine "hiina junn", aga kvaliteedi eest tulebki maksta.

P.S.
Müüsin 5 aastat Panasonic Toughbook'e ja endal 5,5 aastat vana läpakas siiani töökorras ning originaalakuga.
Masinat on kasustaud üsnagi ekstreem tingimustes ning siiani väga rahul. Tõsi, uuema mudeli parem ekraan teeb kadedaks.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
matikala
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 118
Liitunud: P Nov 25, 2012 10:36 pm
Asukoht: Republic of Ireland

Re: Tahaks osta autosse korralikku gpsi

Postitus Postitas matikala »

Ma olen alati koikidel omatud gps seadmetel muti mula valja lulitanud.
Kuidagi segab see millal ja kuhu sa poorama hakkama pead seletamine.
Oigest teeotsast pole siiani mooda soitnud.
Kui tormiga valjas just vaja kasutada ei ole siis ma ei saa aru kui niiskuskindel see junn siis olema peab?
Mul istub nutitelefon kogu aeg autos ja auto oleks nagu kuiv enamuse ajast.
Telefonid on kah siiani nagu vastu pidanud,vahetanud rohkem nagu selle parast et uuemal on kas protsessorit voi malu rohkem
Endal pole nagu vaja olnud aga pimedate kohtade tarvis peaks olema jah,nagu juba eelpool mainitud, voimalus olema kaardid otse mallu laadida nii et internetiuhenduse jarele pole tarvidust.
Mina annaks punktid ikkagi nutitelefonile, appide abiga muudad ta tapselt selliseks navigaatoriks nagu vaja on
Ja kui korralik telefon on,mitte mingi hiina kumneeurone siis mina isiklikult probleeme niiskuse voi porutustega ei nae. Ekraanikiled ja kummist case'd voiks muidugi ikkagi kuljes olla- nii igaks juhuks
-------------------------------------------------------
2003 Shogun Warrior LWB 3.2 Di-D auto full UK spec's
Maakeeli valge mehe naftamootoril Pajeero,pika kerega
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”