Akulaadija

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

KINGCAB
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 133
Liitunud: T Okt 18, 2005 5:13 pm
Asukoht: pärnumaa

Akulaadija

Postitus Postitas KINGCAB »

Kas kellelgi on kogemusi kompaktsete akulaadijatega? Näiteks selline
pe2ske
Mudder
Postitusi: 60
Liitunud: P Mai 31, 2009 1:26 am

Postitus Postitas pe2ske »

Mul seisab selline riiulis. Kogemusi on vähe kuna otseselt pole üritanud ühtegi akut sellega nullist täis laadida. Olen ühendanud muude toimetuste ajaks, et aku tühjenemist vältida. Ausõna sigareti süütaja august(selline ots on komplektis) ei ole ma veel proovinud akut laadida. Soovitaks osta ikka selline mis ka 100Ah aku suudab täis laadida vähem kui nädalaga. Asja ainuke plus on õues kasutamisel veepritsme kindlus aga see on vist ka kõik. Kogenenumad kommenteerigu.
Kasutaja avatar
tai
unistus TR nullist
Postitusi: 1282
Liitunud: P Veebr 26, 2006 7:56 pm
Asukoht: Pärnu/talin lennujaama juures

Postitus Postitas tai »

Väga hea asi paned sügisel sikli aku külge ja kui lumi sulab saad jälle paugutada.
Asjadele tuleb lennukalt läheneda
58021221
al
True Off Roader!
Postitusi: 1126
Liitunud: T Apr 22, 2003 11:47 am
Asukoht: Elva

Postitus Postitas al »

Esiteks oleks hea teada, milliseid akusid ja millise pingega süsteeme laadida plaanis?
teiseks-kas käivitusabi on vajalik?

Mina kasutan nii 12, kui 24V süsteeme suurima mahutavusega 2x90Ah, käivitusabi ka igaks juhuks ja minimaalne mis sellisel puhul sobis oli
http://www.ladu24.ee/et/tooriistad/7011,23255,0,1/1086

Igasugu muud alla 10A väljundiga laadijad sobivad ainult, siis kui aega piisavalt. Kui külmal hommikul avastad, et 55Ah aku on tühi, siis Sinu toodud eksemplariga võib see "intelligentne" laadimine võtta pool päeva ja kuidagi ei selgita, et Sul kiire on.
Kasutaja avatar
tarmo
I live off from the mud
Postitusi: 5138
Liitunud: N Juul 01, 2004 1:04 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tarmo »

Mul on taoline asi (mitte täpselt sama) 5A laadija just kuivakude (Optima) pikaajaliseks laadimiseks. Nende akude puhul on oluline, et ei toimuks ülelaadimist, sest see võib akut rikkuda. Sellised laadijad lõpetavad ise laadimise ära, kui aku on täis.
Tarmo Toom, off-the-road alates 2003
Vaba/TR1 2005-2009
TR3 2009-2015 (Mainor Team)
Suzuki KQ700 30"MT
LC200/V8 32"AT
tarmo@4x4.ee, 526 5874
margus61
Zootramm
Postitusi: 718
Liitunud: N Okt 19, 2006 12:02 pm
Asukoht: Tallinn-Nõmme & Noarootsi

Re: Akulaadija

Postitus Postitas margus61 »

KINGCAB kirjutas:Kas kellelgi on kogemusi kompaktsete akulaadijatega?
Hea asi, et talvel keldris kevadet ootavaid või harvem kasutuses olevate autode akusid täis hoida, nagu Tai ütles. Ma kasutan elfast pärit Ansmanni oma. Võtab kõiksugu pingega akud ette. Veidi suurema laadimisvooluga varianton ka tekkinud. Tiba soodsamad, kui too Stokkeri oma, laadimisvoolud on märgitud ja pingeid ka rohkem. Tühja autoaku laadimine võtab pea nädala ja selleks otstarbeks on sarnased asjad ilmselt ebasobivad.
Andrus Michelis
Rock Crawler
Postitusi: 771
Liitunud: K Mär 09, 2005 1:48 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Oman kah sellist. Ja võiks öelda, et selle vidina "inteligentsist" tundub mingil määral kasu olevat. Igatahes meelitas ja mulistas aku, mille ma arvasin utiili minevat üsna kasutuskõlbulikuks. Selge see, et kõveraid plaate ta sirgeks ei tee enam. + Poolele loeks veel asja kompaksuse. Väike plastist junn kaasa võtta, kui vaja, võrreldes "päris" laadijatega.
Andrus Michelis kõrvalistuja, roolikeeraja. Võistelda ei viitsi. Jahti ja porirallit saab niigi igal nädalavahetusel.
KINGCAB
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 133
Liitunud: T Okt 18, 2005 5:13 pm
Asukoht: pärnumaa

Postitus Postitas KINGCAB »

Sommid reklaamivad täiega selliseid laadijaid. Stokkeri sarnased poed kiidavad ka. Väidavad et, vägev värk! Ütlevad et, täiesti tühja sõiduauto aku laeb tunniga täis.
KINGCAB
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 133
Liitunud: T Okt 18, 2005 5:13 pm
Asukoht: pärnumaa

Postitus Postitas KINGCAB »

Nagu ma aru saan on tegemist digitaalsete laadijatega. Kui mõlda millised nägid välja algsed raadiod ja millised nüüd, siis on areng loomulik.
al
True Off Roader!
Postitusi: 1126
Liitunud: T Apr 22, 2003 11:47 am
Asukoht: Elva

Postitus Postitas al »

Andrus Michelis kirjutas:Oman kah sellist. Ja võiks öelda, et selle vidina "inteligentsist" tundub mingil määral kasu olevat. Igatahes meelitas ja mulistas aku, mille ma arvasin utiili minevat üsna kasutuskõlbulikuks...
Tegelikult on see intellekt natuke saadanast, kui vaja täiesti tühja akut laadida, minu oma näiteks keeldub sellest kategooriliselt. Tuleb appi nõuka aegne "start", mis ilma aku seisukohta küsimata, sinna soovitud arvu ampreid sisse surub, ise peab hoolas olema, et üle ei laadiks. arvuta siis peast, neid ampreid ja tunde. Uuema aja karp lõpetab iseseisvalt.
Andrus Michelis
Rock Crawler
Postitusi: 771
Liitunud: K Mär 09, 2005 1:48 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Andrus Michelis »

al kirjutas:
Andrus Michelis kirjutas:Oman kah sellist. Ja võiks öelda, et selle vidina "inteligentsist" tundub mingil määral kasu olevat. Igatahes meelitas ja mulistas aku, mille ma arvasin utiili minevat üsna kasutuskõlbulikuks...
Tegelikult on see intellekt natuke saadanast, kui vaja täiesti tühja akut laadida, minu oma näiteks keeldub sellest kategooriliselt. Tuleb appi nõuka aegne "start", mis ilma aku seisukohta küsimata, sinna soovitud arvu ampreid sisse surub, ise peab hoolas olema, et üle ei laadiks. arvuta siis peast, neid ampreid ja tunde. Uuema aja karp lõpetab iseseisvalt.

Selles ongi ilmselt vahe. Kui sa tahad hoolas olla ja auto aku enne talve täis laadida või harvakasutatavat akut hästi säilitada, siis on see " karbike" hea ja mugav asi. Karmima kasutuse puhul, siis ilmselt tuleks "päris" akulaadija muretseda.
Andrus Michelis kõrvalistuja, roolikeeraja. Võistelda ei viitsi. Jahti ja porirallit saab niigi igal nädalavahetusel.
Kasutaja avatar
Pomo
Rock Crawler
Postitusi: 690
Liitunud: K Mär 19, 2008 10:00 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Pomo »

tööriistamarketis pakuvad analoogset intellijunni 444eeguga. detsembris.
Kiirustage ja te ei kahetse :lol:
teex yhe zuicu
Kasutaja avatar
Taunus2d
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 148
Liitunud: P Mai 16, 2010 2:20 pm

Postitus Postitas Taunus2d »

enda "inteligentse laadija" ostsin ka reklaamikampaania korras aasta tagasi Soomest 50Euroga. Korras aku mille külm Soome pakane oli tühjaks imenud, seda ei võtnud ta järgi üldse. Lasin päeva vooluvõrgus tiksuda aga ei midagi, laadima sain kui lasin kaablitega teise aku pealt natuke aega laadida. seda akut laadis edasi tõesti pea nädal. Nüüd proovisin kasutada 100Ah peal. Laadis 6-7 tundi, siis sütib tuluke "FULL" aga mida polnud oli vool, laadis tühjaks.

Kasutusjuhendi oli minu omal kirjas ka selline nüanss, et: "laetavas akus peab olema järgi pinget veel 10 protsenti, ja oli ka selline jutt et ennem laetakse aku tühjaks ja siis laeb täis, aga seda pidi ise "inteligentselt" tegema. Mina igatahes pinget juurde maasturi akusse ei saanud, mitte mingi valemiga, ostsin "vähem inteligentse" ja toimib ideaalselt.
Minu plastik käkk on üleliigne, kui keegi tahab 200 kr Eest.

Sikli ja rolleri akule võibolla sobivam, igatahes minu poolt mikinus sellele laadija tüübile.
il
Mudder
Postitusi: 69
Liitunud: N Dets 09, 2004 12:14 pm
Asukoht: Keila

Postitus Postitas il »

http://oxford-shop.co.uk/item3271.htm

Ise kasutan (küll ainult tsikli ja ATV aku laadimiseks) ja väga rahul.
Kasutaja avatar
Pomo
Rock Crawler
Postitusi: 690
Liitunud: K Mär 19, 2008 10:00 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Pomo »

kas need intelligendid laevad ka kuuris olevaid akusid, mis -20.C käes?
teex yhe zuicu
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”