Loba - aja juttu siin, mitte KP'de all

Siia ainult GPS Challenge võistlusmängu puutuv jutt.

Moderaator: Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
urmas
unistus kahest 4-pakist kapoti all
Postitusi: 1917
Liitunud: E Jaan 01, 2007 4:04 pm
Asukoht: Kalamaja, Kilulinn... 5o59185

Postitus Postitas urmas »

Paar lühikest tagasihoidlikku klippi treppojast. Kui kellegil vaim valmis, andku teada, heameelega näitan õige teeotsa kätte. Vastutasuks peab tal vints olema!
http://www.youtube.com/watch?v=aM9UW1MwJrU
http://www.youtube.com/watch?v=U640Sxudfuw
http://www.youtube.com/watch?v=-IlYqX5YK6Q
http://www.youtube.com/watch?v=-jeYxYtwwi4
hide
Off Roader Wannabe
Postitusi: 24
Liitunud: E Okt 16, 2006 9:55 am
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hide »

Quotetud siit
urmas kirjutas: Janno[hide] läheb 07.05.2007 õhtul Tango punkte võtma. Olla oma Jeebule pruugitud 31M/T-d alla kruvinud ja nüüd väge täis.
Lähen tondiga ta üritust jälgima. Võtame köie kaasa, mille ta endale kere ümber saab siduda, et teda siis soost välja tirida. Auto jaoks saab kaasa ujuvpoi.
Krt ma ei tea mis sest asjast välja tuleb, aga eks õhtul pildid ja info.
Urmas

Punkti lähistel tuli tõdeda, et autoga sinna asja ei ole. Käisime jala punkti lähistel ära ja otsustasime, et ei võta KP-d seekord. Matk sinna ja tagasi oli väsitav, ka Jannole. Sai pärast maailmapoliitikat arutatud. Janno vahepeal mängis võrrimehe võrriga.

Kokkuvõtteks: eriti lõbus esmaspäeva õhtu sai. Suvel autoga sinna ei pääse.
Tõe huvides tuleb Urmast parandada: ürituse agitaator oli v6rrimees(kelle enda auto muide ei sõida ja võrri mõte tuli neil hiljem :D) ja pruugitud rehviks pole mitte 31M/T, vaid 31A/T(mis ka kõige arutumal inimesel erilist väge ei tekita). Kõigest sellest hoolimata oli siis v6rrimehel vaja kangesti teiste autosid uputama minna :P

Aga tõepoolest jahutas päeval tekkinud ärevuse kohapealne pilt suht kiiresti maha. Kiire jalutuskäik KP 25 laskeulatusse veenis, et teekond punktideni on koletu ja autoga sinna asja pole. ATV'd olid seal oma töö teinud ja seda põhjalikult. Oleksin ju ka võinud tondi vintsi ulatuses väikse tiiru mülkas teha, aga sügavat mõtet selles ei leidnud, sestap keerasime otsa ringi.
Õnneks suutis pettumust veidi leevendada väike hullamine liivas.
ZJ 5,9 33"
WK '06 5,7
Kasutaja avatar
v6rrimees
Õlleraha võiks ikka olla...
Postitusi: 749
Liitunud: T Jaan 04, 2005 4:05 pm
Asukoht: Tallinn/ HeinaKüün

Postitus Postitas v6rrimees »

Alusetu laim, mina ei agiteerinud midagi.
Mängisin mina kodus rahulikult klaverit kui järsku helistas Janno.
Oli teine Väga erutunud häälega, ning lausa nõudis , et ma juhataks ta otse soosse.
Jeepil pidavat meeletult hea rehv olema.

Mis seal ikka. Korjasime kola kokku (hi-lift, sillad, köied, seeklid)
Kui olin Rebasega jõudnud juba KP 25 vahetuslähedusesse, lükati järsku ei tea kust Võrrimehel hullamiseks mingi võrrirape kohale.

Põrisatasin siis natuke ringi ja tegime Jannole suure kambaga selgeks, et mees sinna ei ole mõtet trügida...

Ps: Selline on minu mälestus/nägemus eilsest esmaspäeva õhtust.
Otsustage ise mis tõene ja mis mitte...



Tahtsin veel tõstatada juba Urmase poolt mainitud teema.

PRÜGI/RÄMPS

Viimati oli seal hullatud ATV`tega. Sõidetud oli kõikvõimalikes suundades ja üle kõikvõimaliku , (Kaasa arvatud puude)
Meie eilne telegatsioon suutis kokku korjata päris mitu tühja pudelit ja muud huvitavat rämpsu.
Olen enam kui veendunud , et prügi millest juttu tegin oli sinna sattunud hooletu Maasturi/ATV juhi tõttu.
Võtke palun asja tõsiselt ja ärge reostage ümbrust, mis meile kõigile armas.

Värvilisi unenägusi Võrrimehe poolt.
Lähen krutin nüüd jeepil plokikaane tihendi vahelduseks maha. :twisted:
Kontakt 5110092
Võistelnud aastast 2002

....................................................

Maasturite varuosad ja remont.
HEINAKÜÜN
Kasutaja avatar
suzi
Fitting 38"
Postitusi: 334
Liitunud: N Juun 01, 2006 7:38 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas suzi »

ega sinna autoga tõesti asja pole. Käisime ratoga 14.04 seal luurel ning tulime sama targalt tagasi. Oli ka siis näha uputatud ATV-de jäljed ning ilma puukaitsevööta pikalisikutatud puukesed :twisted: , kuid prügi otseselt silma ei hakanud.
Aitan palju oskan...
rato
Rock Crawler
Postitusi: 794
Liitunud: P Sept 21, 2003 3:32 am
Asukoht: Emajõe Suursoo
Kontakt:

Arusaamatused kp29 ümber

Postitus Postitas rato »

kuna KP29 juures koledasti ussitamiseks on läinud, siis kolin jutuga siia sest KP-de juurde kirjutatakse teistsugust infot ja lühidalt..olen nii aru saanud. Reeglites kirjas selgelt, mis nõuded peavad olema täidetud. Ja KP on selleks, et sinna kohale orienteeruda. Vajadusel, soovil jne võimalik inimesi sinna suunata kuskilt kindlast kohast ehk määrata lähenemispunkt. See mis inimesed juba olemasolevatele reeglitele juurde mõtlevad, et elukest toredamaks muuta..ei tohiks asjasse puutuda. Kui tehakse rada,pannakse sinna safaril osalejate jaoks mingid vahepunktid (mis pole ükski tähistatud ega varustatud erinevate kohustuslike esemetega nagu pliiats,paber jne mingis konteineri moodi asjas) siis ma saan aru, et safaril mitte osalejaid need vahepunktid ei puuduta. Mis on ka loogiline. Ja kuna ka punkt ise ei vasta nõuetele (nüüd ajan juba natuke kiusu, aga selleks, et kehtestatud standardeid ei väänataks), siis see polekski nagu 4x4.ee GPS challenge 2007 arvestusse kuuluv punkt. nagu mõned punktid veel.Et asi korda saaks, siis tuleks minu arust kas muuta üldiseid reegleid,teha vaieldavad punktid nõuetele vastavateks või kustutada nõuetele mittevastavad punktid nimekirjast. Vaidleks selle asja ilusti ja viisakalt korda ning toimetaks sõbralikult edasi siin foorumis.
Metsas käiakse ikka seljakotiga. Jimny.
Ex kallimad: LC LJ73 ja G300td
Kasutaja avatar
boob
Moderator
Postitusi: 2503
Liitunud: T Sept 20, 2005 11:52 pm
Asukoht: Laitse 5013912

Re: Arusaamatused kp29 ümber

Postitus Postitas boob »

rato kirjutas:... Ja kuna ka punkt ise ei vasta nõuetele (nüüd ajan juba natuke kiusu, aga selleks, et kehtestatud standardeid ei väänataks), siis see polekski nagu 4x4.ee GPS challenge 2007 arvestusse kuuluv punkt. nagu mõned punktid veel.Et asi korda saaks, siis tuleks minu arust kas muuta üldiseid reegleid,teha vaieldavad punktid nõuetele vastavateks või kustutada nõuetele mittevastavad punktid nimekirjast. Vaidleks selle asja ilusti ja viisakalt korda ning toimetaks sõbralikult edasi siin foorumis.
Praegu paistab, et mitte reegleid ei tule muutma hakata, vaid pandud punkte tuleb hakata karmimalt üle vaatama. Siiani paistab, et asi toimib: looduskaitsealal olevad punktid on suletud, samuti ka Treppoja ning arvatavasti juhtub nii ka Emapuuga. Suletud punktid (kustutatud koordinaadid ja suletud teema) challenge'isse ei kuulu ja seal käimist oma lõbuks ning vastutusega ei saa 4x4.ee keskkond keelata minu arusaamist mööda...
Läks Stirlitz mööda tänavat ja nägi, kuidas valges ürbis mees plangul roppusi üle värvib.
-Moderaator, mõtles Stirlitz.
Kasutaja avatar
urmas
unistus kahest 4-pakist kapoti all
Postitusi: 1917
Liitunud: E Jaan 01, 2007 4:04 pm
Asukoht: Kalamaja, Kilulinn... 5o59185

Postitus Postitas urmas »

To rato:
KP 29 on 5 seotud punktiga rada, mille läbimisel lahendub mõistatus.
Sellel safaril tegime nii, eelmisel teistmoodi, järgmisel järgmist moodi (ideed juba olemas) :D
Safaritegijate arust on nii põnev, hullamist kauemaks ja eluke toredam. Meile meeldis ja keegi ei virisenud.
See rada ei ole Cherosafari II osalejatele, see rada on kõigile!
Kui Sulle ei meeldi, siis ei meeldi. Sou!


Reeglitest-nii see algas:
diff kirjutab:
Rahu, see on ainult idee ja kindlasti mitte mingit pidi sarnane Eesti 4x4 Karikavõistlusega.
Kogu sellise tegevuse mõte on selles, et rahvas rohkem safaritel käiks ja oleks rõõmu mingi asja otsimisest leidmisest ja peitmisest.
Milliseid mõtteid teil tekkib ? oleks sellel jumet, kas see võiks toimida. Kogu see ürituse rada ja punktid oleks just osalejate endite teha.


Ja nii me tegimegi!
Snegurochka ex.
Authorities require that a person be gone 48 hours before they`re consodired missing (longer, if they drive a Jeep)
Uued tuuled....IF IT DOES NOT BREAK, IT'S TRIALJIMNY.
rato
Rock Crawler
Postitusi: 794
Liitunud: P Sept 21, 2003 3:32 am
Asukoht: Emajõe Suursoo
Kontakt:

Postitus Postitas rato »

Rada ise 5+,pole muud kui kiidusõnu laulda..aga kirjutage palun siis oma vigurid paremini lahti..kui jälle neid teete..mida niikuinii teete :D . Ja kõik on õnnelikud ning porised :driving
Metsas käiakse ikka seljakotiga. Jimny.
Ex kallimad: LC LJ73 ja G300td
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17317
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Arusaamatused kp29 ümber

Postitus Postitas Landy »

boob kirjutas: Praegu paistab, et mitte reegleid ei tule muutma hakata, vaid pandud punkte tuleb hakata karmimalt üle vaatama. Siiani paistab, et asi toimib: looduskaitsealal olevad punktid on suletud, samuti ka Treppoja ning arvatavasti juhtub nii ka Emapuuga. Suletud punktid (kustutatud koordinaadid ja suletud teema) challenge'isse ei kuulu ja seal käimist oma lõbuks ning vastutusega ei saa 4x4.ee keskkond keelata minu arusaamist mööda...
Mina ei poolda koordinaatide kustutamist, vaid seda, et antud punkt "arhiveeritakse" märkega -SULETUD-. See on selleks hea, et kõik huvilised ja uustulnukad saaksid neid kohti jalgsi vaatama minna, kus "isakese" omal ajal ilma tegid.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
boob
Moderator
Postitusi: 2503
Liitunud: T Sept 20, 2005 11:52 pm
Asukoht: Laitse 5013912

Re: Arusaamatused kp29 ümber

Postitus Postitas boob »

Landy kirjutas:
boob kirjutas: Praegu paistab, et mitte reegleid ei tule muutma hakata, vaid pandud punkte tuleb hakata karmimalt üle vaatama. Siiani paistab, et asi toimib: looduskaitsealal olevad punktid on suletud, samuti ka Treppoja ning arvatavasti juhtub nii ka Emapuuga. Suletud punktid (kustutatud koordinaadid ja suletud teema) challenge'isse ei kuulu ja seal käimist oma lõbuks ning vastutusega ei saa 4x4.ee keskkond keelata minu arusaamist mööda...
Mina ei poolda koordinaatide kustutamist, vaid seda, et antud punkt "arhiveeritakse" märkega -SULETUD-. See on selleks hea, et kõik huvilised ja uustulnukad saaksid neid kohti jalgsi vaatama minna, kus "isakese" omal ajal ilma tegid.
Ja ikka leidub mõni noor ja roheline oinas, kes püüab näiteks Emapuu juurde autoga saada ning kohtub õela eramaaomanikuga ja siis kohalekutsutud meediale ja politseile seletab, et leidis koordinaadid 4x4.ee foorumist ning julgeb ka kindlasti väita, et "enne on ju käidud" jne... Ja kui ka langetatakse palke ning tõkestatakse tee autole, jäävad ikkagi ATV'd... Kui punkt on suletud, siis olgu suletud ja rahu maapeal.
Läks Stirlitz mööda tänavat ja nägi, kuidas valges ürbis mees plangul roppusi üle värvib.
-Moderaator, mõtles Stirlitz.
Kasutaja avatar
guits4X4
Off Roader Wannabe
Postitusi: 22
Liitunud: K Nov 08, 2006 4:44 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Arusaamatused kp29 ümber

Postitus Postitas guits4X4 »

boob kirjutas:
rato kirjutas:... Ja kuna ka punkt ise ei vasta nõuetele (nüüd ajan juba natuke kiusu, aga selleks, et kehtestatud standardeid ei väänataks), siis see polekski nagu 4x4.ee GPS challenge 2007 arvestusse kuuluv punkt. nagu mõned punktid veel.Et asi korda saaks, siis tuleks minu arust kas muuta üldiseid reegleid,teha vaieldavad punktid nõuetele vastavateks või kustutada nõuetele mittevastavad punktid nimekirjast. Vaidleks selle asja ilusti ja viisakalt korda ning toimetaks sõbralikult edasi siin foorumis.
Praegu paistab, et mitte reegleid ei tule muutma hakata, vaid pandud punkte tuleb hakata karmimalt üle vaatama. Siiani paistab, et asi toimib: looduskaitsealal olevad punktid on suletud, samuti ka Treppoja ning arvatavasti juhtub nii ka Emapuuga. Suletud punktid (kustutatud koordinaadid ja suletud teema) challenge'isse ei kuulu ja seal käimist oma lõbuks ning vastutusega ei saa 4x4.ee keskkond keelata minu arusaamist mööda...
Ega ikka ei toimi see looduskaitsealadelt punktide ära kaotamine nii lihtsalt. :x :x

Tont kirjutas KP29 all:
kõik KP mis said pandud chero safari jooksul, EI PAIKNE looduskaitse alal.
100% võetavad nn tee pealt.
kui keegi arvab teisiti siis palun näidake pilti privaatselt ja punkt saab eemaldatud.

Mina saatsin talle privasse sõnumi:
Tere!
http://beta.album.ee/node/10347977/50057393
Punase ristiga on koht Paukjärve all. Kui Regio on täpne siis see punkt A_59:xx:xx/25:xx:x"kännuämblik"on kaitsealal.
Käin seal kandis tihti "matkamas", seega püüan vältida konflikte ametnikega. Ei taha väita, et seal ei tohi sõita vaid paneme punktid kirja väljaspool kaitseala.

Tont vastas 11.06.2007:

tere.
100% nõus sinuga.
aga kui märkida juurde, et võtta jala!!!
kas oleks arvestatav ja läheks kokku kõigi meie huvidega?



Nüüd ma olen vihane, sest täna seal jalutades oli lähenemise tee peal (Algus 59:xx:xx/25:xx:xx) olev esimene mudaauk (on ka looduskaitsealal) ja sealt on tehtud mitu jälge mudarehviga üle sambla TEE KÕRVALT! Igal juhul on mul häbi 4x4.ee silti juba kasutada.
Palun modedel sekkuda, sest jala käia siine seltskond ei oska.
Parimat Guits
Viimati muutis guits4X4, R Juun 22, 2007 12:47 am, muudetud 1 kord kokku.
Käin autoga jalutamas!
Kasutaja avatar
Indrek
Fitting 44"
Postitusi: 411
Liitunud: T Nov 01, 2005 9:12 am
Asukoht: Linna keskel

Re: Arusaamatused kp29 ümber

Postitus Postitas Indrek »

Jah sõbrad. Peaksime ikka täitma kõiki norme, seadusi, määrusi jms...ning mitte tekitama asjatult viha 4x4 seltskonna vastu. Panen veelkord südamele Treppoja kandi, mida võiksime vältida. Muidu saab mõni mees endale soola persse ja haavlid rehvi.
Defender 110, Discovery V8
4x4 sõber
Fitting 38"
Postitusi: 307
Liitunud: E Veebr 19, 2007 2:42 pm
Asukoht: TALLINN

Postitus Postitas 4x4 sõber »

Minu arvamus on selline, et kõik ei ole mitte 4x4 foorumi liikmed. Kuna foorum on kõigile lugemiseks avatud siis võis olla seal ka teisi 4x4 masinate omanikke, kes on meie foorumist lugenud KP-de kohta. Ise liigun seal tihti ja näen, et kõrvemaa looduskaitse ala piirkonnas on regio kaardi järgi tee lõppend aga räiged muda mustri jäljed tungivad edasi soo peale. Seal on mütanud eriti tegijad masinad.

Ilusat jaani tulekut teile
Kasutaja avatar
jr
Motorsi Jaak
Postitusi: 5727
Liitunud: K Veebr 19, 2003 10:01 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas jr »

Kännuämblik eemaldatud!
+372 5028488
rato
Rock Crawler
Postitusi: 794
Liitunud: P Sept 21, 2003 3:32 am
Asukoht: Emajõe Suursoo
Kontakt:

Postitus Postitas rato »

võimalik muidugi, et on niisama käijaid ka , kes on siin foorumis koordinaadid saanud jne.. regio kaart on maanteel sõiduks..eesti 1:50000 kaarte, mis sama täpsed kui sõjaväe omad, müüakse igas matkapoes..lihtsalt pole koordinaatvõrgustikku aga rajakesed ja teed on sama täpselt peal..ja M/T rahviga autot on ka võimalik osta.. ja omast kogemusest võin öelda, et stock rehviga kogemuseta rumal läheb ka männiku rappa punkti võtma, kui tango ARB-i lukkudega on punkti raskusastmeks 1 märkinud..ja istub ja ootab seal kui teda välja tõmmatakse :D ei pea üldse eriline tegija olema..selles mõttes..
Metsas käiakse ikka seljakotiga. Jimny.
Ex kallimad: LC LJ73 ja G300td
Vasta

Mine “4x4 GPS Challenge”