Kontrollpunktide kaart

Siia ainult GPS Challenge võistlusmängu puutuv jutt.

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17299
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Kontrollpunktide kaart

Postitus Postitas Landy »

Viimasle jala on siin foorumis kuumaks temaks kujunendud tarkvaraarendus. Kas kellegi pole tekkinud ideed googlemaps või maaameti kaardibaasi põhist rakendust teha nende KP-dega?
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
tyyp07
I live off from the mud
Postitusi: 1740
Liitunud: P Okt 26, 2008 8:09 pm
Asukoht: Vääna
Kontakt:

Re: Kontrollpunktide kaart

Postitus Postitas tyyp07 »

Landy kirjutas:Viimasle jala on siin foorumis kuumaks temaks kujunendud tarkvaraarendus. Kas kellegi pole tekkinud ideed googlemaps või maaameti kaardibaasi põhist rakendust teha nende KP-dega?
Ja eriti popp, noortepärane ja ajaga kaasas käiv oleks veel kui nutitelefoniga oleks võimalik opereerida. :thumb:
Väljaminekud kasvavad, et järele jõuda sissetulekutele....
http://www.rgb.ee
53449661 Kert
Team Linnamehed
Kasutaja avatar
karu
True Off Roader!
Postitusi: 1488
Liitunud: P Nov 11, 2007 8:42 pm

Re: Kontrollpunktide kaart

Postitus Postitas karu »

tyyp07 kirjutas:
Landy kirjutas:Viimasle jala on siin foorumis kuumaks temaks kujunendud tarkvaraarendus. Kas kellegi pole tekkinud ideed googlemaps või maaameti kaardibaasi põhist rakendust teha nende KP-dega?
Ja eriti popp, noortepärane ja ajaga kaasas käiv oleks veel kui nutitelefoniga oleks võimalik opereerida. :thumb:
Ma ühekorra tegin sellise, sellest sai ka see teema tehtud aga pärast seda kui web hotelli teenusepakkuja pankrotti läks kogu mu infoga, teistkorda ei viitsi enam teha, muidu võimalik küll ja suht lihtne ka :roll:
Tel 56224693
carlking
Mudder
Postitusi: 57
Liitunud: T Veebr 27, 2007 7:13 pm
Asukoht: Harju rajoon, Jõelähtme

Re: Kontrollpunktide kaart

Postitus Postitas carlking »

Landy kirjutas:Viimasle jala on siin foorumis kuumaks temaks kujunendud tarkvaraarendus. Kas kellegi pole tekkinud ideed googlemaps või maaameti kaardibaasi põhist rakendust teha nende KP-dega?

google mapsi variandi tegemine on vaid paari liigutuse tegemine ning vaadelda saab seda nii nutitelefoni maps rakenduses kui ka tahvlis-laptopis-lauaarvutis... kõigepealt aga oleks vaja faili punktide ja koordinaatidega (teemas olevad lingid ükski ei toimi)
tyyp07
I live off from the mud
Postitusi: 1740
Liitunud: P Okt 26, 2008 8:09 pm
Asukoht: Vääna
Kontakt:

Re: Kontrollpunktide kaart

Postitus Postitas tyyp07 »

Järsk Sm Karul kuskil veel on...
Väljaminekud kasvavad, et järele jõuda sissetulekutele....
http://www.rgb.ee
53449661 Kert
Team Linnamehed
Wender
Rookie
Postitusi: 7
Liitunud: N Okt 25, 2012 8:08 am

Re: Kontrollpunktide kaart

Postitus Postitas Wender »

Tere. Ei tea kas teised seda näevad, kuid minu android leiab KP`d ilusti ülesse. Hetkel ei ole teist telefoni millega katsetada kuna minu enda oma on google kontoga ühendatud. Pole eriline IT mees samuti. Ühesõnaga toksisin googlemap`i sisse kontrollpunktid millede lingid on siin:
https://maps.google.com/maps/ms?msid=20 ... eacc&msa=0 ja https://maps.google.com/maps/ms?msid=20 ... 0370&msa=0
Punktid oleks vaja kindlasti ka kellegi poolt üle kontrollida ja kui on vigu siis andke teada.
Kasutaja avatar
holari
Rock Crawler
Postitusi: 808
Liitunud: E Nov 26, 2012 10:32 am
Asukoht: Pärnu

Re: Kontrollpunktide kaart

Postitus Postitas holari »

Vabandage mind lolli küsimusega,aga kuna ASMV tuleb järjest lähemale ja võhikuna eelmine aasta kasutasime suurt läpakat ja Landylt saadud vanemat programmi, mis kenasti näitas kõik punktid ja sai kenasti kasutatud ja ajas asja amatööri tasemel ilusti ära, aga oli kaunis ebamugav. See aasta tahaks tahvliga selle asja ära ajada...Ma olen üritanud, aga kuidas, või kas ma saan need punktid ka Google mapsile panna? Peaks saama, kui eelmist linki vaatan. GSM peaks seal ju levima kenasti. Kasutan näritud õuna, kui see peaks midagi muutma. Kuigi Androidi võimalus on ka, sellele peaks aga sinihambaga GPSi külge pookima, eeldan, et see võimalik. Ma eriline IT guru ei ole, ehk keegi saab mõned näpunäited, et oleks mingi kaart ja kõik punktid.
Loodan, et õhtune jutt on arusaadav.

H.
tyyp07
I live off from the mud
Postitusi: 1740
Liitunud: P Okt 26, 2008 8:09 pm
Asukoht: Vääna
Kontakt:

Re: Kontrollpunktide kaart

Postitus Postitas tyyp07 »

Androidi ja Oziga peaksid hakkama saama.
Väljaminekud kasvavad, et järele jõuda sissetulekutele....
http://www.rgb.ee
53449661 Kert
Team Linnamehed
Kasutaja avatar
LauriJ
True Off Roader!
Postitusi: 1450
Liitunud: L Okt 02, 2010 10:55 pm
Asukoht: Tartu.

Re: Kontrollpunktide kaart

Postitus Postitas LauriJ »

google mapsiga navigeerides on vaja pidevalt andmesidet, et normaalselt asi toimiks. Metsas, eriti Sultsi sõidul ei pruugi seda levi igalpool olla. Lisaks on tahvelarvutisse jube kehv koordinaate käsitsi sisse toksida (võib loomulikult välise klaviatuuri juurde pookida).
Eelmine aasta proovisime turisti sõidul 4G ühendusega navigeerida. Me kasutasime ikka ozit aga sateliidifoto jooksis koguaeg netist alla ozisse. Vahepeal aga kadul levi ära. Nüüd kasutame TR1 sõites sama teemat, arvutil koguaeg 4G taga ja pilt jookseb alla netist. Ozi eelis on see, et saab ette puhverdada kaarti ja kui levi ära kaob siis ühe klõpsuga on tavaline kaart ees uuesti.
Kasutaja avatar
Maaks
Rock Crawler
Postitusi: 978
Liitunud: P Okt 05, 2008 10:37 am
Asukoht: Tallinn, Ida-Virumaa

Re: Kontrollpunktide kaart

Postitus Postitas Maaks »

holari kirjutas:... See aasta tahaks tahvliga selle asja ära ajada...Ma olen üritanud, aga kuidas, või kas ma saan need punktid ka Google mapsile panna? ...
Google mapsis koordinaatide formaat 59.173465,24.643597 või N59.173465,E24.643597
Ja mina teeks nende jaoks "oma kaardi" läbi "Minu kohad" (pead olema sisse logitud).
EDIT: lubab importida ka csv failist andmeid nii et katseta!
Kasutaja avatar
holari
Rock Crawler
Postitusi: 808
Liitunud: E Nov 26, 2012 10:32 am
Asukoht: Pärnu

Re: Kontrollpunktide kaart

Postitus Postitas holari »

Tänud...Google asja olen selgeks saanud. Nats nigel, kuna kõigepealt tuleb punktid ringi konvertida ja siis saab sisestada. Aint nüüd jäi veel arusaamatuks, kuidas ma saan need punktid mapsi äpiga siduda, et mu enda asukohta ka näitaks, brauseris on kuidagi ikka nigel. Kuigi jah, mul juba kontori lauaarvuti ja hea kiirusega kiilub, siis see asi üle GSMi arvatavasti jääb hätta. Pean seda OZI asja hakkama arutama. Aint ma ei saa aru kaartide laadimisest, aga uurin.

H.

Kas ma ei saa jagada neid koostatud punkte äppi ga, kui ma ei ole endale ostnud PRO versiooni Maps Enginest?
Kasutaja avatar
LauriJ
True Off Roader!
Postitusi: 1450
Liitunud: L Okt 02, 2010 10:55 pm
Asukoht: Tartu.

Re: Kontrollpunktide kaart

Postitus Postitas LauriJ »

peaksid saama küll jagada neid tahvelarvutisse ka, et siis koos asukohaga tahvlist vaadata. Tee oma kaardikiht google mapsis. Varem sai lihtsalt google mapsiga oma kaardikihte vaadata, hetkel ma seda valikut ei leidnud. Pidin maps engine tõmbama, seal on kõik näha nii enda asukoht, kui ka sisestatud punktid. Ma igastahes sain küll telefonist oma tehtud punkte vaadata. Midagi ümber konvertima ka ei pea. Google maps leiab üles nii xx.xxxxxxxx yy.xxxxxxxx kui ka xx*xx'xx.x"; yy*yy'yy,y" koordinaadid.
Kasutaja avatar
holari
Rock Crawler
Postitusi: 808
Liitunud: E Nov 26, 2012 10:32 am
Asukoht: Pärnu

Re: Kontrollpunktide kaart

Postitus Postitas holari »

Ah, sain, aga seda brauseris, äppiga ei suutnud seda saada, lugesin, et seda saab aint PRO versiooniga. Iseenesest on väga lihtne punkte sisestada Google Earthga, aga seda punktide formaati ma kuhugi mujale samuti ei suutnud saada, aint google Maps, aga seda siis aint Brauseriga.
Kasutaja avatar
holari
Rock Crawler
Postitusi: 808
Liitunud: E Nov 26, 2012 10:32 am
Asukoht: Pärnu

Re: Kontrollpunktide kaart

Postitus Postitas holari »

Täna hommik on olnud edukas, avastasin, et Google Earthi salvestatud punkti faili sööb edukalt Õunas olev Maps.me pro. Mis on kül tasuline, aga mingil õnnelikul hetkel pakuti seda tasuta. Lisaks armastab Earthi punkte Androidis Soviet Militari maps pro, kuna tasuta versioon ei luba faili salvestada. Earthis on väga kerge punkte sisestada ja nimetada, saadad otse punkti faili mailile, avad Õunaga maili ja juba pakub, millega avada. Ideaalne :D
Ma usun, et ajab minujaoks asja ära, topo kaarti ei ole, aga suure arvuti võtan igal juhul kaasa, kust vajadusel saab abi.

H.
Vasta

Mine “4x4 GPS Challenge”