opel mootor LUAZ-il

Rohkem või vähem eksootilised mudelid ja margid.

Moderaatorid: jr, Landy, Moderators

Vasta
metskult
Rookie
Postitusi: 3
Liitunud: P Dets 31, 2006 10:38 pm

opel mootor LUAZ-il

Postitus Postitas metskult »

Tere,
kuna teema juba lahti tehtud poetaks ka oma küsimuse siia.
Mul on vabalt käes üks kabe Opel astra 1,6i mootor, kas selline mootor ka Luaz kere vahele mahuks?
Ma ei jaga seda mootori vahetust eriti aga kas saan õieti aru et, vaja ainult vaheplaati käigukasti mootori vahele, kuid siiani ei saa ma aru kuidas sidur ja käigukasti võll kokku pannakse.
Tahtsin paremini, aga välja kukkus nagu alati
Kasutaja avatar
Valge Hiir
MudDrag MaaleTooja
Postitusi: 1214
Liitunud: T Juul 05, 2005 3:17 pm
Asukoht: Kadri Orus
Kontakt:

Re: opel moototr

Postitus Postitas Valge Hiir »

metskult kirjutas:Tere,
kuna teema juba lahti tehtud poetaks ka oma küsimuse siia.
Mul on vabalt käes üks kabe Opel astra 1,6i mootor, kas selline mootor ka Luaz kere vahele mahuks?
Ma ei jaga seda mootori vahetust eriti aga kas saan õieti aru et, vaja ainult vaheplaati käigukasti mootori vahele, kuid siiani ei saa ma aru kuidas sidur ja käigukasti võll kokku pannakse.
Loe see läbi http://www.4x4.ee/forum/viewtopic.php?t=5194 ja siis hinga peegli ees 3 korda sügavalt sisse-välja.
Kui ikka tahad Luazile Opeli mootorit peale aretada lase käija.
Mud Yourself!
In mud since 1999.
Kasutaja avatar
tai
unistus TR nullist
Postitusi: 1282
Liitunud: P Veebr 26, 2006 7:56 pm
Asukoht: Pärnu/talin lennujaama juures

Postitus Postitas tai »

mõtle ka sellele,et enne sind on hulka nõukogude insenere selle auto juures arvutanud ja mõtlenud... kui sa arvad end neist paremaks siis keep up the good work!
Asjadele tuleb lennukalt läheneda
58021221
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17319
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

1,6L mootor on ilmselge overkill. Reeglina on sinna pandud ikka alla 1,2L mootorid.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
metskult
Rookie
Postitusi: 3
Liitunud: P Dets 31, 2006 10:38 pm

originaal mootor

Postitus Postitas metskult »

Tänan selge vastuse eest,
Esimesel sõidul selle masinaga ma ei saanud üldse aru kuidas see sapaka mootor seda masinat vedada jaksab sest, üle 2 käigu suri masin lihtsalt välja, kohalt minekul kogu masin tõusis nagu ülesse poole.
Lihtsalt hirm hakkas et, se sapaka mootor ikka tõesti lahja seal vahel.
Sai netist ostitud Luaz remontdi raamat(vene/inglise), peab kõik üle kontrollima selle järgi, äkki miskit viga. Masin ju seinud vähemalt pool aastat lageda taeva all, äkki midagi kinni jäänud.
Kuid kui panna teine mootor, näiteks Ziguli oma kas siis on parem?
Ma ise nagu ei arva Ziguli mootorist Luazil midagi, kuna Ziguli mootor on kõrgete pöörete masin ning kui pöörded langevad kaob ka jõud.
Hetkel peal olev mootor on visa hingega :wink: vahepeal tundus et, suri välja siis kudagi võttis jälle pöörded ülesse.
Arvan et, mootr peab olema tugev ka madalatel pööretel, mitte nagu mingi ringraja vormel millel jõud tuleb vist 8000rpm peal alles :roll:
Eks näis, proovime hetkel olevast V4 välja võtta mis on, kui puudu jääb eks siis hakkan vaatama kust juurde saab.
Tahtsin paremini, aga välja kukkus nagu alati
seff
Rock Crawler
Postitusi: 690
Liitunud: R Veebr 21, 2003 7:43 pm

Postitus Postitas seff »

Landy kirjutas:1,6L mootor on ilmselge overkill. Reeglina on sinna pandud ikka alla 1,2L mootorid.
uuel aastal uue hooga .. hr landi mitu mootorit oled sa luaz i le paigaldanud et tead millisest hetkest algab overkill :evil:

proovisime oma võistlusluazil igatepidi seda v4 aidata aga , tagurpidi ikka liikuda ei jaksa.. :cry:

vahe sapika ja siguli mootori vahel?

niipalju selgus et hakkas kohalt vabalt 2 käiguga ära minema kui sigul. mootor peal oli :twisted:

ise katsetanud vaheplaadiga edukalt 1,3 siguuli motot millel 2x weber karburaatorid jne muu pisike tuuning... eeldan et sellel aparaadil oli olulisemalt rohkem jõudu kui mingil suvalisel 1,6 sel ...
ja katki ei läinud midagi , sai ikka korralikult piinatud...
jah radiaator oli kyll teise kohta viidud kuna ei mahu ära enam...

loomulikult kui suuremad rattad alla panna siis kindlasti läheb katki...
opeli mootor sinna suht paras kui sa mingit mäkketõusu ei hakka harrastama :wink:

jõudu ja edu aretamisel
R969
Fitting 38"
Postitusi: 363
Liitunud: N Veebr 02, 2006 7:26 pm
Asukoht: Võru

Postitus Postitas R969 »

Maastikuautole soovitaks siiski diiselmootorit.Opeli mootoril on ka see häda,et jagaja jääb salongi.Kõige lihtsamalt saab minu arvates peale Vw 1,6D.Endal sai asi tehtud nii:vaheplaat 16mm,Audi 1,6s hooratas,Moskvits 412 sidurikorv.Vaz 2103 siduriketas(sobib nuutidega),väntvõlli sisse sobib
Zazi tugilaager,radikas Vw Golf,Nissan Primera üliõhuke ventilaator(mahub
mootori ette ära).Sai alla pandud M410 rattad(15").Annab läbivusele palju
juurde ja on hea sõita,aga ette peab vaatama,et midagi ära ei lõhuks.Kuna vints on ees,on vedrusid peale keeratud(madalaim koht maast u.40cm).Arvele saab võtta 1,5D andmete järgi.Peale pumba vedrude vahetust ei pea kohalt minnes isegi gaasi andma ja sellist asja,et auto tagurpidi minna ei jõua pole veel juhtunud.

Kui on huvi,siis saab pilte kah.
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17319
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

seff kirjutas:
Landy kirjutas:1,6L mootor on ilmselge overkill. Reeglina on sinna pandud ikka alla 1,2L mootorid.
uuel aastal uue hooga .. hr landi mitu mootorit oled sa luaz i le paigaldanud et tead millisest hetkest algab overkill :evil:
Tegu oli minu väga iskliku arvamusega, mis kujunenud netist loetu/nähtu põhjal. Nagu näha, suudavad siinkirjutajd selle edukalt ümeber lükata. Maailm muutub ja areneb, eks proovin mina ka.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
kunks
Off Roader Wannabe
Postitusi: 45
Liitunud: P Mai 29, 2005 10:59 pm

Postitus Postitas kunks »

Estoniatel oli ju Ziguli mootri otsas sapaka kast ja sidur. Ehitas neid vist Vihur. Rohkem tarkust netist ei leidnud.
Pilt
Aga venemaal on kõike tehtud. VAZ, VW jne
http://www.luaz.com.ua/
Siin VAZ mootor.
http://wwwboards.auto.ru/zaz/0024/6642.shtml
Mnjah....Ma väga loodan, et sa vene keelt vabalt valdad.
metskult
Rookie
Postitusi: 3
Liitunud: P Dets 31, 2006 10:38 pm

vw 1,6d

Postitus Postitas metskult »

Ohooo on ka teisi arvamusi… :twisted: väga meeldiv teada. Olen ka ise netis tuhlanud ja leidsin ka ühe asjaliku lehe kus aretatakse Ziguli mootoreid ja ka vist mingeid roolivõimusid ja palju muud.
Kuid kõige huvitavam ja mõistlikum tundub siiski VW golfi D 8) variant mille on teinud R969
Milleks Moskvichi 412 sidurikorv, siis tuleb originaal sidurikorv ära lõhkuda, kas Moskvich 408 või 407 sidurikorvi ei saaks kasutad, need mul olemas :?: Millise audi hooratas? Võru on natsa kauge koht et, asja kaema tulla kuid pildid oleks igati tegijad asjad. Ega sul sellest plaadist jooniseid ole?
Kui saladus ei ole kui suur eelarve sellisel ümbertegemisel on, mootoreid olen Börsis näinud nii 3000-10000kr :) , radiaatorit annab ka vist otsida, muud träni peaks veel liikuma vabalt.
Kuidas hiljem hooldada on, saab filtritele ja muudele asjadele ligi? Kas see mootor on ka raske nagu diisel ikka tavaliselt, hakkab äkki vedrustusele?
Ühesõnaga ehk võtad hetke aega ja räägid rohkem sellest :lol:
Tahtsin paremini, aga välja kukkus nagu alati
Kasutaja avatar
urmas
unistus kahest 4-pakist kapoti all
Postitusi: 1917
Liitunud: E Jaan 01, 2007 4:04 pm
Asukoht: Kalamaja, Kilulinn... 5o59185

Postitus Postitas urmas »

Veel imedemaalt. VW mootoriga
http://wwwboards.auto.ru/zaz/0030/8139.shtml
R969
Fitting 38"
Postitusi: 363
Liitunud: N Veebr 02, 2006 7:26 pm
Asukoht: Võru

Postitus Postitas R969 »

Kui saladus ei ole kui suur eelarve sellisel ümbertegemisel on, mootoreid olen Börsis näinud nii 3000-10000kr Smile , radiaatorit annab ka vist otsida, muud träni peaks veel liikuma vabalt.
Kuidas hiljem hooldada on, saab filtritele ja muudele asjadele ligi? Kas see mootor on ka raske nagu diisel ikka tavaliselt, hakkab äkki vedrustusele?
Ühesõnaga ehk võtad hetke aega ja räägid rohkem sellest
Mootor 1k,remont 3k,radikas 380,starter 250,ülejäänud asjad umbes 1000-.
Hooldusel probleeme pole,kui karterikaitsele auk õli väljalaskmiseks teha.
Raskem saab ehk 20-30 kilo(mõlemaid mootoreid jõuab üksi tõsta).

Ps
pilte peaks saama homme.
Kasutaja avatar
nymmik
Rock Crawler
Postitusi: 809
Liitunud: N Veebr 23, 2006 12:57 pm
Asukoht: Hüüru Tel.56357444
Kontakt:

Postitus Postitas nymmik »

Kõige valutum on sapika kasti otsa panna LADA mootor, kuna seda on tehtud küll ja küll. ning ka vaheplaadi täpsed joonised on olemas.
http://www.muhuklubi.ee/www/index.php?n ... topic&t=78
ise hakates vaheplaati tegema on eksimis kohti küllaga. 1.6 Lada või 1,7 lada peaks seda kerget luazi jõudsalt liigutama.
Mul on isegi pimedateks aegadeks üks Kavori poolt estonia vormeli jaoks tehtud vaheplaat garaazis :twisted:
Grandpa's Garage https://www.facebook.com/GrandpasGarage
Ajan elule 1997 aasta Suzuki Vitarat
Mazda RX8 2003
ZAZ965
Olnud traktorid Jeep WK 2007 3.0CRD / ZJ-5,2V8 / WJ-2,8CRD / NissanKingCab-3.0V6
R969
Fitting 38"
Postitusi: 363
Liitunud: N Veebr 02, 2006 7:26 pm
Asukoht: Võru

Postitus Postitas R969 »

Pildid on sellel aadressil:http://www.fotoalbum.ee/pictures.php?action=4&id=40106

Edit:sain vanast arvutist veel pilte vaheplaadist.
Vasta

Mine “Muud maasturid”