KIA Sorento 4x4 lakkas töötamast?

Moderaatorid: Landy, Moderators

Vasta
Nuustaku
Rookie
Postitusi: 5
Liitunud: E Veebr 21, 2022 9:37 am

KIA Sorento 4x4 lakkas töötamast?

Postitus Postitas Nuustaku »

Tere siinsed!
Olen siin foorumis uus kuid hingelt ja ka praktiliselt "maasturi mees" juba mitu aastat.
Oman Toyota Land Cruiser,it(2003a) ja endalegi ootamatult sain KIA Sorento(2004a D-manuaal) omanikuks.
Aga KIA-ga jama ja ei oska kuidagi-kuskilt läheneda ja huvitav on ka see, et nt KIA esindus Valgas...tõstis ka käed ülesse, kuna neil peaaegu puuduvad kogemused selle autoga ja Otepääl kohalikud rem-töökojad, katse-eksitus meetodil remontides pole saanud ka jaole, et miks 4x4 taha ei tule. Masinal vahetati ära esimesed abs andurid(et kui ühe ratta kuskilt läbi tõmbab-libiseb, saab sild aru-käsu lülituseks...kui on auto-peal....läbi nende)...ei midagi. Kõik kardaanid on ilusti küljes, kuskilt miskit ei ragise-kolise, arvuti ei näita ühtegi viga...kui süüte sisse keeran tulevad "rohelised" 4x4 tuled ilusti esile....aga füüsiliselt ei lülitu k.a kui keerata lüliti LOW-manuaali.

Kust ma viga otsima pean või remondib siin seda probleemi keegi, et ma võin oma auto tuua või Eesti teise otsa, peaasi, et korda saab, sest elan maal ja 4x4 on otsene vajadus.
Uaz 452turbotiisel
Off Roader Wannabe
Postitusi: 37
Liitunud: R Veebr 11, 2022 9:55 am

Re: KIA Sorento 4x4 lakkas töötamast?

Postitus Postitas Uaz 452turbotiisel »

Tere! kõige parem soovitus on, et vaheta see hea auto halva 4x4 vastu näiteks mercedese või audi vastu, neil on korralik 4vedu 50x50 aga mitte 60x40 või mida iganes kial on vel kõige hullem mootor.
Nuustaku
Rookie
Postitusi: 5
Liitunud: E Veebr 21, 2022 9:37 am

Re: KIA Sorento 4x4 lakkas töötamast?

Postitus Postitas Nuustaku »

Hey!
Tänud vastamast...

Aga nii on, nagu on...ja hetkel ma autot ei vahetaks vaid pigem teeksin ikka korda. Ja muide, enne KIA,t oli Audi A6 Quattro ja mis....2,5kuud ja jooksis mootor kokku!!!! Et jamasid ikka juhtub aga kahjuks need "jamad" löövad valusalt rahakoti pihta.
Uaz 452turbotiisel
Off Roader Wannabe
Postitusi: 37
Liitunud: R Veebr 11, 2022 9:55 am

Re: KIA Sorento 4x4 lakkas töötamast?

Postitus Postitas Uaz 452turbotiisel »

Kas kial on mootor 103 kw või 125kw
Mul endal oli 103 kw ilgeuim mõõda sõiti yegid siis pidid ettevaatama et vastutulev auto oleks kaugel vabanesin sellest ja ostsin mercedes gl 320 cdi 165 kw väga mugav pereauto koralik neli vedu ei anna länkariga võrrelda ja juppid on mõislikuhinnaga saksast mitte eestist.
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: KIA Sorento 4x4 lakkas töötamast?

Postitus Postitas v6sa »

Inimene, palun vaata küsimust, mitte ära pressi oma arvamust peale :x

Töökoda ei oska soovitada, aga esimese ringi pistikute puhastamisega saab ise ära teha täitsa tasuta.

Siit võiks leida vihjet, kust alustada:
https://www.kia-forums.com/threads/4w-l ... now.79629/
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Nuustaku
Rookie
Postitusi: 5
Liitunud: E Veebr 21, 2022 9:37 am

Re: KIA Sorento 4x4 lakkas töötamast?

Postitus Postitas Nuustaku »

No ma natuke laiendaks oma muret Kia Sorento 4x4 "EI TÖÖTA" teemal, et neil kes nõu annavad oleks parem orienteeruda. Nimelt nagu ma siin soovitustest loen, on osadel mudelitel siis silla lülituse valikuid rohkem kui minu isendil, et 2wd/auto wd ja low wd...ja see puudutab siis minu arusaamist mööda automaat-kk/siis minu auto on manuaal-kk ja neid valikuid ainult KAKS...pöörd lüliti all, et vaid (AUTO 4x4/ ja Low 4x4 siis jäigalt peale keerates)...ja lülitit keera või ei, ükski "roheline" märgutuli ei sütti ja sild siis ka ei lülitu. Samas kui autol keerata sisse süüde, ehk siis teise asendisse-enne käivitamist kui armatuuris süttivad kõik süsteemi tuled, et see oleks nagu süsteemide kontroll, mis masinal üldse peal on...siis palun väga, rohelised 4wd ja silla ehk vahekasti märk põlevad? Loogiliselt võttes saavad rattad-sillad aru, et vaja on suuremat veojõudu läbi ühe ratta läbi libisemise...ja signaal tuleb läbi ABS anduri siis jah, esimesed andurid olid täiega ära ussitanud ja sai pandud tutikad ning mindud jäärajale proovima. No oli tunda, et kui tagarattad läbi libisesid ja juba tk aega oli kraabitud siis nagu uimaselt ja mingi hetk midagi nagu esisillas toimus ja sain liikuma aga see TOIMUMINE oli nii uimane ja lüliti oli AUTO peal...kui sai keeratud sisse ehk kõik sillad sees LOW asend...muutust polnud. Ja hetke seis on selline , et ikka üldse ei lülitu, on täiesti taga veoline-kõrgema kliirensiga auto aga kuna rehvid on korralikud naelad siis saab ikka liikuma.

Vot nüüd palun "tulistage" arvamusi...ja see auto nö "tõmbe teema" kes siin ennist seda kurtis...ei ole probleemi, liigub küll.

Aa ja veel...sattusin mingi päev parklas kõrvuti seisma sama marki autot omava härraga ja küsisin temalt, et " mis tema arvab minu murest või kuidas temal see asi toimib"...ja papi oli imestunud, et..."mis tagasilla juttu ma ajan, et tema autol veab esimene sild ja lülitub tagumine"???? :D
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: KIA Sorento 4x4 lakkas töötamast?

Postitus Postitas TiitR »

Sel lülitub nelik läbi visco eks? Ilmselt see seal otsa saanud? :roll:
HGRV
Off Roader Wannabe
Postitusi: 25
Liitunud: E Mär 13, 2017 1:13 pm

Re: KIA Sorento 4x4 lakkas töötamast?

Postitus Postitas HGRV »

Nuustaku kirjutas:
E Veebr 21, 2022 4:48 pm
vaid (AUTO 4x4/ ja Low 4x4
Nagu arvata oli, sul on TOD-tüüpi vahekast. Hakka selle järgi googlest infi otsima...
Nuustaku kirjutas:
E Veebr 21, 2022 4:48 pm
ja lülitit keera või ei, ükski "roheline" märgutuli ei sütti ja sild siis ka ei lülitu.
Kas TCCS kaitse on olemas ja terve (nr 13, kaitsmeblokk juhi vasaku jala juures)?
Nuustaku kirjutas:
E Veebr 21, 2022 4:48 pm
kui sai keeratud sisse ehk kõik sillad sees LOW asend...muutust polnud.
Low lülitus toimub minu teada vaid seisva autoga ja käik kindlasti neutraalil, ning aeglusti lülituse kolksu on siis selgelt tunda/kuulda. Kui nupust ei lülitu, siis jah esimese asjana kontrolli vahekasti pistikud ja juhtmed üle. Netist leiad infi...
Nuustaku kirjutas:
E Veebr 21, 2022 4:48 pm
papi oli imestunud, et..."mis tagasilla juttu ma ajan, et tema autol veab esimene sild
Ja siis peame lugema kuidas ikka inimesi auto-ostul üle lastakse või kuidas tahmastele tuhandeid kantakse...
Esisild veab alates 2009 mudelitel.

G
Nuustaku
Rookie
Postitusi: 5
Liitunud: E Veebr 21, 2022 9:37 am

Re: KIA Sorento 4x4 lakkas töötamast?

Postitus Postitas Nuustaku »

Tänud asjaliku info eest!

Kaitse nr:13-terve.

Auto läheb järgmine kuu Võru KIA esindusse rem, et hoian siis ka siin kursis mis probleem oli.
kloox
Mudder
Postitusi: 59
Liitunud: P Jaan 13, 2013 4:05 pm

Re: KIA Sorento 4x4 lakkas töötamast?

Postitus Postitas kloox »

Soovitaks ka pistikutest alustada.Kunagi sai valga automaailmas paari tk lammutatud,aga sellest palju aega möödas.Mu meelest kia-l suht korralik remondimanuaal oli sümptomite järgi vea otsimisel,kui mu mälu ei peta.
Automaailm valgas ja võrus sama ju,kas seal peale õlivahetuse muud ka viitsitakse teha? :D
Nuustaku
Rookie
Postitusi: 5
Liitunud: E Veebr 21, 2022 9:37 am

Re: KIA Sorento 4x4 lakkas töötamast?

Postitus Postitas Nuustaku »

Tere!
Minu auto st KIA Sorento saagast: käidud siis 2x Võru Kia esinduses ja lahendust veel POLE!? Esimene kord ei usutud minu juttu, et üld-kompuuter on juba tehtud, et seal vigu pole ja ka tehnilise poole pealt on kõik mis peab ilusti küljes, kuskilt-midagi ei ragise-kolise, et nagu viskaks üle nuutidest või hambumisest jne...ja tehti kõik uuesti ning tulemus oli ju sama...st diagnostika ei näita midagi. Ja siis leiti, et üks diagnostika moodus on ka eraldi vahekasti kontroll...milleks on vaja vastavat andur juhet, mida Võrus ei olegi!? Telliti see siis Valga Kia esindusest...ja saadi siis eile vahekasti vigadele ligi...ning põjus on seal, st lühises on 2-kiirus andurit, mida saab vaid A-osana ja neid EI OLE kuskilt võtta, sest auto olevat tootmisest maas 2008a(jäi arusaamatuks, et mis täpselt on tootmisest maas, kas vahekast...need jupid või auto üldse "see viimane pole ju uudis ei mulle ega neile, sest minu auto on 2003a lõpp ja uuemad mudelid tulid ju peale"). Ja LAHENDUS...kas pean ise otsima uskilt "lammutusest" vastavad osad või kuskilt "ebay-st", sest euroopa ladudes neid juppe ei näita?
Kuram, ma ei saa nüüd hästi enam aru..., et esindus teab "umbes" mis viga on...ja klient tahab ju , et asi saaks korda tehtud ehk siis margiesindusest abi...ja mind suunatakse "lammutusse" või kuskilt interneti avarustest tellime...ma ei tea ise ka mida või kust-milline see osa/osad välja näevad jne...????

Millised oleksid foorumlaste mõtted-nõuanded, et äkki on keegi sarnase mure ees juba olnud ja milline oli lahendus?
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1287
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: KIA Sorento 4x4 lakkas töötamast?

Postitus Postitas honkomees »

Nuustaku kirjutas:
R Mär 11, 2022 11:12 am
...
Kuram, ma ei saa nüüd hästi enam aru..., et esindus teab "umbes" mis viga on...ja klient tahab ju , et asi saaks korda tehtud ehk siis margiesindusest abi...ja mind suunatakse "lammutusse" või kuskilt interneti avarustest tellime...
mitte et sellest abi oleks aga see on isegi ime kui nii vana autot oldi esinduses nõus sisse võtma. Pärast "pika garantii" lõppu ei taha tavaliselt keegi sust kuulda ehk üle 10 a autoga unusta esinduse tee ära.
On ju esinduse seisukohast loogiline, et klient ostab uue auto, millele saab järelteenindust teha ja selle pealt kõvasti teenida.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
HGRV
Off Roader Wannabe
Postitusi: 25
Liitunud: E Mär 13, 2017 1:13 pm

Re: KIA Sorento 4x4 lakkas töötamast?

Postitus Postitas HGRV »

Nuustaku kirjutas:
R Mär 11, 2022 11:12 am
Millised oleksid foorumlaste mõtted-nõuanded, et äkki on keegi sarnase mure ees juba olnud ja milline oli lahendus?
Kui tootekoodi tead, proovi siit: sparekorea.com
Esindus tootekoodi ikka peaks teadma...

Mõni aasta tagasi oli koreakate varuosapood koraps.com - see on nüüd küll kinni, aga minu sealt tellitud varuosa tuli kohale 10 päevaga.


G
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: KIA Sorento 4x4 lakkas töötamast?

Postitus Postitas v6sa »

Nuustaku kirjutas:
R Mär 11, 2022 11:12 am
...
Kuram, ma ei saa nüüd hästi enam aru..., et esindus teab "umbes" mis viga on...ja klient tahab ju , et asi saaks korda tehtud ehk siis margiesindusest abi...ja mind suunatakse "lammutusse" või kuskilt interneti avarustest tellime...ma ei tea ise ka mida või kust-milline see osa/osad välja näevad jne...????
...
Tootjale (ja seega ka esindusele) ei ole kasulik vanu asju lõputult elus hoida. Seetõttu lõpetatakse ühel hetkel varuosade tootmine ja kui varud lõpevad, siis ongi vaid romulad. Ning kui klient ise ei tönka autoremonti, siis tuleb kas usaldada valitud töökoda või vahetada auto välja piisavalt palju uuema vastu.

Lõunas paraku kedagi ei oska soovitada. Kui, siis võib küsida Tartu külje all Luige autohooldusest (https://www.facebook.com/Luige-Autohool ... 832534247/) äkki nad viitsivad kaevata. Oskavad, kui tahavad, aga kas tahavad, sõltub jälle kliendist:) Maasturid.ee võiks ka osata, aga Roosna-Alliku on Võrust päris kaugel...

Lisame siia juurde kõnealuse autolaadse toote üldise emotsioonituse ja jõuamegi kurva tõdemuseni, et tarbeasju ei lapita tänapäeval:(
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Vasta

Mine “Kia”