Uus Kia Sorento

Moderaatorid: Landy, Moderators

Kasutaja avatar
toilu
I live off from the mud
Postitusi: 3424
Liitunud: E Apr 21, 2008 11:35 am
Asukoht: Tallinn

Uus Kia Sorento

Postitus Postitas toilu »

Metsas näeme rsk!!!
viis kaks null neli kaks viis kaks
Kasutaja avatar
tegelinsky
Fitting 38"
Postitusi: 216
Liitunud: L Nov 03, 2007 2:06 pm
Asukoht: Sastamala/Pärnu
Kontakt:

Re: Uus Kia Sorento

Postitus Postitas tegelinsky »

Kas keegi on selle uue linnaka juba ostnud ka? Millised on muljed jne? Käisin ise proovisõidul ja olin positiivselt isegi väga üllatunud...nii positiivselt et sai äragi tellitud :D
http://www.soodaprits.ee
_________________
Audi Q7 3,0 TDI 180kW '12
BMW X5 3,0sd 210kW '09
Toyota Land Cruser 90, 3.0TD, 92kW '97
Jeep Grand Cherokee 5.2, 156kW, V8 '94
+372 52 333 96
+358 409 622 320
Gerto
Kasutaja avatar
erik
Aktiivne Pikendus
Postitusi: 2776
Liitunud: L Juul 23, 2005 11:05 pm
Asukoht: Jõe laboratoorium

Re: Uus Kia Sorento

Postitus Postitas erik »

Ma ootan uut sportaget. Tellisin jaanuaris, viimati lubatud tarne oleks november. Aga õnneks mul aega on.
Asju ehitatakse korralikult ja teemasse lähenetakse süviti!

Erik Metsis, Mudanägu aastast 1999.
Kasutaja avatar
tegelinsky
Fitting 38"
Postitusi: 216
Liitunud: L Nov 03, 2007 2:06 pm
Asukoht: Sastamala/Pärnu
Kontakt:

Re: Uus Kia Sorento

Postitus Postitas tegelinsky »

ma enda oma peaks septembris kätte saama...4 kuud tarneaeg...ma tellisin muidugi Soomest kuna ametlikult selle riigi asukas, oeh jah mida kõike selle papi eest eestis osta ei saax :D
http://www.soodaprits.ee
_________________
Audi Q7 3,0 TDI 180kW '12
BMW X5 3,0sd 210kW '09
Toyota Land Cruser 90, 3.0TD, 92kW '97
Jeep Grand Cherokee 5.2, 156kW, V8 '94
+372 52 333 96
+358 409 622 320
Gerto
Kasutaja avatar
tegelinsky
Fitting 38"
Postitusi: 216
Liitunud: L Nov 03, 2007 2:06 pm
Asukoht: Sastamala/Pärnu
Kontakt:

Re: Uus Kia Sorento

Postitus Postitas tegelinsky »

noniih...Sorento kohal...kätte pole veel saanud, arvatavasti nüüd tuleval nädalal, aga käisin juba piilumas ja ümber masina tiirutamas :)
lisavad veel juurde tellitud lisanänni ja veidi läheb veel aega...krt kuidas kipitab nüüd :D
http://www.soodaprits.ee
_________________
Audi Q7 3,0 TDI 180kW '12
BMW X5 3,0sd 210kW '09
Toyota Land Cruser 90, 3.0TD, 92kW '97
Jeep Grand Cherokee 5.2, 156kW, V8 '94
+372 52 333 96
+358 409 622 320
Gerto
Korandu
Off Roader Wannabe
Postitusi: 30
Liitunud: K Nov 11, 2009 5:02 pm
Asukoht: Luige,Harjumaa

Re: Uus Kia Sorento

Postitus Postitas Korandu »

Kui uus massin on käes siis jaga veidi arvamust miks just Sorento valisid.
Püüan veidi naabrimeest valikul aidata.Tema valik kõigub just Sorento ja Opel Antara vahel.
Kuna ma ise olen korealastega tegemist teinud ja ei läinud kõige paremini siis nõu anda pisut raske talle.
Pajata palun midagi positiivset neist,et ka minu arvamus paraneks.
Kindlasti ei taha ühtegi autotootjat ilma faktideta maha teha.

Urmas
5141-109
Kasutaja avatar
tegelinsky
Fitting 38"
Postitusi: 216
Liitunud: L Nov 03, 2007 2:06 pm
Asukoht: Sastamala/Pärnu
Kontakt:

Re: Uus Kia Sorento

Postitus Postitas tegelinsky »

hetkel autoga liiga vähe sõitnud et konkreetsemalt midagi öelda aga meeldib nii seest kui väljast nii omale kui naisele ja lastele ja sugulastele, sõpradele ja tuttavatele :D
Kuna sõbral oli vana sorento (2005) ja ise oli sellega väga rahul siis mõtlesin ka proovida. Rikkalik varustus, 7a garantii jne
proovisõidul üllatas üsna äkiline 2,2 diisel mootor, väänet 420nm
Üldiselt sai ostetud naisele ja et vahest mahuksime kogu perega (3 last) sisse kenasti ja et talvelgi vähe mugavam ringi vurada oleks.
Mis nagu häirib veidi on jah see natuke liigne odava plasti kasutus aga kui sellele tähelepanu ei pööra võib selle üsna kergelt unustada :)
Ja minuarust linnapildis...nt Honda CRV on nagu kuidagi igav ja...igatahes mind isiklikult sellele masinale järgi vaatama ei pane, sorentole aga vahtisin kohe algul järele ja siis interjöör...crv-sse sisse istudes oli nagu, noh...ei olnud sellist tunnet, et oh, lahe! Ma ei tea ju see maitse asi ka aga sorentoga oli nii et nii ma ise kui ka naine olime üsna üllatunud väga positiivselt. Samas piilusime ka Sportege mudelit...väljast nagu stiilsem aga seest jälle minu arvates palju igavam. Eks on igal autol oma head ja vead, aga eks valima peaks ikka selle mis omale kõige meelepärasem...las proovib sõita, näppida seest/väljast jne
http://www.soodaprits.ee
_________________
Audi Q7 3,0 TDI 180kW '12
BMW X5 3,0sd 210kW '09
Toyota Land Cruser 90, 3.0TD, 92kW '97
Jeep Grand Cherokee 5.2, 156kW, V8 '94
+372 52 333 96
+358 409 622 320
Gerto
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1289
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Uus Kia Sorento

Postitus Postitas honkomees »

njah, pidasin ka ise paar aastat tagasi Sorento ostu plaani - nimelt olid mõned sellised masinad jahil päris head läbivust ja vastupidavust näidanud. Aga poes müügimehe ja pärast ka konstruktsiooni täpsustamiseks kutsutud remondimeistriga asja arutades jõudsin selgusele, et olen jälle ostuplaaniga hiljaks jäänud, vana Sorento on ära lörtsitud ja uus ikka täielik parketimaastur.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Uus Kia Sorento

Postitus Postitas TiitR »

honkomees kirjutas: Aga poes müügimehe ja pärast ka konstruktsiooni täpsustamiseks kutsutud remondimeistriga asja arutades jõudsin selgusele, et olen jälle ostuplaaniga hiljaks jäänud, vana Sorento on ära lörtsitud ja uus ikka täielik parketimaastur.
tegelinsky kirjutas: Üldiselt sai ostetud naisele ja et vahest mahuksime kogu perega (3 last) sisse kenasti...
:wink:
Kasutaja avatar
tegelinsky
Fitting 38"
Postitusi: 216
Liitunud: L Nov 03, 2007 2:06 pm
Asukoht: Sastamala/Pärnu
Kontakt:

Re: Uus Kia Sorento

Postitus Postitas tegelinsky »

Nii ta on et vana Sorentoga on sama ainult nimi...mitte midagi muud seal vist võrrelda ei saa...ei maastikusuutlikust, ei välimust...uus on puhast tõugu linnakas :)
samas...tean mis asi on pargimaastur...aga parketimaasturist kuulen esimest korda :D Julgen väita et uuest Sorentost on siiski lumes rohkem kasu kui tavamasinast ;)
http://www.soodaprits.ee
_________________
Audi Q7 3,0 TDI 180kW '12
BMW X5 3,0sd 210kW '09
Toyota Land Cruser 90, 3.0TD, 92kW '97
Jeep Grand Cherokee 5.2, 156kW, V8 '94
+372 52 333 96
+358 409 622 320
Gerto
Korandu
Off Roader Wannabe
Postitusi: 30
Liitunud: K Nov 11, 2009 5:02 pm
Asukoht: Luige,Harjumaa

Re: Uus Kia Sorento

Postitus Postitas Korandu »

Kindlasti on ta parem kui tavaauto talvetingimustes.Kui famiil on suur,siis ruumipuuduse üle vast kurta ei saa,hea peremaastur.Eks valikul tuleb ikkagi otstarve paika panna.Pole ju mõtet BTR osta linnatingimustes liiklemiseks.
Naabrimees otsustas samuti Sorento kasuks aga eks talv paneb läbivuse paika.Kui 1.5 kilomeetrit maateed talvel täis tuiskab nagu eelmistel talvedel ning kui sealt läbi pressib siis igati ok.
Selliste tingimustega sai üllatuslikult hästi hakkama SY Korando,kuid peale 130000 km läbisõitu mootor oma töö lõpetas.Sellest võib olla natuke umbusklikust korealaste vastu.
Uue autoga on alati hea sõita pole muud kui kalla ja talla. :D
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1289
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Uus Kia Sorento

Postitus Postitas honkomees »

tegelinsky kirjutas:...aga parketimaasturist kuulen esimest korda :D ...
tavaline nimetus maastikusõidukite jaotuses vingemast lahjemani: вездеход, внедорожник, вседорожник (enamik tavamaastureid), паркетник, недопривод ja viimaks однопривод (esi- või tagaveoline)
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
Kasutaja avatar
tegelinsky
Fitting 38"
Postitusi: 216
Liitunud: L Nov 03, 2007 2:06 pm
Asukoht: Sastamala/Pärnu
Kontakt:

Re: Uus Kia Sorento

Postitus Postitas tegelinsky »

see vene plära mida sa siia vahele kirjutasid ei jõua mulle ei rusika ega relva ähvardusel kohale...saage äkki sellest vene ajas elamisest ükskord üle!

P.S. Parketimaasturis pole isegi kaudselt midagi loogilist, minu arust isegi naljakana võttes mitte...pargimaastur aga tabab otse naelapea pihta nii naljaga kui ka sõna ostses mõttes
http://www.soodaprits.ee
_________________
Audi Q7 3,0 TDI 180kW '12
BMW X5 3,0sd 210kW '09
Toyota Land Cruser 90, 3.0TD, 92kW '97
Jeep Grand Cherokee 5.2, 156kW, V8 '94
+372 52 333 96
+358 409 622 320
Gerto
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1289
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Uus Kia Sorento

Postitus Postitas honkomees »

Parketimaastur ongi loogiline - välja näeb nagu maastur aga kõlbab vaid parketil eputamiseks, isegi ligasel "pargimurul" ei liigu ...
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Uus Kia Sorento

Postitus Postitas TiitR »

honkomees kirjutas:Parketimaastur ongi loogiline - välja näeb nagu maastur aga kõlbab vaid parketil eputamiseks, isegi ligasel "pargimurul" ei liigu ...
Mis masinad sinna alagruppi üldse kuuluvad? Kõrgemad neliveolised sõiduautod CRV, HRV, jmt.? :roll:
Vasta

Mine “Kia”