Terracani aeglusti ei lülitu, tuli vilgub armatuuris

Moderaatorid: Maasturid, Moderators

Vasta
walkman
Rock Crawler
Postitusi: 516
Liitunud: E Sept 10, 2007 12:27 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Terracani aeglusti ei lülitu, tuli vilgub armatuuris

Postitus Postitas walkman »

Tere. Nostalgiapuhangu ja sobivate asjaolude kokku langemisel sai ostetud metsas kündmiseks üks Terracan. Olen aastaid tagasi omanud ühte Terracani (2.9 crdi 110kW, automaat, 2002 aasta), aga see nüüdne on vähe värskem. Nimelt tegu 2005 aasta mudeliga 2.9 crdi, automaat, 120 kW. Erinevus varasemalt peetud eksemplariga, seisneb ka veoskeemide valikus. Vanal sain ma valida 2H tagaveo, 4H kiire nelikveo ja LOW ehk aeglusti vahel. Praegusel aparaadil on valida ainult AUTO ja LOW vahel ja paistab, et seegi ei tööta. Tõmmates käigukangi N peale ja nuppu keerates AUTO —> LOW ei juhtu muud midagi kui armatuuris hakkab vilkuma kollane nelikveo märgutuli ja aeglusti ei rakendu. Vanal mudelil oli minu mäletamist mööda tuluke roheline ja kord kui lülitus ei toimunud, vahetati ära mingi vaakumsolenoidklapp või midagi taolist. Kas võib olla sama probleemiga tegu, midagi muud?

Kui suurt rehvi kannatab ilma et tükid liiga kiirelt poolduma ei hakkaks? Peale vaadates üle 31” ei mahu nagu hästi ja ei tea kas sedagi kestab? Kellegilt tuleb veel äkki mingeid soovitusi auto metsasuutlikumaks tegemiseks?
Toyota Land Cruiser 120 2008; Jeep Grand Cherokee Overland 2019; Mercedes Benz ML500 w163; Hyundai Terracan 2005
tel. 51O7O27
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Terracani aeglusti ei lülitu, tuli vilgub armatuuris

Postitus Postitas TiitR »

Ise vana Terracani mees, mul näiteks pole sellest autost õrna aimugi :D, kuid mina vaataks esimese hooga üle lülitusmootori ühendused, piiluks pistikusse, jne.
https://www.youtube.com/watch?v=uD03hOZ ... erardBurke
Kasutaja avatar
holari
Rock Crawler
Postitusi: 808
Liitunud: E Nov 26, 2012 10:32 am
Asukoht: Pärnu

Re: Terracani aeglusti ei lülitu, tuli vilgub armatuuris

Postitus Postitas holari »

Tere.
Taha vanema, pika Pajero vedrud, eest torsoone peale, 2" tõste puksid raami ja kere vahele. 33 ratas käib ilusti ringi. Üldiselt jõuab selle autoga kaunis sügavale. Kusjuures sõiduomadused ei muutu väga, sest need nagunii kehvad.

Aga selle automaatselt lülituva nelikuga..... see pole hea. Alusta aeglusti lülituse mootorist, nagu ka eespool öeldud.

H.
Vasta

Mine “Hyundai”