Kohutavalt palju küsimusi Hyundai Terracani kohta!!! :)

Moderaatorid: Maasturid, Moderators

käbiuss
Mudder
Postitusi: 84
Liitunud: P Sept 01, 2013 2:49 pm

Kohutavalt palju küsimusi Hyundai Terracani kohta!!! :)

Postitus Postitas käbiuss »

Tere kõik austatud maasturlased! Ette rutates mainiksin kohe ära, et olen siin värskelt uus liige, ning palun mõistvat suhtumist juhuks, kui mõni küsimus võib tunduda tobedana :bg :) ! Nimelt plaan osta endale terracan 2.9 crdi manuaal aastast 2002. Käisin vaatamas kahte isendit ühe päeva jooksul eri eestimaa paikades. Esimene isend mida piilusime, ning millega ratsutasime oli nati imelik minu jaoks. Nimelt nelik vedu ja nelik aeglusti sisse lülitamine tundus minu jaoks liiga keeruline miski pärast. keerad nupu asendisse mida soovid, ning siis pead muljuma siduri alla ja lülitama tagurpidi käigu sisse, mille käigus kostub piiksuv heli signaal, uuesti vaba käigu peale, ning seejärel süttis näidukite plokis tuluke et milline sinu poolt valitud nelik sul hetkel valitud oli! Teisel isendil keerasid nuppu ja süttis kohe tuluke et mis hetkel põhja/jalge alla toimub. Milles on teema? Palun aidake rumala mõistusega algajat :shock: ! Ja veel üks küsimus et see teine isend, millel siis oli loogiliselt lihtne minu jaoks nelikut sisse lülitada, tegime temaga proovi ratsutamis tõid koos traavimisega :lol: ja ärge uskuge või mitte aga käuks ja see ilus suksu või ratsu, kuidas kellegile, suri lihtsalt välja! Käiasime mis me käiasime aga tööle tema ei soovinud minnagi. Kütus sai otsa! Selle me lõpuks nuputasime välja, sest kapuudi alla piiludes leidsime käsi pumba mida pigistades peaks saama pressida kütet üles aga oli aint ühte õhu poisikest kuulda! No aga ikkagi miks? Kütuse näiduk näitas ju suisa veerand paaki :shock: !
Siinkohal tänan kõiki maasturlasi vastamast!

Kristjan
Kasutaja avatar
holari
Rock Crawler
Postitusi: 808
Liitunud: E Nov 26, 2012 10:32 am
Asukoht: Pärnu

Re: Kohutavalt palju küsimusi Hyundai Terracani kohta!!! :)

Postitus Postitas holari »

Terracan on normaalne auto, ainult, kui välja jätta selle auto väga nõrk kütusesüsteem. See kütuse värk tundub mulle, kas on pump peetis, et kütet ei vea enam üles või filter nii kinni, et sealt ei tule midagi läbi, mis omakorda on suht veenev asi, et pump ka kohe minemas. Või on kõik sellega korras, aga lihtsalt näidik paneb jama.

H.
käbiuss
Mudder
Postitusi: 84
Liitunud: P Sept 01, 2013 2:49 pm

Re: Kohutavalt palju küsimusi Hyundai Terracani kohta!!! :)

Postitus Postitas käbiuss »

See kütusesüsteemi teema on nõrk sellessuhtes, et terracan on kütte suhtes(diisel) küllaltki kapriisne! See tähendab seda et ka spetsialistid soovitavad tankida ühes kindlas konkreetses suuremas tanklas, jumala eest vältida nurgataguseid! Aga see on minu arust elementaarne tähelepanek kõikide diislite puhul, nii vanemad kui uuemad! Õhesõnaga terracan ei talu solki kütust, nagu paljud teised diisel autod! Aga mure lahenes kui tuldi toodi kütust, valasime 10 liitrit sisse ja näiduk tõusis ka veerand paagi pealt kriipsukene üles poole, ja oligi ta juba poolest põõrdest töötamas :) !
käbiuss
Mudder
Postitusi: 84
Liitunud: P Sept 01, 2013 2:49 pm

Re: Kohutavalt palju küsimusi Hyundai Terracani kohta!!! :)

Postitus Postitas käbiuss »

Ja vabandan minu poolt nüüd! Üks tähelepanek ka nüüd et kui süüte välja keerasid ei langenud ka kütuse näidik, vaid jäigi veerandi taseme peale püsima! Ta peaks ikka nulli langema nagu kõikidel autodel see kombeks on!
Kasutaja avatar
matikala
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 118
Liitunud: P Nov 25, 2012 10:36 pm
Asukoht: Republic of Ireland

Re: Kohutavalt palju küsimusi Hyundai Terracani kohta!!! :)

Postitus Postitas matikala »

Ma Korea dsiipi kyll iseenesest ei tunne aga kohutunde jargi puusalt pakkudes kui ostetav masin jupsib natukene siit ja sealt siis kull ka uusi jupsimisi pikapeale valja ilmub. Autot tasub alati vaatama minna PADEVA mehaanikuga - isegi,kui selle eest tasu maksma peab. Ostjana mina kui ka iga teine kahejalgne tavaliselt on ostetavast nii ohinas et nuud sa siin arutad kas ostetava auto kutusenaidik on katki selle asemel et arukalt edasi otsida sellist traavlit mille koik mudinad tootaksid nagu siis valjalaske aastale kohaselt.

Loppu lisan klassikalise IMHO
-------------------------------------------------------
2003 Shogun Warrior LWB 3.2 Di-D auto full UK spec's
Maakeeli valge mehe naftamootoril Pajeero,pika kerega
käbiuss
Mudder
Postitusi: 84
Liitunud: P Sept 01, 2013 2:49 pm

Re: Kohutavalt palju küsimusi Hyundai Terracani kohta!!! :)

Postitus Postitas käbiuss »

Jahhh, ega ma põrsast kotis küll ei osta, plaan minna tehingut tehes see auto korralikult ikka läbi puistata, esindusse minna, ning diagnostikad, veermiku kontroll, sillad pluss veel muud jutud! Praegu käisin lihtsalt uudistamas ja proovi sõitu tegemas. Kõik tundus okei ja oligi mis mind häiris just see kütuse näidiku teema! Korralik eeltöö on mul tehtud terracani ostuks ma loodan! Uurinud asja nii et nina verel ja 1 magamata öö 15 magamata öö asemel õnneks :lol: ! Ahh jaa veel, see ka muidugi minu teada terracani nõrk koht! Nimelt on jutt kojameestest( esimesed)! kõige kiiremas režiimis käisid ikkagi jõle aeglaselt! Arvan et mootorid hakkavad läbi minema, võib mul õigus olla?
käbiuss
Mudder
Postitusi: 84
Liitunud: P Sept 01, 2013 2:49 pm

Re: Kohutavalt palju küsimusi Hyundai Terracani kohta!!! :)

Postitus Postitas käbiuss »

Ja mainiksin siinkohal ära ka veel et ma siiski ootan oma paarile tehnilisele probleemsele küsimusele vastust mis ma olen esitanud! Pole vaja mulle rääkida et kuidas ja mida osta! Tean täpselt mida tahan, ning olen Terracani fänn! Mis tähendab iseenesest et mind ei kõiguta selle auto tüüpvead ka eriti! Aga mul lihtsalt tahtmine teada et mis võib nendel asjadel viga täpsemalt olla, millest eespool olen rääkind! Lihtsalt ma pole suurem asi tehnika spets, ning ootan endiselt kõikide maasturlaste poolt arukaid ja tarku soovitusi koos mõlema poolse kaasamõtlemisega :hail !

Parimate ette tänudega algajast huviline maasturlane!
Kasutaja avatar
toilu
I live off from the mud
Postitusi: 3420
Liitunud: E Apr 21, 2008 11:35 am
Asukoht: Tallinn

Re: Kohutavalt palju küsimusi Hyundai Terracani kohta!!! :)

Postitus Postitas toilu »

Olen ise ka pidanud Terracani 2003 aasta oma ja eks sellel olid omad head ja vead. Samas hea oli liikuda maanteel ning ta oli mugav ja suur.
See küttesüsteemi jama oli minu Terracanil samamoodi ja selle remo läks maksma päris head raha. Sain ka lahti kenasti tagasilla diffrist, mis oli üllatus mulle aga noh midagi pole ju teha kui ei tea täpset ajalugu, kui ta peale esinduse autona maha müüdi edasi teistele :)
Siin koha nagu sa küsisid ,et selline süsteem 4wd sisse lülitada on küll imelik .. minu omal oli sama nagu sa kirjeldasid teisel ,et keerad nupust 4wd hige või 4wd low.
Samas kui kütusenäidik näitab ,et kütust on siis on sellel midagi viga kui sul ta välja suri ja kütust pold. Peab tagant istem ülesse tõstma ja sealt kütusepaagi pealt kaane maha kruvima ja uurima mis kamm on sellega.

Loodan ,et on abi aga jah kui on Terracan hästi hoitud siis ta kestab ja tõesti küttesüsteemiga just CRDi 2.9 110kw on problemaatiline - olen ka kuuld ,et isegi 120kw'dega on aegajalt küttsüsteemiga probleeme old aga mitte midagi nii hullu.

Toilu
Metsas näeme rsk!!!
viis kaks null neli kaks viis kaks
käbiuss
Mudder
Postitusi: 84
Liitunud: P Sept 01, 2013 2:49 pm

Re: Kohutavalt palju küsimusi Hyundai Terracani kohta!!! :)

Postitus Postitas käbiuss »

Suured tänud sulle toilu :) ! Aga minu uurungud on viind mind ka selleni et tasub minna kaarega mõõda just 120 kw-sest mootorist ja 2005 aasta mudelist alates! Kuna sellel neliku sisse lülitamine automaatika pealt väidetavalt, mitte nii nagu on vanema generatsioonil (110kw)
Kasutaja avatar
holari
Rock Crawler
Postitusi: 808
Liitunud: E Nov 26, 2012 10:32 am
Asukoht: Pärnu

Re: Kohutavalt palju küsimusi Hyundai Terracani kohta!!! :)

Postitus Postitas holari »

Asi ei ole mitte 120kw autos, sel veo lülitamine sama, mis vanema, aga jutt on sellest automaatsest nelikveost, nupp siis selline Vt. linki. Vaakum võib jamada nii vanemal, ui uuemal, see on ka üks levinumaid probleeme.


https://www.google.ee/search?q=terracan ... B462%3B347

Ps(loodan, et link töötab)
käbiuss
Mudder
Postitusi: 84
Liitunud: P Sept 01, 2013 2:49 pm

Re: Kohutavalt palju küsimusi Hyundai Terracani kohta!!! :)

Postitus Postitas käbiuss »

tänud sulle holari jutu eest ja ka viitest :) ! Aga ma kaldun ikkagi arvama et teen kauba ära sest nagunii ma lähen vastu teadmisega mis on selle auto probleemid, ning need mind tõsimeeli väga ei hirmutagi! Eks ole kõigel omad head ja vead! Muidugi puistan auto kusagil töökojas spetsialistide käe alla korralikult läbi :wink: ! Eks ma uurin ja puurin taas kui mõningad esimesed probleemid esinevad!

Kõiki teid tänades!
Kristjan
igiliikur
Rock Crawler
Postitusi: 675
Liitunud: P Dets 16, 2007 4:01 pm
Asukoht: Võru

Re: Kohutavalt palju küsimusi Hyundai Terracani kohta!!! :)

Postitus Postitas igiliikur »

Mõni diffri lukk ka on terracanil või on kõik lahtised?
Exid:Frontera´95, Blazer´97,Ranger´03,Pajero´93,Galloper´98,Ranger´08, XC90´03
Hetkel Isuzu Trooper ja RX400h
Kasutaja avatar
holari
Rock Crawler
Postitusi: 808
Liitunud: E Nov 26, 2012 10:32 am
Asukoht: Pärnu

Re: Kohutavalt palju küsimusi Hyundai Terracani kohta!!! :)

Postitus Postitas holari »

Esmatähtis selle asja juures on, et kasutad korralikku filtrit,(Mann(30eur, või Delphi originaal(veits kallim)) ja ei tohiks kasutada kütuselisandeid, mis lahustavad vett. Pane aga 2t õli törts sisse ja anna kuuma. Filter on esmatähtis, pole kallis ja võid vahetada iga õlivahetus, kuigi tehas nõuab 30000km.

H
Kasutaja avatar
holari
Rock Crawler
Postitusi: 808
Liitunud: E Nov 26, 2012 10:32 am
Asukoht: Pärnu

Re: Kohutavalt palju küsimusi Hyundai Terracani kohta!!! :)

Postitus Postitas holari »

Taga on LSD ja keskel on lukus, kui 4WD sees, diffrit ei ole keskel
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Kohutavalt palju küsimusi Hyundai Terracani kohta!!! :)

Postitus Postitas TiitR »

käbiuss kirjutas: Aga mure lahenes kui tuldi toodi kütust, valasime 10 liitrit sisse ja näiduk tõusis ka veerand paagi pealt kriipsukene üles poole, ja oligi ta juba poolest põõrdest töötamas :) !
Ei tea Terracani hingeelu niipalju, kuid kas sel masinal on ka etteande pump? (Ma ei pea siin silmas käsi etteande pumpa) :roll: Nimelt ühel teisel margil oli täpselt samade sümptomitega see läbi ja kui paagis oli veerand paaki kütust, ei jaksanud väsinud pump kütust ette lüüa - mure lahenes samuti väikse koguse lisamisega. Või siis paneb jah näidik ise pange.
Vasta

Mine “Hyundai”