Galloper suitseb tühikäigul.

Moderaatorid: Maasturid, Moderators

perfec7
Rookie
Postitusi: 18
Liitunud: K Nov 23, 2011 5:44 pm
Asukoht: L-Virumaa

Galloper suitseb tühikäigul.

Postitus Postitas perfec7 »

Tere!!

Auto: Hyundai Galloper II Gen. Pikk kere 2001a.
Mootor: "D4BH" 2,5 TD 73 KW

Enne: Auto oli raske liikuma, ei taht käia, palju kütet, hallikas sinine suits jne..

Tehtud sai: Pihustid(mis olid kinni) puhastus ja survete üle mõõtmine. Väljalaske kollektor oli puruks, peale remonti uued tihendid. Turbo kontroll(lekkeid ei olnud). Surve pumbal oli filter umbes(puhastus), EGR klapp lekkis ja ei toiminud. Õhufiltri uus. Eelsüüte küünlad kontrollitud töötavad 100%(renoveeritud relee).

Pärast: Autol oli hea minek, läks paremini käima, jaksu ja jõudu oli rohkem, kütte kulu langes(ikkagi palju kui tehase andmeid uskuda).

Probleem:Peale korraliku sõitu jätta auto tühikäigule hakkab hallikas-sinist suitsu vaikselt välja ajama, vähe kauem lasta hakkab mootor lonkama ja sinist tuleb siis juba piisavalt, et mitte ligidal olla. Samas kaub madalatel pööretel jõud. Kui teha üks korralik km sõitu toimib jälle hästi kuni jätad kohapeal tühikäigul tööle. Ja raske käivitus hommikul! Tundub, et ei saa kütet kätte kohe, õhk sees.
Video murest:(Lahendatud)
http://www.youtube.com/watch?v=Hq8XdMIx ... tube_gdata

Viga oli: Küttepumba võlli tihend lekkis, mille pärast tekkis mootori kõikumine ja suitsemine, Nüüd töötab stabiilselt ja ühtlaselt.
Hommikune külmaga vilets käivitamine tulenes sellest, et armatuuris kustub eelsüüte küünla tuli liiga vara ära, kuid küünlad on ikka järgi. Tuleb lihtsalt vähe kauem lasta ja masin läheb käima muretult.

Põhimõtteliselt on nüüdseks töötav mootor.Video töötavast mootorist https://www.youtube.com/watch?v=ONW1eYZ ... ture=g-upl
Suuremad vead, mis olid, pihustid kinni, pumba võlli tihend ja väntvõllil olev hammasratas paigast ära(kiilupesa oli ära söönud).
Viimati muutis perfec7, P Sept 09, 2012 9:57 pm, muudetud 7 korda kokku.
Kasutaja avatar
ibra
I live off from the mud
Postitusi: 2903
Liitunud: K Nov 18, 2009 6:04 pm
Asukoht: Tartu

Re: Galloper suitseb tühikäigul.

Postitus Postitas ibra »

Ma arvan et alustuseks peaksid pihusti otsad ära vahetama.
Me oleme kõik võhikud,ainult erinevates valdkondades.
perfec7
Rookie
Postitusi: 18
Liitunud: K Nov 23, 2011 5:44 pm
Asukoht: L-Virumaa

Re: Galloper suitseb tühikäigul.

Postitus Postitas perfec7 »

ibra kirjutas:Ma arvan et alustuseks peaksid pihusti otsad ära vahetama.
Hea pakkumine, samas pihustid käisid tegemises, nii surve proovid kui lekke otsmine samas pihustid puhastati.
Kuid, mis detaile täpselt mõtled kas ainult otsa (minu teada seal siis need üli pisikesed augud) või koos selle nõelaga seal sees?
Detailid nr.1 ja nr.2 siis mõtlen, aga muidu öeldi, et pihustid korras.
Pilt
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Galloper suitseb tühikäigul.

Postitus Postitas TiitR »

Ibraga nõus. Täpselt samade sümptomitega veokaga kogemus ja suure tõenäosusega pihustid!
perfec7
Rookie
Postitusi: 18
Liitunud: K Nov 23, 2011 5:44 pm
Asukoht: L-Virumaa

Re: Galloper suitseb tühikäigul.

Postitus Postitas perfec7 »

Nojaa.. jäävad siis pihustid, Ise arvan ka, et küttega mingi jama. Kuid sinine suits oleks ikka nagu õli ja unustasin mainida, et õli on sattunud sisselaske koldesse. Õigemine kuskilt pressitakse õli sinna.
Panin ka posti algusse video, ehk on abi natuke rohkem.
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Galloper suitseb tühikäigul.

Postitus Postitas TiitR »

perfec7 kirjutas:Nojaa.. jäävad siis pihustid, Ise arvan ka, et küttega mingi jama. Kuid sinine suits oleks ikka nagu õli ja unustasin mainida, et õli on sattunud sisselaske koldesse. Õigemine kuskilt pressitakse õli sinna.
Panin ka posti algusse video, ehk on abi natuke rohkem.
Sellel vanal autol kannatab EGR-i prooviks pimedaks teha ilma, et mingeid vigu ajusse talletab (mälu järgi 6-ne polt ette) ja vaata kas on muutusi? Palju õli kulu muidu on? Mis karteri tuulutus räägib?
Kasutaja avatar
rt23
True Off Roader!
Postitusi: 1232
Liitunud: P Jaan 27, 2008 1:45 am
Asukoht: Viljandimaa

Re: Galloper suitseb tühikäigul.

Postitus Postitas rt23 »

Õli võib sisselasskesse pääseda ka läbi turbo. Lase tühikäigul käia ilma turbolõdvikuta, vaata mis teeb.
Ja miks ei või sooovitada EGR kinni panna?
Asukoht viljandimaa Suslepa. Tel 53365288 - Toomas
perfec7
Rookie
Postitusi: 18
Liitunud: K Nov 23, 2011 5:44 pm
Asukoht: L-Virumaa

Re: Galloper suitseb tühikäigul.

Postitus Postitas perfec7 »

TiitR: EGR klappi kinni pannes tundus, et suitseb vähe rohkem(kinni ka vaakum voolik). Samas EGR klapp on naftaga kontrollitud, ei leki suurt midagi.
Õli kadu saan alles siis öelda kui olen õli vahetuse ära teinud mis on plaanis kohe kohe ära teha. Õli on olemas esmaspäev saan filtri. Karteri tuulutus toimib ja surveid karteris pole. KUI just, sellest tuulutust torust ei tohi survet olla(siuke väikene) Kinni hoides tuulutus torus surve tõuseb. Õli mõõtmis vardast ei tule mingit õhku kui ainult sooja auru siuke väga väikene kogus ja see ka kui pööretega mängida.

rt23: Ilma turbo lõdvikuta hakkab rohkem valget suitsu välja ajama. Kuid samas viskab ka vähe sinist. Mootori kõikumine ikka alles. Turbo on kontrollitud o tihendid toimivad hästi sealt õli ei tule.
dim70
Mudder
Postitusi: 59
Liitunud: T Veebr 10, 2009 6:08 pm
Asukoht: Lääne-Virumaa

Re: Galloper suitseb tühikäigul.

Postitus Postitas dim70 »

Nii palju kui mina tean siis sellel autol oli väntvõlliga probleeme, rihmaseib jooksis lahti ja vända ots sai haiget. Ma ei tea kas see on korda tehtud või mitte, aga paistab et ei ole, seal ei olegi midagi teha kui väntvõll ära vahetada ja kindlasti kõik rihma seibid mis seal peal on. See oli enne minu venna auto ja tema müüs selle maha kui remonti vajava auto.
Kasutaja avatar
Praks1
I live off from the mud
Postitusi: 2303
Liitunud: P Juun 21, 2009 8:47 pm

Re: Galloper suitseb tühikäigul.

Postitus Postitas Praks1 »

Ei saa aru kas on valge,või sinine suits,aga üldiselt,kas tehti pihusteid stendis ja natuke asjaga kodus olev inimene tegi?
Mina kaotaks EGR-i kohe ära(täiesti mõtetu prügi) :D
Kas kütuse torud paagi juurest pole mädanenud?
Üldiselt meil sama mootoriga autol etteande pumba labad mitu korda kinni jäänud,kuna ei vajutata tühjaks seda ja sõidab vähe.
Võid proovida 2T õli filtrise ja paaki ning suuri pöördeid sõidu ajal,vahest aitab,või läheb paremaks.
Aga kahtlustaks õhku ikka,pane mingi läbipaistev voolik vahele ja vaata mis toimub seal .
Proto
53951597
Kasutaja avatar
Praks1
I live off from the mud
Postitusi: 2303
Liitunud: P Juun 21, 2009 8:47 pm

Re: Galloper suitseb tühikäigul.

Postitus Postitas Praks1 »

Ja sisselaske torud on neil kõigil õlised(pole ühtegi kuiva näinud) :D
Proto
53951597
dim70
Mudder
Postitusi: 59
Liitunud: T Veebr 10, 2009 6:08 pm
Asukoht: Lääne-Virumaa

Re: Galloper suitseb tühikäigul.

Postitus Postitas dim70 »

Hammasrihmaseibil ja väntvõllil on kiilu soon ära söödut, süde läheb lihtsalt valeks see sama viga oli enne ka. Ärge otsige mujalt vigu, pihustid ja pump olid seal täitsa korras. minu teada tal ei ole mingit etteande pumpa.
Kasutaja avatar
rt23
True Off Roader!
Postitusi: 1232
Liitunud: P Jaan 27, 2008 1:45 am
Asukoht: Viljandimaa

Re: Galloper suitseb tühikäigul.

Postitus Postitas rt23 »

minu teada tal ei ole mingit etteande pumpa.
See asub kõrgsurve pumbas sees.
Asukoht viljandimaa Suslepa. Tel 53365288 - Toomas
perfec7
Rookie
Postitusi: 18
Liitunud: K Nov 23, 2011 5:44 pm
Asukoht: L-Virumaa

Re: Galloper suitseb tühikäigul.

Postitus Postitas perfec7 »

dim70 kirjutas:Hammasrihmaseibil ja väntvõllil on kiilu soon ära söödut, süde läheb lihtsalt valeks see sama viga oli enne ka. Ärge otsige mujalt vigu, pihustid ja pump olid seal täitsa korras. minu teada tal ei ole mingit etteande pumpa.
Esiteks minu kätte jõudes.
1. Pihustid olid täitsa kinni "kusesid" ja avanesid siis kui ise tahtsid, peale stendi timmiti surve astmed paika ja puhastati, kontrolliti lekked. "Rometu talust sain abi" Spesial tööriistad olemas. Ja minu teada ainult pihustitega tegeleb. Vb teab keegi Lääne-virumaal Lepna külas.
2. Pump ei suutnud õiget kogust kütet peale anda. Põhjus oli pumba sise filtris. Mis oli täiesti umbes, Ime , et see masin ültse liikus.(ega ta eriti ei liikunud tahte jõul läks vist edasi)
Peale seda remonti tulid need hobused kapoti alt välja ja läks edasi, nagu 10X paremini.
3.Kollektoris oli 5-7 cm pikk riba pragu mis oli laiali suland nagu 5-7 mm vahe oli sees. Hea, et keegi salongis vingu mürgitusse ei surnud.
4. Jah. väntvõlli kohta on tõde taga, tegelen alles selle probleemiga. Kisun lähi tulevikus laiali. Esimesena tundus, et võll ise korras, et kannatada saanud rihma ratas mitte hammasrihma seib. Sest see istub ilusti oma pesas nagu valatud.Kahtlustan , et süüte nurk paigast. Seda ma juba kodus ise ei tee.

Aga tundub, et sellel mootoril on mitu viga korraga kallal. Ennem polnud jõudu nüüd on aga suitseb nagu jube, kuid läheb edasi ilusti.
dim70
Mudder
Postitusi: 59
Liitunud: T Veebr 10, 2009 6:08 pm
Asukoht: Lääne-Virumaa

Re: Galloper suitseb tühikäigul.

Postitus Postitas dim70 »

No see on väga hea et lasid pihustid ja pumba ära teha, aga võtta seda väntvõlli probleemi tisiselt. Abi võid küsida Rosna-Alliku maasturitest. Aga EDU SULLE!
Vasta

Mine “Hyundai”