niva jääb nälga...

Moderaatorid: Landy, Moderators

Vasta
mak1
Mudder
Postitusi: 58
Liitunud: E Veebr 11, 2008 2:21 pm
Asukoht: Lõuna-Eesti metsade vahel, Õhne kaldal

niva jääb nälga...

Postitus Postitas mak1 »

probleem selles et on niva 2003a 1,7i mootor. kütte seier näitab ilusti pool paaki kütet, aga sõites kui teha parempööret siis jääb nälga ja isegi on juhtunud et sureb välja. milles võib asi olla või ongi see nivade probleem. ja teine asi et paak enam-vähem tühi vast on mingi 5l sees ja kui tankida paak täis siis üle 25l sisse ei lähe lööb püstoli kinni. korra olen saanud 30l korraga panna, pika meelitamisega.
tänud iga info eest.
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17328
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

1)Kontrolli kütuse näidiku (paagi ujuki) töökorras olekut, ilmselt paneb pada.
2)Kuidas sa tead, et sul 5L sees on näidik jama paneb.

Äkki on mingi sete paagi põhjas, mis kallutamisel liikvele läheb ja hakkab ummistam peale voolu. Soovitan esmalt panna tavaline odav läbipistev kütusefilter vahele ja vaadata mis jama sul mootorisse jõuab. Kui selgub, et sodi olulisel määral, siis paak maha ja puhtaks teha ning ujuk üle vaadata.
Tankimist võib takistda ka õhutustoru ummistus

Mul Nival ka näitas alla 1/2 paaki aiateibaid ja olin sellega harjunud arvestanud.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
mak1
Mudder
Postitusi: 58
Liitunud: E Veebr 11, 2008 2:21 pm
Asukoht: Lõuna-Eesti metsade vahel, Õhne kaldal

Postitus Postitas mak1 »

Landy kirjutas:1)Kontrolli kütuse näidiku (paagi ujuki) töökorras olekut, ilmselt paneb pada.
2)Kuidas sa tead, et sul 5L sees on näidik jama paneb.

Äkki on mingi sete paagi põhjas, mis kallutamisel liikvele läheb ja hakkab ummistam peale voolu. Soovitan esmalt panna tavaline odav läbipistev kütusefilter vahele ja vaadata mis jama sul mootorisse jõuab. Kui selgub, et sodi olulisel määral, siis paak maha ja puhtaks teha ning ujuk üle vaadata.
Tankimist võib takistda ka õhutustoru ummistus

Mul Nival ka näitas alla 1/2 paaki aiateibaid ja olin sellega harjunud arvestanud.
tänud landy. hakkan homme sellega tegelema, ja vaatan kas mõjub.
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17328
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

mak1 kirjutas:ote]

tänud landy. hakkan homme sellega tegelema, ja vaatan kas mõjub.
Näpu otsaga tehnilist kirjandust leiad abiks siit:
http://www.lahe.net/landy/niva/manuals/manuals.htm
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
mak1
Mudder
Postitusi: 58
Liitunud: E Veebr 11, 2008 2:21 pm
Asukoht: Lõuna-Eesti metsade vahel, Õhne kaldal

Postitus Postitas mak1 »

nii nüüd sai siis kütusepump paagist välja võetud ja selgus et pumba küljes olev filter vääga must, ime et küte läbi tuli. pika nuputamise ja ajude ragistamise peale sai lõpuks filter pumba küljest eemaldatud. lihtsalt natuke kruvikeerajaga kangutatud igast küljest ja käes ta oligi. kuna uut panna moment ei olnud siis sai vana kuigi palju puhastatud.
nüüd hommikul sõites oli hoopis teine, ei jäänudki enam nälga´.
kui vaadata ujukit mis näitab kütte kogust siis see näitab küll ei tea mida, igatahes õieti ta küll ei näita. nüüd tuleb vaadata uus filter. mine tea kaua see vana veel kestab.

kas keegi teab kus kohast võiks saada? niva on 1,7i 2003.a.
Ints
Fitting 38"
Postitusi: 374
Liitunud: T Okt 19, 2004 12:23 pm

Postitus Postitas Ints »

See pumba küles olevat sõela mina filtriks ei nimetaks.Minu arust on tegemist kütte puhastamise esimese detailiga,mis peaks suurema sodi kinni püüdma.Peenfilter peaks asuma kapoti all mootori lähedal ja sellist universaalset filtrit peaks saada olema igas korralikult varustatud autovaruosade kaupluses.
Muide,kui see paagis olev sõel oli ikka väga palju sitta täis,siis ei teeks paha kütusepaak korraks maha võtta ja seest korralikult ära puhastada.
mak1
Mudder
Postitusi: 58
Liitunud: E Veebr 11, 2008 2:21 pm
Asukoht: Lõuna-Eesti metsade vahel, Õhne kaldal

Postitus Postitas mak1 »

Ints kirjutas:See pumba küles olevat sõela mina filtriks ei nimetaks.Minu arust on tegemist kütte puhastamise esimese detailiga,mis peaks suurema sodi kinni püüdma.Peenfilter peaks asuma kapoti all mootori lähedal ja sellist universaalset filtrit peaks saada olema igas korralikult varustatud autovaruosade kaupluses.
Muide,kui see paagis olev sõel oli ikka väga palju sitta täis,siis ei teeks paha kütusepaak korraks maha võtta ja seest korralikult ära puhastada.
jah õigust räägid, paagis pumba küljes on ikka sõel mis suuremat sodi korjab, kuid huvitav see et kapoti all ei ole peenfiltrit vahel. sai otsitud ja vaadatud igaltpoolt ja iga nurga alt, aga see mida ei leidnud on kütuse peenfilter!!!

siis oleks vaja hoopis paagis olevad sõela?
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17328
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

See peenfilter mine ja osta ise sinna vahele! Esmalt valine läbipaistev "junn", siis näed mis sodi seal ringleb ja seejärel peale paagi puhastust korralik ja tummine.

Leiad jupid ikka Lada juppide poest- näiteks Veerenni 36L.
Viimati muutis Landy, N Juul 02, 2009 5:36 pm, muudetud 1 kord kokku.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Ints
Fitting 38"
Postitusi: 374
Liitunud: T Okt 19, 2004 12:23 pm

Postitus Postitas Ints »

Ühel 1,7L prisungiga Nival,mida ma näppinud olen,oli tehases paigaldatud metallist korpusega peenfilter.
ardi
Rock Crawler
Postitusi: 911
Liitunud: N Apr 01, 2004 1:47 am
Asukoht: Raplamaa,Juuru

Postitus Postitas ardi »

Ints kirjutas:Ühel 1,7L prisungiga Nival,mida ma näppinud olen,oli tehases paigaldatud metallist korpusega peenfilter.
Pole mina veel kohanud pritsungiga Nivat,millel filtrit vahel pole.Filter on metallist ja hargpritsega mootoritel on ta vasaku lanseri juures küllaltki eesotsas ja filtri vahetamiseks on vajalik mutrivõtmed.
Landy poolt pakutud läbipaistvad plastfiltrid ei sobi,kuna bensiinitorustikus on mitmeatine surve ja lihtne klamberühendus võib järgi anda.
Osutan palgisaagimisteenust mobiilse lintsaekaatriga.
Rendin välja halumasinat Japa 700
5280616
Vasta

Mine “Niva”