Õõts

Tõsisemad ja spetsiifilist laadi tehnilised arutelud erinevate tehniliste sõlmede üle 4x4 liikuri juures. Võta sõna kui tead millest räägid, lahmijad lendavad Idiot Cornerisse.

Moderaatorid: jr, Veiko, erik, Moderators

Kasutaja avatar
Occassion
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 140
Liitunud: E Mär 13, 2006 3:36 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Õõts

Postitus Postitas Occassion »

Tekkis üks küsimus kas keegi on seda ise valmis teinud?

Mul nimelt enda masinal (Chevy Blazer 95.a. S10) sellega veidi jama. Kui tõstsin masinat siis tuli ülemist õõtsa veidi lõigata, et amordi käik õige jääks (st piisavalt pikk ja vastu õõtsa ei oleks) ja nüüd seoses sellega see veidi nõrk. Juhipoolne õõts vajus eile L tähte ja amort sai ka kannatada (tuleb nähtavasti uus osta). Tegelikult võis see juba ka enne juba veidi vajunud olla ja nüüd siis lõplikult kokku vajuda. Aga jah kõik ikka seepärast, et tuli seda veidi lõigata kohast kus tegelikult väga tähtis roll selle tugevusel.

Või on ehk koht kus seda osta saab ja siis juba paremat kui lihtsalt pleki kärakas mis praegu seal originaalis on.

Kui Ise Teha siis näen asja olemust torudest kokku pandud A tähena. Mis peaks piisava tugevuse looma. Vaja on just sellist A tähe kujulist kuna amort peab seal ilusti liikuda saama.

Ehk keegi saab abiks olla selle tegemisel kuna Tallinnas pole kohta ja võimalusi selle tegemiseks? Või oskab soovitada kohta kus küsida?

PS! praegu saab ajutise lahenuduse, et keevitab tugevduse peale aga mind see eriti ei rahulda.

Pildid ka :

Algul originaalis oli asi niimoodi:
Pilt

Ja siis peale tõstmist tuli niimoodi teha - muidu poleks amort liikuda saanud:
Pilt
My Other Car Is a TANK!
GSM +3725113176
Kasutaja avatar
jr
Motorsi Jaak
Postitusi: 5727
Liitunud: K Veebr 19, 2003 10:01 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas jr »

Superliftil on midagi pakkuda 2" tõste komplektist. Nendega jääks ka ilmselt zarniiri töönurk normi piiresse.

http://www.superlift.com/suspension/gm/83-S10.asp

Pilt
+372 5028488
Kasutaja avatar
Occassion
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 140
Liitunud: E Mär 13, 2006 3:36 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Occassion »

jr kirjutas:Superliftil on midagi pakkuda 2" tõste komplektist. Nendega jääks ka ilmselt zarniiri töönurk normi piiresse.

http://www.superlift.com/suspension/gm/83-S10.asp
Tunduvad tõesti olevat just sellised nagu vaja. Aga ei leidnud kusagilt hinnakirja ning kas need on siis niimoodi sellise komplektiga müüa või käib sinna veel miskit muud juurde mida pildidl pole.

Ning kas sellega muide ei saa kiirust paika ajada - saan aru et see selle jaoks nagu mõeldud oleks http://www.superlift.com/accessories/truspeed.asp
My Other Car Is a TANK!
GSM +3725113176
Kasutaja avatar
jr
Motorsi Jaak
Postitusi: 5727
Liitunud: K Veebr 19, 2003 10:01 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas jr »

Tootekood ja Top Partsi.
+372 5028488
Kasutaja avatar
Occassion
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 140
Liitunud: E Mär 13, 2006 3:36 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Occassion »

nii käisin täna Top Partsis ja uurisn maad. Väga rõvedalt kallis on see asi. Isegi nii kallis et jääb ära. Alla 15 kilo seda kätte ei saa. Minupärast võib see superlift nälga jääda ja sponsoriks ma neile igatahes ei hakka. Kohapeal ka Top Partsis vaadati hinda ja öeldu: "üle mõistuse kallis".

Nähtavasti teen selle ise valmis. Tellisin uued õõtsa puksid juba ära ja kui kätte saan siis võtan töö ette.
My Other Car Is a TANK!
GSM +3725113176
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2434
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Postitus Postitas v6sa »

Peaasi, et ARK tehno onude ja ülevaatajate võimalikule küsimusele: "Ise tegid või?" vastaksid võimalikult ausa näoge "Ei, see oli nii juba ammu...",

Sillaosad ei kuulu maanteeliikluses osaleval masinal kodustes oludes modifitseerimisele... Siis seaduse järgi.
Viimati muutis v6sa, E Mai 07, 2007 4:47 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Occassion
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 140
Liitunud: E Mär 13, 2006 3:36 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Occassion »

v6sa kirjutas:Peaasi, et ARK tehno onude ja ülevaatajate võimalikule küsimusele: "Ise tegid või?" vastaksid võimalikult ausa näoge "Ei, see oli nii juba ammu...",

Sillaosad ei kuulu maanteeliikluses osaleval masinal kodustes toludes modifitseerimisele... Siis seaduse järgi.
No aga sellise raha eest ma seda ostma ka ei hakka. Üldiselt tahaks näha seda kes seda üldse ostab sellise raha eest. Ma saan teha ikka ju suht kena kaubandusliku välimusega seega ei tohiks olla nagu mingit probleemi ARK'is.
My Other Car Is a TANK!
GSM +3725113176
Kasutaja avatar
jr
Motorsi Jaak
Postitusi: 5727
Liitunud: K Veebr 19, 2003 10:01 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas jr »

Occassion kirjutas:
v6sa kirjutas:Peaasi, et ARK tehno onude ja ülevaatajate võimalikule küsimusele: "Ise tegid või?" vastaksid võimalikult ausa näoge "Ei, see oli nii juba ammu...",

Sillaosad ei kuulu maanteeliikluses osaleval masinal kodustes toludes modifitseerimisele... Siis seaduse järgi.
No aga sellise raha eest ma seda ostma ka ei hakka. Üldiselt tahaks näha seda kes seda üldse ostab sellise raha eest. Ma saan teha ikka ju suht kena kaubandusliku välimusega seega ei tohiks olla nagu mingit probleemi ARK'is.
Küll ostab. Kõik on rahakotis kinni.
+372 5028488
Kasutaja avatar
Occassion
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 140
Liitunud: E Mär 13, 2006 3:36 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Occassion »

No kas tõesti - Kui trailmaster 6'' tõstesari maksab 25 kilo (kus sees 4 amorti ja igasugu muud rauda mis autole veel külge kruvida) siis 15 kilo labase õõtsa eest maksta on ikka isegi suurele rahakotile LIIGA KALLIS. Ma saan aru kui see maksab miski 6-7 kilo, see oleks juba arusaadav ja mõistlik hind.
My Other Car Is a TANK!
GSM +3725113176
Kasutaja avatar
jr
Motorsi Jaak
Postitusi: 5727
Liitunud: K Veebr 19, 2003 10:01 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas jr »

Occassion kirjutas:No kas tõesti - Kui trailmaster 6'' tõstesari maksab 25 kilo (kus sees 4 amorti ja igasugu muud rauda mis autole veel külge kruvida) siis 15 kilo labase õõtsa eest maksta on ikka isegi suurele rahakotile LIIGA KALLIS. Ma saan aru kui see maksab miski 6-7 kilo, see oleks juba arusaadav ja mõistlik hind.
Igasugu muud rauda küll, aga mitte õõtsasi. Hiigelturu värk, kus nõudmine ületab pakkumisi.
+372 5028488
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2434
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Postitus Postitas v6sa »

Occassion kirjutas: No aga sellise raha eest ma seda ostma ka ei hakka. Üldiselt tahaks näha seda kes seda üldse ostab sellise raha eest. Ma saan teha ikka ju suht kena kaubandusliku välimusega seega ei tohiks olla nagu mingit probleemi ARK'is.
Teeme siin nüüd kohe selgeks, et mina jahutan kodanike isetegemise indu Liiklusseaduse ja Määruse 50 vaimus. Metsas ja mudas - täiesti OK tegevus ja mõistetav. Iseehitatud autoga enamus tõsiseid tegijaid ju võistlebki. Aga tihti pole nendega ka teedele asja. Või vähemalt ei tohiks olla...

Aga kui mingil X-põhjusel juhtub avarii, mille käigus deformeerub sinu hoole ja armastusega kokkukeevitatud õõts, siis seleta neile, et sina pole kaamel... Üsna lihtsalt tehakse tagajärjest (õõtsa deformatsioon avarii käigus) põhjus. Kindlustusel ka mugavam - ei pea maksma.

Et seda peaks arvestama enne legaalse auto modifitseerimist.

Ja pealegi, tegemist ei karistata. Karistatakse vahelejäämisel.

Loomulikult on sihukestelk firmadel suurepärane turg - kõik tahavad saada, vähestel on võimalus. Ja kuna seadusandlus ei luba liiklusesse isetehtud kaupa, siis ongi suurepärane võimalus hinda tõsta.

Kas kellegi on kunagi tõstetud auto ülevaatusel huvi tuntud tõstesarja legaalsuse kohta? Ega vist...
Kasutaja avatar
Occassion
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 140
Liitunud: E Mär 13, 2006 3:36 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Occassion »

v6sa kirjutas: Teeme siin nüüd kohe selgeks, et mina jahutan kodanike isetegemise indu Liiklusseaduse ja Määruse 50 vaimus. Metsas ja mudas - täiesti OK tegevus ja mõistetav. Iseehitatud autoga enamus tõsiseid tegijaid ju võistlebki. Aga tihti pole nendega ka teedele asja. Või vähemalt ei tohiks olla...

Aga kui mingil X-põhjusel juhtub avarii, mille käigus deformeerub sinu hoole ja armastusega kokkukeevitatud õõts, siis seleta neile, et sina pole kaamel... Üsna lihtsalt tehakse tagajärjest (õõtsa deformatsioon avarii käigus) põhjus. Kindlustusel ka mugavam - ei pea maksma.

Et seda peaks arvestama enne legaalse auto modifitseerimist.

Ja pealegi, tegemist ei karistata. Karistatakse vahelejäämisel.

Loomulikult on sihukestelk firmadel suurepärane turg - kõik tahavad saada, vähestel on võimalus. Ja kuna seadusandlus ei luba liiklusesse isetehtud kaupa, siis ongi suurepärane võimalus hinda tõsta.

Kas kellegi on kunagi tõstetud auto ülevaatusel huvi tuntud tõstesarja legaalsuse kohta? Ega vist...
No kuule - ma siiralt ka kahtlen, et meil aktsepteeritakse üldse miskit tõstesarja. Ei tohi ju üldse midagi ise omapead teha (alla keerata asju mis mujal maailmas lubatud).

Ja teine asi on ise tegemisel. Ma ju võiks selle vana õõtsaga edasi sõita ja ka ülevaatuselt saaks läbi. Ainult kas mul on seda sitta sinna alla vaja. Kui see peale esimest suuramat mudaauku mul L tähte vajub. Seega ma teeksin parem uue ja parema ning tugevama.

Mis avariidesse puutub siis on 100x hullemaid masinad teedel mille kõrval isetehtud on lausa pärlid. Pealegi kui see ülemie õõts ära vajub siis ei juhtu tegelikult suurt midagi. Ta jääb kandma amordi peale ja ratas on veidi lääpas all. Aga sõita saab kuigi ei soovitaks, sest hiljem vaja uus amort ja siis uus rehv jne..

Ma kohe kahtlen, et keegi kes sama asja ette võtaks mis ma ära teinud olen siis ta läheks kindlasti sama teed ja laseks selle teha või teeks ise. Sest lepime kokku hind on ju liiga krõbe, et seda omale ostma hakata. Ainuke asi mida osta on puksid. Need on juba ka tellitud.

Ja viimaseks ei ole vaja möliseda teemal kui keegi kavatseb midagi ise teha - vähemalt enne kui pole näinud tuleks möla maha võtta. Ma saan aru kui oled ise midagi sellist valmis teinud ja hakkad kaasa rääkima mis hea või mis halb aga niisama möla ajada seaduse poole pealt pole vaja. Maailmas on liiga palju asju mis on keelatud - ja kas see on kunagi kedagi takistanud.
My Other Car Is a TANK!
GSM +3725113176
Kasutaja avatar
rommi
afroäi
Postitusi: 1931
Liitunud: P Veebr 15, 2004 12:59 am
Asukoht: California

Postitus Postitas rommi »

Occassion kirjutas: Ja viimaseks ei ole vaja möliseda teemal kui keegi kavatseb midagi ise teha - vähemalt enne kui pole näinud tuleks möla maha võtta. Ma saan aru kui oled ise midagi sellist valmis teinud ja hakkad kaasa rääkima mis hea või mis halb aga niisama möla ajada seaduse poole pealt pole vaja. Maailmas on liiga palju asju mis on keelatud - ja kas see on kunagi kedagi takistanud.
kle, calm down esiteks... sulle tehti vaid soovitusi. IFSi legaalne tõstmine on kirves, sellest on siin varemgi juttu olnud. Eriti veel, kui detailid tuleb USAst tellida, kus pool hinnast on transport.
IFS õõtsa pole minuteada siin keegi ise teinud. Isegi mikidemaal ei tehta neid ise vaid ikkagi suht käputäie spets tootjate poolt. Ja nüüd kus sa teed oma vanal õõtsal sellise modi millepeale see kokku vajub, siis on igati õigustatud, et su uus leiutis saab veel erilise tähelepanu osaks.
EV antakse muide ka ümberehituslube. Teed õõtsa valmis, viid koos joonistega arki ja seal otsutatakse. Infoks veel, et tõstesarju VÕIB kasutada, kõike võib teha... aga auto passiandmetest kõrvale kaldudes muutub vajalikuks luba. Lihtne.

Edu ehtamisel ja ära kedagi ära tapa! Isetehtud õõtsadega maanteel sõita ei soovita!

PS! kas ülemise õõtsa ja käändmiku vahele mingit puksi poleks saanud lasta teha?
Rommi / near Rubicon with Cherokee XJ '00 Long Arm
GC
Rock Crawler
Postitusi: 545
Liitunud: T Nov 16, 2004 4:02 pm
Asukoht: keskel

Postitus Postitas GC »

Tegelikult ei maksa nende iseleiutajate naha vahele ka väga pugeda.
Tean inimesi, kes juba sügaval vene ajal ehitasid gaasamorte, valasid aluvelgi ja imesid mingist olematust lada või mosse mootorist 150 hp välja.
Häda on ainult selles, et need vennad peavad kogu aeg tõestama, et nad kaelkirjakud pole!
gaz fs 1
Kasutaja avatar
Veiko
I know how to fix stuff
Postitusi: 1196
Liitunud: R Sept 02, 2005 6:21 pm
Asukoht: Teel kuhugi...

Postitus Postitas Veiko »

Eestis tehakse igasuguseid toredaid asju.RS motorsport teeb Tõrvas toruraamiga võistlus ja hobi bagisid.Seal on ka õõtsad torudest kokku keevitatud.Ainult ennem kui midagi tehakse uuritakse asja põhjalikult.
Kontaktid leiad www.rsmotorsport.ee

Veiko
+372 5232468

Life is short drive hard.

Ronin off-road-i meeskond
Vasta

Mine “Modifikatsioonid edasijõudnutele”