Dana sildadel oleks vaja ülekannet muuta?

Tõsisemad ja spetsiifilist laadi tehnilised arutelud erinevate tehniliste sõlmede üle 4x4 liikuri juures. Võta sõna kui tead millest räägid, lahmijad lendavad Idiot Cornerisse.

Moderaatorid: jr, Veiko, erik, Moderators

Vasta
Taff
Rookie
Postitusi: 11
Liitunud: N Juun 15, 2006 10:35 am
Asukoht: Saue

Dana sildadel oleks vaja ülekannet muuta?

Postitus Postitas Taff »

Dodge Ram 1500 pickup 5,2L Dana sildadel oleks vaja ülekanne 3.54 muuta 4.09 kes sellise asja võiks ära teha? Kui see mingi suur teadus ei ole, siis saaks ise ka hakkama aga parem oleks, kui teeks seda kogemustega Teadjamees?
RAM 1500 PICK-UP 96
tanel
Rock Crawler
Postitusi: 961
Liitunud: K Mär 29, 2006 11:23 am
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas tanel »

Kui sa väga kodus selles teemas ei ole, ilmselt ei taha sa seda ise teha. (Mina ka ei taha.)
http://www.pirate4x4.com/articles/tech/ ... Gear_Setup peaks andma hea ettekujutuse, millega tegemist. St see on vähe asisem lugemine, foorumites taotakse lihtsalt kella n00b'ide sarnastele küsimustele, et "EI SA EI TAHA SEDA ISE TEHA!"

A meibi olen ma lihtsalt jobu ja kardan ilmaasjata. Siiski, ma ise pöörduks ntx toppartsi Aare Karu poole, ta seal rohkem veermiku poolel.
tegime pulli, aitab
Kasutaja avatar
erik
Aktiivne Pikendus
Postitusi: 2776
Liitunud: L Juul 23, 2005 11:05 pm
Asukoht: Jõe laboratoorium

Postitus Postitas erik »

Kui kunagi varem pole teinud siis tänavaauto ülekandesse ma küüsi ei ajaks (hakkab undama, lõtkuma või kulub valesti sisse)
Tõenäosus, et tigu ja taldrik kohe paika istuvad on ameeriklaste juures äärmiselt ebatõenäoline, raske pole mitte demonteerimine ja monteerimine, vaid hambumuse häälestamine.

Vajalikud on järgmised tööriistad ja vahendid:

Kõik mõeldavad võtmed.
Muud elementaartööriistad.
Värv või märkekriit.
Suur dünovõti 50 - 300 nm.
Nihtkaliiber ja hea oleks, kui on statiiviga mõõtekell.
Pilukaliiber
Laagri tõmmits a.la selline, nagu on teemas "avatud difri vahetamine LSD vastu"
Suur valik kaliiberseibe (midagi tuleb tavaliselt uute ülekannete ja laagrikomplektiga kaasa).
Koostmise ja reguleerimise käsiraamat (mingi puklett on ka tavaliselt aftermarket ülekandega kaasas).
Hea oleks selleks tööks sild alt ära võtta, kuid saab ka all teha.

Mees, kes on palju meie ja teiste võistlejate ülekandeid lapanud:

Kuuno
5031113

Temaga suhtlemisel ole kannatlik.
P.S. Kuuno ainult koostab ja reguleerib difri või silla eraldi, autot ennast ta näha ei taha!
Mehega viimati suheldud u. 6 kuud tagasi.
Asju ehitatakse korralikult ja teemasse lähenetakse süviti!

Erik Metsis, Mudanägu aastast 1999.
Kasutaja avatar
erik
Aktiivne Pikendus
Postitusi: 2776
Liitunud: L Juul 23, 2005 11:05 pm
Asukoht: Jõe laboratoorium

Postitus Postitas erik »

Mõnda aftermarket ülekannet ei saagi ideaalselt jooksma, lihtsalt kvaliteet on väga kõikuv.
Asju ehitatakse korralikult ja teemasse lähenetakse süviti!

Erik Metsis, Mudanägu aastast 1999.
Taff
Rookie
Postitusi: 11
Liitunud: N Juun 15, 2006 10:35 am
Asukoht: Saue

Postitus Postitas Taff »

Tänud!
Karu on juba tuttav mees ja Kuunoga proovin suhelda.
RAM 1500 PICK-UP 96
Kasutaja avatar
jr
Motorsi Jaak
Postitusi: 5727
Liitunud: K Veebr 19, 2003 10:01 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas jr »

Vaata, et teole uus surveseib (Crush Sleeve) läheks. Vana ära kasuta, mida iganes remondimees sulle räägib. Surveseib on ainus asi, mis teomutri õige väändega kinni laseb keerata ja seda ka kinni hoiab.

Kui ise hakkad tegema, siis võin juhendada. Olen küllaga difreid vahetanud, ülekandeid vahetanud ja undama pole ükski jäänud. Kannatust peab olema ainult. Kuna lahti kokku lappamist on omajagu, enne kui hambumise õigeks saab ja lõtkud välja. Et elu lihtsam oleks, võta ka diff Master Kit ligi, saad ka uued laagrid sisse visata koos simmeritega ja hunnikus reguleerimisseibe ning ka teole surveseibi.

http://www.drivetrain.com/bearingkit.html
+372 5028488
Vasta

Mine “Modifikatsioonid edasijõudnutele”