Pikapi kasti asendamine

Tõsisemad ja spetsiifilist laadi tehnilised arutelud erinevate tehniliste sõlmede üle 4x4 liikuri juures. Võta sõna kui tead millest räägid, lahmijad lendavad Idiot Cornerisse.

Moderaatorid: jr, Veiko, erik, Moderators

Vasta
rnx69
Mudder
Postitusi: 60
Liitunud: K Dets 29, 2010 11:28 am

Pikapi kasti asendamine

Postitus Postitas rnx69 »

Kiusasin küll juba meie transpordiametit ja ootan vastust, aga küsin ka siinsete kodanike kogemust, ehk oskab keegi juba eos nüanssidest pajatada.

Nimelt tänu "hoolsale" kunagisele omanikule koosneb kastika kast hetkel ainult pahtlist ja roostest ja väga selle keevitamisel pointi ei näe ja uut paremat otsida ilmselt ka pointi pole. Tekkis mõte asendada veokast lahtise platega, millele vajadusel saaks ka kõrgendused lisada. Mujalilmas suhteliselt levinud modifikatsioon iseenesest.

Nüüd küss, kas keegi siit on sarnase ümberehitusega juba millalgi MNT härraste kadalipu läbinud ja oskab veidi valgustada, millega kebereerima hakatakse. Eeldan, et igasugused servade ümarusraadiused ja väljaulatuvad osad nõuetele vastavad, tuled-viled õige paigutuseja õigete tähistega on, siis kobinaks väga põhjust ei tohiks olla, avaldus, härraste poolne nõuetele vastavuse kontroll ja sissekanne passi? Auto ise on N1G kategooriaga, see vist võiks ka veidi leebemaid nõudeid tähendada, kuna kasti puhul on tegu kaubaruumiga ning auto puhul tegu kaubikuga.

Segane teema on minu jaoks auto gabariitide muutmine, kunagi, kui MNT tehnoosakonnast selle kohta küsisin, siis sõiduauto puhul oli nende arvamus, et laius ei tohi muutuda, seni, kuni ümberehitus peeglitest väljapoole ei ulatu, on kõik okei. Pikkuse osas sotti ei saanudki. Kas kellelgi on aimu, kas on mõistuse piires sõiduki pikkust võimalik passis muuta (näiteks uus pealisehitus on 100mm pikem, kui kast)?
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17317
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Pikapi kasti asendamine

Postitus Postitas Landy »

Mis aasta auto? millal on auto Eestis esmaregistreeritud?
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
rnx69
Mudder
Postitusi: 60
Liitunud: K Dets 29, 2010 11:28 am

Re: Pikapi kasti asendamine

Postitus Postitas rnx69 »

Auto 2005 ja uuena meitemaalt soetatud ka.
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17317
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Pikapi kasti asendamine

Postitus Postitas Landy »

Siis õnneks ei rendus sellle veel paljud eruonormid ja kui auto gabariidid ei muutu,siis mina vahetaks selle külma kõhuga välja ning asi mutt.
Kui plaan pikemaks/iaiemaks teha, siis teine lugu ja vaja tehnoosakonnast saada kinnitus..
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
rnx69
Mudder
Postitusi: 60
Liitunud: K Dets 29, 2010 11:28 am

Re: Pikapi kasti asendamine

Postitus Postitas rnx69 »

No mul endal tegelikult käis ka korra peast läbi see mõte, et kui viskan lihtsalt plate peale koos kõrgendustega, siis peaks see tegelikult olema veokast, ning auto olemust sisuliselt muudetud pole. Samas ülevaatuselt saadeti tagasi, kui hingedest ilma tööriistadeta eralduv tagaluuk puudu oli, väitega, et olla omavoliline muudatus ning auto peab komplektne olema. Kui ütlesin, et luuk käib kiirkinnitustega ära näiteks pikema veose vedamiseks, siis leiti kohe järgmise probleemina nõuetele mitte vastava ümardusraadiusega servad ning kästi ikkagi luugiga koos tagasi tulla.

Kusagilt on justkui meelde jäänud, et gabariidid võisid miski piiratud arv millimeetreid peale "lisavarustuse" paigaldamist passis olevatest erineda, äkki oskab keegi ka seda kommenteerida. Tehnonõuetest seda otseselt välja ei loe.
Kasutaja avatar
Etzi
Fitting 38"
Postitusi: 344
Liitunud: T Nov 15, 2016 8:43 am
Asukoht: Pealinn või Andineeme

Re: Pikapi kasti asendamine

Postitus Postitas Etzi »

Peaks olema 300mm, mul mõõdeti tagavararatta kandur koos rattaga üks kord üle.
…life is random, so am I…
TLC80
rnx69
Mudder
Postitusi: 60
Liitunud: K Dets 29, 2010 11:28 am

Re: Pikapi kasti asendamine

Postitus Postitas rnx69 »

Ma eeldan muidugi, et see 300mm puudutab stangesid jms muidugi. Etzi, ega sul tehnonõuetest või mujalt mingit paberil viidet sellele 300mm reeglile pole?

Eks vist kõige ohutum on siiski lähtuda tehase kasti gabariitidest ning see võiks vältida igasugused "möhh" situatsioonid ülevaatusel :)
Kasutaja avatar
Etzi
Fitting 38"
Postitusi: 344
Liitunud: T Nov 15, 2016 8:43 am
Asukoht: Pealinn või Andineeme

Re: Pikapi kasti asendamine

Postitus Postitas Etzi »

rnx69 kirjutas:
R Sept 09, 2022 2:14 pm
Etzi, ega sul tehnonõuetest või mujalt mingit paberil viidet sellele 300mm reeglile pole?
https://www.riigiteataja.ee/akt/116062011008
Lisa 1, 4.4.1.2, nagu mina sellest aru sain.

Ja nagu ma oma jahmatuseks leidsin, vahepeal on taas seadust ja lisasid muudetud... :lol:
rnx69 kirjutas:
R Sept 09, 2022 2:14 pm
Eks vist kõige ohutum on siiski lähtuda tehase kasti gabariitidest ning see võiks vältida igasugused "möhh" situatsioonid ülevaatusel :)
Mõistlik, siis ei tohiks kellelgi sellega ka küsimusi tekkida.
…life is random, so am I…
TLC80
rnx69
Mudder
Postitusi: 60
Liitunud: K Dets 29, 2010 11:28 am

Re: Pikapi kasti asendamine

Postitus Postitas rnx69 »

Etzi kirjutas:
R Sept 09, 2022 2:39 pm
rnx69 kirjutas:
R Sept 09, 2022 2:14 pm
Etzi, ega sul tehnonõuetest või mujalt mingit paberil viidet sellele 300mm reeglile pole?
https://www.riigiteataja.ee/akt/116062011008
Lisa 1, 4.4.1.2, nagu mina sellest aru sain.

Ja nagu ma oma jahmatuseks leidsin, vahepeal on taas seadust ja lisasid muudetud... :lol:
rnx69 kirjutas:
R Sept 09, 2022 2:14 pm
Eks vist kõige ohutum on siiski lähtuda tehase kasti gabariitidest ning see võiks vältida igasugused "möhh" situatsioonid ülevaatusel :)
Mõistlik, siis ei tohiks kellelgi sellega ka küsimusi tekkida.
Njaa, ühesõnaga nagu ma aru saan, kehtib see pikkuse puhul ainult ning seda siis teoorias 300+300 mm, eeldusel, et tegu on teisaldatava osaga. Kustmaalt muidugi see teisaldatavuse piir jookseb, on ilmselt common sense küsimus.
Kasutaja avatar
Etzi
Fitting 38"
Postitusi: 344
Liitunud: T Nov 15, 2016 8:43 am
Asukoht: Pealinn või Andineeme

Re: Pikapi kasti asendamine

Postitus Postitas Etzi »

Seaduse tõlgendamisel ma paraku abiks olla ei oska ja jätaks selle parem juristidele… :lol:
…life is random, so am I…
TLC80
Vasta

Mine “Modifikatsioonid edasijõudnutele”