Mõtle enne kui ostad

Postid, mis kuhugi mujale ei sobi.

Moderaator: Moderators

vreps
Fitting 38"
Postitusi: 294
Liitunud: E Okt 10, 2016 11:42 am
Asukoht: Tartu

Re: Mõtle enne kui ostad

Postitus Postitas vreps »

v6sa kirjutas:
E Jaan 10, 2022 8:31 am
vreps kirjutas:
P Jaan 09, 2022 1:06 pm
...
Aga pane näiteks oma liitiumakuga el.drell või mõni muu tööriist välja külma kätte ja vaata palju järgi jääb.
Niipalju kui ma seda asja saunas naiste käest kuulnud olen siis elektritoolide akul on külmumise vältimiseks mingi soojendus ja kuumenemise vältimiseks jahutusventikad. Huvitav mille pealt need käivad :lol:
Sõitnud ikka oled mõnega? Reaalsuses ei juhtu midagi drastilist, kui suurenenud küttevajadusest ja veeretakistusest tekkinud täiendava energiakulu katmise vajadus välja arvata. Analoogselt sisepõlemismootoriga autodega: kütusekulu kasvab.

Kuniks seinas on, ei juhtu uuematega suurt midagi - soojendavad-jahutavad end võrguvoolu pealt. Jah, see tuleb küll kinni maksta, aga nii tuleb ka sisepõlemismootori soojendamine kütust põletades kinni maksta (vihje uute turbodiislite lisasoojenduse vajadusele külmas).

Elektriauto ei ole see, millega minnakse kolmeks nädalaks võrgust välja. Selleks on teised masinad. Mistõttu elektriauto ei sobi igaühele. Aga kas need, kellele sobib, ikka tohivad kasutada?
Kujuta ette olen küll.
Aga kui see tesla peale vähem kui 20 min. ketsi andmist saksa bahnil ütleb, et aku on üle kuumenenud ja hakkab võimsust piirama siis on hapu värk.
Ja mul on täiesti savi mida keegi kasutab. Seda muidugi juhul kui tegemist pole minu omandiga ja mille kasutamine pole eelnevalt kooskõlastatud.
Kõikidel on õigus oma arvamusele ja kui mõnele see ei meeldi pole see absoluutselt minu probleem.
Alles siin oli juttu, et el. eelsoojenduse kasutamine tänaste hindadega on päris valus ja nüüd kodanik Võsa soovitab elektritooli kogu aeg seinas hoida. :lol:
numerus stultorum, infinitus est
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Mõtle enne kui ostad

Postitus Postitas v6sa »

Kui nüüd paanika maha võtta ja natuke ajusid rakendada, siis pole elektriga soojendamine nii kallis ühti :roll: Ka elektriautot ei pea laadima tipuhinna ajal. Aga võib, kui seda on vaja.

Nii, nagu autot ei pea tankima küla kalleimast tanklast, aga võib.

Üle kuumenema kipuvad tõsisel päheandmisel ka bensukad, (korras) turbodiislid vähem. Et kus siin murekoht on selle foorumi kontekstis? Akuasjade kalduvus koormamisel kuumeneda ei tohiks nüüd küll ühtegi tehnikainimest üllatada.

Sellega olen igati nõus, et keskmine tänane autoreklaam on mõeldud ajudeta asjatundmatule, kes kõike esitatut võtab tõena. Millal te viimati nägite mõnda reklaami, kus ei rõhutud emotsioonile, vaid reaalsele mõõdetavale faktile? Kui tahta müüdavas kaubas selgusele jõuda, tuleb ise vastikult palju pingutada.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
ahto42
Rock Crawler
Postitusi: 939
Liitunud: T Mai 11, 2010 7:49 am
Asukoht: Tartu-Luunja

Re: Mõtle enne kui ostad

Postitus Postitas ahto42 »

Ja kõik hakkavad ju öiselsel laadima oma särtsukaid. füüsika seaduste vastu ei saa.
Käis mu juures Tarfurgo mees. Rääkis uuest särtsu scannist, ulme. Vesijahutusega laadimispistik, suur nagu ämber jne. Tehase insener arvutas välja, et neil tehase peakaitse sama võimsusega kui selle scanni kiirlaadimiseks vajalik võimsus. Seda siis ühe masina jaoks.
X-trail.
Servemet OÜ
Sepa 21 Tartu
Puurid, keermepuurid/-lõikurid, freesid, laagrid, treiterad, trei/freespingi tarvikud jne.
http://www.serve.ee
vreps
Fitting 38"
Postitusi: 294
Liitunud: E Okt 10, 2016 11:42 am
Asukoht: Tartu

Re: Mõtle enne kui ostad

Postitus Postitas vreps »

ahto42 kirjutas:
E Jaan 10, 2022 11:34 am
Ja kõik hakkavad ju öiselsel laadima oma särtsukaid. füüsika seaduste vastu ei saa.
Käis mu juures Tarfurgo mees. Rääkis uuest särtsu scannist, ulme. Vesijahutusega laadimispistik, suur nagu ämber jne. Tehase insener arvutas välja, et neil tehase peakaitse sama võimsusega kui selle scanni kiirlaadimiseks vajalik võimsus. Seda siis ühe masina jaoks.
IRW aga võib ju ka tavalaadijaga, nädalaga saab vast hakkama või olen liiga optimistlik :lol:
Muide see EQS ,mille kohta eespool märkisin, et see on ainuke mis mulle sobiks va. hind, vajab ka oma hüpersuperinnovaatilise kõrgepingeaku kiirlaadimiseks vähemalt 200KW võimsusega laadijat.
Viimati muutis vreps, E Jaan 10, 2022 12:44 pm, muudetud 1 kord kokku.
numerus stultorum, infinitus est
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Mõtle enne kui ostad

Postitus Postitas v6sa »

Hakatakse laadima siis, kui on odavam;) Nii, nagu märkimisväärne hulk inimesi täna sendi võrra odavama kütuse järgi sõidab linna teise otsa.

Aga füüsikaseaduste ei saa tõesti - ei ole vahet, milline on energia salvestamise viis - seda kulub samas suurusjärgus. Täna on üles ehitatud vedelkütuse tootmise ja jaotamise süsteem, mis töötab üsna efektiivselt. Elektriga oleme suures plaanis samas kohas, kus vedelkütusega oldi sajand tagasi. Midagi nagu on, aga maru nigel.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
vreps
Fitting 38"
Postitusi: 294
Liitunud: E Okt 10, 2016 11:42 am
Asukoht: Tartu

Re: Mõtle enne kui ostad

Postitus Postitas vreps »

v6sa kirjutas:
E Jaan 10, 2022 12:44 pm
Hakatakse laadima siis, kui on odavam;) Nii, nagu märkimisväärne hulk inimesi täna sendi võrra odavama kütuse järgi sõidab linna teise otsa.

Aga füüsikaseaduste ei saa tõesti - ei ole vahet, milline on energia salvestamise viis - seda kulub samas suurusjärgus. Täna on üles ehitatud vedelkütuse tootmise ja jaotamise süsteem, mis töötab üsna efektiivselt. Elektriga oleme suures plaanis samas kohas, kus vedelkütusega oldi sajand tagasi. Midagi nagu on, aga maru nigel.
No sada+ aastat tagasi müüdi bensiini üldse apteegis.
numerus stultorum, infinitus est
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Mõtle enne kui ostad

Postitus Postitas v6sa »

vreps kirjutas:
E Jaan 10, 2022 12:45 pm
No sada+ aastat tagasi müüdi bensiini üldse apteegis.
Sajand tagasi enam õnneks mitte, aga põhjusmõtteliselt olid mingit plahvatusohtlikku kütus tarbivat ja sagedasti rikkiminevat automobiili propageerivad inimesed ikka normaalse tänavakulutaja jaoks opakad.

Hobusega saad ikka igal pool hakkama!

:mrgreen:
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
vreps
Fitting 38"
Postitusi: 294
Liitunud: E Okt 10, 2016 11:42 am
Asukoht: Tartu

Re: Mõtle enne kui ostad

Postitus Postitas vreps »

v6sa kirjutas:
E Jaan 10, 2022 2:09 pm
vreps kirjutas:
E Jaan 10, 2022 12:45 pm
No sada+ aastat tagasi müüdi bensiini üldse apteegis.
Sajand tagasi enam õnneks mitte, aga põhjusmõtteliselt olid mingit plahvatusohtlikku kütus tarbivat ja sagedasti rikkiminevat automobiili propageerivad inimesed ikka normaalse tänavakulutaja jaoks opakad.

Hobusega saad ikka igal pool hakkama!

:mrgreen:
Kirjutasingi et 100+aastat
Ja neid teisi on ka mõni vajadusel võtta. :D 8)
Muidugi need ju peeretavad ja karta on, et gretaiinide tungival soovil päikesevalitsus paneb mingi keelu peale ja ongi kirdõkk sellega.
numerus stultorum, infinitus est
Kasutaja avatar
ahto42
Rock Crawler
Postitusi: 939
Liitunud: T Mai 11, 2010 7:49 am
Asukoht: Tartu-Luunja

Re: Mõtle enne kui ostad

Postitus Postitas ahto42 »

vreps kirjutas:
E Jaan 10, 2022 12:41 pm
ahto42 kirjutas:
E Jaan 10, 2022 11:34 am
Ja kõik hakkavad ju öiselsel laadima oma särtsukaid. füüsika seaduste vastu ei saa.
Käis mu juures Tarfurgo mees. Rääkis uuest särtsu scannist, ulme. Vesijahutusega laadimispistik, suur nagu ämber jne. Tehase insener arvutas välja, et neil tehase peakaitse sama võimsusega kui selle scanni kiirlaadimiseks vajalik võimsus. Seda siis ühe masina jaoks.
IRW aga võib ju ka tavalaadijaga, nädalaga saab vast hakkama või olen liiga optimistlik :lol:
Muide see EQS ,mille kohta eespool märkisin, et see on ainuke mis mulle sobiks va. hind, vajab ka oma hüpersuperinnovaatilise kõrgepingeaku kiirlaadimiseks vähemalt 200KW võimsusega laadijat.
Unustasin mainida, et laadimispistik kaalus ka paarkümmend kilo.
X-trail.
Servemet OÜ
Sepa 21 Tartu
Puurid, keermepuurid/-lõikurid, freesid, laagrid, treiterad, trei/freespingi tarvikud jne.
http://www.serve.ee
vreps
Fitting 38"
Postitusi: 294
Liitunud: E Okt 10, 2016 11:42 am
Asukoht: Tartu

Re: Mõtle enne kui ostad

Postitus Postitas vreps »

ahto42 kirjutas:
E Jaan 10, 2022 11:34 am


Unustasin mainida, et laadimispistik kaalus ka paarkümmend kilo.
Tuleb igal pool leida üles ka päikeselisem pool, antud juhul hoiab kokku jõusaali raha.
numerus stultorum, infinitus est
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud
Postitusi: 2863
Liitunud: N Sept 06, 2007 8:26 pm
Asukoht: Kallavere, kui just ära ei ole.

Re: Mõtle enne kui ostad

Postitus Postitas totu »

jaan mmc kirjutas:
P Jaan 16, 2022 9:54 am
Akadeemik Endel Lippmaa selgitab miks ei tasu peljata sisepõlemismootoreid. https://manaratas.ee/akadeemik-lippmaa- ... t-jama-on/
Mida Ta ka teab, kuulake poliitikuid, nemad teavad kogu tõde, kõige kohta. tegelikult küll ainult koalitsioonipoliitikud.
Tehtud, mõeldud.
vreps
Fitting 38"
Postitusi: 294
Liitunud: E Okt 10, 2016 11:42 am
Asukoht: Tartu

Re: Mõtle enne kui ostad

Postitus Postitas vreps »

jaan mmc kirjutas:
K Jaan 26, 2022 8:24 pm
Hiljemalt 8a. pärast võetakse ilmselt nwo unistustes inimestelt autod, muudmoodi pole seda tulevikunägemust võimalik tõlgendada. https://www.youtube.com/watch?v=tHOmnDw_TYc&t=72s
Tuu om mingi aige obese unenägu sial, latsekestõst om kahhju.
numerus stultorum, infinitus est
ivo86
Off Roader Wannabe
Postitusi: 27
Liitunud: K Jaan 16, 2013 3:53 pm

Re: Mõtle enne kui ostad

Postitus Postitas ivo86 »

Kuulge mis siin foorumis toimub? Kas para-olümpia foorum pandi kinni või on "üks imelik igas foorumis" aktsioon see?
Audiklubis on miski "forsin", auto24 foorumis on ka oma kloun, jne.

Ma pole vastu, põnev lugeda - nagu loomaaias ahve vaataks. Aga tehke talle miski oma sektsioon kuskile siis.
vreps
Fitting 38"
Postitusi: 294
Liitunud: E Okt 10, 2016 11:42 am
Asukoht: Tartu

Re: Mõtle enne kui ostad

Postitus Postitas vreps »

ivo86 kirjutas:
E Jaan 31, 2022 1:41 pm
Kuulge mis siin foorumis toimub? Kas para-olümpia foorum pandi kinni või on "üks imelik igas foorumis" aktsioon see?
Audiklubis on miski "forsin", auto24 foorumis on ka oma kloun, jne.

Ma pole vastu, põnev lugeda - nagu loomaaias ahve vaataks. Aga tehke talle miski oma sektsioon kuskile siis.

Mida sa kobised siin Forsini kohta. Mees on teinud oma Audist tõsiseltvõetava maasturi mida poleks ka siin foorumis häbi tutvustada ja kui tal ongi mingi kiiks siis me kõik oleme omamoodi imelikud kellegi teise arvates. Tehniliste teadmiste poolest on ta tase omaette
Kui su põhitegevus on kusagilt foorumist kloune otsida siis mine näiteks riigikogu kodulehele ja ei pea ennast rohkem vaevama raskete otsingutega.
numerus stultorum, infinitus est
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Mõtle enne kui ostad

Postitus Postitas v6sa »

ivo86 kirjutas:
E Jaan 31, 2022 1:41 pm
...
Ma pole vastu, põnev lugeda - nagu loomaaias ahve vaataks. Aga tehke talle miski oma sektsioon kuskile siis.
See ongi personaalne nurgake :mrgreen:
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Vasta

Mine “Ajaviide ja muidu huvitav jutt”