Andke nõu...

Oled huviline ja alles avastad enda jaoks 4x4 maailma või oled juba tõsine remondimees ning soovid jagada oma teadmisi siis siin saab küsida abi ja ka vastata tehnilist laadi küsimustele.

Moderaatorid: jr, Maasturid, margus4x4ee, boob, Stupiduser, Veiko, hulkur, kala, ennukas, Daniel, erik, Moderators

Kasutaja avatar
LR90
I live off from the mud
Postitusi: 1563
Liitunud: T Dets 28, 2004 1:55 pm
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: Andke nõu...

Postitus Postitas LR90 »

võsa, mul on Volvo 745 ´91, ls 791 tkm, kaks korda on küljekarpe vahetatud, aga tehnika toimib,
minu käes 503 tkm. Vanasti tehti autod vastupidavateks, nüüd, et ostaksid ruttu uue auto :)
Edasi näeme, kumma süda enne seisma jääb, kas minu või tema. :(
kui suureks saan, hakkan DEFENDERIKS
Metsakutsu
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 113
Liitunud: R Juun 05, 2020 10:42 pm

Re: Andke nõu...

Postitus Postitas Metsakutsu »

Täna sain tuttavalt teada (kellel jeep gc wj 4.7 bens + lpg), et tal masina esimese silindris surve 0, teised alla normi ja viimaseks klapid läbi põlenud. Kui ei eksi siis paari aasta eest sai mootor ära vahetatud.
Hetke seisuga siis pigem jätan selle 5.7 bens + lpg välja, et vältida sama probleemi mis tuttaval kuigi mõnus oleks küll lpg pealt sõita (soodne) kuid kui sama viga peaks tulema siis annab ikka seda raha sisse laduda.
Hetkel hinnapiiriks paneks 6k€ mille eest võiks saada normaalse gc või touaregi kuigi vaatan veel, mis sellise summa ette leiab.

Võib julgelt soovitada ka, mida võiks veel antud hinnaga vaadata.
Kasutaja avatar
ahto42
Rock Crawler
Postitusi: 935
Liitunud: T Mai 11, 2010 7:49 am
Asukoht: Tartu-Luunja

Re: Andke nõu...

Postitus Postitas ahto42 »

v6sa kirjutas:
E Mai 31, 2021 6:01 pm
Khm, need igasugus värdseadmed võimaldavad suurlinnades hingamiskõlbulikku õhku tarbida ning ülipikkade hooldusvälpadega optimeeritakse tootja kulusid. Vähesed autokasutajad plaanivad täna ostetavat sõidukit kasutada inimpõlve või miljon kilomeetrit. Väidetavalt üle poole autodest utiliseeritakse enne nende tegeliku tehnilise kasutusea lõppu avarii või korrosiooni tõttu. Mistõttu tootjal on kasulik keskenduda lõviosa ostjate murede lahendamisele ja meiesugustega tegelemine jäetakse juriidilisele osakonnale. :mrgreen:

no tehase välpa järgides võiks ikka rohkem kui 104k km ilma saalede ja vända liini persse minemata.
X-trail.
Servemet OÜ
Sepa 21 Tartu
Puurid, keermepuurid/-lõikurid, freesid, laagrid, treiterad, trei/freespingi tarvikud jne.
http://www.serve.ee
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Andke nõu...

Postitus Postitas v6sa »

ahto42 kirjutas:
E Mai 31, 2021 10:46 pm
...
no tehase välpa järgides võiks ikka rohkem kui 104k km ilma saalede ja vända liini persse minemata.
Nõus. Aga ... Palju neid juhtumeid on olnud? Kui alla 10% toodetud autodest, siis selleks on juriidiline osakond ja turundus, kes "probleemi vaiba alla pühivad". :mrgreen:

Täpselt nii, nagu Toyota vahetas kobisemata välja oma diiselmootoreid ka peale garantiiaja lõppu, kui need kolmanda õlivahetuse eel õhku lendama kippusid nullindate lõpus. Väidetavalt tuli kontsernile odavam, kui kohtus käia;)

Tasub mõista, et enamus tänase maailma autokasutajatest ei ole nõus maksma ei rahas ega ajas selle eest, et keegi kusagil saaks nende poolt mõnda aega kasutatud toodet tarbida. Laenurahale ehitatud majandusmullis ei maksa keegi täiendava hoolikuse eest ja seetõttu on riigi nõuetele vastava või turunduse soovitusel sellest veidi pikema garantiiaja vastu lööv toode puhas kahjum tootjale.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
vreps
Fitting 38"
Postitusi: 294
Liitunud: E Okt 10, 2016 11:42 am
Asukoht: Tartu

Re: Andke nõu...

Postitus Postitas vreps »

ahto42 kirjutas:
E Mai 31, 2021 3:43 pm
Samas, ega see Euro 6 VM Motori 3.0 crd ka eriline vastupidavuse etalon ole. Ainult kui iga 10k õlivahetust teha siis on lootust, et 200k välja veab. Samas Euro 5 on vastupidavam.
viewtopic.php?f=19&t=78121&start=15
Ma saan aru, et siin oli küsimus ja teemaarendus wk(wh)1 põlvkonnast ja sellel on mersu diisel mitte makaroniõgijate üllitis. Mis õlivahetusvälpa puutub, siis ma millegipärast arvan, et siin seltskonnas ei kasutata seda tobedat longlife.
numerus stultorum, infinitus est
laurz
Rock Crawler
Postitusi: 551
Liitunud: P Jaan 10, 2010 6:40 pm
Asukoht: Tartu

Re: Andke nõu...

Postitus Postitas laurz »

Metsakutsu kirjutas:
E Mai 31, 2021 10:03 pm
Täna sain tuttavalt teada (kellel jeep gc wj 4.7 bens + lpg), et tal masina esimese silindris surve 0, teised alla normi ja viimaseks klapid läbi põlenud. Kui ei eksi siis paari aasta eest sai mootor ära vahetatud.
Hetke seisuga siis pigem jätan selle 5.7 bens + lpg välja, et vältida sama probleemi mis tuttaval kuigi mõnus oleks küll lpg pealt sõita (soodne) kuid kui sama viga peaks tulema siis annab ikka seda raha sisse laduda.
Hetkel hinnapiiriks paneks 6k€ mille eest võiks saada normaalse gc või touaregi kuigi vaatan veel, mis sellise summa ette leiab.

Võib julgelt soovitada ka, mida võiks veel antud hinnaga vaadata.
Ma sõitsin 4.0 XJ-iga kuskil 90000km ilma mingite probleemideta.See pill käis gaasiga piirajani......ja ilma mingi lisa ölita :D :D
maksipoiss
Rock Crawler
Postitusi: 732
Liitunud: L Mai 07, 2011 8:29 am
Asukoht: Pärnu

Re: Andke nõu...

Postitus Postitas maksipoiss »

laurz kirjutas:
T Juun 01, 2021 3:52 pm
Ma sõitsin 4.0 XJ-iga kuskil 90000km ilma mingite probleemideta.See pill käis gaasiga piirajani......ja ilma mingi lisa ölita :D :D
Sama siin, see mootor töötab vist kõigega mis põleb.
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Andke nõu...

Postitus Postitas TiitR »

vreps kirjutas:
T Juun 01, 2021 10:20 am
ahto42 kirjutas:
E Mai 31, 2021 3:43 pm
Samas, ega see Euro 6 VM Motori 3.0 crd ka eriline vastupidavuse etalon ole. Ainult kui iga 10k õlivahetust teha siis on lootust, et 200k välja veab. Samas Euro 5 on vastupidavam.
viewtopic.php?f=19&t=78121&start=15
Ma saan aru, et siin oli küsimus ja teemaarendus wk(wh)1 põlvkonnast ja sellel on mersu diisel mitte makaroniõgijate üllitis. Mis õlivahetusvälpa puutub, siis ma millegipärast arvan, et siin seltskonnas ei kasutata seda tobedat longlife.
Siin mõeldi ikka wk2 masinat ehk VM mootoriga ;)
vreps
Fitting 38"
Postitusi: 294
Liitunud: E Okt 10, 2016 11:42 am
Asukoht: Tartu

Re: Andke nõu...

Postitus Postitas vreps »

TiitR kirjutas:
T Juun 01, 2021 9:16 pm
vreps kirjutas:
T Juun 01, 2021 10:20 am
ahto42 kirjutas:
E Mai 31, 2021 3:43 pm
Samas, ega see Euro 6 VM Motori 3.0 crd ka eriline vastupidavuse etalon ole. Ainult kui iga 10k õlivahetust teha siis on lootust, et 200k välja veab. Samas Euro 5 on vastupidavam.
viewtopic.php?f=19&t=78121&start=15
Ma saan aru, et siin oli küsimus ja teemaarendus wk(wh)1 põlvkonnast ja sellel on mersu diisel mitte makaroniõgijate üllitis. Mis õlivahetusvälpa puutub, siis ma millegipärast arvan, et siin seltskonnas ei kasutata seda tobedat longlife.
Siin mõeldi ikka wk2 masinat ehk VM mootoriga ;)
Teemaalgataja pidas ikkagi silmas wk1 ja sellest ka minu vastus. Või teab keegi kustkohast saab 6000 eurorubla eest normaalse wk2, läheks võibolla isegi vaatama. :lol:
numerus stultorum, infinitus est
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Andke nõu...

Postitus Postitas TiitR »

vreps kirjutas:
K Juun 02, 2021 10:22 am
TiitR kirjutas:
T Juun 01, 2021 9:16 pm
vreps kirjutas:
T Juun 01, 2021 10:20 am


Ma saan aru, et siin oli küsimus ja teemaarendus wk(wh)1 põlvkonnast ja sellel on mersu diisel mitte makaroniõgijate üllitis. Mis õlivahetusvälpa puutub, siis ma millegipärast arvan, et siin seltskonnas ei kasutata seda tobedat longlife.
Siin mõeldi ikka wk2 masinat ehk VM mootoriga ;)
Teemaalgataja pidas ikkagi silmas wk1 ja sellest ka minu vastus. Või teab keegi kustkohast saab 6000 eurorubla eest normaalse wk2, läheks võibolla isegi vaatama. :lol:
Kõik õige. Ma vaatasin sinu vastust ahto-le ;)
Metsakutsu
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 113
Liitunud: R Juun 05, 2020 10:42 pm

Re: Andke nõu...

Postitus Postitas Metsakutsu »

Aga keegi oskab tartus mõnda asjaliku inimest või kohta kuhu viia kontrolli masin? Mõtlesin, et lähen vaatan siiski mõne jeepi ja vw ära kuigi hetkeseisuga jääb jeep mida tahaks võtta.
Mis neid wk1 põhivead on?
Vaatasin, et neid vw touareg 3.0 on väga erinevate kw ning lisadega, kas neil on mingid vahed ka või lihtsalt kilovattide ainult? Või vaadata üldse 5.0?
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Andke nõu...

Postitus Postitas v6sa »

Üsna laiad küsimused;)

Mida see auto peaks tegema? Touareg on üsna õrn väljaspool teed. Samas maanteel käru veab hästi.

Kas remondid ise või ostad kõik sisse? Kolksvaagenit oskavad paljud rautada, Jeepsuga kuuled enamasti tüüpvigade juttu.

Kas ihumehaanik on või astud esimesse ettejuhtuvasse kioskisse sisse? Ihumehaanik annab ise soovituse, mida tasub ka arvestada:)

Mina säärase valiku korral võtaks gaasitatud suure mootoriga jeepsu, saab oluliselt odavamalt hakkama (loe: jääb suurem remondifond) ja mugavamalt sõidetud. Touareg on minu silmis üsna mõtettu junn, paaris iksviiega. Aga muu maailm seda fännab.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Andke nõu...

Postitus Postitas TiitR »

Metsakutsu kirjutas:
N Juun 03, 2021 9:34 pm

Vaatasin, et neid vw touareg 3.0 on väga erinevate kw ning lisadega, kas neil on mingid vahed ka või lihtsalt kilovattide ainult? Või vaadata üldse 5.0?
Omasin ka vahepeal ühte Tregi.
3.0d on jah 165kw ja 176kw. Mõni ütleb, et uuem 176kw on vastupidavam, kui vanem 165kw, mõni jälle ütleb, et vahet pole, mõlemad ühed parajad sitad. Niipalju olen aru saanud, et kui 165kw-lisel hakkab kett häält tegema, siis esimesel korral piisab pingutite vahetusest, 176kw-lisel peab kohe kogu ketimajanduse välja vahetama.
Kuna 1. pv Tregil on juba vanust omajagu, siis kipuvad elektriosad järele andma, samuti saab õhuga versioonil ilmselt korra ikka ventiile, patju, kompressorit vahetada.
Mina omasin 2,5d mootoriga isendit, millel siis puudus nii kett, kui rihm, tegu seal hammasratas ülekandega.
Minu omal oli lisasi üsna omajagu peale pandud, arvestades, et tegu oli vanakesega (bi-xenon, kessy, mäludega sisu ja soojendusega puitrool, webasto, õhk, 4-tsooni kliima), samas oli sel vaid keskdifri lukk. Suurema motoga isenditel on tavaliselt ka lisaks tagadifri lukk ja eriti ägedatel on kõik 3 lukku.
Jaksas see 2,5d samuti rasket haagist vedada (tõin liiva koju).
Rooste kipub tekkima taha koopa äärde ja ukselinkide alla. Esitiivad on plastikust, need ei roosteta :)
Metsakutsu
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 113
Liitunud: R Juun 05, 2020 10:42 pm

Re: Andke nõu...

Postitus Postitas Metsakutsu »

v6sa kirjutas:
R Juun 04, 2021 9:11 am
Üsna laiad küsimused;)

Mida see auto peaks tegema? Touareg on üsna õrn väljaspool teed. Samas maanteel käru veab hästi.

Kas remondid ise või ostad kõik sisse? Kolksvaagenit oskavad paljud rautada, Jeepsuga kuuled enamasti tüüpvigade juttu.

Kas ihumehaanik on või astud esimesse ettejuhtuvasse kioskisse sisse? Ihumehaanik annab ise soovituse, mida tasub ka arvestada:)

Mina säärase valiku korral võtaks gaasitatud suure mootoriga jeepsu, saab oluliselt odavamalt hakkama (loe: jääb suurem remondifond) ja mugavamalt sõidetud. Touareg on minu silmis üsna mõtettu junn, paaris iksviiega. Aga muu maailm seda fännab.
Mida auto tegema peaks, see on selline küsimus, et kõike :D, tegelt esmalt jääb rohkem tavakasutusse ja soft roadi sõitmiseks kui ka matkamiseks.
Esialgu pean lepima töökodadega kuna sellest aastast alles lähen eriala õppima seega esimesed kaks aastat kindlasti töökoda või kellegi garaaz.
Pigem eelistaks, et see kes teeb/vaatab/remondib on väga hästi sina peal olgugi sellest vw või jeep või mingi muu masin.
Olen mõelnud gaasitatud mootoriga jeepi aga siis tuleb see AGA kui kaua see mootor kestab antud gaasiseadmega? Kui ikka 90t mootori/klapi kotti viskab siis pole ka väga mõistlik omada.
maksipoiss
Rock Crawler
Postitusi: 732
Liitunud: L Mai 07, 2011 8:29 am
Asukoht: Pärnu

Re: Andke nõu...

Postitus Postitas maksipoiss »

Metsakutsu kirjutas:
R Juun 04, 2021 9:30 pm
Olen mõelnud gaasitatud mootoriga jeepi aga siis tuleb see AGA kui kaua see mootor kestab antud gaasiseadmega? Kui ikka 90t mootori/klapi kotti viskab siis pole ka väga mõistlik omada.
Miks siis sellist ei võta millel lisaõlitusega gaasiseade peal on?
Vasta

Mine “Hooldus ja Remont”