Mootor "plödiseb"

Oled huviline ja alles avastad enda jaoks 4x4 maailma või oled juba tõsine remondimees ning soovid jagada oma teadmisi siis siin saab küsida abi ja ka vastata tehnilist laadi küsimustele.

Moderaatorid: jr, Maasturid, margus4x4ee, boob, Stupiduser, Veiko, hulkur, kala, ennukas, Daniel, erik, Moderators

Vasta
v6sa
I live off from the mud

Re: Mootor "plödiseb"

Postitus Postitas v6sa »

Siis pääseb märkimisväärne osa töötavaid gaase enneaegselt väljalaskesse - kompressioon väheneb. Leek peaks ka olema sellest väljalaskeavast pikem (ja ühtlasem).
Krusa, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud

Postitus Postitas totu »

Kui klapi sääre paisumise teooria õige on, ei ole kompressiooni mõõtmisest kasu- mõõdetavas silindris leeki ei ole ja säär ei paisu. Väljalaskest ei paista mingisugust leeki, normaalselt töötvast ega plödisevast mootorist, va, tühikäigul, siis 10-15cm, helesinine lont väljas.
Tehtud, mõeldud.
v6sa
I live off from the mud

Postitus Postitas v6sa »

totu kirjutas:
K Okt 14, 2020 11:01 pm
Jutt siis võistlusauto LR 4,6 V8 st. Vanakooli alumise võlliga bensukas,
...
Bensukal peab lont väljas olema ka siis, kui rõhku on vaid sutsuputsu jagu. Pelgalt veidi irvakilejääv väljalaskeklappei kaota kompressiooni ära, lihtsalt vähendab seda mingi x korda. Näiteks 3. Kui leeki ei ole, siis on viga sädeme või põleva aine puudumises. Küsimus, miks säde kaob?

Väga puusalt pandud küsimus: kas täiesti tühja hüdrotõukuri korral sisselaskeklapp ikka avanema ulatab?
Krusa, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud

Postitus Postitas totu »

https://youtu.be/NGRuHubDi5Q Selline näeb välja.
Tehtud, mõeldud.
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud

Postitus Postitas totu »

Mingi anomaalia blogi juba, tõukurid maas ja korras. Üsna mõõduka jõuga tilgutasid õli välja. Õli puhas. Samuti liikusid pesades suurepäraselt- võib lisada nimekirja "seda riket mootoril ei ole". Hetkel ei näe mõtet teistega mootorit kokku laduda. Nüüd siis üsna kindel, et viga on mingites asjades, mis on juba vahetatud ja asjaolude kokkusattumisel on ka uued tükid "viguriga". Too pii kontiinud.
PS: on keegi nii puhast mootorit näinud?
Õli kvaliteet..jpg
Õli kvaliteet..jpg (144.06 KiB) Vaadatud 247 korda
Tehtud, mõeldud.
heeringas
Rock Crawler

Postitus Postitas heeringas »

Kas mulle tundub või ongi kaanel väljalaske klapi kohtades kõrbend õli(tumedamad kohad)?
HEIKER OÜ
5057572 Heiki
heeringa@hot.ee
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud

Postitus Postitas totu »

Ilmselt tundub, õli on tume.
Tehtud, mõeldud.
Kasutaja avatar
raulex
Fitting 38"

Postitus Postitas raulex »

Lugesin teemat uuesti päris algusest ja üks asi ei anna rahu.
totu kirjutas:
E Okt 19, 2020 3:59 pm
Praeguse plaaniga on küünalde vahetamisele järgmine etapp kusagilt laenata MS2 kontrollerit. See vast liiga lihtne ei ole, 8 silindri jaoks on seda vaja täiustada (süütekanaleid vaja juurde tekitada)
Kas on 100 prossa välistatud, et selle toimingu juures midagi nihu läks? Mõlemil ajul ühtmoodi.
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud

Postitus Postitas totu »

raulex kirjutas:
L Nov 28, 2020 4:15 pm
Lugesin teemat uuesti päris algusest ja üks asi ei anna rahu.
totu kirjutas:
E Okt 19, 2020 3:59 pm
Praeguse plaaniga on küünalde vahetamisele järgmine etapp kusagilt laenata MS2 kontrollerit. See vast liiga lihtne ei ole, 8 silindri jaoks on seda vaja täiustada (süütekanaleid vaja juurde tekitada)
Kas on 100 prossa välistatud, et selle toimingu juures midagi nihu läks? Mõlemil ajul ühtmoodi.
Aju on pisike, nagu kreeka pähkel ja sinna liiga palju mõtteid ei mahu. Hetkel on 2 asja, milles võib kindel olla:
1. Kõik asjad, millest sõltub mootori töö on kas põhjalikult kontrollitud või vahetatud.
2. Mootor ei käi jätkuvalt.
Needus, UFOd, gravitatsioon, meelepete, maagia, mustkunst?
Tehtud, mõeldud.
heeringas
Rock Crawler

heeringas kirjutas:
L Nov 28, 2020 1:36 pm
Kas mulle tundub või ongi kaanel väljalaske klapi kohtades kõrbend õli(tumedamad kohad)?
totu kirjutas:
L Nov 28, 2020 3:16 pm
Ilmselt tundub, õli on tume.
Siin ikka nagu ülekuumenemine.
Kas väljalase on roostevaba?
HEIKER OÜ
5057572 Heiki
heeringa@hot.ee
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud

Postitus Postitas totu »

Kus täpsemalt? All servas on lausa vedel õli, samuti klapi vedru taldrikutel. See õli ongi hästi tume. Ja arvestades, et eelmise aasta MudEstil sai sõidetud ilma jahutusvedelikuta, võiksid teatud värvimuutused ka andestatavad olla. Peale seda on kaaned remonditud. Väljalase on roostevaba, kuni summutajani, originaalosas ei ole päris kindel aga ei roosteta. Päris kaua oli kollektoritel ka vill seljas aga see lagunes ebameeldivalt ja sai paljaks jäetud.
Viimati muutis totu, L Nov 28, 2020 5:33 pm, muudetud 1 kord kokku.
Tehtud, mõeldud.
heeringas
Rock Crawler

Roostrevaba ei anna sooja ära ja pükse vähemalt ei soovitata sellest teha.
Võibolla et paisutab ikkagi klapid tihedaks.
HEIKER OÜ
5057572 Heiki
heeringa@hot.ee
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud

Postitus Postitas totu »

Väljalaskel ongi soojapidavus hea. Kuuma gaasi maht on suurem ja kiirus püsib, sellega imetakse kamber korralikult tühjaks.
Tehtud, mõeldud.
jaan mmc
I live off from the mud

Postitus Postitas jaan mmc »

Tuttav lukksepp ütleb selliste kundede kohta kes nõuannete peale ütlevad: see on tehtud, to on kontrollitud, selles ei saa viga olla jne. järgmist. See on nii väike probleem, selle sa teed ise korda :) Miks ma tögan ? Sest ma ei näe mõnede soovituste järgimist. Mitte, et ma teaksin milles viga aga ma ei näe põhjust, milleks on tegemata sisselaskekollektori kaudne lisakütuse manustamine, plõdiseval töötamisel. See, et pihustite lahtiolekuajad ja trassirõhk on piisavad, pole argument kui tulemust pole.
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud

Postitus Postitas totu »

jaan mmc kirjutas:
L Nov 28, 2020 6:01 pm
Tuttav lukksepp ütleb selliste kundede kohta kes nõuannete peale ütlevad: see on tehtud, to on kontrollitud, selles ei saa viga olla jne. järgmist. See on nii väike probleem, selle sa teed ise korda :) Miks ma tögan ? Sest ma ei näe mõnede soovituste järgimist. Mitte, et ma teaksin milles viga aga ma ei näe põhjust, milleks on tegemata sisselaskekollektori kaudne lisakütuse manustamine, plõdiseval töötamisel. See, et pihustite lahtiolekuajad ja trassirõhk on piisavad, pole argument kui tulemust pole.
Tegelikult on asi valikutes. Oli plaaniks sisselaskesse karburaator (teeb sama välja) aretada, see plödisemine tekib ainult koormuse all ja üsna keeruline on sellisesse mootorisse kütet pritsida. Ja tuli lihtsalt pähe ummistnud tõukurite teooria, mis tundus igati loogiline. nüüd ongi dilemma- kas laduda sisselase uuesti kokku ja jätkata katseid või teha juba korralik mootor valmis ja sellega katseid jätkata (kui anomaalia jätkub).
Tehtud, mõeldud.
Vasta

Mine “Hooldus ja Remont”