Mure aku laadimisega

Oled huviline ja alles avastad enda jaoks 4x4 maailma või oled juba tõsine remondimees ning soovid jagada oma teadmisi siis siin saab küsida abi ja ka vastata tehnilist laadi küsimustele.

Moderaatorid: jr, Maasturid, margus4x4ee, boob, Stupiduser, Veiko, hulkur, kala, ennukas, Daniel, erik, Moderators

Vasta
Matsa21
Rookie
Postitusi: 5
Liitunud: K Okt 23, 2019 12:09 am

Mure aku laadimisega

Postitus Postitas Matsa21 »

Tere mul mure laadimisega aku on 100ah. Sai metsas vintsitud ja koju jõudes masin töötas ilusti läks poolest pöördest käima. Järgmine päev auto enam ei käivitu, paned krokodega käima siis läheb. Lased seista öö järgmine päev enam ei käivitu. Mõõtsin tühikäigul voolu ära oli 12.6. Vints tarbib millegi pärast voolu, kas võib olla vintsis lühis vms?
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Mure aku laadimisega

Postitus Postitas v6sa »

Pinget mõõtsid, pinget. :!:

Mõõda ka tarbimine (seda mõõdetakse jadaühenduses multimeetriga!). Nii saab vahet teha, kas on aku surnud või nosib keegi pidevalt aku kallal.

EDIT: pinget mõõda nii enne käivitamist, rahunenud akult kui mõni minut peale käivitamist. Esimene peaks olema 12,6+V ja teine 14 V kandis.

Auto voolutarvet A mõõda ikka seisva mootoriga ja väljalülitatud tarbijatega. Kui auto seisab tavapäraselt signa all, siis see võiks ka valves olla.

Kui mõõta ei mõista, siis osta teenus sisse. Võimalikud on multimeetri mahapõlemine, enda põletamine, auto plokkide mahapõlemine ja eriti edasijõudnud kobakäpad olla ka autosid põlema pannud.
Viimati muutis v6sa, T Veebr 18, 2020 10:47 am, muudetud 1 kord kokku.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2195
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: Mure aku laadimisega

Postitus Postitas puhvel »

Räägime lihtsamalt, tühikäigul see 12.6 tähendab, et genekas laeb eks, ei muud.
Ok hommikul aku ei vea, kõiksepealt aku korralikult täis laadida.
Ja kui miski hommik jälle ei vea võta vintsi voolu ots lahti kui kahtlustad vintsi, lae uuesti täis ja vaata kaua kestab.
Kui jama kordub sööb miski muu asi aku tühjaks.
PS starteri puksid on veel näiteks variant.
PSPS mina ei tea autude elektrist miskit tegelt, amatöör lihtsalt.
XC 70
Kasutaja avatar
freelander
Fitting 44"
Postitusi: 424
Liitunud: E Veebr 04, 2008 9:20 am

Re: Mure aku laadimisega

Postitus Postitas freelander »

12.6 on ju olematu pinge laadides. Täis aku pinge on kusagil niisama seistes ca 12.4-12.6. Laadides on ikkagi 13.8-14.2.
Palju enne auto käima panemist on? Ühenda siis vints lahti kui arvad et viga seal. Aga ilmselgelt peaks midagi minema väga kuumaks, kui nii suur tarbimine oleks. Kõige lihtsam ja kiirem versioon amper tangid. Ilmselt ikkagi genekas õhtul ja Korralikult ei Lae.
Patrol y61, om648, 38"
Kasutaja avatar
kalleo
Rock Crawler
Postitusi: 843
Liitunud: T Aug 31, 2010 8:36 am
Asukoht: Kausikujulise kaluriküla serval

Re: Mure aku laadimisega

Postitus Postitas kalleo »

Matsa21 kirjutas:...Vints tarbib millegi pärast voolu, kas võib olla vintsis lühis vms?
Kui nii arvad, siis ühenda vintsi jäme (+12V) kaabel kusagilt aku juurest lahti (eeldan, et vintsi juhtimise releede +12V tuleb samast kaablist, vastasel korral otsi üles ja ühenda ka vintsi juhtimise releede juhe lahti), ning vaata, kas aku jääb täis.
Matsa21 kirjutas:... Mõõtsin tühikäigul voolu ära oli 12.6. ...
Järgmiseks, kui mootori tühikäigul on pinge aku peal ainult 12,6V, siis kas ei lae (laadimine ränga vintsimisega koolenud), või ei suuda laadida kuna mingi suur koormus - ntx vints on järel...

Kolmandaks. Kui vints jätkuvalt külge ühendatud, siis ürita akut välise laadijaga laadida. Kui õnnestub, ning aku jääb täis, siis ikkagi massina laadimine saba andnud.
2XJ - Parem midagi mitte teha, kui teha mitte midagi...
kloox
Mudder
Postitusi: 59
Liitunud: P Jaan 13, 2013 4:05 pm

Re: Mure aku laadimisega

Postitus Postitas kloox »

Eks mingi diood maha koolenud,kui selliselt laeb.
Kasutaja avatar
ibra
I live off from the mud
Postitusi: 2903
Liitunud: K Nov 18, 2009 6:04 pm
Asukoht: Tartu

Re: Mure aku laadimisega

Postitus Postitas ibra »

Kõrvetasid geneka läbi. Mis muud, kui tühikäigul ainult 12,6.
Me oleme kõik võhikud,ainult erinevates valdkondades.
Kasutaja avatar
LR90
I live off from the mud
Postitusi: 1563
Liitunud: T Dets 28, 2004 1:55 pm
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: Mure aku laadimisega

Postitus Postitas LR90 »

kloox kirjutas:Eks mingi diood maha koolenud,kui selliselt laeb.
Selleks ei pea diood läbi olema, aitab kui harjad piisavalt kulunud või kontaktrõngad
otsa saavad. 12,6 V ei lae akut, hea kui mootori töös hoiavad. Tühja akuga autot käima ei saa.
Ise see läbi elatud, kui Tallinn- Rakvere vahel Loksa ristil auto kooles, releed lülitusid välja ja
seisma ma jäin.
kui suureks saan, hakkan DEFENDERIKS
kloox
Mudder
Postitusi: 59
Liitunud: P Jaan 13, 2013 4:05 pm

Re: Mure aku laadimisega

Postitus Postitas kloox »

LR90 kirjutas:
kloox kirjutas:Eks mingi diood maha koolenud,kui selliselt laeb.
Selleks ei pea diood läbi olema, aitab kui harjad piisavalt kulunud või kontaktrõngad
otsa saavad. 12,6 V ei lae akut, hea kui mootori töös hoiavad. Tühja akuga autot käima ei saa.
Ise see läbi elatud, kui Tallinn- Rakvere vahel Loksa ristil auto kooles, releed lülitusid välja ja
seisma ma jäin.
Just oli sarnane probleem vintsiga masinaga ja diood oli vaga ja kestvus kuskil pooleist kuni kaks aastat genekal,eelmisel sama viga.Olen näinud ja remontinud rohkem kui ühte genekat.Harjade kulumisel läheks tuli põlema või kontaktrõnga lõppemisel,aga kui konstantselt suudab seda 12,6 hoida,siis ei lähe mingit tuld ka põlema.Minu kogemused,niipalju kui neid on on sellised.
Kasutaja avatar
LR90
I live off from the mud
Postitusi: 1563
Liitunud: T Dets 28, 2004 1:55 pm
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: Mure aku laadimisega

Postitus Postitas LR90 »

kloox kirjutas:
Just oli sarnane probleem vintsiga masinaga ja diood oli vaga ja kestvus kuskil pooleist kuni kaks aastat genekal,eelmisel sama viga.Olen näinud ja remontinud rohkem kui ühte genekat.Harjade kulumisel läheks tuli põlema või kontaktrõnga lõppemisel,aga kui konstantselt suudab seda 12,6 hoida,siis ei lähe mingit tuld ka põlema.Minu kogemused,niipalju kui neid on on sellised.
12,6 V ei pane avarii tuld põlema, aga ei lae ka akut.
kui suureks saan, hakkan DEFENDERIKS
Matsa21
Rookie
Postitusi: 5
Liitunud: K Okt 23, 2019 12:09 am

Re: Mure aku laadimisega

Postitus Postitas Matsa21 »

Ehk on kellegil müüa Isuzu Trooperile genekat 2.8 71kw. Nagu vett saab nii on hõissa.
Vasta

Mine “Hooldus ja Remont”