Mure veljega

Oled huviline ja alles avastad enda jaoks 4x4 maailma või oled juba tõsine remondimees ning soovid jagada oma teadmisi siis siin saab küsida abi ja ka vastata tehnilist laadi küsimustele.

Moderaatorid: jr, Maasturid, margus4x4ee, boob, Stupiduser, Veiko, hulkur, kala, ennukas, Daniel, erik, Moderators

Vasta
Otokas
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 114
Liitunud: N Juun 09, 2005 3:52 pm
Asukoht: Tallinn-Viljandimaa-Haanja

Mure veljega

Postitus Postitas Otokas »

Kasutan oma metsarataste jaoks doonoriks olnud 4runneri velgi. Need on tootnud 1989 aastal Enkei, kõrgus 15", ET-10 ja laius 7". Muidu head veljed, kuid kinni saab neid vaid õhukese seinaga 21 padruniga. Paksema seinaga padrun hakkab pesa vastu käima ning keerates ei saa aru, kui kõvasti või nõrgalt kinni keerad. Õige padrun oli oma asukohast autos lahkunud ja hommikuse pidurite kontrolli tulemuseks see, et ratas tuli hiljem metsas lahti. Keerasin näppudega mutrid kinni ning lonkasin tee peale välja. Kahjustada said velje poldiavad, mis on nüüd ovaalsed. Minu üllatuseks tuli kahes poldiaugus lahti sinna pressitud puks. Mul oli millegipärast tunne, et valuvelg on mingi ühes tükis jubin.
Koonusega puksid1.jpg
Koonusega puksid1.jpg (89.02 KiB) Vaadatud 4276 korda
Tahaks rattad alla saada, kuid rehvimees ütles, et tema seda velge alla ei julge keerata.
Seega, kas kellelgi on sellist velge:
Velg.jpg
Velg.jpg (337.7 KiB) Vaadatud 4276 korda
Võin ka paari osta.

Kuna velg on vana, siis ma väga ei looda seda saada. Seega küsiks, kas ratas võiks jääda pidama, kui auk on ovaalne, kuid koonuse osa on iseenesest enamvähem korras? Mulle tundub, et mutter peaks asja ära tsentreerima ning rehvimees ei tahtnud lihtsalt riskida. Talle pole seda kisa ju vaja, kui see ratas sealt ikka irduda otsustab. Mina mingi all püsimise tõenäosuse puhul keeraks ikka alla.

Kolmas versioon on see, et raiuks need puksid mõnest teisest Toyota veljest välja, kuid nägin neid esimest korda ning ei tea, kas kõigil valukatel neid üldse on. Seega, kas äkki oleks mõistlik mul üldse muretseda mõni kõver või puruks sõidetud valukas, kust oma veljele augutäited saada?
Gaz 66, Gaz 66/ATS-30, Volvo C306, Toyota Hilux x2, MB 230GE.
TRANSIIT
Rock Crawler
Postitusi: 509
Liitunud: L Nov 28, 2009 9:18 am
Asukoht: Laitse,Harjumaa

Re: Mure veljega

Postitus Postitas TRANSIIT »

terv,poldi koonuse osad peakski seda velge kinni hoidma.
autoklaaside vahetus, haagisekonksude paigadus -25%
tel.53524571
Kasutaja avatar
TarviR
Rock Crawler
Postitusi: 672
Liitunud: E Mai 23, 2011 11:59 pm

Re: Mure veljega

Postitus Postitas TarviR »

Velg, ka 4 või 5 velge ei maksa nii palju, et tasuks riskida enda ja teiste eludega. Mis siis, kui see Sul kuskil trassil 120 km/h peal alt tuleb?
D4D+R6+V6
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2199
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: Mure veljega

Postitus Postitas puhvel »

TarviR kirjutas:Velg, ka 4 või 5 velge ei maksa nii palju, et tasuks riskida enda ja teiste eludega. Mis siis, kui see Sul kuskil trassil 120 km/h peal alt tuleb?
Lisaksin, et kui näiteks pidurid vajavad remonti siis ei tasu riskida, mine tea kuidas õnnestub.
Tuleb uus auto osta.
XC 70
Kasutaja avatar
taxopets
True Off Roader!
Postitusi: 1062
Liitunud: T Veebr 13, 2007 11:37 pm
Asukoht: Nõmme vahel ka Läänemaa

Re: Mure veljega

Postitus Postitas taxopets »

TarviR kirjutas:Velg, ka 4 või 5 velge ei maksa nii palju, et tasuks riskida enda ja teiste eludega. Mis siis, kui see Sul kuskil trassil 120 km/h peal alt tuleb?
See on nagu seksiga. Kui korralikult (kummiga) teed ei juhtu ühelgil kiirusel midagi aga kehvalt tehes on neid tulemeid jah terve (elu)tee täis.
Tahad taksot endale ja oma 7 sõbrale? Palun väga hel. 5643111.
Metsa tõstetud UAZ 3303 31x10,5x15 rehv ja drägon on ka.
Kia Sportge punn ka. Draakoniga.
Kasutaja avatar
TarviR
Rock Crawler
Postitusi: 672
Liitunud: E Mai 23, 2011 11:59 pm

Re: Mure veljega

Postitus Postitas TarviR »

puhvel kirjutas:
TarviR kirjutas:Velg, ka 4 või 5 velge ei maksa nii palju, et tasuks riskida enda ja teiste eludega. Mis siis, kui see Sul kuskil trassil 120 km/h peal alt tuleb?
Lisaksin, et kui näiteks pidurid vajavad remonti siis ei tasu riskida, mine tea kuidas õnnestub.
Tuleb uus auto osta.
Veidi erinevad asjad, kas pole? Teadmata omadustega ja auke ümbritsevas metallis võimalike mikropragudega alu või misiganes sulamist velje taastamine ei ole just päris sama, kui reeglina detailide vahetamisega piirduv pidurite remont.
Aga mis mina ka tean.
D4D+R6+V6
Kasutaja avatar
Saatant
Fitting 44"
Postitusi: 458
Liitunud: T Apr 06, 2010 6:10 pm
Asukoht: Lääne Virumaa

Re: Mure veljega

Postitus Postitas Saatant »

Löö kõik puksid välja ja lase treialil uued teha pole teab mis raketiteadus seal
Kasutaja avatar
tuningman
I live off from the mud
Postitusi: 2715
Liitunud: E Dets 27, 2010 6:12 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: Mure veljega

Postitus Postitas tuningman »

Toyatal on selliseid kraega mutreid kah, mis seda puksi asendavad. samuti on pajerol kraega mutreid.
omale lasin frontera velgedele kah samasugused puksid uued treida,kuna rehvi remondist õeldi, et uute tellimisega on jama ja odavam treida lasta.
minu velgede puhul oli eelnevalt keegi valede koonustega mutreid kasutanud
ja need lõikasid puksidel need koonus seibid lahti.
Ingmar 56328868
Tooperi kasutatud varuosad.
Mad Toy 2016
Vasta

Mine “Hooldus ja Remont”