HUB

Oled huviline ja alles avastad enda jaoks 4x4 maailma või oled juba tõsine remondimees ning soovid jagada oma teadmisi siis siin saab küsida abi ja ka vastata tehnilist laadi küsimustele.

Moderaatorid: jr, Maasturid, margus4x4ee, boob, Stupiduser, Veiko, hulkur, kala, ennukas, Daniel, erik, Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
boob
Moderator
Postitusi: 2504
Liitunud: T Sept 20, 2005 11:52 pm
Asukoht: Laitse 5013912

HUB

Postitus Postitas boob »

Nüüd siis küsimuse ees...
Kas masinal võiks olla automaat või manual hubid?
Automaatide kohapealt on plussiks mugavus, 4vedu sisse ja minek, miinuseks jällegi see, et ei pidavat alati hästi töötama, kui pole korralikult hooldatud ja õige määre sees jne.
Manualide miinuseks jällegi see, et sisse lülitamiseks peab välja ronima ja ise sisse keerama. Plussidest: väidetavalt töökindlamad...

Ootaks vastukaja ja arvamusi.
Kasutaja avatar
Cruizsub
Fitting 44"
Postitusi: 496
Liitunud: P Sept 04, 2005 12:43 pm

Postitus Postitas Cruizsub »

ise küsin ise vastan :d

täpselt nii nagu ise heaks arvad

ma ennem ronin autost välja ja sisse olles teadlik et asi funkab ja on vastupidav...kui see et lülitad soojas kabiinis mõnuga ja siis selgub et per*et roosi ...
Kaks saia, üks piim
Subaru OB 2,0D (2012); Duster 1,5d (2010); Toyota LC 4,0D (1983); Jeep Cherokee 4,0i (1991); Toyota LC 4,0D (1986)
Subaru OB 2,5 NorthernLights 2019/05; BMW 745D V8; VW Arteon ShootingBrake 2,0tdi 2023/08
Kasutaja avatar
tarmo
I live off from the mud
Postitusi: 5138
Liitunud: N Juul 01, 2004 1:04 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tarmo »

Simpel on see otsustamine.
Kui sõidad rohkem metsas/maastikul/võistlustel, siis mitte mingil juhul automaatlukud. Kindlasti manuaalsed (vastupidavamad) või koguni kinnine rumm (eriti võistlusauto puhul).
Kui auto on peamiselt maantee/linna/käru vedamise jaoks millega aeg-ajalt metsa alla pöörata, siis automaadid (mugavam).
Osadel patrolitel muideks olen näinud hub'e, millel on nii automaatne kui manuaalne režiim mõlemad.
Kasutaja avatar
boob
Moderator
Postitusi: 2504
Liitunud: T Sept 20, 2005 11:52 pm
Asukoht: Laitse 5013912

Postitus Postitas boob »

Vat see teeb ka minu jaoks asja raskeks, et ei tea veel, kuipalju metsa/asfladi sõitu tuleb.
Kas manuaalsed hubid kinni ei kipu kiiluma, et näiteks ei saa sisse või välja keerata, kuna muda või mingi sodi kuskil vahel?
Vasta

Mine “Hooldus ja Remont”