Elekter tilgub

Oled huviline ja alles avastad enda jaoks 4x4 maailma või oled juba tõsine remondimees ning soovid jagada oma teadmisi siis siin saab küsida abi ja ka vastata tehnilist laadi küsimustele.

Moderaatorid: jr, Maasturid, margus4x4ee, boob, Stupiduser, Veiko, hulkur, kala, ennukas, Daniel, erik, Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
amevier
I live off from the mud
Postitusi: 1602
Liitunud: N Jaan 25, 2007 10:58 am
Asukoht: Narva-Jõesuu

Elekter tilgub

Postitus Postitas amevier »

Suvel rohelise põrgu ajal auto seisis kuu aega ja ligi minnes olid akud tühjad. Nüüd jäi jälle paariks nädalaks seisma külmadega ja ligi minnes olid akud kutud/jääs.
Tellisin uued Vartad ja ei tahaks neid kiiresti hukata.
Kuidas sellist elektritilkumise viga leida ja korda teha?
Endal on selline tähelepanek, et kütusenäidik näitab taset ka siis, kui süüde väljas. Teistel autodel ei näita. Paak on vahetatud enne mind ja seal võib mingi kala olla...
Auto LC95.
Land Cruiser KZJ73 - ledbar, turbokell ja punased sillad.
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Elekter tilgub

Postitus Postitas v6sa »

10A multimeeter on? Head ampertangid aitavad ka, aga odavatega väikest tarbimist ei näe:(

Seejärel mõõdad auto tarbimise seisu ajal.

Ohutum on panna enne miinusklemmi lahtiühendamist multimeetri üks klemm tugevasti vastu aku klemmi ja teine miinusjuhtme/kaablikinga külge nii, et ühendus ei katkeks. Muidu võib mõni suurema söömaga tegelane vooluringi tekkides >>10 A küsides multimeetrist võlusuitsu välja kutsuda. Tõmbad klemmikinga akuklemmilt maha ja siis loed näidu. Kõik üle 0,03 A on paha.

Vat paha näidu põhjuse väljaselgitamiseks on juba vaja kaitsmeid välja tirima hakata. Kui ühe väljatõmbamise järel näit kukub, selle taga on süüdlane. Ning sealt pundist hakkad siis süüdlast esile lahkama.

Ongi täpselt nii nüri töö, nagu tundub.

:mrgreen:

EDIT: alusta vintsi jõukaablite lahtiühendamisest.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
amevier
I live off from the mud
Postitusi: 1602
Liitunud: N Jaan 25, 2007 10:58 am
Asukoht: Narva-Jõesuu

Re: Elekter tilgub

Postitus Postitas amevier »

Alustuseks googeldasin sõna "multimeeter" ja sain teada, et mul on. Olin seda testriks nimetand siiani. 10A ka peal kirjas.
Kui uued akud kätte saan, siis proovin ka ülejäänud operatsiooni läbi viia.
Tänud.
Land Cruiser KZJ73 - ledbar, turbokell ja punased sillad.
Kasutaja avatar
ahto42
Rock Crawler
Postitusi: 939
Liitunud: T Mai 11, 2010 7:49 am
Asukoht: Tartu-Luunja

Re: Elekter tilgub

Postitus Postitas ahto42 »

YT "parasitic voltage draw" ja tuleb õpetusi.
X-trail.
Servemet OÜ
Sepa 21 Tartu
Puurid, keermepuurid/-lõikurid, freesid, laagrid, treiterad, trei/freespingi tarvikud jne.
http://www.serve.ee
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2195
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: Elekter tilgub

Postitus Postitas puhvel »

Minu WJ-l sarnane kala, retsept lihtne, kui tean, et üle kahe päeva seisab võtan miinuse paela lahti lihtsalt ja nii ongi :) ei miskit tühjenemist
XC 70
Kasutaja avatar
raulex
Fitting 44"
Postitusi: 429
Liitunud: L Nov 29, 2008 9:01 pm
Asukoht: Harjumaa,Loo.

Re: Elekter tilgub

Postitus Postitas raulex »

Miinusjuhtme mahavõtmine või massilüliti lahutamine on kahtlemata kindlaim võimalus pikemalt seisval masinal.
Ühtlasi välistab tulekahju elektrist, vintsi iseenesesliku rakendumise jms jamad.
Meetodi miinuseks on kella, raadio jne mälu kustumine.
Nissan Terrano ja Nissan Terrano koll.
Kasutaja avatar
amevier
I live off from the mud
Postitusi: 1602
Liitunud: N Jaan 25, 2007 10:58 am
Asukoht: Narva-Jõesuu

Re: Elekter tilgub

Postitus Postitas amevier »

Kabiinist lülitatav massilüliti on päris ok plaan - iga kord sõidust tulles välja. Tavaliselt ei tea ju ette, et pikemaks jääb seisma. Mälu pole minu autos peale kella kellelgi ja maaelu ei käi kella järgi.
Land Cruiser KZJ73 - ledbar, turbokell ja punased sillad.
Kasutaja avatar
eerik2
Fitting 44"
Postitusi: 417
Liitunud: T Juul 21, 2015 6:15 pm
Asukoht: Allpool Emajõge
Kontakt:

Re: Elekter tilgub

Postitus Postitas eerik2 »

Ampertangidega veidi parem seda tööd teha.. ja halb on näit üle 0,2A. Soovitatav näit alla 0,1A. Ja edasi lihtne - ootad, kuni aju tuttu läheb (uksed soovitan võimalusel lukku panna) ja hakkad kaitsmeid ühekaupa välja tõmbama kuni see konkreetne tarbimine kaob. Lampi pakun praegu raadioplokk tarbib.. aga võib loomulikult mida iganes olla..
F-250XLT 7,3D
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud
Postitusi: 2863
Liitunud: N Sept 06, 2007 8:26 pm
Asukoht: Kallavere, kui just ära ei ole.

Re: Elekter tilgub

Postitus Postitas totu »

Teeks ka panused:
1. pakiruumi valgus (ilmselt liiga naiivne),
2. generaatori dioodsild (hea jahutusega ja suudab üsna kiiresti aku energia ära kütta, ilma tulekahjuta),
3. eeltoodud diagnoosimine.
Tehtud, mõeldud.
MrMägilane
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 134
Liitunud: N Aug 27, 2020 12:09 pm

Re: Elekter tilgub

Postitus Postitas MrMägilane »

eerik2 kirjutas:
P Dets 18, 2022 8:59 am
ootad, kuni aju tuttu läheb (uksed soovitan võimalusel lukku panna) ja hakkad kaitsmeid ühekaupa välja tõmbama kuni see konkreetne tarbimine kaob.
Seda tuleks kindlasti uurida, kui kaua oodata, mul E39'l läheb kõva 20 minutit enne kui viimane plokk otsustab sussid seina visata. Osad plokid lähevad varem, ei saa tarbimislanguse järgi ka vaadata, langeb tollel mitu korda. Muidu hakkad voolukadu otsima siis, kui seda veel tegelikult ei ole.
"Pole asja, mida ei saaks parandada"- kadunud vanaisa Evald. Lõpuks leidsid nad ta ikkagi üles.
Jeep Grand Cherokee Overland 2003 2,7crd 120kw
BMW 530D 2002 Touring 3.0d 142kw
Kasutaja avatar
eerik2
Fitting 44"
Postitusi: 417
Liitunud: T Juul 21, 2015 6:15 pm
Asukoht: Allpool Emajõge
Kontakt:

Re: Elekter tilgub

Postitus Postitas eerik2 »

Seda kindlast.. Ma enam ei mäleta, kaua LC tuttu läks. BMW ja Audi on parajad uimajad. Aga paraku enne ei saagi seda diagnoosida, kui aju on maha rahunenud. Teatud kaitsmete liigutamine võib aju ka uuesti üles äratada ja siis tuleb jälle oodata.. üldiselt on tarbijateks raadio-navi moodulid, igasugused hiljem paigaldatud lisad (alarm?), ka kliimaseade võib üllatada.. Eelmises töökohas oli mu heal kolleegil kuldne aju, tarbimise suuruse järgi oskas ta peaaegu alati esimese laksuga tarbija ära öelda. :)
F-250XLT 7,3D
MrMägilane
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 134
Liitunud: N Aug 27, 2020 12:09 pm

Re: Elekter tilgub

Postitus Postitas MrMägilane »

No igal autol omad tüüpkohad jah, minu bemaril oli webasto kurja juur, tollel ta nii lolli kohta esiratta taha koopasse pandud, saab igast jama kaela seal ja lühised kerged tulema. See tarbimise suuruste teadmine tuleb kogemusega kindlasti.
"Pole asja, mida ei saaks parandada"- kadunud vanaisa Evald. Lõpuks leidsid nad ta ikkagi üles.
Jeep Grand Cherokee Overland 2003 2,7crd 120kw
BMW 530D 2002 Touring 3.0d 142kw
Vasta

Mine “Hooldus ja Remont”