LC 80 mootori remont

Oled huviline ja alles avastad enda jaoks 4x4 maailma või oled juba tõsine remondimees ning soovid jagada oma teadmisi siis siin saab küsida abi ja ka vastata tehnilist laadi küsimustele.

Moderaatorid: jr, Maasturid, margus4x4ee, boob, Stupiduser, Veiko, hulkur, kala, ennukas, Daniel, erik, Moderators

Vasta
bj75
Mudder
Postitusi: 65
Liitunud: P Veebr 19, 2012 7:25 pm

LC 80 mootori remont

Postitus Postitas bj75 »

Tere.

Oskab keegi soovitada pädevat remondikohta Lõuna -Eesatis (või ka Põhja Eestist, ise Valgast) kes remondiks LC 80 mootorit. Juhtus selline paha lugu, et turbo läks ära ja mootor läks "lõhkuma". Ma pole muidugi kindel hetkel kas seal on üldse midagi remontida. Või on kellegil pakkuda mootorit 4,2 td 123 kw? Hirmus hea mootor oli ja väga kahju on teda asendada.
On kellegil veel sellist kogemust kus mootor läheb lõhkuma? Ma polnud varem sellist asja isegi kuulnud ja oli paras sokk. Ma sain aru et käiguga tuleb mootor kinni piduradad. Aga kui on automaat? Kas on veel mingeid võimalusi kui juba lõhub?
rivo
Mudder
Postitusi: 69
Liitunud: T Mai 25, 2010 8:14 pm

Re: LC 80 mootori remont

Postitus Postitas rivo »

Ega automaadiga lõhkuma minnes pole peale õhu kinni kägistamise suurt midagi teha. Manuaali saab ära tappa käiguga, automaadil on ainus võimalus õhu juurdepääsu takistada. Iseasi, kuidas mingi lõdviku või muu koha lahti saab, et mootor ära lämmatada.
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: LC 80 mootori remont

Postitus Postitas v6sa »

Lämmatad ära, ega seal muud teha pole. Autodel on see häda, et pole ühtegi selgelt ja kindlat toru, mille peale vineer või laud panna. PALJA KÄEGA MITTE KATTA!!! Kuigi 1 bar on väike rõhk, siis halbade asjaolude kokkusattumisel (mingi tobe terav serv, tundlik nahk) võib tulemus olla päris kole. Ikka laua, vineeri, paksu papi vms. jäiga asjaga püüad õhuvõtu kinni panna.
Näiteks nii: https://www.youtube.com/watch?v=3NRaqga ... nel=Buckbz

Mingid riidest töökindad, jopekäised, muu säärane õhku läbi laskev mant ei tapa mootorit ära, vaid ainult piirab pöördeid. Mis muidugi võib ka päästa mootori ärapoegimisest.

Kütusevooliku läbilõikamine ei peata õli pealt töötavat mootorit!
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
margus61
Zootramm
Postitusi: 717
Liitunud: N Okt 19, 2006 12:02 pm
Asukoht: Tallinn-Nõmme & Noarootsi

Re: LC 80 mootori remont

Postitus Postitas margus61 »

bj75 kirjutas:
E Nov 22, 2021 7:40 am
... Ma pole muidugi kindel hetkel kas seal on üldse midagi remontida...
Mul on 1,9 tdi Audi peal lõhkuma läinud. Peale turbo muud remontimist ei olnud.
Eks ta üllatab jah, ma jooksin igaks juhuks eemale :oops:
Ise jäi seisma õnneks ja vist lasi isegi ettevaatlikult remonti sõita, kui õigesti mäletan.
MrMägilane
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 134
Liitunud: N Aug 27, 2020 12:09 pm

Re: LC 80 mootori remont

Postitus Postitas MrMägilane »

Vedas. Ilmselt jooksis enne turbo kinni kui õli otsa sai. Muidu oleks kolvid silindritega üks metall... Õli pealt lähevad pöörded kontrollimatult järjest üles, kõvasti diisli max pööretest üle ja see iseenesest võib alpool kepsu minema lüüa, aga kui turbo suudab karterist kõik õli sisse ära sööta, siis on kõik. Kui maha jahtub, võib isegi uuesti tööle hakata, aga üldiselt plokiremont+kolbide-saalede vahetus on suht kindel.
"Pole asja, mida ei saaks parandada"- kadunud vanaisa Evald. Lõpuks leidsid nad ta ikkagi üles.
Jeep Grand Cherokee Overland 2003 2,7crd 120kw
BMW 530D 2002 Touring 3.0d 142kw
Vasta

Mine “Hooldus ja Remont”