Automaatkasti jahutus

Oled huviline ja alles avastad enda jaoks 4x4 maailma või oled juba tõsine remondimees ning soovid jagada oma teadmisi siis siin saab küsida abi ja ka vastata tehnilist laadi küsimustele.

Moderaatorid: jr, Maasturid, margus4x4ee, boob, Stupiduser, Veiko, hulkur, kala, ennukas, Daniel, erik, Moderators

Vasta
Kri5to
Rookie
Postitusi: 7
Liitunud: N Mai 12, 2016 10:43 pm

Automaatkasti jahutus

Postitus Postitas Kri5to »

Tere, olen uus ning roheline ning oleks vaja kuidagi oma automaatkâigukast âra jahutada.Originaalis kasti jahutus ning mootori jahutus ùhe radiaatori sees, see hakkas lekkima ning kast tuksis.Kuna remont maksis vâga palju, siis otsustasin kastile panna ,,eraldi,, jahutus radika, et tulevikus sellist probleemi vâltida.
Siit ka terve rodu kùsimusi.
Kust leida vastav radiaator ?
Kas sobivad ka vâikesed nn ,,salongiradiaatorid,,?
Missuguse suurusega see peaks olema ?
Ning kui suur rõhk tekib automaatkasti?Ehk missuguseid voolikud valida ?
Mootor 2.7cdi 722.640 kast, koormusi ùldjuhul ei harrasta vedada.
Ettetânades :)
Kasutaja avatar
MetsaVikat
Rock Crawler
Postitusi: 872
Liitunud: P Nov 23, 2008 4:23 pm
Asukoht: Hiiumaa

Re: Automaatkasti jahutus

Postitus Postitas MetsaVikat »

Tere!

Vanema bmw kondi radikas väga hea, peab olema selline millel jookseb ca 8mm toru edasi tagasi, mitte need tänapäeva lapikud. On minu meelest 1990-ndate 5ste bmw-de peal, vms. Kirjuta conditioner radiator bmw 1990(aasta arv suvaliselt valitud)
Selline peab olema: Pilt

Oleneb kuhu selle viid omal, võid panna seda jahutama näiteks elektri vendi.
Jahutustorustikus mingit erilist rõhku ei ole, tehaste poolt juba pea suvaline õlikindel voolik ja klamber peal(vähemalt minu lexuse kastil on nii)


Teine variant on ebayst otsida performance radikas, kirjutad ebaysse inglise keeles sisse jälle ning tuleb... Ilmselt leiaks ka eesti lehtede pealt neid.

Kolmas variant, mis mul tuttav kasutab rookombaini peal on audi soojusvahetid, aga nendega võib jälle see tekkida, et kui see lekib kuskilt, siis asjad segamini jne. Mina eelistaks õhkjahutusega varianti, kui võimalik on.

Ehk on midagi abi, terv. Villu
Villu
Tel: 53-36-59-98
https://www.facebook.com/1uazfe/
Kri5to
Rookie
Postitusi: 7
Liitunud: N Mai 12, 2016 10:43 pm

Re: Automaatkasti jahutus

Postitus Postitas Kri5to »

Kui palju üldse automaatkast sooja toodab ehk kui suur peaks olema umbes see radiaator ?
Mõtlen radiaatori suurust,et kui astungi lammutusse siisse ja parasjagu ei ole seda e34 konditsioneeri radikat,et ehk on miskit muud neil.
Romek
Rock Crawler
Postitusi: 683
Liitunud: E Okt 23, 2006 1:04 pm
Asukoht: Saue

Re: Automaatkasti jahutus

Postitus Postitas Romek »

Vaata seda: http://forum.4x4.ee/viewtopic.php?f=6&t ... 13#p315613
Hinda saab ka paremaks....
LC80 4,2TD
Tel.5102431
hillar
Rookie
Postitusi: 19
Liitunud: P Dets 14, 2014 12:01 am

Re: Automaatkasti jahutus

Postitus Postitas hillar »

https://www.pmkaubamaja.ee/index.php?pa ... 20&lang=et
Belarussi järgitehtud radikad on ühest torust kokku väänatud, iseasi, kas mõõtmetelt sobib.
Kri5to
Rookie
Postitusi: 7
Liitunud: N Mai 12, 2016 10:43 pm

Re: Automaatkasti jahutus

Postitus Postitas Kri5to »

Tänud soovitamast :) Sain Romekiga juba kaubale ning radiaator peaks lähipäevil jõudma.
Nüüd vaja veel voolikud osta.
Hüdrovoolikud oleksid ilmselgelt liialt rängad ? Kehv vedada
Piisab tavalisest nn ,,kütusevoolikust,,?
Vasta

Mine “Hooldus ja Remont”