Head mõtted

Ametlik info võistluste kohta, küsimused, kommentaarid, järelkajad.

Official information and discussions about 4x4 competitions. Information on international events welcome!

Moderaatorid: hulkur, Arto, MM, Oliver, Moderators

Kasutaja avatar
Raitz
Fitting 38"
Postitusi: 368
Liitunud: T Veebr 13, 2007 2:23 pm
Asukoht: Rakvere

Postitus Postitas Raitz »

Kuna pole kõige õigem mees virisema, siis ei virisegi, aga mõned tähelepanekud, kuidas analoogsetel juhtumitel on käitutud.
Olles mõned aastad osalenud võistlejana ja mõned kaasa löönud korraldajate paadis, siis kommenteeriks Tsiklirallit.
http://www.motopesakond.ee/index.php?op ... &Itemid=26
OK, üritus rohkem selline sõpradelt-sõpradele olnud, aga siiski on alati 20-30 võistlejat kohal olnud.
Auhinnalett on nii ja naa olnud, midagi mega väärtuslikku pole kunagi olnud, aga mingit nänni on ikka jagatud, kas siis mõni vajalik riideese või määrdepudel, nii nagu parasjagu on sponsorid välja pannud.
Mis aga alati on olnud, on iga klassi esimesele kolmele diplom ja karikas ning üldvõitjale diplom ja natuke suurem karikas. Lisades nendele juurde väikse nänni (kasvõi pudel vahuveini) on alati kõigil nägu naerul olnud.
Lisaks veel üks traditsioon, mis sellel üritusel on olnud:
Pärast võistlust on olnud korraldajate poolt saun, sauna õlled ja kõhutäis "hinna sees".
Ehk siis loob mõnusa meeleolu ja võimaluse muljetamiseks.
Samas ei pea võistlejad väsinult ja mustadena nukralt istuma ja ootama, kuni tulemusi kokku arvutatakse vaid on tegevust. Seega pole ka probleemi, et autasustamiseks on kõik uttu tõmmanud, kelle midagi loota pole.
Isklikest kogemustest julgen öelda, et pärast pikka päeva rassimist on kuum saun, kõhutäis süüa, ning paar õlut väga motiveerivad ja kui siia lisada veel hea seltskond siis ..... :thumb:
Nii et polegi enam oluline, kas sa tulid 5 ndaks või 15 ndaks, ikka on võistlusest hea meel ja hakkad pikisilmi järgmist korda ootama.
1 Hobujõud
Kasutaja avatar
Madis
True Off Roader!
Postitusi: 1115
Liitunud: N Mai 05, 2005 12:40 pm
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Madis »

hmm kirjutas:Olen 100% selle poolt, et diplomid ja karikad või medalid (parimal juhul mõlemad) peaksid autasustamisel kindlasti olema.
Küsimus, palju on olnud siis selliseid võistlusi kus neid ei ole?
Teemat lugedes tundub, et võistluste korraldamise peamiseks kitsaskohaks on diplomite puudumine ja kõik muu ei olegi nagu oluline. Äkki siis laseks järgmine kord kaks ringi ümber maja sõita aga jagaks hästi palju nänni ja medaleid ja diplomed. Kas te siis oleksite häppyd?
hei hei hei- võtame nüüd pöördeid maha ja ärme oleme niiiiiii kurjad maakera peale. Krt korduvalt on VÕISTLEJAD toonitanud et nännilett ei ole oluline! Medal/karikas ja asi korras! Ja peamiselt käib jutt Kukepeast. Eelmine aasta hoiti mokk maas - alguse asi või nii, aga kui sama (isegi viletsam) asi kordus teist korda läks paljudel hari punaseks. Ja nagu öeldud rada oli hea - isegi väga hea ja ka kõik teised võistlused on olnud väga hea rajaga (hea rada on siis kui võistlusjärgselt on palju vigisemist, et väga raske oli ja liiga palju vintsimist jne) ja võistlusjärgne tunnustamine on olnud piisav.
OT: olen palju osalenud nö külavõistlustel nii jääraja kui vigursõidul samuti ka paadirallidel ja ALATI on olnud esimesele kolmele medal/karikas ja diplom.
Madis "Kullamäe" @ omab mingeid KS punkte
TR3 BHC
Madis 5115033
Kasutaja avatar
sass
Fitting 38"
Postitusi: 212
Liitunud: K Mai 05, 2004 1:37 pm
Asukoht: Nõmme

Postitus Postitas sass »

diff kirjutas:Eeepool kõnelejad,

Mis Teami nime all te võistlete ? Palju teil on Eesti karikasarjas punkte ? Mis autovõistlustel te veel osalenud olete ?

Vastake palun nendele küsimustele, vastustest sõltub millise tähelepanuga teie ettepanekutesse tuleks suhtuda.

Kui sellist juttu räägivad reaalsed võistlejad ja kostub nurin ja rahulolemattus, siis on kindlasti alakomiteel koht ja aeg tegutsema hakata. Samas, kui vinguvad kodanikud, kes pole kordagi kuskil võistlustel käinud ja peksavad niisama voolikut vastu seina tühjaks, siis on nendele sisutiheda vastuse kirjutamine nagu hane selga vee viskamine.

Kristjan,

4x4.ee esindaja EAL 4x4 Offroad Alakomitees.


Et siis mainin ka ära.Tegemist siis minupuhul team mudapart piloodiga ja tegev aastast 2004 suvesõidust. Ks sarja punktid täitsa olemas.
Kasutaja avatar
Indrek
Fitting 44"
Postitusi: 411
Liitunud: T Nov 01, 2005 9:12 am
Asukoht: Linna keskel

Postitus Postitas Indrek »

Kunas ise olen võistelnud ainult korra, siis selle kohapealt ei ütle miskit.

Kuid, ehk sponsoreeriks ka meie firma mõnda üritust, kui oleks mõni publikukatse, näidataks teles ja kirjutataks pressis. Ehk majutaks mõned väliskülalisedki hotellis jne.... .
Äkki saaks võistlusi muuta natuke "avalikumaks"- pean silmas kunagist Männiku üritust, mis oli rahvarohke ja meeldis ka publikule?

Ärge palun kohe mättase lööge, need lihtsalt nö. "sponsori" poolsed mõtted.

Indrek
Defender 110, Discovery V8
Kasutaja avatar
Valge Hiir
MudDrag MaaleTooja
Postitusi: 1214
Liitunud: T Juul 05, 2005 3:17 pm
Asukoht: Kadri Orus
Kontakt:

Postitus Postitas Valge Hiir »

Indrek kirjutas:Kunas ise olen võistelnud ainult korra, siis selle kohapealt ei ütle miskit.

Kuid, ehk sponsoreeriks ka meie firma mõnda üritust, kui oleks mõni publikukatse, näidataks teles ja kirjutataks pressis. Ehk majutaks mõned väliskülalisedki hotellis jne.... .
Indrek
Võtan sinuga sel teemal enne järgmise aasta MudDrag'i ühendust :twisted: .
Mud Yourself!
In mud since 1999.
Tom 73
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 130
Liitunud: R Mär 16, 2007 11:10 am

Postitus Postitas Tom 73 »

Mnjah- olles ka ise vahelduva eduga võistlustel osalenu nii siis kui sealpool piigipiire ,ütleks ka mõne sõna . Moment üks : suvesõit 2007 oli igati tore üritus ja ka materjaalseid väärtusi jagati ,häirima jäi see, et atv sahk loositi autasustamisel osalenute vahel välja , mäletamistmööda sai selle keegi TR klassis osalenutest ,kellel ilmselt selline liikur puudub (kui on siis vabandused ette) . Võib järeldada sellest järgmist ,et kõigi eelduste kohaselt peab ta selle odavalt maha müüma ja seega täit rõõmu selle rahalisest väärtusest ei tunne ,samas jäid nukralt pealt vaatama atv klassis osalenud (keda sellel sõidul oli piisavalt) kellele antud ese oleks maksimaalselt rõõmu valmistanud ja ilmselt tulevikus ka rohkem osalejaid antud klassi toonud ! PS! Ise ei kuulunud katkestamise tõttu pretendentide hulka. Teine siinkirjutajatega ühtiv moment leidis aset 2007 sügissõidul. Minu meelest ääretult vaimukas ja karikast oluliselt meelepärasem ,,kukepea" sai organisaatorite poolt välja jagatud ühes eksemplaris klassis ,kus on siiski kaks erinevat võistlejat, mille peale minu hea kaasvõistleja Joel lausus,, peame ühise garaaži ehitama" ,siiski ei hakanud me eelarvet koostama ,vaid kuna auhinnaks oli ka binokkel ,sai algselt ,,kukepea " Joelile ja binokkel minule. Hetke möödudes aga meenus mulle ,et Joel on ka kirglik jahimees ja jagasin omavoliliselt auhinnad ringi (Joel=binokkel ja mina = kukepea) . Kuna ma täpselt ei tea tänase päevani binokli kvaliteediastet ,ega ka seda ,kas Joelil juba parem olemas olnud, elan siiani süümepiinades ja kogun ennast ,et siiski ühise garaaži ehitamiseks läbirääkimistesse astuda :D - kes suudab ,see järeldab :D Edu ja jaksu korraldajatele. PS! Kõike ei pea kohustustega reguleerima -võistlejatele küll, kuna viibivad nad ikkagi ju korraldaja vastutusel rajal , küll aga ei usu mina , et meenetest ilmajätmine kuidagi peale vaimse jälje võistlejaid mõjutaks ja võistlustest osavõtt ikkagi vabatahtlik ju! Loodus tühja kohta ei salli ja kui osad korraldajad ebaõnnestuvad ,loob see võimalusi uutele ja asi peaks ,,loodusliku valiku " teel paranema ,nagu kõik siin maailmas.
HKA
Mudder
Postitusi: 91
Liitunud: L Okt 07, 2006 8:57 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas HKA »

Olen ka eelkirjutajatega nõus, et diplom kõigile meeskonna liikmetele ja karikas per võiskond peaks ikkagi igal võistlusel olema.

Mis te arvate sellisest variandist, kui looks võistluse korraldajatele oma rändkarika? Ehk siis aasta lõpus annavad nii võistlejad kui pealtvaatajad oma hääle kõige paremini korraldatud võistlusele näiteks siinsamas 4x4.ee-s. Siin foorumis osalevad nii võistlejad kui pealtvaatajad ja mõlemate arvamus võistluste korraldamise kohta on tähtis.

Hannes@Shrek
Hannes Kask, Shrek Offroad Team
http://4x4shrek.planet.ee
Draakon
I spit Fire
Postitusi: 135
Liitunud: R Juun 17, 2005 3:17 pm

Postitus Postitas Draakon »

Mul on kohutavalt hea meel, et see teema on leidnud tee avalikuse ette. Iga kord kui sõit tulemas siis mõtle ennast ogaraks mida auhinnaks välja panna ja siis see kurvem pool - peale võistlust näed müüa a'la 10 000 aparaat 5000 eek eest. Täiesti mõttetu raha raiskamine sest mina olen enamus auhindu oma võistlustel välja ostnud. Samuti kommentaarid, ei noh selle auhinna pärast ma küll ei tule. Seega, nagu viimane Kevadsõit sai teostatud siis tellisin nn. handmade karikad, mis ei olnud küll väga odavad teostada kuid selle eest originaalsed ja ägedad ka riiulis hoida. Miks ei saa kõik medaleid - mina küsin seepeale kas te tõesti tahate neid medaleid mis seal auhinnapoodides müüakse??? Minu arust on see pläust - sorry kui riivan kellegi tundeid. Kui mulle sõbrad sünnipäevale tulevad siis palun neid, et ärge tooge midagi sest mul ei ole nende ASJADEGA mitte midagi peale hakata - juhul kui ei ole mingit soovi.

Ma olen juba korra ka juba välja pakkunud,et lõpetame selle auhinna saaga. Iga võistlus annab võistlejatele karika, diplomi, medali ja kõik. Samas panustab iga karikasarja korraldaja fondi XXX summa raha mis aasta lõpus läheb jagamisele võitjate vahel. Las igaüks otsustab mis sellega peale hakata.
Palju ilusaid asju...
Kasutaja avatar
3FjaN
Kitsas puu & hüppav känd
Postitusi: 214
Liitunud: K Mär 30, 2005 7:38 am
Asukoht: Saaremaa

Postitus Postitas 3FjaN »

Tublid arutlejad!
Sellega,et esimesed võistkonnad peaks saama diplami, karika ja võibolla isegi medali olen igati päri.Saarekollil kirjutasime kõikidele diplomid välja,kuid kui oli kättejagamise aeg,siis olid pooled mehed kadunud :shock: :oops: .Ja diplomid on seniajani alles.Vene mehed leidsid küll aega ja jõudu,et lõputseremooniale jõuda :thumb: .
Lisaks sellele vihtus bänd iseendale mängida!! :rofl:
Olen Joeliga ühte meelt,et lootes auhinda valja andes kellelegi head teha,ei ole seda hiljem odavmüügis nähes sugugi kerge olla :blow .Mis ei tähende absoluutselt seda,et auhinnad peaks üldsegi puuduma.
Ja võistluse korraldamine ei ole sugugi megabisnes,kuna radade tegemiseks minev küte tuleb omal osta,auhinnad tuleb osta,päästeamet,meditsiin,reg.tasu,maksin isegi notaritasu maaomanikuga kasutuslepingut sõlmides,särgid,diplomid,sekretariaat,meelehea sinuga tegelevatele funktsionääridele.Hilisemad mitterahul maaomanikud.Kindlasti ei tulnud mul kõik meelde.
Seega,teen ettepaneku Indreku sugustele potensiaalsetele sponsoritele ka ise julgemalt omale meelepärase võistluse korraldajaga ühendust võtta,mine tea,mis sellest areneda võib.
Saarekollil on plaanis isegi kaks publikukatset,üks lagedal,teine metsas :bg :driving
Rahulikku meelt ja pädevaid argumente.

Urmas
Tööle seltsimehed,igatahes!
Kasutaja avatar
kiiking
Julgeb Organiseerida
Postitusi: 477
Liitunud: L Jaan 06, 2007 10:15 pm
Asukoht: Viimsi-Mähe
Kontakt:

Postitus Postitas kiiking »

Miks ei saa kõik medaleid - mina küsin seepeale kas te tõesti tahate neid medaleid mis seal auhinnapoodides müüakse??? Minu arust on see pläust - sorry kui riivan kellegi tundeid.
Medaleid saab muidugi teha ka ise ja palju lahedamaid. Samas, kui selle pläusti peale on graveeritud võistlus, aasta, võistlusklass ja koht, siis on see pläust selle saajale hoopis teise tähendusega.
Toonitan veelkord, et medali või karika maksumus ei oma tähtsust ja sellised meened peaks olema igale meeskonna liikmele.
Urmas Laansalu
5211589
kiiking@neti.ee
www.kiiking.com
Kasutaja avatar
jazz777
Tuuker
Postitusi: 156
Liitunud: E Mär 29, 2004 12:48 pm
Asukoht: Head Under Hood
Kontakt:

Postitus Postitas jazz777 »

Joel, sina oled professionaalne korraldaja selle sõna kõige paremas tähenduses. Sinu võistluselt saadud kolb on minu karikariiulis aukohal, kui väga originaalne karikas :!: Ja rajad on olnud vaäga head, mis sellest et ma juba tean ilma gepsuta, kus punkt on :D
Aga millest ma räägin, on see, et kui alakomitee lehel aadressiga http://eal.4x4.ee/ ilutseb tänaseni üldarvestuses viimase võistlusena Kevadsõit ja minul on esikolmiku DIPLOMEID rohkem kui üks (selle all pean silmas ei ühtegi metallist est). Mis krdi sponsoreid siis üritatakse kaasata :?: Olen isegi sõitnud sponsorite abiga, kuid suhtkoht raske on tõestada selle ala olemust ja iseenda tegutsemist selles vallas (Mait on usin ja kiitus :) )
Aa mul on hea paugutada, ma mõneks ajaks taandun...
Vabad mehed ongi need kõige suuremad ketserid
Kasutaja avatar
kiiking
Julgeb Organiseerida
Postitusi: 477
Liitunud: L Jaan 06, 2007 10:15 pm
Asukoht: Viimsi-Mähe
Kontakt:

Postitus Postitas kiiking »

jazz777 kirjutas: Aa mul on hea paugutada, ma mõneks ajaks taandun...
See koht ongi ju selleks, et paugutada. Selleks ju foorum ongi, et arutada ja mingit kohustust ei kaasne. Minu meelest peaks kogenud võistlejad siin kõvasti "paugutama" ja oma mõtted välja ütlema, mis aastatega on kogunenud.
Urmas Laansalu
5211589
kiiking@neti.ee
www.kiiking.com
Kasutaja avatar
hulkur
been there, done that
Postitusi: 1552
Liitunud: E Okt 25, 2004 4:39 pm
Asukoht: N59:38:21 E25:30:32
Kontakt:

Postitus Postitas hulkur »

CÄÄRFIILD kirjutas:Aga sellele küsimusele on ilmselt kõige kompetentsem vastama DIFF (4X4 ee esindaja 4X4 alakomitees).
Tegelikult ei puutu DIFF antud juhul asjasse. See on siiani minu rida olnud. Raputan tuhka pähe ja tunnistan süüd. Olen sel aastal lehe uuendamisega olnud laisk, väga laisk. Põhjustesse ei hakka laskuma.

andres
Kasutaja avatar
MM
HallKardinal
Postitusi: 542
Liitunud: K Dets 15, 2004 1:18 pm
Kontakt:

Postitus Postitas MM »

CÄÄRFIILD kirjutas:(Aga millest ma räägin, on see, et kui alakomitee lehel aadressiga http://eal.4x4.ee/ ilutseb tänaseni üldarvestuses viimase võistlusena Kevadsõit ..) Mul sama küsimus nagu JAZZ 777l.Et millal tabelist reaalset seisu näha saab. Aga sellele küsimusele on ilmselt kõige kompetentsem vastama DIFF (4X4 ee esindaja 4X4 alakomitees).
Kuiv info ehk tulemused + info on üleval www.autosport.ee

ja no on siin foorumiski ära märgitud 4x4.ee
Tom 73
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 130
Liitunud: R Mär 16, 2007 11:10 am

Postitus Postitas Tom 73 »

Diff kirjutas:,,Mis Teami nime all te võistlete ? Palju teil on Eesti karikasarjas punkte ? Mis autovõistlustel te veel osalenud olete ?"
Tea mis ta selle infoga nüüd teeb kui on kätte saanud :D kas haub mingeid salaplaane :wink:-mingi eksituse läbi läks kahekordselt ja kustutada ei saa -moded ,pliiis
Viimati muutis Tom 73, N Nov 22, 2007 11:59 am, muudetud 1 kord kokku.
Vasta

Mine “Võistlused/Competitions”