EAL 4x4 alaliidu tegemised(musta pesu pesemine)

Ametlik info võistluste kohta, küsimused, kommentaarid, järelkajad.

Official information and discussions about 4x4 competitions. Information on international events welcome!

Moderaatorid: hulkur, Arto, MM, Oliver, Moderators

Suletud
Kasutaja avatar
hulkur
been there, done that
Postitusi: 1552
Liitunud: E Okt 25, 2004 4:39 pm
Asukoht: N59:38:21 E25:30:32
Kontakt:

Re: EAL 4x4 alaliidu tegemised(musta pesu pesemine)

Postitus Postitas hulkur »

K.Kotkas kirjutas:Seda on ka korra enne juhtunud Suvesõidul, mis kuulutati safariks.
Kui mälu ei peta siis lausa 2 korda, ka üks Saarekoll osutus tagantjärgi safariks.

Seda ma silmas pidasingi, me peaksime kõik leppima, et tänavune Klaperjaht on lõppenud, kopsikud, kulinad ja nänn on jagatud, rahvas on show saanud, finito, unustame selle.

Mis aga puutub KS punktidesse, siis siin on AK-l võimalus õiglus jalule seada, see on puhtalt AK pädevus.

Andres
Kasutaja avatar
eero I
elektrikapp "KOSTIVERE 3"
Postitusi: 442
Liitunud: R Juun 13, 2008 10:52 am

Re: EAL 4x4 alaliidu tegemised(musta pesu pesemine)

Postitus Postitas eero I »

K.Kotkas kirjutas:Hetkel on ikka arutelu pigem karikasarja punktide osas. Võistluse tulemus on tehtud ja on nii nagu on. Mida siin AK saab teha ongi vaid võistluste tulemuste mitte arvestamist karikasarja arvestuses. Seda on ka korra enne juhtunud Suvesõidul, mis kuulutati safariks.

Kristjan
Seda silmas pidasingi, parandasin oma postituse sõnastuse oma mõtetele vastavaks.
Kasutaja avatar
erik
Aktiivne Pikendus
Postitusi: 2776
Liitunud: L Juul 23, 2005 11:05 pm
Asukoht: Jõe laboratoorium

Re: EAL 4x4 alaliidu tegemised(musta pesu pesemine)

Postitus Postitas erik »

Arto kirjutas:
Movistar kirjutas:
hulkur kirjutas:Kuna AK on ellu kutsutud ühendamaks kõiki selle ala erinevaid huvigruppe - võistlejad, korraldajad, siis ei saa ma tänase päevani aru, miks eemaldati hääletuselt suur osa ühe huvigrupi esindajatest küll aga jäeti eemaldamata samas arvus teise - korraldajate esindajad.
Väga lihtne ju.
Siis oleks võinud hääletuse tulemused olla teised ja poleks meeldinud sellele kodanikule kes teid eemaldas.
Siis oleks TR3-d saanud oma tahtmise.
Teil pole õigus!

Antud kontekstis pole see just kõige demokraatlikum avaldus, selle asemel võiks siis valgustada inimeste hääletamiselt tagandamise tegelikke tagamaid.
Asju ehitatakse korralikult ja teemasse lähenetakse süviti!

Erik Metsis, Mudanägu aastast 1999.
Kasutaja avatar
eero I
elektrikapp "KOSTIVERE 3"
Postitusi: 442
Liitunud: R Juun 13, 2008 10:52 am

Re: EAL 4x4 alaliidu tegemised(musta pesu pesemine)

Postitus Postitas eero I »

erik kirjutas:
Arto kirjutas:

Teil pole õigus!

Antud kontekstis pole see just kõige demokraatlikum avaldus, selle asemel võiks siis valgustada inimeste hääletamiselt tagandamise tegelikke tagamaid.
Rein Pinn`i tagandamise põhjused jäävad küll arusaamatuks.
Kasutaja avatar
Arto
SuurPäälik
Postitusi: 1245
Liitunud: N Sept 09, 2004 8:45 pm
Asukoht: Viimsi
Kontakt:

Re: EAL 4x4 alaliidu tegemised(musta pesu pesemine)

Postitus Postitas Arto »

erik kirjutas:Antud kontekstis pole see just kõige demokraatlikum avaldus, selle asemel võiks siis valgustada inimeste hääletamiselt tagandamise tegelikke tagamaid.
TR-3 klassi esindajate tagandamise mõte oli seotud sellega, et nendel on võimalik saada isiklikult karikasarjas parem tulemus.
eero I kirjutas:Rein Pinn`i tagandamise põhjused jäävad küll arusaamatuks.
Ka hr. Pinn kui ta kavatseb sel hooajal startida oleks saanud väikese eelise.

Avaldus oli seotud aga peamiselt sellega, et Hardo lahmib huupi!
Arto Künnapas, Ratturid meeskonna roolikeeraja , maasturisõltlane alates 2004.
MB230GE, Nissan Navara, Volvo TGB1314
offroad.ee
Kasutaja avatar
Movistar
Teel kaaluta olekusse
Postitusi: 4423
Liitunud: L Dets 30, 2006 2:05 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: EAL 4x4 alaliidu tegemised(musta pesu pesemine)

Postitus Postitas Movistar »

Arto kirjutas:
Avaldus oli seotud aga peamiselt sellega, et Hardo lahmib huupi!
Potike hakkas jälle üle keema.
Kas sa tahad öelda,et kõik mis ma siia teemasse kirjutanud olen on jama ja laim ?
Kui sa nii väidad, siis vähemalt mina lõpetan igasuguse Eesti 4x4 sarjas osalemise ära.
Mängige oma karikasarja mänge siis edasi.
HM Racing Team
Kasutaja avatar
boob
Moderator
Postitusi: 2503
Liitunud: T Sept 20, 2005 11:52 pm
Asukoht: Laitse 5013912

Re: EAL 4x4 alaliidu tegemised(musta pesu pesemine)

Postitus Postitas boob »

Arto kirjutas:
Avaldus oli seotud aga peamiselt sellega, et Hardo lahmib huupi!
Aga ehk oskad arvata millest see huupi lahmimine tuleb?
Mina arvan, et segasest ja puudulikust infost, mis "ülevalt poolt pööblile jagatakse".
Läks Stirlitz mööda tänavat ja nägi, kuidas valges ürbis mees plangul roppusi üle värvib.
-Moderaator, mõtles Stirlitz.
Kasutaja avatar
erik
Aktiivne Pikendus
Postitusi: 2776
Liitunud: L Juul 23, 2005 11:05 pm
Asukoht: Jõe laboratoorium

Re: EAL 4x4 alaliidu tegemised(musta pesu pesemine)

Postitus Postitas erik »

Ma lugesin kogu teema hoolikalt läbi ja avaldan ka oma väikse arvamuse.

Minu arust, on demokraatia see, et mingi huvigrupi enamus otsustab neisse puudutavate asjade üle. Ehk, kui võistlusklassi enamus on ühiselt avaldusele alla kirjutanud, milles seisab, et võistluse korraldaja pole oma enda esitatud võistlusjuhendit täitnud, tänu millele soovitakse, et antud võistlus ei läheks selle aasta karika arvestusse. Ja kui võistlejate (kogu selle spordiala) esindusorganisatsioon langetab otsuse korraldaja kasuks, eirates võistlejate enamuse vägagi argumenteeritud arvamust. Siis tekib ikkagi küsimus, kelle huve siis see organisatsioon esindab? Võiks siis ju eneseõigustuseks põhjendada, mida Eesti offroad selle otsusega võitis? Ja kui see organisatsioon ongi kaldu korraldajate poole (mul juba on näiteks selline tunne) siis kas äkki peaksid võistlejad looma oma katusorganisatsiooni? Kes siis meie huve kaitseks. Sest muidu oleme me ainult palgata tolad, kes kellegi rõõmuks showd teevad ja seda kõike küsitava "Karika" nimel.
Asju ehitatakse korralikult ja teemasse lähenetakse süviti!

Erik Metsis, Mudanägu aastast 1999.
Kasutaja avatar
eero I
elektrikapp "KOSTIVERE 3"
Postitusi: 442
Liitunud: R Juun 13, 2008 10:52 am

Re: EAL 4x4 alaliidu tegemised(musta pesu pesemine)

Postitus Postitas eero I »

Kuna nagu teema pealkirigi ütleb, ei puuduta teema niivõrd klaperjahti kuivõrd sellega seonduvaid AL tegemisi. Seetõttu on oodatud kõigi, kelle tegemisi see edaspidi puudutab, arvamused.
Ei õhuta mässule aga hetkel tundub, et kogukond on toimunuga nõus ja lepib sellega, et aastatepärast määratakse tulemusi korraldaja suva järgi, nt. loositakse, või peatatakse võistlus teisel ringil või viiendal tunnil ja tehakse uus start, ja nii kolm korda, ja eelsõitudes hakataksegi üle ühe, üks edaspidi ja teine tagurpidi sõitma, iga kolmas sõitja peatataksegi raja suvalisel lõigul, lihtsalt igaksjuhuks, osadel lastaks vintsida väljapool rada olevatest puudest teistel ei lasta, proloog tehakse suvalisel ajahetkel katseks, ja kohtunike te ka enam rajal ei näe sest neid leida on ju raske, ja aegasid ei võeta tulevikus enam üldse sest ! sest ! sest milleks ja pealegi, pole siis vaja ajavõtusüsteemi dubleerida, jne. ja alaliit arvab endiselt et kõik on ju normis. Ja arvabki sest keegi pole ju protesti kirjutanud mis siis, et protesti saab kirjutada ainult oma tulemust silmaspidades ja AL-st pole sõidul alaliitu esindamas ka kedagi sest korraldaja pole määranud žüriid või pole sellesse meelega määranud AL esindajat.
Osa näiteid on küll äärmusliku aga ehk on paremini mõistetav, millest käib jutt. Eeldused selleks jamaks on ju loodud. Ja ärge seostage neid näited klaperiga sest edaspidi võib igal sõidul nii juhtuda.
Isiklikult tean Vaikot ja saan aru, palju on tööd tehtud antud ürituse korraldamisel ja soovin edaspidi edu ettevõtmistes, oleks soovinud vastupidist, poleks teistkorda võibolla rajale läinud. See aga ei tõsta teda teistest kõrgemale.
Mingi hetk küsis Vaiko minult, miks see nii oluline on, lähevad või ei lähe tulemused arvesse (polnud tsitaat vaid minu lühikokkuvõte ja võibolla otsesemalt kui seda tegi tema). Siis täna võin vastata, just sellepärast, et ei läheks minu poolt pakutud stsenaariumi järgi.
Küsiks sama küsimuse alaliidult. On siis tõesti niipalju kaotada, alaliidul tervikuna või liikmetel isiklikult või siis Vaikol.
Kui kõik ülejäänud on toimunuga nõus ja lepivad sellega, siis jumala eest. Mina ei nõustu ega viitsi rohkem jahuda ja seletada, et paljud puudused on must valged, mitte hallid.
Siinkohal tahaks vabandada AL liikmete ees, kes on arusaamisel, et asi on mäda, oma eelnevates postitustes olevate üldistuste pärast.
Kasutaja avatar
Movistar
Teel kaaluta olekusse
Postitusi: 4423
Liitunud: L Dets 30, 2006 2:05 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: EAL 4x4 alaliidu tegemised(musta pesu pesemine)

Postitus Postitas Movistar »

Arto kirjutas: TR-3 klassi esindajate tagandamise mõte oli seotud sellega, et nendel on võimalik saada isiklikult karikasarjas parem tulemus.
Ja need 5 TR 2-te,kes ei läbinud 30% liidri ringide arvust ei saa üldse mingit olulist eelist :shock:
Naljanumber.
Siiamaani on alaliidu esindaja esinenud ainult paarisõnaliste mittemidagiütlevate avaldustega.
Kas poleks aeg see jama kokku tõmmata ja kirjutada valmis üks korralik avaldus ja võtta mingi seisukoht ?
Kaua me siin üksteist süüdistame ja s*taga loobime ?
Otsustage asi ära,et järgmine korraldaja seda s*tta oma kaela ei saaks,juhuks kui see saaga peaks venima oktoobri lõpuni.
HM Racing Team
Kasutaja avatar
Movistar
Teel kaaluta olekusse
Postitusi: 4423
Liitunud: L Dets 30, 2006 2:05 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: EAL 4x4 alaliidu tegemised(musta pesu pesemine)

Postitus Postitas Movistar »

erik kirjutas:M Ja kui see organisatsioon ongi kaldu korraldajate poole (mul juba on näiteks selline tunne) siis kas äkki peaksid võistlejad looma oma katusorganisatsiooni?
See mõte on meil mõtteis mõlkunud juba viimased nädalad.
Sõitjate Liidu moodustamine oli mõte.
HM Racing Team
Vahur
misasi see pidur on?
Postitusi: 217
Liitunud: R Sept 15, 2006 10:08 am

Re: EAL 4x4 alaliidu tegemised(musta pesu pesemine)

Postitus Postitas Vahur »

Järgnevalt edastan kõigile lugemiseks TR 3-de poolt esitatud esialgse protestiversiooni.Hiljem muudeti see alaliidu nõudmisel avalduseks ja tagastati ka protestimaks.
Olles ise korra esitanud Alakomiteele protesti eelpool mainitud Saarekolli tulemuste tühistamiseks (kusjuures protest rahuldati ,sest minu poolt juba Saaremaal korraldajale edastatud puudujääkides tulemuste arvutusmetoodikas ilmnes kontrollimisel tõsiseid vigu mis pöörasid paremusjärjestuse peapeale, ning protestimaks ka tagastati) ei mõista ma seda kuidas nõuti ja miks protesti esitajad sellega nõustusid? Mina viisin nn kaks ümbrikku- ühes raha ja teises paberil protest- ja keegi ei pakkunud enne otsuse tegemist mingeid diile??? Väga kummaline...

Veelgi kummalisem on muidugi see ,et Klaperjahil määrati nt lindilõhkumise karistusi mitte faktikohtuniku(rajakohtuniku) fikseeringu järgi vaid hoopis pealtvaataja (st teise võistlusklassi võistleja) telefonikõne peale korraldajale... See on miskit uut.

Igatahes edu ja loodan ,et sellest kemplemisest teevad kokkuvõttes kõik asjaosalised õiged järeldused.
Vahur Romet,Carservice tiim,piloot
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17319
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: EAL 4x4 alaliidu tegemised(musta pesu pesemine)

Postitus Postitas Landy »

Olles seda teemat pikemalt jälginud on mulle jäänud paar asja arusaamatuks.

1)Miks laseb EAL 4x4AK oma tegevuse(ttu)sega ja konkreetsete vastusteta tõusta emotsioonidel nii siin, kui realelus üle pea? Kelle on see kasulik? Ala arengule kindlati mitte.
2)Jääb arusaamatuks, miks Vaiko põikleb kõrvale konkreetsest vastustest konkreetsetele küsimustele mis probleemi kerkides tõstatati ja vastab vaid üldsõnaliselt või üldse mitte? Ok, pregu on läinud veid juba lahmimiseks, kuid see ei pisenda eislagsete (kirjalike) avalduste kaalukust. Selline tegevus valab vaid õli tulle ja vii konstruktiivsete lahendusteni.

Mul on endise võistelejana Artole ja kogu 4x4 AK-le palve. Palun tooge see probleemide sasiapuntra harutamine VÕIMLIKULT KIIRESTI siit foorumi lehtedelt tagasi alakomitee seinte vahale ja laua taha, sest ei taha mina Õhtulehest või mujalt varsti lugeda sopast nõretavaid artikleid ühe autospsordi alaliidu räpstest siseasjadest.

Ettepanek Vaikole - kui sul jätkub tahtmist ka tuleval aastal Klaperjahtida,siis äkki oleks mõtekas võtta piisavalt vara enne võistlust kokku ka inimesed, eks kohtunikeks ja abilisteks tulevad ja seda varasematel aasatel teinud on ning kuulata ära nende ettepanekud ja mured seoses korraldusega. Kindlasti saab paljusid asju (ka ilma lisakuludeta) paremini teha. Nagu sa ise ütlesid, ei saagi nii mastaapse ürituse puhul olla ühel inimesel ülevaade kõigist pisiasjadest, kuid just neist õnnestunud üritus koosnebki.

P.S. Olles lugenud Vaiko vastust Klaperajahi korraldusliku poole kirjeldusega jätan endale asja veidi seespoolt näinuna õiguse jääda mõnes toodud punktis eriarvamusele. Päris nii roosilised need asjad ei olnud. Avalikult lähemalt ei kommneteeri.

Kuna Vaiko on öelnud, et kritiseerida saavad vaid need, kes on abikeäe ulatanud,siis selle õiguse ma endale Kalperjaht 2005- 2011 rajaohtunikuna ka lunastasin.

Kristjan Vaarmann
TR1 võistleja 2003-2011
Klaperjahil rajakohtunik 2005-2011
Ca 40 suurema ja väiksema offroad üristuse korralduskogemus
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
urmas
unistus kahest 4-pakist kapoti all
Postitusi: 1917
Liitunud: E Jaan 01, 2007 4:04 pm
Asukoht: Kalamaja, Kilulinn... 5o59185

Re: EAL 4x4 alaliidu tegemised(musta pesu pesemine)

Postitus Postitas urmas »

Landy kirjutas: Mul on endise võistelejana Artole ja kogu 4x4 AK-le palve. Palun tooge see probleemide sasiapuntra harutamine VÕIMLIKULT KIIRESTI siit foorumi lehtedelt tagasi alakomitee seinte vahale ja laua taha, sest ei taha mina Õhtulehest või mujalt varsti lugeda sopast nõretavaid artikleid ühe autospsordi alaliidu räpstest siseasjadest.
Just. Pole ma miski asjapulk teemas, aga häirib ka, et kogu küla ees oma musta pesu pesete!
Snegurochka ex.
Authorities require that a person be gone 48 hours before they`re consodired missing (longer, if they drive a Jeep)
Uued tuuled....IF IT DOES NOT BREAK, IT'S TRIALJIMNY.
Kasutaja avatar
eero I
elektrikapp "KOSTIVERE 3"
Postitusi: 442
Liitunud: R Juun 13, 2008 10:52 am

Re: EAL 4x4 alaliidu tegemised(musta pesu pesemine)

Postitus Postitas eero I »

urmas kirjutas:
Landy kirjutas: Mul on endise võistelejana Artole ja kogu 4x4 AK-le palve. Palun tooge see probleemide sasiapuntra harutamine VÕIMLIKULT KIIRESTI siit foorumi lehtedelt tagasi alakomitee seinte vahale ja laua taha, sest ei taha mina Õhtulehest või mujalt varsti lugeda sopast nõretavaid artikleid ühe autospsordi alaliidu räpstest siseasjadest.
Just. Pole ma miski asjapulk teemas, aga häirib ka, et kogu küla ees oma musta pesu pesete!

Kahjuks pean teie mõlemaga nõustuma. Aga kuna AL-ga suhtlemiseks teisi kanaleid pole siis tuli kasutada seda. Nagu juba öeldud, saab esitada alaliidule ainult proteste ja sedagi ainult oma tulemuste osas. Teisi proteste ja avaldusi pole AL kohustatud arutusele võtma. Samuti oli sooviks teada teiste perekonnas olijate arvamust sest õigupoolest oli ju enamuse AL liikmete arvamus teada. AL liidus on ka võistlusklasside esindaja, meie esindajal, oma arvamust väljendada ei lastud. Loomulikult oleks võinud isiklikult helistada kõigile AL liikmetele aga mida teeb üks tilk vett müürile.
Samuti tean ka seda miks antud foorum kunagi tehti, see, et perekonnast on saanud küla, on ilmselt teine teema.
Suletud

Mine “Võistlused/Competitions”