Gaasitrass läbib eramaid-seal ei ole lubatud sõita!

Koht, kus saab arutada 4x4 teemadel, leppida kokku aegu, sõitude kohti ja muidu informatiivne koht / Information about different 4x4 events, safaries and adventures in Estonia and abroad.

Moderaator: Moderators

elkuliina1
Rookie
Postitusi: 8
Liitunud: E Apr 07, 2014 10:24 am

Gaasitrass läbib eramaid-seal ei ole lubatud sõita!

Postitus Postitas elkuliina1 »

Kirjutan teile ühe maaomanikuna, kelle maa peal käiakse ATV-dega ja maasturitega sõitmas, kuigi olen mitu aastat sellel teemal kirjutanud, aga tundub, et osad ATVde ja maasturite omanikud ei austa eramaad ja sõidavad julmalt ikka edasi. Eile 06.04.2014 oli umbes 7 liikmeline ATV grupp liikumas möödas gaasitrassi ja maapind on täielikult üles songitud, seda enam taastada ei saa. Sügisel tabasin maasturid sealt 4tk üks üleni sopa sees. Raplamaal, Kohila vallas asub Angerja küla, mida läbib gaasitrass. Katastritunnused:31701:003:0057,31701:003:0058, 31701:003:0060,31701:003:0061. Ma väga loodan, et te saate aru, kes te seal endiselt sõitmas käite, et see on kellegi maa ja see, mis te sellega teete tuleb ju omanikul taastada vaevalt, et teie seda korda tegema tulete. Samuti asub seal Rahaaugu (Pahkla) hoiuala mis on haaratud Natura 2000 võrgustiku eelvalikusse. Rahaaugu hoiualal (529 ha) kahel pool Angerja oja leidub veereþiimile väga tundlikke liigirikkaid madalsoid, siirde- ja õõtsiksoid, rabametsi ja eriti harulast lammimetsa. Seal elab saarmas ja on musta toonekure pesitsusala.
Palun sõitke teile ettenähtud radadel mitte inimeste eramaadel.
Pilt
salmus
Fitting 44"
Postitusi: 451
Liitunud: N Nov 20, 2008 9:14 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Gaasitrass läbib eramaid-seal ei ole lubatud sõita!

Postitus Postitas salmus »

Tere!

Jutt on kõik õige, aga kas seal eramaa silt on väljas? Inimesed ei tea ju muidu ja kui tee läheb ees, siis sealt nad ka lähevad. Käin isegi vahest seal kandis ja siiamaani pole ühtegi eramaa silti näinud, samas tean et on ka seal kohti kuhu ei tasu minna ja siiamaani pole kellelgi meie vastu pretensioone olnud, kui oleme käinud. Samas gaasitrassile ei satu ka, seal teisi lõike kus saab sõita.
elkuliina1
Rookie
Postitusi: 8
Liitunud: E Apr 07, 2014 10:24 am

Re: Gaasitrass läbib eramaid-seal ei ole lubatud sõita!

Postitus Postitas elkuliina1 »

Tere,
Eramaa sildid on väljas olnud ja samuti on olnud ka tõkked ees, mis on lihtsalt ära lõhutud ja sellest ei ole abi olnud. Paneme uuesti sildid üles ja loodetavasti sellest on abi. Tegemist on gaasitorustiku kaitsevööndiga. Pilt
Viimati muutis elkuliina1, E Apr 07, 2014 2:12 pm, muudetud 1 kord kokku.
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Gaasitrass läbib eramaid-seal ei ole lubatud sõita!

Postitus Postitas v6sa »

elkuliina1 kirjutas: ...
Kuna tegemist on ka gaasitorustiku kaitsealaga, siis nende muda aukude tagajärjel võib seal ka mõni gaasitoru lihtsalt katki minna ja siis on tegemist juba suurema probleemiga.
Kui sügaval see gaasitoru oligi? :lol:

Pildilt ühtegi silti ei paista... Mis muidugi ei vabanda teadlikku sigatsemist välja. Nähtavad rööpad ei ole mitte igaüheõiguse normaalne tulem.
Kuid paraku on omaniku asi teha omandi piir nähtavaks. Virtuaalsed jooned kaardil ei kandu automaatselt loodusesse üle. :roll:

Teema on tegelikult mitmetahulisem, kui vaid tüli omanik-teeline. Omanik saab oma õigusi kehtestada, käpaline või lendorav ei tule oma õiguste eest seisma. Iseasi, kas peab iga käpalist ja lendoravat kaitsma nii, et seal ümber oleks vatist kookon...
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
rommel
Fitting 38"
Postitusi: 285
Liitunud: N Nov 01, 2012 8:30 am

Re: Gaasitrass läbib eramaid-seal ei ole lubatud sõita!

Postitus Postitas rommel »

elkuliina1 kirjutas:Tere,
Eramaa sildid on väljas olnud ja samuti on olnud ka tõkked ees, mis on lihtsalt ära lõhutud ja sellest ei ole abi olnud. Paneme uuesti sildid üles ja loodetavasti sellest on abi, Kuna tegemist on ka gaasitorustiku kaitsealaga, siis nende muda aukude tagajärjel võib seal ka mõni gaasitoru lihtsalt katki minna ja siis on tegemist juba suurema probleemiga.
Kogu lugupidamise juures ja niipalju kui mina safaritel sabas sörkinud olen on eramaa silte austatud ja tõkkeid lõhutud pole. Kindlasti on maasturiomanike seas ka selliseid kes ei austa teise inimese vara, tööd ja vaeva kuid siinse foorumi kasutajaskonna seas sellist suhtumist vähemalt isiklikult täheldanud pole.
PS. Gaasitoru katkiminekut vast otseselt karta pole.

Võimaluse korral kirjutage järgmine kord lõhkujate reg numbrid üles.
elkuliina1
Rookie
Postitusi: 8
Liitunud: E Apr 07, 2014 10:24 am

Re: Gaasitrass läbib eramaid-seal ei ole lubatud sõita!

Postitus Postitas elkuliina1 »

rommel kirjutas:
elkuliina1 kirjutas:Tere,
Eramaa sildid on väljas olnud ja samuti on olnud ka tõkked ees, mis on lihtsalt ära lõhutud ja sellest ei ole abi olnud. Paneme uuesti sildid üles ja loodetavasti sellest on abi, Kuna tegemist on ka gaasitorustiku kaitsealaga, siis nende muda aukude tagajärjel võib seal ka mõni gaasitoru lihtsalt katki minna ja siis on tegemist juba suurema probleemiga.
Kogu lugupidamise juures ja niipalju kui mina safaritel sabas sörkinud olen on eramaa silte austatud ja tõkkeid lõhutud pole. Kindlasti on maasturiomanike seas ka selliseid kes ei austa teise inimese vara, tööd ja vaeva kuid siinse foorumi kasutajaskonna seas sellist suhtumist vähemalt isiklikult täheldanud pole.
PS. Gaasitoru katkiminekut vast otseselt karta pole.

Võimaluse korral kirjutage järgmine kord lõhkujate reg numbrid üles.
Ma lihtsalt füüsiliselt ei jõua igakord sinna joosta, kui keegi seal jälle sopa sees müttab ja enamik, kes ei ole kinni jäänud sõidavad kiiresti minema. Püüan nüüd tõesti hakata pildistama ja numbrimärgid üles kirjutada, kui midagi muud ei aita. See jutt, et eramaa silte ei ole ja sellepärast sõidetakse ei ole tegelikult õige. Eramaa sildid on seal üleval olnud ja nendest ei peeta kinni, praeguseks on need tõesti ära kulunud ja tuleb uued panna. Seekord on ka pilt juurde lisatud, aga ikkagi hakkab foorumis selline jutt pihta, et mis teil maaomanikel viga on ja mis te vingute. Ma usun, et keegi ei taha, et nende eramaale tullakse ja songitakse lihtasalt järjepidevalt maa üles, see on ju täiesti loogiline.
tyyp07
I live off from the mud
Postitusi: 1740
Liitunud: P Okt 26, 2008 8:09 pm
Asukoht: Vääna
Kontakt:

Re: Gaasitrass läbib eramaid-seal ei ole lubatud sõita!

Postitus Postitas tyyp07 »

Saan täiesti su murest aru. Endalgi vuravad vahel akna alt ATV-d ja jahimehed läbi aga siiamaani olen saanud ainult peeglisse vaadata ja süüdistada ennast märkide mitte välja panemises.
Ehk siis tuleb ennast kätte võtta ja korralikud märgistused välja panna. Tahtlikult vaevalt siinsest seltskonnast midagi lõhub.
Väljaminekud kasvavad, et järele jõuda sissetulekutele....
http://www.rgb.ee
53449661 Kert
Team Linnamehed
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Gaasitrass läbib eramaid-seal ei ole lubatud sõita!

Postitus Postitas v6sa »

elkuliina1 kirjutas: ...
See jutt, et eramaa silte ei ole ja sellepärast sõidetakse ei ole tegelikult õige. Eramaa sildid on seal üleval olnud ja nendest ei peeta kinni, praeguseks on need tõesti ära kulunud ja tuleb uued panna. Seekord on ka pilt juurde lisatud, aga ikkagi hakkab foorumis selline jutt pihta, et mis teil maaomanikel viga on ja mis te vingute. Ma usun, et keegi ei taha, et nende eramaale tullakse ja songitakse lihtasalt järjepidevalt maa üles, see on ju täiesti loogiline.
Mina olen ise maaomanik, mistap sõna võtsingi 8) Keelamine peab olema kõigile nähtav ja üheselt selge. Mingi pisike A4 leht 12-punktise kirjaga, topituna vettinud kileümbrisse ei ole nähtav. Kuu, kõige enam kaks ja siis on loetamatu :( . Lamineeritu kestab kauem, kuid üle aasta pole päikese käes enam loetav :| .

Parim hinna-kvaliteedi suhe on ilmastikukindlale kilele trükitud tekstil, mis kleebitud veekindlale vineerile. :wink: 4 aastat vihma ja päikest, senini loetav. Täiesti võrreldav korraliku värviga. Lakitud värv võiks olla veel vastupidavam.

Mis puudutab ülessonkimist, siis looduse jaoks pole mõni rööbas gaasitrassil katastroof. Tasane maa, erosiooniohtu pole. Enamus loomastikust läbib selle ala probleemideta ja ettevaatlikumad teevad niikuinii ringi ümber värskete jälgede.

Probleem on rööbas arenenud esteetikameelega inimesele :roll: Kahtlemata on sama mõõduga rööbas probleemiks teel, heinamaal, muruplatsil, põllul...

Samas on igasugused trassid ja kunagised põlluvaheteed paras peavalu omanikule. Ühelt poolt ilmne ahvatlus, teiselt poolt ei taha keegi poriseid jälgi oma krundile...

EDIT: Ei leidnud küll kusagilt märget, et Eesti Gaas kuidagi keelaks gaasitrassil toimetamise autodega:
http://www.gaasivorgud.ee/wp-content/up ... a-2014.pdf

Ehk maaomanik peab siin ise oma soovi avaldama ja sõna maksma panema. Sealjuures EG masinate liikumist mitte takistades... :roll:
Viimati muutis v6sa, E Apr 07, 2014 3:28 pm, muudetud 2 korda kokku.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Gaasitrass läbib eramaid-seal ei ole lubatud sõita!

Postitus Postitas v6sa »

tyyp07 kirjutas: .... Tahtlikult vaevalt siinsest seltskonnast midagi lõhub.
Tahan uskuda, et see nii on. 8) Paraku ei kuulu julgelt pool mudasõltlastest selle sootsiumi ridadesse. Kuidas jõuda nendeni?
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud
Postitusi: 2864
Liitunud: N Sept 06, 2007 8:26 pm
Asukoht: Kallavere, kui just ära ei ole.

Re: Gaasitrass läbib eramaid-seal ei ole lubatud sõita!

Postitus Postitas totu »

Nii maasturi- kui maaomanikuna arvan, et parim oleks sellised alad (gaasitrassil maa sügavalt läbi songitud ja offroadimiseks suurepärane pinnas, maaomanikul ainult teadmine pinna omamisest, midagi kasvatada/ehitada ei tohi, sõta seal ka ei saa, tavaautoga) eravaldusest välja mõõta. Sama seis ka teedega, viimasel ajal õnneks neid ka "riigistatakse" ja tore on.
Tehtud, mõeldud.
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2195
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: Gaasitrass läbib eramaid-seal ei ole lubatud sõita!

Postitus Postitas puhvel »

Mõtlesin siin ennist, et milline abi on omanikul sellisest maast, mis ta näeb vaimusilmas seal ?
Mitte arvata, et pooldan eramaadel lammutamist.
XC 70
elkuliina1
Rookie
Postitusi: 8
Liitunud: E Apr 07, 2014 10:24 am

Re: Gaasitrass läbib eramaid-seal ei ole lubatud sõita!

Postitus Postitas elkuliina1 »

Eramaa ei piirdu ju ainult gaasitrassi osaga, üles songitud osa kõrval olev maa on samuti eramaa ja sinna ei pääsegi enam normaalselt ligi, kuna lihtsalt on sinna ette tekitatud suur sügav sopaauk.
elkuliina1
Rookie
Postitusi: 8
Liitunud: E Apr 07, 2014 10:24 am

Re: Gaasitrass läbib eramaid-seal ei ole lubatud sõita!

Postitus Postitas elkuliina1 »

v6sa kirjutas:
elkuliina1 kirjutas: ...
Parim hinna-kvaliteedi suhe on ilmastikukindlale kilele trükitud tekstil, mis kleebitud veekindlale vineerile. :wink: 4 aastat vihma ja päikest, senini loetav. Täiesti võrreldav korraliku värviga. Lakitud värv võiks olla veel vastupidavam.
Tänan idee eest ja proovin võimalikult kiiresti sinna need sildid ka üles uuesti saada.
elkuliina1
Rookie
Postitusi: 8
Liitunud: E Apr 07, 2014 10:24 am

Re: Gaasitrass läbib eramaid-seal ei ole lubatud sõita!

Postitus Postitas elkuliina1 »

v6sa kirjutas:
elkuliina1 kirjutas:
EDIT: Ei leidnud küll kusagilt märget, et Eesti Gaas kuidagi keelaks gaasitrassil toimetamise autodega:
http://www.gaasivorgud.ee/wp-content/up ... a-2014.pdf
Siin on selgelt ju öeldud, et Kaitsevööndis peab hoiduma tegevusest mis võib kahjustada gaasitorustikku. Kooritud pinnasel, gaasitorustiku kohal, ei ole lubatud rasketehnika liikumine.Gaasitoru vahetus läheduses tuleb kaevata käsitsi.Gaasitorustikule peab olema tagatud täies ulatuse ligipääs.
rommel
Fitting 38"
Postitusi: 285
Liitunud: N Nov 01, 2012 8:30 am

Re: Gaasitrass läbib eramaid-seal ei ole lubatud sõita!

Postitus Postitas rommel »

Mitte et ma kedagi õigustaksin aga ATV ja maastur pole kohe kindlasti rasketehnika.
Vasta

Mine “4x4 üritused / 4x4 events”