VI Suur Maasturite kevadsõit Lehtses.

Koht, kus saab arutada 4x4 teemadel, leppida kokku aegu, sõitude kohti ja muidu informatiivne koht / Information about different 4x4 events, safaries and adventures in Estonia and abroad.

Moderaator: Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
uputaja
I live off from the mud
Postitusi: 4649
Liitunud: T Dets 14, 2004 11:17 am
Asukoht: Kuusalu lähedal metsas

VI Suur Maasturite kevadsõit Lehtses.

Postitus Postitas uputaja »

Nagu traditsiooniks saanud, siis 2-3 mai toimub juba kuuendat korda võistlus Suur Maasturite kevadsõit Lehtses.

Seoses rahva soovil lähevad pärismaasturid koos ATV ja veoautoga rajale koos laupäeva hommikuse päikesetõusuga. Publikukatse kohe peale orienteerumise lõppu.

Linnakas läheb rajale reede õhtul(02.05)

Osavõtutasu 50eur. per tiim.


Võistlusklasside tehnilised nõuded ja klasside jaotus:

Originaal - Kohustuslik vints ja max 32" rehvid.

Standard - 33" ja suurem rehv, talasild ja vints.

Spetsiaal - 33" ja suurem rehv ja vints.

ATV

Veoautod - Kui tulete, andke eelnevalt teada, saab rada vähe laiemalt sättida.

Linnamaastur - Tavaline, kuid aeglustit omav 4WD masin.


Tekitame varsti ka võistlusjuhendi ja hoiame Teid teemaga kursis.

EDIT: Võistlusjuhend sai valmis http://www.arvutiabi.eu/kevad2014.pdf

Pilt
Viimati muutis uputaja, R Mär 21, 2014 9:48 am, muudetud 2 korda kokku.
Asjas sees 2005. Sügissõidust.
Kasutaja avatar
RistoRR
Rock Crawler
Postitusi: 890
Liitunud: N Mai 23, 2013 10:07 pm
Asukoht: Viru-Jaagupi/Rakvere
Kontakt:

Re: VI Suur Maasturite kevadsõit Lehtses.

Postitus Postitas RistoRR »

Kas linnakad AT rehvi ei või kasutada? Ja kuidas tõstega on? Lubatud?
Patrol Y60 35'' Silverstone
Bensiiniga võite pintsleid pesta, diislis peitub jõud!
55676422 kui vaja abi vms
Kasutaja avatar
uputaja
I live off from the mud
Postitusi: 4649
Liitunud: T Dets 14, 2004 11:17 am
Asukoht: Kuusalu lähedal metsas

Re: VI Suur Maasturite kevadsõit Lehtses.

Postitus Postitas uputaja »

RistoRR kirjutas:Kas linnakad AT rehvi ei või kasutada? Ja kuidas tõstega on? Lubatud?
Sõnastasin valesti selle punkti. Nüüd peaks olema üheselt mõistetav.
Asjas sees 2005. Sügissõidust.
Kasutaja avatar
Külahull
Rock Crawler
Postitusi: 599
Liitunud: K Okt 08, 2008 8:55 pm

Re: VI Suur Maasturite kevadsõit Lehtses.

Postitus Postitas Külahull »

Kõigi eelduste kohaselt saaksin tulla alles laupäeval. Soov on suur tuua G66 tuulduma ja mudaravile. Mis varasemal formaadil viga oli, et start hommikul, publikukatse peale lõunat ja läbu õhtul?
indrek79
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 170
Liitunud: L Apr 14, 2012 9:17 pm
Kontakt:

Re: VI Suur Maasturite kevadsõit Lehtses.

Postitus Postitas indrek79 »

Eks ööelul on omad võlud:)
Jeep Grand Cherokee ´96 4.0 7" Long Arm +35x12,5R15 +Detroit TrueTrac 2x, sõidab Soome off-road maastikul.
TR3 beginner
Kasutaja avatar
Praks1
I live off from the mud
Postitusi: 2303
Liitunud: P Juun 21, 2009 8:47 pm

Re: VI Suur Maasturite kevadsõit Lehtses.

Postitus Postitas Praks1 »

Öösel on ka targemat teha,kui metsas onada.Öösel on see kordades ohtlikum,kes muidugi võistelnud pole öösel,siis neile on ehk huvitav.Mina näiteks ei viitsi enam.Sellest saan aru,et vara hommikul on start.
Samuti ei meeldi mulle need võistlused,kus olen ööläbi metsas.Tulen välja panen kuiva riide ja pean millalgi panema jälle selle märja ja sitase asja selga,kuna on mingi totakas 1 katse.Tihti saaks seda teha kuiva riidega,aga auto on märg ja mudane seest.See ei ole lahendus,et osta 2 paari visjoneid(sellised asjad hakkavad vastu pikapeale).
Samuti on täis mõtetus puhkepaus 1h,eriti öösel,kui oled märg ja väljas on külm.Tihti peavad need kollid öösel mööda maanteed sõitma selle pausi pärast 20-50km.
Siin kõigile korraldajatele ideid,mis on valesti ja kaudselt ka tekitab ohtlike olukordi rohkem.
Publikukatse tehke esimesena võistlustel.Pärast lõpetab igaüks siis kui tahab,või sõidab selle krossi kohe peale metsa, oma seljas olevate märgade riiete ja autoga.

Suvel võib neid asju teha teisiti,aga mitte külmal ajal,sest märg oled sa peale igat võistlust(vähemalt tr3-e sõites)
Proto
53951597
Kasutaja avatar
nipper
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 170
Liitunud: L Juul 19, 2008 11:20 am
Asukoht: Pärnu

Re: VI Suur Maasturite kevadsõit Lehtses.

Postitus Postitas nipper »

Praks1 kirjutas:Öösel on ka targemat teha,kui metsas onada.Öösel on see kordades ohtlikum,kes muidugi võistelnud pole öösel,siis neile on ehk huvitav.Mina näiteks ei viitsi enam.Sellest saan aru,et vara hommikul on start.
Samuti ei meeldi mulle need võistlused,kus olen ööläbi metsas.Tulen välja panen kuiva riide ja pean millalgi panema jälle selle märja ja sitase asja selga,kuna on mingi totakas 1 katse.Tihti saaks seda teha kuiva riidega,aga auto on märg ja mudane seest.See ei ole lahendus,et osta 2 paari visjoneid(sellised asjad hakkavad vastu pikapeale).
Samuti on täis mõtetus puhkepaus 1h,eriti öösel,kui oled märg ja väljas on külm.Tihti peavad need kollid öösel mööda maanteed sõitma selle pausi pärast 20-50km.
Siin kõigile korraldajatele ideid,mis on valesti ja kaudselt ka tekitab ohtlike olukordi rohkem.
Publikukatse tehke esimesena võistlustel.Pärast lõpetab igaüks siis kui tahab,või sõidab selle krossi kohe peale metsa, oma seljas olevate märgade riiete ja autoga.

Suvel võib neid asju teha teisiti,aga mitte külmal ajal,sest märg oled sa peale igat võistlust(vähemalt tr3-e sõites)
Täpselt sama jutt on ATVdega
t:52 08 203
Kasutaja avatar
Movistar
Teel kaaluta olekusse
Postitusi: 4423
Liitunud: L Dets 30, 2006 2:05 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: VI Suur Maasturite kevadsõit Lehtses.

Postitus Postitas Movistar »

Olles üksjagu võistelnud , pean tunnistama,et Praksil on õigus.
Mulle ka ei meeldi öine võistlemine.
Aga kuna see on rohkem niisama võistlus siis ise (juhul kui ma osalen) kavatsen küll öösel puhata ja sõita mõistlikul ajal ja võtta seda kui safarit.
HM Racing Team
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud
Postitusi: 2864
Liitunud: N Sept 06, 2007 8:26 pm
Asukoht: Kallavere, kui just ära ei ole.

Re: VI Suur Maasturite kevadsõit Lehtses.

Postitus Postitas totu »

Movistar kirjutas:Olles üksjagu võistelnud , pean tunnistama,et Praksil on õigus.
Mulle ka ei meeldi öine võistlemine.
Aga kuna see on rohkem niisama võistlus siis ise (juhul kui ma osalen) kavatsen küll öösel puhata ja sõita mõistlikul ajal ja võtta seda kui safarit.
:thumb:
Tehtud, mõeldud.
Kasutaja avatar
toi
Rock Crawler
Postitusi: 517
Liitunud: R Okt 02, 2009 10:06 am
Asukoht: Tallinn ja Viljandi

Re: VI Suur Maasturite kevadsõit Lehtses.

Postitus Postitas toi »

Aga see ongi ju alati olnud selline sportlik safari ja kui nüüd vaadata mitu safarit on sinna kanti tehtud päeval siis üks kord aastas võib ju teha vahelduseks öösel. Samas minul vahet ei ole, tulen igaljuhul. Saan ka Praksist aru, teil ju tihti öised võistlused aga las nüüd turistid ja muidu kõvatajad proovivad ka öise sõidu võlusi.
Viimati muutis toi, N Mär 20, 2014 4:32 pm, muudetud 1 kord kokku.
Nissan Patrol Y60 2,8 td
Nissan Patrol 160 3,3 td
Kasutaja avatar
uputaja
I live off from the mud
Postitusi: 4649
Liitunud: T Dets 14, 2004 11:17 am
Asukoht: Kuusalu lähedal metsas

Re: VI Suur Maasturite kevadsõit Lehtses.

Postitus Postitas uputaja »

Praks, sa võid rahulikult kodus onada.
Asjas sees 2005. Sügissõidust.
Kasutaja avatar
Praks1
I live off from the mud
Postitusi: 2303
Liitunud: P Juun 21, 2009 8:47 pm

Re: VI Suur Maasturite kevadsõit Lehtses.

Postitus Postitas Praks1 »

See oli lihtsalt üldine jutt korraldajatele, tulen niisama vaatama. Üldiselt panin maha ameti.
Lihtsalt ei pea kaugelt ajaloost otsima korralikku ämbrit öisest sõidust, mis oli 2012 SMS.Õnneks keegi vist haiglasse ei sattunud,aga palju puudu polnud.
Proto
53951597
Kasutaja avatar
Külahull
Rock Crawler
Postitusi: 599
Liitunud: K Okt 08, 2008 8:55 pm

Re: VI Suur Maasturite kevadsõit Lehtses.

Postitus Postitas Külahull »

Kuna kõik ei ole omanikud ja mõni käib ka palgatööl :oops: , siis pole just tore hommikul tööle minna, õhtul koju, sanga hüpata, Lehtsesse kolistada, rajale minna ja öö metsas veeta võimeldes. Järgmine päev ka suht tihe ja õhtul pidu ka veel otsa. See murrab tugevamagi mehe maha. Ehk on ainult minu probleem see töölkäimine...
Kasutaja avatar
uputaja
I live off from the mud
Postitusi: 4649
Liitunud: T Dets 14, 2004 11:17 am
Asukoht: Kuusalu lähedal metsas

Re: VI Suur Maasturite kevadsõit Lehtses.

Postitus Postitas uputaja »

Külahull kirjutas:Kuna kõik ei ole omanikud ja mõni käib ka palgatööl :oops: , siis pole just tore hommikul tööle minna, õhtul koju, sanga hüpata, Lehtsesse kolistada, rajale minna ja öö metsas veeta võimeldes. Järgmine päev ka suht tihe ja õhtul pidu ka veel otsa. See murrab tugevamagi mehe maha. Ehk on ainult minu probleem see töölkäimine...

Võta Snicers- Ehk läheb halatuju üle. Ma käin ka tööl ja Oll käib tööl ja Maasikas käib ka tööl, aga näed jõuame terve ürituse läbiviija.
Asjas sees 2005. Sügissõidust.
Kasutaja avatar
Movistar
Teel kaaluta olekusse
Postitusi: 4423
Liitunud: L Dets 30, 2006 2:05 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: VI Suur Maasturite kevadsõit Lehtses.

Postitus Postitas Movistar »

uputaja kirjutas:Praks, sa võid rahulikult kodus onada.
:D :D
Tulistati paukpadruniga ja vastu lasti kahurist .
HM Racing Team
Vasta

Mine “4x4 üritused / 4x4 events”