Erateed-ja maad ning kaardid

Koht, kus saab arutada 4x4 teemadel, leppida kokku aegu, sõitude kohti ja muidu informatiivne koht / Information about different 4x4 events, safaries and adventures in Estonia and abroad.

Moderaator: Moderators

Vasta
TimoB
Off Roader Wannabe
Postitusi: 42
Liitunud: P Mär 01, 2009 3:30 pm
Asukoht: Järva-Jaani

Postitus Postitas TimoB »

PSV kirjutas:Metsateedel võid sõita, kui neid ei riku. Erateel tee omaniku loal.
Sihtidel ainult omaniku loal, olgu siis riik või eraomanik, kuna sihi puhul pole tegu teega ja väljaspool teed võib sõita üksnes omaniku loal.

Puud järgata ilma loata ei või. Võid ta tee kõrvale tõsta ühes tükis. Minul on meelega jäetud suur ümberkukkunud mänd selleks sooteele, et sealt debiilikud läbi ei sõidaks. Mõni suudab ennast vahel mööda suruda.

Võsa lõigata ilma loata ei tohi.
Kas sellest võib järeldada, et paljud on siin debiilikud. Ei taha uskuda, et kõigil alati omaniku luba taskus. Saan aru küll, et tõesti kõik maasturiomanikud ei ole ühesuguse mõtlemisega kahjuks ja ei käitu metsas heade mõtetega ja tagajärgedele mõeldes. Samas, kui tõesti ei taha, et enda metsa ei minda, siis ju võib panna näiteks sildid eravaldus ja alal viibimine keelatud. Samas, kui palk ees, või siis silt eravaldus, ei teki mul eriti mõtet trügima hakata.
Tundub, et see ongi nii kahe otsaga asi, et niipalju, kui inimesi, samapalju arvamusi.
Laupäeval metsas käies küll endameelest kahju ei tekitanud mitte mingit moodi. Metsast midagi kaasa ei võtnud, ja maha ka ei jätnud, peale rehvijälgede lumele.
Samas, mis läheb metsatee alla. Kas harvesteri, või traktori rada on metsatee? Metsasiht samamoodi ei ole nagu kellegi oma?
Aga eks edaspidi tuleb vast ikka viisakusest kohalike metsaomanikega läbi rääkima, et pahandusi ei tuleks. Ja kas riigimetsas liikumise kohta on võimalik näiteks mingi luba taodelda? Palju küsimusi, vähe vastuseid!
Jeep Cherokee 92.
Timo 53 358 228
PSV
ilus päev elamiseks
Postitusi: 284
Liitunud: P Dets 31, 2006 4:57 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas PSV »

Paljud vastused on juba olemas teemas http://forum.4x4.ee/viewtopic.php?t=421 ... ht=erateed .

Ja lõpuks olengi kõik teed tähistanud siltidega, debiilikuid need ei peata. Nüüd veel tõkkepuud ja aiad plaanis on. Seal, kus palk ees on mul paarisaja aastane soosild, pärandkultuuri objekt, mis tundmatule silmale kah sihina võib paista ja ühe hoolimatu sõiduga porimülkaks muutuks.

Metsasiht pole tee, vaid looduslik või puude eemaldamise teel rajatud siht kahe kõlviku vahel, enamasti ka maaüksuse piir. Väljaspool teed liigud aga vaid maaomaniku loal. Riigimaal on luba võimalik saada Keskkonnaametist, RMK-st või vallast.

Tee kohta loe teeseadusest.


Eelmisel seenehooajal kohtusin ka eriliste idiootidega, kes eratee keelumärgi alt suisa hoovi tulid. Ega me koera eriti tagasi kah ei hoidnud. Nende ülbus tipnes sellega, et nemad ei oska riigikeeles lugeda, mis sildi peal on. Ma pakkusin neile lühinumbrilt 110 saadavat tasulist kiirkeeleõpet, mille peale lõpuks oma mosseront linna poole tagasi suunati.
Kasutaja avatar
bisdauskas
Rookie
Postitusi: 9
Liitunud: N Jaan 01, 2009 10:38 pm
Asukoht: Tallinn/Kose

Postitus Postitas bisdauskas »

Piltide järgi ei saanudki nüüd aru,et saite ikka enne hommikut metsast välja ka või panitegi ööläbi ringi :shock:
5119806 Martin
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17319
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

Vana teema küll, aga tõstatn veelkorra.
Nimelt võiks oma eratee siltide ja "läbisõit valdaja/omaniku loal" juurde ka oma telefoni numbri panna. Üht talvist üritust ettevalmistades tahtsin seda kenasti teha ja maamomanikega radade-teede kasutuse kokku leppida.
Paljudes kohtades õnnestus see probleemideta, aga mõnel pool olin sunnitud märgi alt siiski omaniku maale sõitma, kuna ei julgenud üsna agressiivse koeraga kaitsud teritooriumile jalgsi sisenedaneda.

Miks teevad maaomanikd neilt viiskalt luba küsida voovijate elu nõnda keeruliseks? Pole just meeldiv liskaks oma ürituse loa küsimisele esmalt seletada, mida sa nende hoovist otsid. Lihtne oleks omanikule helistada ja oma soov/mure ära rääkida.

Seega,kui ikka on PSV sugusel kodanikul kuri koer lahti ja muud meetodit omanikuga kontakti saada pole, olen sunnitud hoovi sõitma.

Teine äärmus on igasusgu riiuli ja offshore firmade nimel olevad kinnistud, millede omanike ja kontaktide leidmine tõeline detektiivitöö.
Viimati muutis Landy, T Mär 24, 2009 10:17 am, muudetud 1 kord kokku.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
TimoB
Off Roader Wannabe
Postitusi: 42
Liitunud: P Mär 01, 2009 3:30 pm
Asukoht: Järva-Jaani

Postitus Postitas TimoB »

bisdauskas kirjutas:Piltide järgi ei saanudki nüüd aru,et saite ikka enne hommikut metsast välja ka või panitegi ööläbi ringi :shock:
Ei, päris nii hull asi ei olnud. Mingi kella kolme aeg läksime metsa sisse ja ca 9 ks olime väljas. Kilomeetreid tuli ca 25. Bensiisni läks kahtlaselt palju ainult, ca 50 liitrit.

See siltidel tel number ikka väga hea mõte. Siis alati võimalik ühendust võtta ja luba küsida.
Jeep Cherokee 92.
Timo 53 358 228
Kasutaja avatar
Inz
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 179
Liitunud: L Dets 13, 2008 8:57 pm
Asukoht: Muuga

Postitus Postitas Inz »

isklikult on suht hirmutav lugeda, et niisama lampi minnakse metsa maasturitega tuuritama
Rocky minu esimese 4x4 masin
kõnetraat 56912385
rahvus: setu
taavik
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 163
Liitunud: T Juul 29, 2008 3:04 pm
Asukoht: Keskel
Kontakt:

Postitus Postitas taavik »

Mul kah metsateele eravalduse silt ette pandud ning ka kett üle tee tõmmatud, kuid mingid tegelased ronivad ikka mööda vahepeal. Käiksa peamiselt ATV'dega metsas kihutamas, kuid suve eelmisel kevadel suutsid ühed kodanikud ka u. 500 kg dekoratiivkrohvi avatud ämbrites metsa jätta.
Tore oleks ikka maaomanikult küsida, kas võib minna või vähemalt teatada, et liigutakse läbi sealt. Kui keegi helistaks ja ütleks, et ma tahan su põllu peal oma maasturit mudasse uputada, siis mis mul selle vastu olla saaks - ajaks enda oma ka kõrvale, kuid ette teatamata lambist lammutama tulekut ei kannata. Suvalised kodanikud teevad seda kõika tavaliselt väga vales kohas.
Kasutaja avatar
uputaja
I live off from the mud
Postitusi: 4650
Liitunud: T Dets 14, 2004 11:17 am
Asukoht: Kuusalu lähedal metsas

Postitus Postitas uputaja »

Inz kirjutas:isklikult on suht hirmutav lugeda, et niisama lampi minnakse metsa maasturitega tuuritama

seleta lollile: Mida Sa selle lausega silmas pidasid ?



Andres @ käib kah metsavahel sõitmas .
Asjas sees 2005. Sügissõidust.
TimoB
Off Roader Wannabe
Postitusi: 42
Liitunud: P Mär 01, 2009 3:30 pm
Asukoht: Järva-Jaani

Postitus Postitas TimoB »

OK, asjast saadakse valesti aru. Saage aru, ei ole plaaniski lambist lammutama hakata, prügi metsa vedada, läbustada, lõhkuda, kellegi rahu häirida. Uurin vallast, kas on õigus vallas asuvates riigimetsades liikumiseks, kui öeldakse ei, siis ei lähe lihtsalt. Ei saa aru, miks kõik järsku tagajalgadele tõusevad.
Jeep Cherokee 92.
Timo 53 358 228
Discovery
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 150
Liitunud: K Okt 22, 2008 2:02 pm

Postitus Postitas Discovery »

TimoB kirjutas:Ei saa aru, miks kõik järsku tagajalgadele tõusevad.
Seepärast, et igasuguseid sigadusi on metsas tehtud ja tehakse veel. Ka foorumi liikmed on sigatsenud ja sigatsevad veel, sest siingi on igasuguseid kahjuks. Tuleb ära harjuda selle umbusuga.
Disco I ES
PSV
ilus päev elamiseks
Postitusi: 284
Liitunud: P Dets 31, 2006 4:57 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas PSV »

Viimane OT Landyle, mille võib ka koos eelmiste selleteemaliste postidega mujale tõsta.

Proovi mees ükskord aru saada, et sissesõidukeelu või eratee märk on liiklusseadusega kooskõlas ja keegi ei anna sulle õigust seda omatahtsi eirata, olgu sinu püha soov milline tahes. Sattudes autoga minu hoovi, ei huvita mind, et sa tahtsid sinnatulekuks luba küsida, seda seleta poolitsale. Kui tahad, tule jala, kuni teine eramaa silt või aed vastu tuleb. Mina ei tule sinu korteri uksest sisse, et küsida kas naaber kodus on või kas me võiksime sinu köögis jalga puhata, et siis mõni korrus edasi trampida, juba köögiuksel saaksin vastu pead ilma, et keegi miskit küsiks.

Minul on nii mail kui ka mobiilinummer märgi juures kirjas, kuid kui ma ei vasta, siis ei ole see põhjus minu tahet eirata ja edasi minna. Omaniku tahe peab olema selgelt väljendatud.

Koer on võetud asja eest ja peab oma leiva välja teenima.

Kulla Landy, proovi ükskord oma prolemõttemaailmast välja saada ja sellekohane demagoogia lõpetada.


Kes tahab Tallinna lähedal sõita metsas ja põllul täitsa omaniku loal ja selle käigus puid saagida ja välja vedada, siis võite mulle sõnumi jätta, teen ka metsateatise ära ja siis on kõik seaduslikult OK.
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17319
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

Ma ei demagoogitse ega aja niisma lolli.
Asi on puhats loogikas. Kui on silt "valdaja/oamniku loal" siis peab kinnisasja omanik ka mõistlikul viisil leitav ja kätte saadv olema.

See on hea ja kiiduväärt, et sul on telefoninumber kirjas. Oled teistele eeskujuks.

Mis puudutab märgi alt loa küsimiseks sisse sõitmist, siis tegu on äärmusliku vahendiga. Ma ei hakka oma elu ja tervist loa küsimisek ohtu sedma. Kui luba käes, siis on ka märgi alt sisse sõit tagant järgi legaliseeritud. Tarastatud ja/või värvaga territooriumile autoga ei trügi.

Ilmselt peaksin siiski ruupori ostama, siis hea aia/märgi tagant omaniku hüüda. ;-)

Näiteks toodud talveürituse puhul sin kõik nõusolekud kenasti kätte. Mõnel puihul piisas soojast käepigistuset, kuid tulika liitrise viinapudeliga "ära osta". Seega, mets minne stasub pudel kangemat autos hoida, 90% juhtudest saab selle abil maaomanikega kaubale :-) .

P.S. Korra on mu praktikas olnud ka juhus kus läbisõitu on lubanud "libaomanik" ehk migi maal viibiv suvaline jorss. Küsisin, "peremees, kas siit võib läbi sõita?" ja tema lubas. Pärast teises raja otas päris peremees küsis , mis ma siiit otsin. siis oli jälle veidi seletamist, et pätt ja kaabaks ei ole.
Kurtmus, hakka või isikutuvatus korraldama ja kinnisturegisti väljavõtet võrlema.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
PSV
ilus päev elamiseks
Postitusi: 284
Liitunud: P Dets 31, 2006 4:57 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas PSV »

Tundub, et mõni pea on tehtud materjalist, mille tugevust kadestab nii mõnigi insener.

Märgi alt läbisõitu õigustaks hädakaitse, hädaseisund või ehk ka kohustuste kollosioon. Eelmainitud loa probleem ei lähe ühegi neist alla.

Kui keegi näiteks täna sõidab minu maja juurde, siis kaasneb sellega mitu probleemi :
1. Tegutseb naabrivalve, ehk läheb naaber kaema, kes tuli või helistab mulle.
2. Annab signa häiret, mis tekitab mulle väikese kulu, kuid ärevuse hinge.
3. Teeb vähegi suurem sõiduk sellised rööpad sulavasse teesse, et väikesega ilma põhja kraapimata edasi ei pääse.

Ja seda mille nimel. Mõne mehe loogika (teadus mõtlemisest).

Ruuporiga karjumise eest saab karistatud avalikus kohas teiste isikute rahu rikkumise eest.

KarS § 262. Avaliku korra rikkumine

Avalikus kohas teiste isikute rahu või avaliku korra muu rikkumise eest - karistatakse rahatrahviga kuni sada trahviühikut või arestiga.

Loe ka omavolist, tee puhul on ka tegu varalise kahjuga.

Ei pea omanik oma leidmist kellegile lihtsaks tegema, kui ta seda ei soovi ja sellega tuleb leppida.
Kasutaja avatar
uputaja
I live off from the mud
Postitusi: 4650
Liitunud: T Dets 14, 2004 11:17 am
Asukoht: Kuusalu lähedal metsas

Postitus Postitas uputaja »

PSV kirjutas:Tundub, et mõni pea on tehtud materjalist, mille tugevust kadestab nii mõnigi insener.

Märgi alt läbisõitu õigustaks hädakaitse, hädaseisund või ehk ka kohustuste kollosioon. Eelmainitud loa probleem ei lähe ühegi neist alla.

Kui keegi näiteks täna sõidab minu maja juurde, siis kaasneb sellega mitu probleemi :
1. Tegutseb naabrivalve, ehk läheb naaber kaema, kes tuli või helistab mulle.
2. Annab signa häiret, mis tekitab mulle väikese kulu, kuid ärevuse hinge.
3. Teeb vähegi suurem sõiduk sellised rööpad sulavasse teesse, et väikesega ilma põhja kraapimata edasi ei pääse.

Ja seda mille nimel. Mõne mehe loogika (teadus mõtlemisest).

Ruuporiga karjumise eest saab karistatud avalikus kohas teiste isikute rahu rikkumise eest.

KarS § 262. Avaliku korra rikkumine

Avalikus kohas teiste isikute rahu või avaliku korra muu rikkumise eest - karistatakse rahatrahviga kuni sada trahviühikut või arestiga.

Loe ka omavolist, tee puhul on ka tegu varalise kahjuga.

Ei pea omanik oma leidmist kellegile lihtsaks tegema, kui ta seda ei soovi ja sellega tuleb leppida.

OT: Aga mulle tundub, et Sa kaebad naabrimehe kah kohtusse kui see oma tilli üle Sinu maa piiri pistab .

Ära ole nii kibestunud , Sa ei saavuta sellega midagi.

Mul küll jummmala savi kui mõni seeneline/marjuline oma autot kuskil teeotsas või sihil pargib.


Andres@ väikest viis maaomanik.
Asjas sees 2005. Sügissõidust.
PSV
ilus päev elamiseks
Postitusi: 284
Liitunud: P Dets 31, 2006 4:57 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas PSV »

Minulgi oli 30 aastat ükskõik, sai veel tehtud teeäärde kohad, kus hää autot jätta, kuid viimastel aastatel ei suuda inimeste käitumist ära imestada. Autod jäetakse keset teed, löökaluse "Eestimaa puhtaks" algab autost sealsamas metsas, lahtised koerad, ATV-d looduskaitselises metsas jne. Kuskilmaal tuleb seda piirama hakkama ja sestap ka märgid ja sildid välja ilmusid. Tibla mõtteviis istub liiga sügaval homo soveticuse sees.

Üks põhjus oli ka hirm metsatulekahju ees.
Vasta

Mine “4x4 üritused / 4x4 events”