Diiselmootoriga C303.

Nii 4x4 kui 6x6 Volvodele

Moderaatorid: hulkur, Moderators

Kasutaja avatar
Taavi_C303
Mudder
Postitusi: 99
Liitunud: T Aug 23, 2005 4:48 pm
Asukoht: Kuressaare

Postitus Postitas Taavi_C303 »

A4 peal on juba V6, mis on algusaastatel kättemaks sakslaste poolt II ms eest :D Ära sa seda käkki ometi osta. Kui siis vana R5, mida leiab 100/A6 pealt.
Ten
Fitting 38"
Postitusi: 228
Liitunud: K Mai 13, 2009 11:37 pm
Asukoht: Valgejõe

Postitus Postitas Ten »

Pidasin silmas VW 2,5 TDI R5 75KW 250KW 1900p juures.Toodetud 1995-2003.Ei teakuidas ta mul A4 peale sai,otsisin seda kuulutust kuid ei leidnud enam.Liiga palju infi väikese aja jooksul,hakkab sassi minema.

Selle mootori kohta küsiks küll teadjatelt.
Kasutaja avatar
amevier
I live off from the mud
Postitusi: 1602
Liitunud: N Jaan 25, 2007 10:58 am
Asukoht: Narva-Jõesuu

Postitus Postitas amevier »

ASuurel on pandud LR diisel 6X6 autole.
Ma olen aru saanud, et pidi kasti otsa hästi istuma.
Land Cruiser KZJ73 - ledbar, turbokell ja punased sillad.
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17320
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

amevier kirjutas:ASuurel on pandud LR diisel 6X6 autole.
Ma olen aru saanud, et pidi kasti otsa hästi istuma.
Pani peale 2,5L 300Tdi + LR S-III FFR 2,4kW 24 geneka.
Mäletamist mööda jäi venemaal rasketetes oludes veidi jõust puudu.

Selle ümbereehituse jutud on kahjuks ühe teise foorumi arhiivis.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Ten
Fitting 38"
Postitusi: 228
Liitunud: K Mai 13, 2009 11:37 pm
Asukoht: Valgejõe

Postitus Postitas Ten »

Olen lugenud Hr.Suure autost.Seal vist vahetati ka peaülekanded.Ühel Soomes tehtud videol tundub minekut küll olema.Tema oleks vist õige mees kütuse kulust rääkima?
Kasutaja avatar
tarmo
I live off from the mud
Postitusi: 5138
Liitunud: N Juul 01, 2004 1:04 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tarmo »

Võid uurida veel Reinu käest (hmm). Temal peaks LC80 (4.2) koos käigukastiga Volvo peal olema.
Tarmo Toom, off-the-road alates 2003
Vaba/TR1 2005-2009
TR3 2009-2015 (Mainor Team)
Suzuki KQ700 30"MT
LC200/V8 32"AT
tarmo@4x4.ee, 526 5874
Kasutaja avatar
K.Kotkas
Tema Ise
Postitusi: 1624
Liitunud: K Veebr 19, 2003 1:48 am
Asukoht: Tel +372 5056023

Postitus Postitas K.Kotkas »

Siinkohal teeks ka moka lahti korra. Miks see diisel nii hea mootor on ? Kui vaadata bensukate valikut, siis on ju pärleid reas, mida kasutada võiks.

Ma muidugi alati PEAN meelde tuletama, et asja legaliseerimiseks on mootorivahetusel ka ARK poolsed reeglid nii kubatuuri kui ka võimsuse suurendamise osas.
Lisaks tuleks ikka päriselt ka mõelda, kui palju tööst ise ära teha või kellel teha lasta, sest küla-sepal reeglina jääb päeva lõpus oskustest ja hoolitsustest väheks, et väga hea tulemus saavutada.

Kui mõelda, mis sinna mahub, siis baieri M52 seeria võiks kindlasti karakteristikute poolelt hästi sobida. Samas, probleemide hunnik, mis tuleneb käigukasti jms omavahel sobitamisest on pikem, kui ma siin viitsiksin kirjutada.

Olles paar volvo originaal mootorit laiali lappinud, siis väikesel 303 -l liigutab heas korras mootor seda masinat ikka väga mõnusaste, ning suurel staabikalgi ei jää ta eriti hätta. Nii et... Ise remondiks olemasoleva B30 ära, paneks karpad häälde ja ei muretseks rohkem. aga ega ma pole kunagi eriline mootorivahetuse propageerija olnud ka...
Katsu inimene olla siis olen ka mina.
Kasutaja avatar
Taavi_C303
Mudder
Postitusi: 99
Liitunud: T Aug 23, 2005 4:48 pm
Asukoht: Kuressaare

Postitus Postitas Taavi_C303 »

Usun, et selle mootorivahetuse raha eest annaks sinna praegusele mootorile paigaldada sissepritse ja teha ka mootori remondi. Pritse võib paigaldada mõne teise R6 pealt või siis progeaju panna. Kumbki pole võimatu. Mitte, et mul karpade vastu midagi oleks, kuid pritsega ehk vähem probleeme, kui 2 karpa süsteemiga.
fagott
True Off Roader!
Postitusi: 1006
Liitunud: R Veebr 04, 2005 8:34 pm
Asukoht: Viljandi

Postitus Postitas fagott »

Tõtt öeldes ei saa ma aru, miks alati sellel mõttekuse teemal targutama kukutakse. Kui ta tahab sinna diiselmootorit panna, las ta siis paneb. Rahast pole ju keegi rääkinud. Kui inimesele meeldib olemasolev auto ja ei meeldi bensiinimootorid, miks ta peab siis ennast vägistama? Tuleks leida sinna lihtsalt sobiv diisel. Ja kui see 300Tdi seda suurt kolmesillalist autot liigutab, siis väiksemal kahesillalisel võiks ju päris popp tulla?

Mulle näiteks kah ei meeldi bensiinimootorid ja ma ei näe küll ühtegi mõistlikku põhjust, miks ma peaks mõne sellise soetama?
Kasutaja avatar
erik
Aktiivne Pikendus
Postitusi: 2776
Liitunud: L Juul 23, 2005 11:05 pm
Asukoht: Jõe laboratoorium

Postitus Postitas erik »

Mulle jälle ei meeldi, et inimesed teevad asju sitemaks. Eriti käib närvidele, kui tehakse asju teemasse süvenemata. Aga mängimiseks, harjutamiseks ja hobiks sobib igasugune ehitamine ja aretamine.
Asju ehitatakse korralikult ja teemasse lähenetakse süviti!

Erik Metsis, Mudanägu aastast 1999.
Ten
Fitting 38"
Postitusi: 228
Liitunud: K Mai 13, 2009 11:37 pm
Asukoht: Valgejõe

Postitus Postitas Ten »

Ei tahaks tunduda isekas aga pean ära märkima,et juba esimeses postituses kirjutasin,et mind ei huvita arvamus tasuvusest või mõtekusest.
Soovin kuulata asjalikku juttu inimestelt kellel on midagi öelda paigaldamise poolt aga mitte vastu.
Mis on mootor B30 arvan teadvat üsna hästi ja mitte ainult kuulu jargi.
Olen ühelt inimeselt kuulnud linnalegendi,et eestis on umbes kaks inimest,kes tunnevad seda mootorit.Jutt siis ilmselt selleks,et kliendil ei oleks nii valus maksta.Ma siis olen kolmas.Ja tegelikult on külapoodide taga veel kindlasti mehi,kes on ZIL 157-e mootoreid remontinud.Peale rippklappide ja karbussi ei näe mingit vahet.
Samas tean ka,et B30 mootorist on välja võetud 664HJ ja808Nm(kasutage otsingut nagu tihti öeldakse).
Enda mootoril jäi ilmselt tõukur kinni,käis kilin mootorist läbi ja nüüd ülemineku momentidel võtab hinge kinni ja putrab.Aga eks täpse põhjuse teen kindlaks siis kui suur viha üle läheb ja õues vähe soojem.Kuigi olen kuulnud,et see lausa tüüp viga vanal mootoril olen enda peale tige.Kütte seade olemas,oleks võinud -20 kraadiga nuppu vajutada.
Aga praegu teengi eeltööd,et kui vahetama hakata siis oleks vähemalt enamus asju selged.Ka ARK-ga suhtlen ma kindlasti enne mootori vahetust.

Hr.Fagottiga täielikult nõus.Loen foorumit juba aastaid.Tihti pannakse küsijale kohe jalaga munadesse ja kästakse otsingut kasutada.Aga äkki ta juba kasutas,äkki on vahepeal keegi tark ja tubli mees midagi uut ja huvitavat välja mõelnud,valmis teinud ja jagaks nüüd hea meelega oma tarkust?
Kasutaja avatar
erik
Aktiivne Pikendus
Postitusi: 2776
Liitunud: L Juul 23, 2005 11:05 pm
Asukoht: Jõe laboratoorium

Postitus Postitas erik »

Tõukuri purunemine on neil vist jah tüüpviga, vähemalt mina olen kahte sellist näinud ja ühte remontinud. Tavaliselt viskab tõukuri otsast killu minema, see sööb omakorda nukkvõlli otsa ära, tulemuseks mitteavanev klapp. Pigem on seal probleemiks liigne pööre, sest olles korra volvole tahhomeetri külge pannud, siis see mootor tahtis päris kergesti sinna 6000+ pööretesse joosta. Aga krt teab. see on selle mootori nõrk külg jah. Aga kui kõik on korras, on see väga hea mootor sellele masinale. Kuueratalisena võttis mingi 20 sajale, läks 100 välja, pole ju paha... diislina kaotad, pmst igas asjas, lõppkiiruses, käikude pikkuses, kabiinimüra, üldises sõidetavuses ja kütusekulu jääks arvatavalt sinna 15 liitri kanti.
Asju ehitatakse korralikult ja teemasse lähenetakse süviti!

Erik Metsis, Mudanägu aastast 1999.
Kasutaja avatar
amevier
I live off from the mud
Postitusi: 1602
Liitunud: N Jaan 25, 2007 10:58 am
Asukoht: Narva-Jõesuu

Postitus Postitas amevier »

Diiselmootori paigaldamise raha eest saab ikka mitmeid tonne benssu osta ja operatsiooni majanduslik mõte puudub.
Teine asi siis, kui plaanid pikemaks ajaks tanklavabasse piirkonda matkata. Diiselkütet kulub vähem ja saab pikemaks sõiduks varu peale võtta.
Land Cruiser KZJ73 - ledbar, turbokell ja punased sillad.
Kasutaja avatar
erik
Aktiivne Pikendus
Postitusi: 2776
Liitunud: L Juul 23, 2005 11:05 pm
Asukoht: Jõe laboratoorium

Postitus Postitas erik »

Ei tasu unustada, et väiksekubatuurilistel turbodiislitel puudub vääne enne turbo rõhu üles saamist pea täielikult. Ehk 900 - 1900 pööret ei juhtu suurt mitte midagi. E. selles pööretevahemikus on mingi 2,5 liitrine diisel originaal mootorist oluliselt nõrgem.
Asju ehitatakse korralikult ja teemasse lähenetakse süviti!

Erik Metsis, Mudanägu aastast 1999.
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17320
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

erik kirjutas:Ei tasu unustada, et väiksekubatuurilistel turbodiislitel puudub vääne enne turbo rõhu üles saamist pea täielikult. Ehk 900 - 1900 pööret ei juhtu suurt mitte midagi. E. selles pööretevahemikus on mingi 2,5 liitrine diisel originaal mootorist oluliselt nõrgem.
Land Roveri piskestel vandel diislitel seal madaltel pööretel see nn "toore diisldi vääne" aniult esinebki. Uued otsepritsega mootorid vajavad kõvasti pööret, et turbo ärkaks.
LR 200 ja 300 Tdi-l max vääne 1800 rpm juures 265Nm ning 3ootdi mootoritel 221 lb ft @ 1800 rpm (automaatkastiga alates 1996 a.)
Td5 mootoritel 221lb-ft (232lb-ft with automatic transmission) at 1,950rpm
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Vasta

Mine “Volvo”