2,3 tdi vaakumiskeem

Moderaatorid: Landy, Moderators

Vasta
wylly
Off Roader Wannabe
Postitusi: 49
Liitunud: E Mai 14, 2007 4:37 pm
Asukoht: Valgamaa

2,3 tdi vaakumiskeem

Postitus Postitas wylly »

Tere semud
Mul on selline mure et kas keegi oskab aidata vaakumi suhtes, Kui turbo kyljest võttad ära vaakumi(peenike) vooliku siis kas on tunda vaakumit või peaks midagi muutuma nt. mootori pööretega.
Või oskate anda inffi kust saaks vaadata vaakumi kohta skeemi sest äkki on mul midagi sassis.
Tänud
Utiilikuningas
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 138
Liitunud: L Sept 17, 2011 11:28 am
Asukoht: Türi

Re: 2,3 tdi vaakumiskeem

Postitus Postitas Utiilikuningas »

wylly kirjutas: Kui turbo kyljest võttad ära vaakumi(peenike) vooliku
Aga milline see jäme vaakumi voolik sul seal on? Samas tekib mul ka küsimus mis eesmärki see peenike vaakumi voolik selle turbo puhul seal omab? Minu pea sees olev skeem ei ühendaks turbo külge peale õlivoolikute rohkem midagi, nii igaks juhuks või nii.

Äkki räägid EGR-i vaakumist ?
Kasutaja avatar
LR90
I live off from the mud
Postitusi: 1563
Liitunud: T Dets 28, 2004 1:55 pm
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: 2,3 tdi vaakumiskeem

Postitus Postitas LR90 »

Turbo küljes ei ole vaakumvoolikuid, peenike voolik peaks minema
kõrgsurve pumpa. See minu arvamus LR baasil.
kui suureks saan, hakkan DEFENDERIKS
wylly
Off Roader Wannabe
Postitusi: 49
Liitunud: E Mai 14, 2007 4:37 pm
Asukoht: Valgamaa

Re: 2,3 tdi vaakumiskeem

Postitus Postitas wylly »

No nii Yks jämedam voolik tuleb alt karteri põhjast läheb geneka tagaosas olevasse pumpa sealt edasi läheb jämedam pidurivaakumisse ja kolmikuga vaakumpaaki mis on ka pidurivaakumi juures, kuid enne seda tuleb peenike voolik mis läheb küttusepumba juurde olevasse mingisse asjase mis on sõltuvuses gaasipedaali liigutamisega ning sealt läheb peenike voolik edasi veesärgi anduriga ja sealt siis turbopeal olevasse vaakum kambrisse kust läheb veel yks jämedam toru ylesse kolektori alla. Ja kui auto käib ja vooliku äravõttan ei ole seal migagi ei vaakumit ega muutu midagi.
Ma ei tea kas seletasin arusaadavalt.
Utiilikuningas
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 138
Liitunud: L Sept 17, 2011 11:28 am
Asukoht: Türi

Re: 2,3 tdi vaakumiskeem

Postitus Postitas Utiilikuningas »

Siis sul on ju skeem omal täitsa õigel kujul olemas ! Täpselt nii nagu kirjeldasid peabki olema!
wylly kirjutas:turbopeal olevasse vaakum kambrisse
See vaakum kamber ei asu mitte turbo peal vaid turbo kohal väljalaskekolektori küljes eksole , teine "toru" läheb sisselaskekolektorise! Selle viguri nimi on EGR klapp ja selle eesmärk on juhtida põlematta gaase tagasi mootorise... täpsemalt uuri netist, materjale on küll...
Välja peab see vigur nägema enam vähem nagu pildil:
[img]http://www.autospares4repairs.co.uk/ekm ... 5[ekm].jpg[/img]

Vaakumit ka seal koguaeg olema ei pea kuna see egr klapp ei pea ju olema avatud pidevalt. Nagu ise skeemi kirjeldasid siis tulenevalt ahelas olevast pöörete "andurist" (mis on sul seal pumba juures kirjeldatud vigur) ja temperatuuri andurist (mis on termostaadi juures) oleneb kas sul on seal egr klapi minevas torus vaakum või ei!

Üldiselt on mõistlik tegu panna väljalaskekolektori ja selle klapi vahele tükk plekki ning see vaakumtoru ots pimedaks panna. (miks nii mõistlik teha on otsi vatuseid internetist)

Kui sul see vaakum toru ei lähe sarnasesse klappi nagu pildil näidatud vaid on turbo juures mõni teine vaakumiga juhitav klapp, siis on see mingi teise auto turbo/ klapp ja siis oskab vaid Allah ise öelda mida see teeb, kuid ka sellisel juhul ei saa seal vaakumvoolikus pidevalt vaakumit olla.
wylly
Off Roader Wannabe
Postitusi: 49
Liitunud: E Mai 14, 2007 4:37 pm
Asukoht: Valgamaa

Re: 2,3 tdi vaakumiskeem

Postitus Postitas wylly »

Ok aga kuidas ma saaksin teada et mul turbo ikkagi töötaks mul selline tunne et auto on nagu natsa jõuetu nagu turbot ei ole taga on nagu natuke uimane minuteada peaks pisut äkkilisem olema,ok tegu on kull diisliga aga ikkagi kunagi oli mul volvo 1.4 turbbo ja toda andis kyll kinni hoida kui turbo taha haukas.
Tönud
Utiilikuningas
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 138
Liitunud: L Sept 17, 2011 11:28 am
Asukoht: Türi

Re: 2,3 tdi vaakumiskeem

Postitus Postitas Utiilikuningas »

Turbo rakendumisel selle mootoriga nüüd küll hirmu ei ole käest ära läheb :mrgreen:


Täitsa mittetöötav turbo tavaliselt annab endast tunda meeldiva suitsupilvega mis saadab autot sõites.
Keera turbo lõdvik lahti ja ürita 120km/h sisse saada, küll siis aru saad et turbo täitsa hästi puhub sul veel :mrgreen:

Võid vaadata ega külma osa labad ümaraks pole muutund, lisaks vaata üle oma turbost tulevad lõdvikud, et kuskil leket poleks. Tore mõte on paigaldada turborõhu kell salongi, et jägida palju rõhku on.

Kui ikka üldse edasi ei lähe siis võib viga olla ka tuksis turbo kütte klapis, see on see klapp mis sul on kõrgsurve pumba küljes taga otsas kust läheb voolik sisselaskekolektori otsa ( rõhu tõustes annab lisakütet).

mine uuri http://foorum.turboclub.ee/, seal oli kunagi keegi siimu nimeline tegelane kes sama mootori omega peal täitsa mõistlikult liikuma pani, lisaks selle seal palju huvitavaid materjale kuidas turbo toimib jne.
wylly
Off Roader Wannabe
Postitusi: 49
Liitunud: E Mai 14, 2007 4:37 pm
Asukoht: Valgamaa

Re: 2,3 tdi vaakumiskeem

Postitus Postitas wylly »

Tere!
No olen siis nyyd vist jälile saanud milles asi aga pole kindel ja mul kysimus kas katkine turbo lõdvik võib olla põhjuseks mis asub enne sisselaske kollektorit ja radjaatori vahel(nt. saab lisaõhku)
Tönud
wylly
Off Roader Wannabe
Postitusi: 49
Liitunud: E Mai 14, 2007 4:37 pm
Asukoht: Valgamaa

Re: 2,3 tdi vaakumiskeem

Postitus Postitas wylly »

Veel yks kysimus kui auto mingiaeg seisab siis ei taha hösti köimaminna tuleb kyttus ette pumbata ma ise arvan et vigateks võib olla nt 1. et kytusetorud kõhualt on natsa mädad ja lasevad sisse lisaõhku kuigi ei lekki
2. et tal on kyttuse etteande pump mis asub eesotsas all vist töötab nukkvõllipealt on membraam läbi
3. et tagasilaskeklapp ei pea kinni ja laseb surve maha kuigi puhastasin ja isegi natsa pingutasin vedru(venitamisega)
Ja ega ta isegi kui sõidust tuled ja lased mingi aeg seisda siis on ka nagu minu jaoks tundub et tuleb natsa palju
kedrata või on see loomulik sellise olendi puhul.
Tänud
Utiilikuningas
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 138
Liitunud: L Sept 17, 2011 11:28 am
Asukoht: Türi

Re: 2,3 tdi vaakumiskeem

Postitus Postitas Utiilikuningas »

wylly kirjutas:Tere!
No olen siis nyyd vist jälile saanud milles asi aga pole kindel ja mul kysimus kas katkine turbo lõdvik võib olla põhjuseks mis asub enne sisselaske kollektorit ja radjaatori vahel(nt. saab lisaõhku)
Tönud
Võib olla, ka minul on see lõdvik katki läinud!
wylly kirjutas:Veel yks kysimus kui auto mingiaeg seisab siis ei taha hösti köimaminna tuleb kyttus ette pumbata ma ise arvan et vigateks võib olla nt 1. et kytusetorud kõhualt on natsa mädad ja lasevad sisse lisaõhku kuigi ei lekki
2. et tal on kyttuse etteande pump mis asub eesotsas all vist töötab nukkvõllipealt on membraam läbi
3. et tagasilaskeklapp ei pea kinni ja laseb surve maha kuigi puhastasin ja isegi natsa pingutasin vedru(venitamisega)
Ja ega ta isegi kui sõidust tuled ja lased mingi aeg seisda siis on ka nagu minu jaoks tundub et tuleb natsa palju
kedrata või on see loomulik sellise olendi puhul.
Tänud
Lisaks su pakutud variantidele on ette tulnud, et kütte toru mädaneb läbi paagi pealt siis kus nurga all paaki läheb...

Käivitamisel kotib muidugi väga palju ka küünlad, kui need kehvad või üldse ei tööta siis on käivitamisega raskusi. Külmal ajal ilma eelsüüteta vabatahtlikult tuld toruse ei võta :roll:
wylly
Off Roader Wannabe
Postitusi: 49
Liitunud: E Mai 14, 2007 4:37 pm
Asukoht: Valgamaa

Re: 2,3 tdi vaakumiskeem

Postitus Postitas wylly »

Tere!
Ja tänud Utiilikuningale tänu temale sain oma asjad korda tõesti oli turbo lõdvikus lekke mille vahetasin uuega ja aparaat lendab nagu linnuke kui aus olla pole se asjandud minu käes veel nii hästi ja jõukalt töötanud. Ka käivitamise sain tööle tõesti viga oli eelsüüte küünalte pistikus mida ma juba ammu kahtlesin nyyd võtsib selle pistiku vahelt ära ja panin juhtmed otse klemm liistuga kokku nuing asi ants. Auto töötab nagu uus :D Veelkord tänud Utiilikuningale :thumb: :thumb: :thumb:
Vasta

Mine “Opel”